Liviu Dragnea: Din punctul meu de vedere, Victor Ponta trebuie sa ramana presedintele PSD

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 0:54 Actualitate | Politic

Victor Ponta trebuie sa ramana presedintele Partidului Social Democrat, a declarat luni dimineata presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, la sediul central al partidului. "Din punctul meu de vedere, Victor Ponta trebuie sa ramana presedintele PSD-ului pentru ca PSD nu are nicio vina si nici Victor Ponta nu are nicio vina", a afirmat Liviu Dragnea, citat de Agerpres.

Pe de alta parte, el a aratat ca are o parere foarte buna despre colaborarea cu Uniunea Democrata Maghiara din Romania (UDMR) si partidele minoritare.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

2673 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Președintele PSD (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:58)

    mitg [utilizator]

    ... dar nu și prim-ministru.
    Macovei sau Kovesi ar fi cele mai potrivite Prim-Ministre de fier în era post-Tonta!
  • +3 (3 voturi)    
    traducere (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:02)

    Adrian_. [utilizator]

    am pierdut presedentia, dar am castigat sute de primari.

    suntem majoritari in parlament
    suntem majoritari la consilii judetene
    suntem majoritari la primarii

    Din 2010 avem tara sub control, avem acces la banii publici, nu e nicio tragedie.

    Semnat,
    Dragnea cel care nu a fost niciodata functionar public.
  • +8 (8 voturi)    
    in declaratia asta e un mare "DAR" (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:03)

    cristi_an [utilizator]

    miroase a sange
  • +2 (2 voturi)    
    Trop mignon... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:05)

    lucky luck [utilizator]

    M. Dragnea...
  • +7 (7 voturi)    
    Bai Dragneo, (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:09)

    Alius [utilizator]

    ....parca ziceai ca plecati impreuna, ca escul lui Tonta va si si al tau, ca raspunderea o asumati colectiv, Parca asa ziceai. Imi cer scuze daca am inteles gresit. Nesimtitilor, hotilor!
    • +1 (1 vot)    
      ei si tu acum.. (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:52)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      tu chiar crezi tot ce zic niste escroci nenorociti...oricum unul va pleca...plagiatorul..pt ca cei care l au impins in fata vor proceda la fel ca si in "cazul" geona...
  • +4 (4 voturi)    
    io mi-am luat popcorn (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:31)

    Nevermind [utilizator]

    Din punctul meu de vedere, puteti sa incepeti sa va sfasiati :D
  • +2 (2 voturi)    
    Ceva dreptate are. . (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:31)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Victor Ponta poate avea un viitor, dar pentru asta conteaza mentalul colectiv. Daca pe fondul bucuriei de acum ar aparea Ponta si si-ar anunta demisia, demn, impunator, spunand: am incercat sa ajut Romania, nu sunt dorit, am inteles, ma retrag, las pe altul dorit ar mai avea un cuvant de spus. Daca se incovrigheaza pe scaunul vremelnic, ca Tariceanu, ca Tariceanu va ajunge, Cei care-i spun sa stea la borcanul cu miere sunt baronii, ar trebui sa le dea cu flit, sa demisioneze, sa creeze o minicriza de putere si sa lase mentalul colectiv sa priveasca la celelalte hiene cum sfarteca puterea cu ochii scaparand de placere. Si in 2 ani, Ponta e inca tanar ... Daca ar fi si inteligent ...
    • +3 (3 voturi)    
      pai... (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:11)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      daca nu se cere si inteligenta, maimutze tinere si prezentabile gasim si la zoo... eventual si nascute aici ca sa fie romance, iar in privinta religiei, rezolva contracost Daniel printr-o dispensa si un botez.
  • +2 (2 voturi)    
    Sigur ca a zis ca pleaca impreuna, dar in cu totul (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:40)

    ofCAER [utilizator]

    alte conditii. Adica pe cind era o certitudine (pt. ei) ca vor cistiga alegerile prezidentiale...
  • +1 (1 vot)    
    Vinovatii fara vina (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:48)

    andm [utilizator]

    Subscriu spuselor domnului Dragnea. Domnul Ponta trebuie sa ramana presedintele PSD-ului pentru ca PSD nu are nicio vina si nici Victor Ponta nu are nicio vina.
    Nedumerirea mea vine in faptul ca nimeni nu a acuzat inca partidul sau premierul ca ar avea vreo vina ca a pierdut alegerile. Din contra putem sa-i felicitam pentrue fortuile depuse in acest sens.
    In ceea ce priveste partea „de vina” BOR cred ca le iarta aproape orice pacat. Conform noilor norme bisericesti furtul, minciuna, etc. nu mai sunt pacate capitale.