VIDEO Numaratoarea paralela a PSD: Klaus Iohannis - 53%, Victor Ponta - 47%

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 23:56 Actualitate | Politic

Presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat, duminica seara, ca numaratoarea paralela a partidului arata, dupa centralizarea voturilor din 95% din sectii, ca Victor Ponta a obtinut 47%, iar Klaus Iohannis 53% din voturi la alegerile prezidentiale.

"La 95% din sectii incarcate pana acum, procentul este in jur de 53% la 47% pentru Iohannis", a declarat Dragnea la sediul PSD.

"Raspunsul la cum s-a rasturnat acest scor, eu nu il am, pentru ca eu sunt la un partid politic, cred ca acest raspuns vi-l poate da altcineva, nu eu (...) O sa avem timp in zilele urmatoare sa facem analize (...) o sa vedem ulterior daca au fost greseli, unde au fost greseli", a mai spus el.

Dragnea a mai declarat ca Victor Ponta "nu are de ce sa isi dea demisia si nu isi va da demisia". "Guvernarea va fi mentinuta in continuare, in primul rand este vorba de peste 5 milioane de voturi pe care Victor Ponta le-a luat. Nu are de gand sa-si dea demisia si nu-si va da demisia din functia de prim-ministru", a spus el.

"Nu am de gand sa demisionez din partid sub nicio forma. O sa avem o discutie in zilele urmatoare cu colegii din partid si o sa hotaram", a sustinut de asemenea presedintele executiv al PSD.

"Sa speram ca ceilalti de la ACL vor intelege ca, din cauza modului in care au facut campanie, tara este destul de dezbinata acum si ca este nevoie sa unim aceasta tara. Este vorba de un curent de ura si dezbinare creat care a produs o falie in societate, ceea ce nu e in regula nici pentru unii, nici pentru altii. Si asta este datoria tuturor oamenilor politici responsabili, si nu numai, sa pansam aceasta rana, pentru ca poate fi periculoasa. Romania poate fi puternica daca ramane unita", le-a mai spus Dragnea jurnalistilor.






















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

11755 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    aleluia (Duminică, 16 noiembrie 2014, 23:59)

    srpc [utilizator]

    de azi inainte, Deutsche Sprache wieder:)
  • +14 (14 voturi)    
    E oare posibil? (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:06)

    Cora54871 [utilizator]

    E oare posibil una ca asta, cand in enspe localitati au fost prezente de peste 100%? (433%, va vine sa credeti?) Si totusi asta a dat doar 47%?

    Cred ca iconitele alea n-au prea functionat, sau si-a bagat dracul coada pe undeva. :-)

    Yessss, Iohannis!
    • +5 (5 voturi)    
      Ba cred ca au functionat (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:29)

      Inchizitia [utilizator] i-a raspuns lui Cora54871

      l-au pedepsit pe pacatos :)))))
  • +11 (11 voturi)    
    UN Roman din cei multii (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:12)

    falcoind [utilizator]

    Domnule presedinte Klaus Johannis va felicit pe dumneavoastra si pe toti cei care v-au votat , cei care au indurat ore in frig sau ploaie pt a va vota , cei care nu au renuntat la dorinta unei tari in care legea sa fie lege.
    Aveti obligatia morala sa ii reprezentati pe acesti oameni si sa le faceti dreptate, toate voturile furate trebuie pedepsite pt a descuraja pt todeauna asemenea practici , toti cei vinovati de obstructionarea si unui singur vot , trebuie sa plece din scaunul caldut pe care NOI il platim din munca noastra , NOI cei care am fost azi alaturi de dumneavoastra. Nu uitati acest lucru nu deveniti un nou Constantinescu de care deja majoritatea au uitat. Nu vrem galagie DAR VREM FAPTE, VREM LEGE, VREM CORECTITUDINE , NU POMENI ,MASURI CARE SA NE ADUCA MAI APROPE DE NIVELUL DE TRAI DIN VEST, MASURI CARE SA FACA CURATENIE INTR-O TARA A penalilor. NE VREM TARA INAPOI NU PT NOI PT COPII NOSTRI ,PENTRU NEPOTII NOSTRI , PENTRU GENERATIILE CARE O SA VINA .

    Un Roman de alta nationalitate dar care azi e mandru ca e Roman, nu imi luati acest lucru la fel cum a facut-o PNL-ul in 5 feb 2011 .
  • +2 (2 voturi)    
    Era previzibil. (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:29)

    generalu [utilizator]

    Aroganta, desconsiderarea romanilor din diaspora, pomenile electorale, precum si perspectiva pierderii independentei justitiei, a subrezirii statului de drept au mobilizat poporul, si mai ales tineretul. Basistii s-au razbunat pentru umilintele din ultimii cinci ani!
  • +4 (4 voturi)    
    Jos guvernul corupt! (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:52)

    Clop [utilizator]

    Nenea, ati calcat pe BEC grosolan, va meritati infrangerea, plecati!
  • +2 (2 voturi)    
    Fara nici o indoiala, (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:23)

    Kepler [utilizator]

    este un moment cu adevarat istoric pt Romania la care toti cetatenii romani de buna credinta si-au adus contributia. A fost stopata sarlatania politica a lui ponta, a pesedeului si a acolitilor lor.
    Romania va avea primul presedinte de alta etnie, aceeasi ca a primul rege al Romaniei.
    Este si primul presedinte ardelean si romanii asteapta de la el indreptarea tarii pe drumul lucrurilor bine facute asa cum a promis. Sint sigur ca justitia isi va consolida forta de aparatoare a statului de drept in timpul presedentiei lui Iohannis si cred ca si guvernarea pesedista va trebui sa promoveze oameni mult mai capabili si sa fie mult mai echilibrata daca vrea ca pesedeul sa nu dispara de pe scena politica a tarii.
  • 0 (0 voturi)    
    Numarati, numarati, prostii sau desteptat ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 8:35)

    Plagarus [utilizator]

    Multumiri DIASPOREI !
    Gata cu pomenile partidelor, gata cu impostorii si "doctorii" falsi ce ne-au aburit cu tratamentele lor de secol XX.
    Bugete cu gandul la copiii si tinerii de astazi 2014 !