Monica Macovei: Ponta, da-ti demisia! Guvernul pe care il conduci si-a batut joc de romani

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 1:44 Actualitate | Politic

Monica Macovei ii cere premierului  Victor Ponta sa isi dea demisia, deoarece si-a "batut joc" de romanii care au votat din diaspora.

"Ponta, da-ti demisia! La Londra sunt mii de oameni inca la cozi la sectiile de votare. In Paris si Torino, romanii sunt alungati de la sectiile de votare cu gaze lacrimogene. Guvernul pe care il conduci si-a batut joc de romani", a scris aceasta, pe contul ei de Facebook.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

5611 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Demisia Pisica Criminala (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:51)

    Wanheda [utilizator]

    Gazezi romanii pe la sectiile de vot din afara, nu ti-e rusine mai animala? Nesimtitule, nu meriti sa fii PM-ul romanilor.
    Hai marsh inapoi in Halbania ta la ciobanit oi.
    • 0 (4 voturi)    
      Astazi am votat (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:39)

      Alor [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Astazi am votat in diaspora ptr Klaus stand o groaza la coada, sunt anti ponta ,dar nu sunt de acord cu limbajul tau da golan primitiv domnule businessman.
  • +13 (15 voturi)    
    No probs! (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:52)

    marvio [utilizator]

    Nu mai este nevoie sa-si dea demisia! Il rontaie repede rechinii si rechinasii lui! Si pe el, si pe Dragnea! Si daca scapa de ei, poate ii ia DNA-ul!
  • +12 (14 voturi)    
    Nu trebuie demisie (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:53)

    epishebe [utilizator]

    Trebuie investigate fraudele electorale din aceste alegeri. E simplu. Jumatate din PSD la puscarie!
    Si ACL de asemenea, daca au fost (n-am auzit, dar poate ma informez eu subiectiv).
  • +8 (10 voturi)    
    Demisia Ponta (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:57)

    Master_Yoda [utilizator]

    La puscarie, cu toti mafiotii tai!
    Ponta nu uita, Romania nu te vrea! Antena 3 si RTV la gunoi, puscaria va mananca, la fel ca si pe varanul turnator si toti hotii din spatele lui Ponta!
    Bravo romani! Astazi Romania si democratia au invins!
    Iohannis, cat mai repede curata tara de toti acesti ticalosi!
  • +10 (12 voturi)    
    a fost Crimă democratică (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:01)

    visio [utilizator]

    Ponta plagiatorul, Meleșcanu, Corlățean, Dragnea, Oprea, Năstase, Iliescu...la PUȘCĂRIE!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Si..Firea ????? (Luni, 17 noiembrie 2014, 6:19)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui visio

      Ea d c nu ar merge , ca e purtator de vorbe la PSD , nu ???? Tre inclusa si ea pe lista...!!!!!!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Mazeta ??? Dormi ? Ai somn ? (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:52)

    Davidias [utilizator]

    Pufosilor, dormiti ? Desteptarea Mazeta ! La vot, c-a luat-o-n bot, cu PSD cu tot ! Fugiți toti pana-n California sa mai stergeti rusinea lui Ponta. Acolo nu s-au inchis urnele. Cateva sute de kilometri, ca de la Paris la Nancy, ca-i oraș frumos !!! Si ramaneti toti prin Pacific la intoarcere, că-i mai bine pentru voi !
    P.S. Să-l iei și pe Mirel. Că-i vai de el ! Și chiar pe Viorel (sau Viorică).
  • +3 (3 voturi)    
    A "condus"ceva caricatura asta deprofesionalizat (Luni, 17 noiembrie 2014, 5:18)

    Plagarus [utilizator]

    Fara ulei,zahar si alte pomeni romanii pot sa respire multumiti, ca nu-s cu totii trogloditi ! (rima involuntara)
  • +2 (2 voturi)    
    Monica fa-ti partid. (Luni, 17 noiembrie 2014, 7:30)

    derblauereiter [utilizator]

    Votul de ieri a demonstrat ca avem un electorat mai inteligent decat clasa politica.

    Nu vrem ca politicienii sa-si imagineze ca pe dreapta merge oricum, ca suntem la fel ca analfabetii si milogii lui Ponta, ca putem fi manipulati dupa aceleasi principii ca istericii Antenei 3.

    Milioanele care au iesit ieri la vot impotriva arogantei sobolanilor rosii au nevoie de o noua clasa politica, au nevoie de partide noi.