VIDEO Dan Sova cere demisia lui Liviu Dragnea din functia de presedinte executiv al PSD: In mod evident, aceasta campanie a fost pierduta, in primul rand, din vina domniei sale

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 13:56 Actualitate | Politic

Cazul Sova ajunge la CCR
Foto: Agerpres
Dan Sova, fost ministru al Transporturilor in Guvernul Ponta, a cerut, luni, demisia lui Liviu Dragnea din functia de presedinte executiv al PSD, motivand ca Dragnea, in calitate de coordonator al campaniei PSD pentru prezidentiale, trebuie sa isi asume responsabilitatea dupa esecul in alegeri si "sa faca un pas in spate".

"Eu cred ca domnul Liviu Dragnea, pe care il stiu ca pe un om politic serios si un barbat serios, va trebui sa faca un pas in spate. In mod evident, aceasta campanie a fost pierduta, in primul rand, din vina domniei sale, pentru ca a fost director de campanie. Daca am accepta un alt rationament, ar insemna sa ne imaginam ca in momentul in care am fi castigat domnul Dragnea nu ar fi avut niciun merit. Spun ca ceea ce ar trebui sa faca domnul Dragnea din proprie initiativa este sa faca un pas in spate, (...) pe linie de partid, din cea de presedinte executiv. Asa ar fi normal",
a afirmat Dan Sova, potrivit Agerpres.

Sova a mai spus ca nu crede ca alegerile au fost pierdute de liderii din teritoriu, ci din cauza unei probleme de coordonare "de la centru": "Nu, cred ca a fost o situatie speciala si nu cred ca alegerile au fost pierdute de catre liderii din teritoriu. Cred ca a fost o situatie putin mai complicata. Da, este o problema de coordonare de la centru si cred ca un pas in spate al domnului Dragnea este necesar in acest moment."
























29212 vizualizari

  • +55 (55 voturi)    
    Incepe (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:00)

    bfc [utilizator]

    Au inceput sa se manance intre ei :)
    Miza a fost mare ...
    • +6 (8 voturi)    
      sa se bata doi si a 3-lea sa castige (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:20)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui bfc

      mai sunt oameni capabili in psd, care au fost prinsi acolo la inghesuiala...

      lasati-i sa construiasca o stanga puternica si cu principii moderne.

      jos comunistii!
      • +5 (5 voturi)    
        Care or fi oamenii (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:23)

        tanar_pensionar [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

        capabili in PSD, in stare sa construiasca o "stanga puternica"? Vreun nume, ceva?
        Sova, Banicioiu, Ivan, Liviu Pop?
        • +3 (3 voturi)    
          la pdl era vasile (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:03)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui tanar_pensionar

          poate au si ei vreun caine prin curte, ca in cladirea luata ieftinache de la stat, numai javre
    • +10 (10 voturi)    
      Sova (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:21)

      lulu1 [utilizator] i-a raspuns lui bfc

      este un oportunist. I-au promis ca nu-l inchid daca face pe justitiarul si lanseaza sageata spre tinta. Urat. Lasa pe altii d-nul Sova, nu tu care ai beneficiat de miere
    • +9 (9 voturi)    
      noi jocuri... (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:00)

      AndreyTanase [anonim] i-a raspuns lui bfc

      noi jocuri evidente în interiorul PSD.ului , bunicuţa şi bombo sunt pe baricade pentru e evuta colapsul, restul..... la oooooos !!!!

      Ponta va ieşi super şifonat din treaba asta, cum e normal....

      Tariceanule? ia fă o tură cu motoreta :))))
  • +49 (51 voturi)    
    gata (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:00)

    demaGOGU [utilizator]

    cutitele sunt la vedere, pregatiti-va popcornul.
    • -18 (30 voturi)    
      tie cine iti mai baga pe card ? (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      taci si Fi supus ca poate iei si tu o firmitura de popcorn
      • +10 (12 voturi)    
        ciocu mic mic (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:34)

        fefefefe [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        si joc de glezna. E doar o chestiune de timp pana cand PSD-ul e istorie. Daca cineva crede ca dupa tot ce a fost Ponta va mai fi PM se inseala amarnic. Asta e revolutia noastra, a celor care muncim, iar pe cei "supusi" ori ii facem sa munceasca ori ii strivim. E alegerea voastra.
        La munca tovarasi, la munca mama voastra, ca pana acum de 25 de ani tot furati. Hai, gata, mars la munca si ciocu mic.
        • +3 (3 voturi)    
          demaGOGU are tasta vopsita (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:51)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui fefefefe

          asa ca cere ti de urgenta scuze
        • +3 (3 voturi)    
          Dragnea a vorbit mult mai putin ca Ponta (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:57)

          dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui fefefefe

          Personajul care s-a vazut in continuu la TV, palavragind despre tot felul de lucruri, a fost Ponta nu Dragnea. Eu as zice ca mai mult vorba lunga nesprijinita de fapte l-a facut sa piarda presedintia decit activitatea necorespunzatoare a directorului de campanie Liviu Dragnea.
      • -2 (2 voturi)    
        Agramat (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:29)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Invata macar sa injuri in Romaneste daca de altceva tot nu esti capabil !
      • +2 (2 voturi)    
        Ai dreptate. (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:54)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Nu-l uitam si nu uitam ce hram poarta.
    • +4 (6 voturi)    
      /// (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:26)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Noi nu uitam cine-ai fost gogule!
      Ai onoare si fa un pas inapoi.
      • +6 (6 voturi)    
        Sau macar sa-si schimbe contul (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:54)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui hmara

        Sa te dai acum mare democrat din spatele aceluiasi nickname mi se pare cel putin o dovada de prostie.
      • +2 (4 voturi)    
        Si restu' (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:28)

        tanar_pensionar [utilizator] i-a raspuns lui hmara

        dumitrica, un domn, etc mazeta inca nu zice nimic? hehee?
      • +4 (4 voturi)    
        mai multi vor face pasi (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:38)

        Manes [utilizator] i-a raspuns lui hmara

        spre DNA
    • +3 (3 voturi)    
      Da goguta... (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:54)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ....Are dreptate "un domn": tastatura ta e vopsita. Ai injurat la Basescu si l-ai proslavit pe Tonta toata viata ta de postac, dupa care apari aici si "am invins"! Ca Tatulici.
  • +24 (24 voturi)    
    Acum ne luam noi popcornul... si biciul... (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:04)

    tr0uble [utilizator]

    Si ne uitam le mujicii astia cum se mananca intre ei si ii mai altoim si noi pe ciumele astea rosii sa isi asume dezastrul pe care il lasa in bugetul tarii, dezastrul pe care l-au facut in tara si umilirea atator oameni.

    Au furat tot ce era de furat, au pomenit tot ce era de pomenit. Si acum or sa incerce sa ne treaca noua nota de plata..

    Greul abia acum incepe!
    • +2 (2 voturi)    
      de asta nu trebuie sa se accepte (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:59)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui tr0uble

      demisia guvernului. Trebuie lasati sa administreze dezastrul (sa priceapa si pomanagii ce se intimpla ) iar la primavara P$D-ul va fi sub 10%
  • +27 (27 voturi)    
    breh Dane (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:04)

    un domn [utilizator]

    unde e breh contractul cu Bechtel ?
  • +25 (25 voturi)    
    Asta asa... (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:05)

    omezu [utilizator]

    ...ca de la urmarit penal la urmarit penal. Pai ori suntem mafioti ori nu mai suntem? Sper sa va mancati si turnati intre voi pana se alege praful de pcr...pardon psd.
  • +17 (17 voturi)    
    he he (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:06)

    Bittick [utilizator]

    incepe paruiala in pesede :)
  • +21 (21 voturi)    
    normala (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:06)

    zigot [utilizator]

    demisia lui l. dragnea;
    dar sa o ceara acest "000" mi se pare culmea tupeului psd ist
    • +8 (8 voturi)    
      Nu Sova i-a cerut demisia (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:43)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Sova doar i-a "trasmis-o" :)
      Sau va imaginati ca popandaul asta de tufis are atata curaj si greutate?
      Daca ar fi de capul lui, Sova n-ar fi in stare sa ceara demisia nici macar unei poze de-a lui Dragnea. Altii sunt sforarii care l-au luat pe Sovaila de bretele si il folosesc pe post de difuzor.
  • +13 (13 voturi)    
    DA (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:06)

    RenikiRem [anonim]

    Asa incepe....
  • +24 (24 voturi)    
    Pe Geoana l-ati mazilit cand a pierdut!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:07)

    Je__ [utilizator]

    Ponta, tu DEMISIA???

    Ai pierdut alegerile? Ai obstructionat votul! Esti un incompetent!

    DEMISIA !!!!
    • +11 (11 voturi)    
      Nu, nu (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:35)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Ponta trebuie sa ramana premier ca sa vedem bugetul, sa vedem de unde scoate banii pentru pomenile electorale. Trebuie sa ramana ca sa vedem cum scade PSD-ul pana la un scor dintr-o cifra.
      • +6 (6 voturi)    
        corect! cea mai mare greseala (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:55)

        __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        ar fi demisia si scapatul de raspundere.

        Doua plusuri ti-as da daca s-ar putea ;)
    • +1 (1 vot)    
      geoana catre ponta (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:11)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      "Fraiere, nici n-ai apucat sa zici Daciana, dragostea mea!"
  • +18 (18 voturi)    
    incepe! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:07)

    un anonim [utilizator]

    se lasa cu sange!
    din partea mea, n-au decat sa-l puna pe sova presedinte. in mod sigur ingroapa partidul.
  • +19 (19 voturi)    
    Bun! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:08)

    BSR [utilizator]

    Incep sa se manance intre ei. Primul a fost Robert Negoita, acum Dan Sova. Intr-un final sunt si astia doi buni la ceva.
  • +25 (25 voturi)    
    Sova este total. Traieste pe alta lume. (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:08)

    denvarel [utilizator]

    Domnule Sova,
    Daca Dragnea este singurul vinovat, tu, care ai facut NIMIC in guvern in pozitia de ministru al transporturilor. Tu, care ai tras linii pe o harta si ai incercat sa rescrii masterplanurile in transport cu carioca.
    Tu, care ai pierdut fonduri si locuri de munca garla prin neinceperea lucrarilor.
    Tu, vi si spui ca Dragnea e de vina?

    Dar cat credeai ca tine minciuna? Cat credeai ca puteti intinde elasticul?

    Iete ca facu elasticul pleosc si va pali in fata. Degeaba incerci sa te feresti in spatele lui Dragnea. Vezi ca daca se fereste si el iti da un cap in gura de ramai fara dinti.
    • +7 (7 voturi)    
      Cine vb (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:28)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Sova care complota cu Hrebrenciuc cum sa puna mina pe sefia PSD. Ha ha Negoita vb care a avut una din cele mai scazute prezente la vot in sectorulsau impreuna cu Vanghelie? In sectorul 1 si 6 au fost prezentele cel mai mari pe Bucuresti. De la ce partid erau cei de la sectorul 1 si 6 ?Niste jigodii la PSD. E un partid de evitat. E plin de jigodii.
  • +18 (18 voturi)    
    Planul B (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:08)

    NicolaeA [utilizator]

    Sova a declansat planul B stabilit cu Hrebenciuc. Probabil vor continua sa se consulte .... la Rahova !
  • +17 (17 voturi)    
    Sova sovaieste. (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:08)

    MirceaGeorgescu [anonim]

    Scapa cine poate! Aveti rabdare ca vine Vanghelie.
  • +18 (18 voturi)    
    ACUM INCEPE DISTRACTIA... (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:09)

    Johanis [utilizator]

    Lupii incep sa se manance intre ei. Poate e mai bine decat sa-i inghita puscaria!

    "Daciana, dragostea mea!" s-a ascuns foarte bine. Oare cat popcorn si-o fi cumparat?!
  • +10 (10 voturi)    
    Au inceput (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:10)

    altRoman [utilizator]

    sa se muste intre ei .. :))
  • +12 (12 voturi)    
    Dragnea (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:10)

    nimrod [utilizator]

    Daca nu era Dragnea, cu alde Sova and Co. PSD nu lua nici 25% si disparea din istorie aseara.
  • +21 (21 voturi)    
    Da, Sova! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:11)

    Bazil [utilizator]

    O idee foarte buna, dar ar fi geniala daca odata cu Dragnea dispari si tu din Politica. Pe idolul vostru Monta, m-ai lasati-l sa se fedanzeze putin la intocmirea bugetului pe 2015 si implementarea lui. Poate ca nu ar fi rau sa vedeti soarele in dungi.
  • +23 (23 voturi)    
    Sova deschide gura? (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:13)

    fit [utilizator]

    Si Sova trebuie sa dispara din voiata politica! Dar mai intai sa gaseasca contractul Bechtel!
    • +15 (15 voturi)    
      pe 22.12.14 sa il lapidam cu oua (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui fit

      de la Cornu
  • +5 (5 voturi)    
    Uite Sova, Nu e Soava.... (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:15)

    Andradda [utilizator]

    Sova e si nu e. Adica Sova e doar in fata microfonului dar in spatele vorbelor nu mai e Sova. Acolo stau de fapt altii care incep sa maraie, printre care si Plagiatorul.
    Pt ca, daca exista cineva care trebuie sa dea socoteala pt esecul suferit de Plagiator (in afara de el insusi) acel cineva nu poate fi decat Dragnea.
    Si asta o stie toata suflarea PSD-ista, mai ales Dragnea insusi.
    Nu cred ca in ultimii 20 de ani, in intreaga Europa a mai existat vreun politician care sa aiba la propria discretie sume atat de mari de bani (pana la ordinul miliardelor) din bugetul statului, fara sa trebuiasca sa dea cuiva socoteala pt cheltuirea lor.
    Ponta a fost cel care i-a dat miliardul pe mana in schimbul garantiei ca Dragnea ii va face Presedinte.
    Si s-a apucat dragutul de Dragnea si a facut praf bugetul statului, pe la cumetri si nasi, fini si afini, baroni si baroneti, fete bisericoase, spagi electorale, a umplut primariile PSD-iste cu sute de milioane de lei (numai la Cornu a bagat cateva milioane, mai mult decat a bagat in celelalte 20-30 de comune din judet luate la un loc)
    Iar acum, a venit scadenta.
    Plagiatorul e pe faras iar Dragnea a facut praf vistieria Guvernului.
    E clar ca se cere capul lui Dragnea.
    Si sunt convinsa ca va fi primul cap "greu si mare" care va cadea. Poate nu azi sau maine dar nici nu cred ca-l mai apuca anul pe functie. Asta daca intre timp nu-l salta Codrutza Kovesi!
    :)
  • -8 (20 voturi)    
    GRESIT (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:16)

    jidanul [utilizator]

    Gresit d-le Sova, UCL-ul, respectiv PSD-ul, trebuie sa continue politicile si programele social-democrate si liberale. Politicile indreptate spre nevoile poporului, cum au fost reintregirea salarilor si a pensilor si a celor propuse cum sunt cresterea alocatiilor penrtu copii, plata restantelor anul acesta pentru medici, profesori si functionari publici si toate celelalte trebuie puse in practica. Incoerenta, dezbinarea, nu trebuie sa influenteze politicile actualului guvern, atata timp cat nu fac rau populatiei Romaniei. Trebuie onestitate, adaptabilitate, altruism, curaj, unitate si pragmatism
    • +6 (6 voturi)    
      Aveti dreptate! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:40)

      Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      Sa faca tot ceea ce au promis in campanie si abia apoi sa-si dea demisia !
      No, de promis e usor, de facut......
    • +7 (7 voturi)    
      //\\ (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:42)

      LiviuP01 [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      De unde atatia bani sa faca toate astea?
      Banii s-au dus pe pomeni electorale si campanie.
    • +5 (5 voturi)    
      pai, (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:44)

      cezy43 [anonim] i-a raspuns lui jidanul

      la pensii cred ca te referi la cele nesimtite, ca altele nu s-au taiat, dar deh, asa pribde propaganda, la fazani!
    • 0 (0 voturi)    
      Eroare (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:32)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      "poporul" psd pentru care se realizau "programele" - mazare, oprisan, duicu, nechita, constantinesc, etc e deja la puscarie sau in drum spre. programele "sociale" pentru corupti nu mai au rostul de acum se trece la re-educare. Cat despre amaratii care au nevoie de ajutor o tara bogata se va ocupa si de ei cu demnitate si nu transformandu-i in masa de manevra electorale.
    • 0 (0 voturi)    
      Amuzant. (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      " Trebuie onestitate, adaptabilitate, altruism, curaj, unitate si pragmatism". Si aceste calitati tocmai la hotii astia le-ai "gasit"? Eu cred ca nu ai spus totul: da, adaptabilitate la noile realitati, la cum sa fure mai bine, ce legi sa-si dea sa scape de puscarie (aici intervine acel curaj de care vorbesti), unitate in hotiile pe care le fac si in apararea hotilor, pragmatism (merge mana in mana cu curajul, adica tot ce trebuie facut pentru a putea fura in contiuare) si, nu in ultimul rand, onestitatea este foarte importanta (hotii trebuie sa fie convinsi de onestitatea mitomanului, caci daca nici hotii nu mai sunt onesti intre ei, atunci se duce naiba tot sistemul de valori!).
  • +4 (4 voturi)    
    The show must go on!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:21)

    EagleEye [utilizator]

    Acum incepe telenovela!
    Hai, baieti!Cine e mai tare?
    Iar tu,Sova de la Sovata,gresesti:problema nu era coordonarea de la centru,ci coruptia,hotia si minciuna de la centru!Oamenii s-au saturat..asta e problema voastra.Ati furat destul.
  • +4 (4 voturi)    
    Bugetul, bai! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:24)

    cristi_an [utilizator]

    inainte sa va mancati intre voi, trebuie sa va asumati bugetul pe 2015.
    pomenile sunt ale voastre.
  • +5 (5 voturi)    
    piticul visator (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:24)

    Aramis [utilizator]

    spera la sefie
  • +6 (6 voturi)    
    mai sova, pleaca tata din tara... (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:34)

    tofu [utilizator]

    si ia-i si pe Puie Monta, Telemorman, mazare, carati-va!
    Ne-am saturat de voi, bai hotilor!
  • +6 (6 voturi)    
    Pichinezul de Sova se da la maidanez !!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:49)

    andreesanu [utilizator]

    Mai pichinezule daca latri mult vezi ca te smotoceste maidanezul de semeni cu zdreanta !!!.
    la tine Sova gura bate curul ,ori ai riie si te maninca pielea ori o cauti cu luminarea !!!.
  • +5 (5 voturi)    
    incompetentii se iau la suturi in (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:52)

    __alex__ [utilizator]

    fund... ma unge la suflet ;)
  • +2 (2 voturi)    
    Uite de ce: (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:01)

    CJ. [utilizator]

    Va spun eu de ce ati pierdut alegerile: pentru ca v-ati batut joc de noi, astia care incercam sa votam din afara tarii. Pt ca in felul asta i-ati trezit pe cei din tara, care au iesit in strada si care au votat contra voastra. Daca nu faceati greseala sa incercati sa ne opriti de la vot, probabil castigati. Dar asa s-au mobilizat chiar toti. V-a intunecat Dumnezeu mintea, ca sa avem si noi o sansa la o tara cum trebuie.
  • +3 (3 voturi)    
    lol (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:02)

    CristinaAndrei [anonim]

    au pierdut pt ca sunt un partid de corupti, de puscariasi, de incompetenti si de murdari, nu pt ca nu a coordonat ala bine campania de la "centru".
  • +2 (2 voturi)    
    O sa (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:37)

    tanar_pensionar [utilizator]

    ne descurcam noi, domnule Basescu. Va veni alt guvern dupa alegeri...
    Va mai amintiti?
    Ba sa nu vina alt guvern, ministri de acum sa rezolve cu descurcatul, ca ei au zis ca au asigurate resursele.
  • 0 (0 voturi)    
    yeap... sure... (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:48)

    Codruta N [utilizator]

    Faptul ca Sulicã asta a tocat o GRAMADA de bani (de ai NOSTRI!!) fara sa faca NIMIC (decat cel mult sa-i enerveze pe protestatarii pentru Rosia Montana) n-a contribuit DELOC la pierderea alegerilor... ce sa zic... >:

    Ãsta ne crede prosti?? sau incearca sa atace ca sa-si salveze pielea?
  • 0 (0 voturi)    
    Sa... (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:20)

    Gladiatorul [utilizator]

    ...va manance!!! Sau nu. Vad ca va mancati foarte bine intre voi.
  • 0 (0 voturi)    
    PSD? (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:04)

    sec_o [utilizator]

    Deci politica de pana acum a PSD-ului si bosorogii basinosi care-i sunt in spate nu au avut nicio vina? Eu cred ca da, si astept sa ii vad pe toti cum fac un pas in spate.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va creeeed ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:26)

    batmanss [utilizator]

    In primul rând trebuie sa schimbati culoarea roșie si să-l dați afara pe gradinarul care a plantat trandafirii rosii , Iliescu !! Iar apoi sa știți un lucru : nu vrem China , Rusia Coreea de Nord , intr-un cuvânt nu vrem comunism ! Hai pa !