VIDEO Imagini extraordinare la Paris: O tanara epuizata dupa 10 ore de stat in picioare, simbolul rezistentei romanilor in fata batjocurii Guvernului

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:16 Actualitate | Politic

Simbolul determinarii romanilor din diaspora
Foto: Hotnews
20 de secunde extraordinare in care o tanara romanca din Paris spune povestea intregii rezistente a romanilor in fata batjocurii la care au fost supusi pentru a li se fura dreptul la vot. O tanara emotionata, epuizata dupa aproape zece ore de stat in picioare, dar cu constiinta intacta. "Am ajuns la 8 dimineata, am votat la 18 fara un sfert. Si am stat in picioare, am ajuns sa nu putem sa respiram, atit de mare era presiunea. Dar am votat pina la urma, cu cine trebuie".

Vezi mai jos imaginile emotionante trimise de un cititor HotNews.ro:














VIDEO Pagubiti in noaptea nuntii. Cum au ramas fara bani doi tineri din Sibiu, chiar dupa petrecere

Nunta de vis s-a transformat in nunta de cosmar pentru doi tineri din judetul Sibiu. Hotii le-au furat din casa toti banii primiti in dar, in timp ce mirii si cativa invitati continuau petrecerea a doua zi dupa marele eveniment.
135377 vizualizari
  • +126 (130 voturi)    
    Lectie de patriotism (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:19)

    Sorin_ [utilizator]

    Da, este o lectie de patriotism.
    Respectul meu pentru aceasta tanara!

    Si pentru toti romanii care stau la coada in UE sau in afara pentru un vot !
    • +67 (67 voturi)    
      Romani adevarati!!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:00)

      IonelVaidianu [anonim] i-a raspuns lui Sorin_

      Mai sus am scris romani adevarati, dar cred ca ar fi mai bine zis oameni de calitate!!!
      • -45 (51 voturi)    
        felicitari (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:15)

        lulu1 [utilizator] i-a raspuns lui IonelVaidianu

        din pacate, in curand, acea tanara si altii la fel, vor constata ca efortul nu a meritat, a fost in zadar
        • +30 (30 voturi)    
          merita deja (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:18)

          Withdrawal [utilizator] i-a raspuns lui lulu1

          Suntem mandri ca suntem romani , si suntem mai uniti ca niciodata, de o parte si de a alta a Carpatilor, din Bucuresti pana in Hawaii sau Auckland.

          este o victorie a poporului , si nu a fost usor. Iar fata asta este un simbo al luptei pentru dreptul de vot.

          La fel ca ea, multi au stat cu capul ud in ploaie, vant si zapada, ca sa aratam ca merita sa-ti ceri dreptul.

          Cu oameni din astia se construiesc tari puternice. Pana una alta construim alte tari in lume. Ziua de azi ne apropie de data cand vom putea construi Romania. O Romanie in care si tu esti binevenit. O Romanie care se intinde de-o parte si de alta a Carpatilor, din Bucuresti pana in Auckland sau Hawaii.
          • +6 (6 voturi)    
            Foarte frumos (Luni, 17 noiembrie 2014, 21:03)

            emigrant [utilizator] i-a raspuns lui Withdrawal

            Multumesc! Frumos spus..Iohannis a fost ales si cu voturile multora din afara Transilvaniei. Chiar si Moldova de peste Prut a inteles semnalul. In general ceea ce s-a intimplat arata maturitatea romanilor. Si dorinta lor de a construi impreuna o Romanie a tolerantei. Chiar si presa straina a vazut asta. Sa alegi un minoritar etnic si religios intr-o tara scapata doar de 25 de ani de sub comunism nu e putin lucru.
            Intr-adevar Ponta ne-a unit. Romania va deveni curind o democratie adevarata de care sa fim mindri.
          • +4 (4 voturi)    
            Foarte frumos (Luni, 17 noiembrie 2014, 21:03)

            emigrant [utilizator] i-a raspuns lui Withdrawal

            Multumesc! Frumos spus..Iohannis a fost ales si cu voturile multora din afara Transilvaniei. Chiar si Moldova de peste Prut a inteles semnalul. In general ceea ce s-a intimplat arata maturitatea romanilor. Si dorinta lor de a construi impreuna o Romanie a tolerantei. Chiar si presa straina a vazut asta. Sa alegi un minoritar etnic si religios intr-o tara scapata doar de 25 de ani de sub comunism nu e putin lucru.
            Intr-adevar Ponta ne-a unit. Romania va deveni curind o democratie adevarata de care sa fim mindri.
        • +5 (5 voturi)    
          Se pare caaaa (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:03)

          yummyberry [utilizator] i-a raspuns lui lulu1

          NU a fost in zadar!
  • +80 (86 voturi)    
    Draga Mea Tanara (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:21)

    feisbuk [utilizator]

    Aici Puie Monta.
    Voi avea grija ca la urmatoarele alegeri sa nu apuci sa votezi nici dupa 10 ore de stat in picioare si ploaie.
    • +99 (103 voturi)    
      Draga Puie Monta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:31)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

      Aceasta frumoasa fata tocmai a avut grija ca la urmatoarele alegeri tu sa zaci la Rahova.
      • +34 (34 voturi)    
        ar cam trebui (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:52)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

        Ar cam trebui ca monta puie sa intre intr-un stagiu la rahova pe urmele inaintasilor lui pentru mizeriile facute deliberat cu cei de peste granita, care sunt tot romani, uneori mai romani decat multi decat cei de aici...
        • +27 (27 voturi)    
          intra (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:23)

          flitch [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

          cu siguranta.
          are loc rezervat impreuna cu alti corifei care il vor insoti , as usual.
          Nitu stie de ce.
    • +2 (2 voturi)    
      10 ore ???? (Luni, 17 noiembrie 2014, 6:44)

      ConteYl [anonim] i-a raspuns lui feisbuk

      Eu poonta am gresit si ai vazut c-am pierdut alegerile. Tu sa nu faci ca mine. Indreapta-te, schimba-ti atitudinea fata de cetatenii Romaniei. Ai loc de mai bine in fiinta ta si poti sa te indrepti substantial. Renunta,,,,, nu mai ai nici o sansa sa faci ceea ce-ai postat. Ai putea doar sa ceri scuze fetei. Fa-o acum. Nu lasa pina la urmatoarele alegeri. Fata te asteapta. Eu voiam sa fiu "cel care uneste" nu, cel care dezbina. Am gresit si cu mine, si cu tine. Ce monstri!!!
    • +2 (2 voturi)    
      D-le Puie Monta, (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:51)

      AndreiAtofanei [anonim] i-a raspuns lui feisbuk

      noi vom avea grija sau deja am avut grija sa nu mai prinzi urmatoarele alegeri!
  • +79 (81 voturi)    
    Multumesc (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:21)

    potaissa [utilizator]

    Multumesc mult de tot.
  • +58 (60 voturi)    
    nu va e rusine astora care priviti de pe canapea? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:22)

    cristi_an [utilizator]

    Da, nehotaratii!!
  • +60 (62 voturi)    
    ... dragi romani (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:23)

    Matusalem [utilizator]

    Asta se numeste patriotism ! ... Um om care pentru democratie se sacrifica.

    Voi cei care nu pretuiti cuvantul OM si care ati transformat votul in Lozinca ... imi pare rau de voi. Sincer ! ... Istoria nu iarta .... indiferent cine esti si cum te numesti ! ... sunt atatea exemple ca tavalugul istoriei intodeauna si-a facut datoria ! ... Imi pare rau pentru voi pentru ca sunteti si voi romani ...si v-ati intors impotriva altor romani ! ... dar sunt resemnata ... Istoria nu iarta ...si veti simti si voi durerea celor care gandesc diferit ..si pe care ar fi fost normal sa-i respectati.
    • +3 (3 voturi)    
      .... mda (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:14)

      Matusalem [utilizator] i-a raspuns lui Matusalem

      am avut dreptate !
  • +53 (53 voturi)    
    FARA SACRIFICII NU AVEM VICTORIA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:23)

    Venier [utilizator]

    BRAVO,CURAJ,CURAJ...!
  • +64 (64 voturi)    
    RESPECT PARIS TE IUBIM !!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:25)

    un domn [utilizator]

    si noi ACASA am votat impotriva Stalinismului IMPOTRIVA TOTALITARISMULUI..si pentru LUCRUL BINE FACUT !
  • +53 (53 voturi)    
    ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:26)

    xox [utilizator]

    Demisia dl Melescanu ar fi de bun simt, manipulare ieftina.
  • +45 (51 voturi)    
    Rusine Victor Ponta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:26)

    Bazil [utilizator]

    pentru modul in care intentionat ai dezorganizat alegerile. Chiar daca vei castiga, nu vei fi niciodata presedintele meu. Vei fi preseditele gastii de mafioti pe care o protejezi si a sulimii de asistati sociali din sudul si estul romaniei.
  • +54 (54 voturi)    
    ROMANI DE ACASA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:26)

    NickNickart [anonim]

    priviti si luati exemplu
    • +11 (13 voturi)    
      Neeeeh, (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:50)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui NickNickart

      ce aia au mancat salam cu soia?!
      Sa nu iesiti la vot, romani!
      Aia de afara sunt cu... agenturili!
      Va mai dau 10 lei la... capac!
  • +54 (54 voturi)    
    Iată un om frumos ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:27)

    VI10 [utilizator]

    Iată un om frumos !

    Nu este o întâmplare că azi e duminica bunului samarinean. România căzută între tâlhari a fost găsită plină de răni în drum de oamenii din diaspora. Milostivi, s-au aplecat asupra ei și fac tot ce le stă în putință să îi fie mai bine. Gestul lor, iată, ne mobilizează și pe noi, rămașii în țară.

    Sacrificiul, lupta pentru binele altuia, fac să empatizeze și străinii. Un pic de răbdare, e pentru țara ta, îi spune polițistul italian unui copilaș obosit la coada interminabilă.

    Acesta este adevăratul ajutor pentru oamenii din țară, nu un pumn de arginți aruncați săracilor, nouă tuturor, fără a mai privi în urmă la ei. Ce vor face mai departe acești săraci, care le este soarta ? Ajutorul adevărat este însănătoșirea României, nu mita electorală ! Compasiunea pusă în practică în mod responsabil, nu disprețul.

    Pur și simplu vrem să avem unde să trăim. Am votat pentru sperența de a avea unde mă întoarce, spune un om tocmai din Noua Zeelandă. Dreptul de a te putea trăi sau întoarce acasă, nescris în Constituție, dar mai presus de orice drept constituțional.

    Cei mai buni dintre noi se sacrifică azi pentru a putea fi ceea ce suntem, aici. Ei șterg corupția și lașitățile transformate într-un mod de viață. Curăță rănile, le ung cu ulei și vin și ne duc până la prima casă de oaspeți.

    Nu mai are nici o importanță câți au trecut nepăsători pe lângă România tâlhărită la drumul mare și lăsată dezbrăcată fără cunoștință în drum. Au privit în altă parte oameni care ar fi avut responsabilități în ce ne privește. Sau unii care erau chiar lângă noi, însăși indiferența noastră, incapacitatea de a ne revolta în fața răului. Noi înșine am privit în altă parte. De ce, nu mai contează.

    Nu mai contează acum nimic decât însănătoșirea. Să ne alăturăm efortului bunilor samarineni.
  • +48 (50 voturi)    
    Mandru ca sunt roman! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:28)

    NMaria [utilizator]

    In momentele in care vedem miile de romani care, pe banii lor, din timpul lor, petrec ore in sir pentru a-si exercita un drept consfintit de Constitutia tarii, putem cu adevarat sa spunem: Mandru ca sunt roman.
    RESPECT pentru toti romanii plecati.
  • +45 (47 voturi)    
    LIBERTATE! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:31)

    Degrelle [utilizator]

    Vom muri și vom fi liberi, javre comuniste.
  • +57 (57 voturi)    
    In Paris (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:32)

    hot news [utilizator]

    De la 7 la 14:00 am stat in Paris. Bine ca nu am pierdut metroul pentru ca altfel nu mai votam deloc.

    Va multumesc si eu celor din tara pentru proteste si pentru ca ati mers la vot. Orice rezultat ar fi o sa ii facem sa le tremure oasele la fiecare alegeri !!!
    • +27 (29 voturi)    
      Felicitari (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:03)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      Ma simt rusinat cind stiu ca mie votul mi-a luat 30 minute. Respect!
  • +37 (37 voturi)    
    Si eu iti multumesc. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:34)

    arhimede [utilizator]

    Oamenii ca tine vor schimba, in cele din urma, tara asta.
  • +37 (37 voturi)    
    NU UITATI (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:35)

    Mari.an [utilizator]

    Nu uitati ce vi se intampla azi.
    Este GREU DE CREZUT ca Romania anului 2014, membra NATO, membra a Uniunii Europene, sa arate asa jalnica.
    Insa, e IMPOSIBIL DE ACCEPTAT ca arata asa jalnic.
    Nu uitati ca tacerea noastra a nascut monstrii cu care ne luptam acum.
    Nu incercati sa dati vina pe nimeni. Noi suntem de vina.
    Avem insa o sansa, ca, indiferent de cost, sa spunem GATA, AJUNGE! NE-AM SATURAT!
    • +24 (24 voturi)    
      Fără jertfă (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:51)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui Mari.an

      din păcate nu vom avea schimbare...eu am stat doar șase ore dar sunt obișnuit ca sa stau in picioare . Păcat , alt val de sacrificii in cazul unei revoluții . Sa vedem ce minciuni mai pregătește mârlanu pesedist al cărui nume mi-e sila să-l si scriu. Probabil va ignora totul daca nimeni nu-l va deranja , asa ca latru si eu la Luna , de departe: jos ponta , demisia !
  • +35 (35 voturi)    
    Romania face istorie si pentru Uniunea Europeana (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:35)

    thatchme [utilizator]

    Intercities and interstellar. Voi sunteti stelele . Felicitari romani. Felicitari diaspora si celor care au votat in Romania.
  • +69 (69 voturi)    
    Am reusit sa votez! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:36)

    biosharkRO [utilizator]

    La ora 17:00 am reusit sa intru in sectia de votare din Muenchen. Eram la coada de la ora 7:08.

    Rusine MAE-ului, cinste conationalilor mei.

    Traiasca democratia si speranta pentru un vot civilizat!
    • +25 (25 voturi)    
      bravo omule (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:50)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui biosharkRO

      Stima si respekt !!! Bravo !!! Aici in tzara se fura voturile cu roaba, so cred ca rosii vor castiga, din pacate si puie monta va triumfa..dar mai sunt cateva ore si speranta moare ultima....la urmatoarele alegeri se vor asigura ca nu veti mai vota nici dupa 20 de ore de stat la coada (ma refer la cei din diaspora - BRAVO LOR).
    • +20 (20 voturi)    
      Bravo (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:01)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui biosharkRO

      Se pare ca sacrificiul vostru va avea rezultatul dorit.
      • +18 (18 voturi)    
        Inca nu va relaxati (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:06)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

        Meciul se joaa pana la anuntarea rezultatelor de catre BEC. Vrem castig la scor mare!
    • +2 (2 voturi)    
      si eu am votat la turul II, nu la turul I (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:49)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui biosharkRO

      de la 7:08 insa pana la 14:40, cand am pus stampila. Am intalnit un grup de prieteni la 2/3 din coada in timp ce ma indreptam spre sfarsitul cozii, de aceea am stat mai putin..
      La turul I nu am reusit si am avut un gust amar, simtindu-ma abandonat de tara.. ! Am crezut ca eu sunt de vina :((

      O fata care venise din Austria a stat de la 8:20 pana la 18:00 cand nu se mai avansa deloc. A plecat nemaiputand face fata.. A revenit spre final la 20:00 sa se inscrie macar pe lista celor ce nu au votat.. Eu revenisem sa particip la protest, de care eram sigur fiindca inca mai erau vreo 800 de oameni la inchidere. Eram nemultumiti asa ca dupa inchiderea urnelor fix la 21:00 a inceput un protest spontan in fata consulatului (ca si in turul I), Politia Germana oferindu-ne aceasta posibilitate.

      Oamenii la München si cei veniti acolo au resistat cum au putut. Cei care nu au reusit sa voteze sunt mai pretiosi decat ceilalti care am apucat! Cei ce nu au putut vota dar au stat cu orele la coada au aratat ca democratia inca nu a murit! Cinste si onoare lor!

      Duminica fiind printre atatia cetateni romani a fost ca o calatorie in tara, acasa :)
      Bravo oamenilor din tara ca au iesit la vot mai multi ca altadata!
  • +24 (24 voturi)    
    jos stangismul (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:46)

    nalbaroiu [utilizator]

    Bravo acestei fete, e un exemplu pentru multi &&&*^%^&^ din tzara asta...respekt....Votati ACL !!!
  • +28 (28 voturi)    
    acest guvern a devenit ilegal (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:50)

    yellowdog [utilizator]

    Constitutia Romaniei garanteza dreptul la vot. Prin oranizarea voit defectuosa a procesului electoral din diaspora guvernul rusinii a impiedicat exercitarea unui drept fundamental al nostru. Acest guvern a incalcat in mod flagrant constitutia Romaniei.
  • +24 (24 voturi)    
    Admirabi! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:51)

    Kentt [utilizator]

    Respect!
  • +19 (19 voturi)    
    Vine noaptea ,vine Dragnea cu CNP-uri FALSE. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:58)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    CNP-uri false ,identitati false , asta e secretul lui Dragnea !
  • +16 (16 voturi)    
    Felicitari! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:01)

    sorin5 [utilizator]

    Nu stiu daca as avea vointa dvs.! Tot respectul! Pentru aceasta fata si pentru Romania, as vrea ca si Transilvania si Banatul sa iasa la vot! Eu ca oltean am votat de la 11.00. De ce vreti sa voteze altii pentru voi??? Hai Romania!!!!
  • -40 (42 voturi)    
    Mi-e greata de martiri de mucava ca asta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:02)

    Quod Erat Demonstrandum [utilizator]

    ...
    • +17 (19 voturi)    
      Putoarea din jurul tau (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:06)

      arhimede [utilizator] i-a raspuns lui Quod Erat Demonstrandum

      e cauzata de prostie, prietene. Nu-mi rezista tastatura la cate invective imi vine (si ai merita) sa-ti adresez. Prefer oricand 10 oameni ca fata asta, decat 20 de milioane ca tine. Uita-te bine la ea. Din cauza ei si a unor oameni asemenea, voi astia cu limba infipta in fdl mitomanului o sa ajungeti acolo unde va e locul: la gradina zoologica a istoriei. Mai jos decat maimutele. Iar ei o sa-i spun doar atat: la Cluj indiferent cand, unde si cum o asteapta un ceai cald si o strangere de mana
      • +11 (13 voturi)    
        La Timisoara (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:34)

        SKBjull [utilizator] i-a raspuns lui arhimede

        La fel, ceai, bere, orice vrea, e binevenita.
    • +17 (19 voturi)    
      Bai carnat cu ochi.. (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:10)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Quod Erat Demonstrandum

      ..voi nici mucava nu aveti. Ati incercat voi sa va cumparati biserica impreuna cu tot cu martiri, dar nu v-a iesit fai mizerabililor!

      Sa stai si tu ore in sir pe ploaie, sau ninsoare sa votezi, sau sa faci ceva bun pentru tara, nesimtitilor!
    • +15 (15 voturi)    
      Bai cap de cauciuc (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:28)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Quod Erat Demonstrandum

      1. Este frumoasa
      2. Este desteapta, mai desteapta decat tot neamul tau de trogloditi la un loc
      3. Ea a stat 10 ore ca sa voteze, ca sa trimita la groapa de gunoi niste presonaje grobiene. Tu, ca nesimtitul ai stat 10 ore la cald, iar nemurile tale de asistati sociali isi consuma satisfacute uleiul, zaharul si faina primite, intamplator, chiar inaintea votului.
      4. Recunosc existenta unor oameni de calitate in randul psd, dar sunt prea putini in raport cu impostorii acestui partid.
      5. Ca sa nu fie nici un dubiu, din 1990 am votat numai pe liberali (cu exceptia perioadei de mariaj nefericit in usl).
      6. Acum nu a fost un vot pro ACL ci un vot contra unui sistem mafiot si totalitar ce se cocea prin buncarele politicii de mahala. A fost un vot pro Iohannis.
    • +3 (3 voturi)    
      Nesimtire (Luni, 17 noiembrie 2014, 20:37)

      William [utilizator] i-a raspuns lui Quod Erat Demonstrandum

      Rusine sa-ti fie nesimtitule !!
  • +21 (21 voturi)    
    Respect Diaspora! Romania, la vot! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:09)

    Remarque [utilizator]

    Oameni buni, oameni frumosi au votat in Diaspora in ciuda tuturor obstacolelor - distanta, vreme, costuri de orice natura. Respect este putin spus! Ma inclin!

    Romani din tara, nu lasati greul pe ei! La ora 19.00 avem 59% prezenta la vot. Presedintele Basescu a cerut OUG pentru prelungirea votului dupa ora oficiala, asa incat toti sa poata vota. Mie asta imi spune ca Ponta si ale lui eminente cenusii au un usor avantaj, mic, dar feelingul imi spune ca exista. Trebuie contracarat, cu atat mai mult cu cat au furat pe listele suplimentare.

    Celor tineri le-as spune asa: va costa mai mult daca nu iesiti la vot. Ponta si ai lui vor creste toate taxele, incepand cu cele pe salarii!

    Celor in varsta le-as spune asa: votati pentru copiii vostri! Aveti incredere in ei. Nu are legatura cu pensiile voastre, a fost propaganda.

    Celor impotriva politicului le-as spune asa: aveti ocazia sa votati un om care nu a facut politica, pe cineva care are rezultate frumoase in profesie si cariera, cineva care nu vorbeste mult, un om de onoare. Cineva dintre noi, cineva conectat la Europa.

    Oameni bini, mergeti la vot! Mai este o ora.
    • +5 (5 voturi)    
      Insistenta (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:15)

      VoaidesDanut [anonim] i-a raspuns lui Remarque

      Duminica la ora 7.15 am ajuns la Ambasada RO din Bruxelles, care se afla dealminteri la mica distanta casa. Era deja coada de aproximativ 100 de metri la prima sectie de votare.Am inaintat cu speranta sa gasesc mai putina lume la celelalte sectii si constat cu stupoare ca la sectia 23-daca nu ma insel- nu erau decat 4-5 persoane in fata usii si acolo nu se vota pentru ca un domn de la Ambasada a spus ca pe acolo trebuie sa circule personalul Ambasadei, deci sa ne ducem la alte...usi. I-am spus: domnule, ne se poate, noi am votat aici pe 2 noiembrie, cine sunteti dumneavoastra? Nu mi-a raspuns. In schimb a acceptat sa formam o coada si la acea usa; In nici un minut erau deja peste 50 de persoane care s-au asezat frumos si civilizat la coada. Dupa aproximativ 30 de minute am iesit deja de la vot impreuna cu sotia si un prieten. Judecati Dvs; ce a vrut sa faca acel domn?!
  • +16 (16 voturi)    
    Respect! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:10)

    ciprian_ [utilizator]

    Respect!
  • +21 (21 voturi)    
    Rusine (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:17)

    Wien [utilizator]

    Rușine sa va fie domnule Melescanu, ar trebui sa-i cereți personal scuze acestei domnișoare pentru suferința produsă. Dar nu numai ei, ci si tututor celor care au avut astăzi de îndurat. Nu ați facut altceva decât sa mai faceți o data in plus aceasta minunata tara de tot rasul. Au ajuns sărmanii romani sa fie arătați cu degetul in fiecare oraș important al Europei. Ați facut de rusine un întreg popor,o întreaga generație. Este inadmisibil, nu meritați nici măcar sa va dați demisia după ziua de azi, ar trebui sa va tina afara pe o vreme ca asta cel putin 10 ore,si ca o curiozitate,cam cat credeți ca veți rezista?
  • +3 (3 voturi)    
    INADMISIBIL (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:27)

    Alexandre Stark [anonim]

    https://www.facebook.com/video.php?v=881319961908832&pnref=story
    • +2 (2 voturi)    
      de ce nu? (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Alexandre Stark

      bor-ul din Romania a facut cruci cu stanga lui tonta, iar popa asta a facut cu dreapta, dupa cum a si insistat.
  • +12 (12 voturi)    
    Test de rezistenta la nesimtirea guvernului (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:35)

    n.dumiritu [utilizator]

    Mi-e mie rusine de nesimtirea celor care trebuiau sa se ingrijeasca sa nu se ajunga la asemenea umilinte si dispret pentru cei care au vrut sa voteze. Nu cred ca s-a mai intimplat in istoria post '90 ca un guvern sa manifeste un asemenea dispret pentru romanii din strainatate. Ponta, Corlatean, Melescanu, Dragnea, Oprea, sinteti mici, meschini si nesimtiti.
  • +18 (18 voturi)    
    Si eu am votat (Duminică, 16 noiembrie 2014, 21:04)

    lgc [utilizator]

    La Paris, dupa 6 ore de coada, de la ora sapte.

    Am citit de ieri ca romanii din strainatate se mobilizeaza, dimineata m-am trezit la cinci, inainte sa sune ceasul, sa pot fi acolo cat mai devreme. Stiam dupa experienta din turul 1 ca va fi o zi grea. Si a fost. Dar sunt bucuros pentru ca am vazut oameni hotarati. Hotârati sa nu se lase calcati in picioare, oricat de mare e sacrificiul, doua duminici pierdute. Bravo tuturor. Si sunt multi, din ce in ce mai multi.
    Si multi tineri, ... e un semn bun.
    Un guvern ponta, tip Ben Ali, nu mai poate tine lumea in negura Antenei 3. Sper sa fie toamna romaneasca, dupa "printemps arabe".
    Chiar daca nu imediat, cred ca mai sunt sperante, in anii care vin.
    Treziti-va români de oriunde, soarta e in mainile voastre.
    • +6 (6 voturi)    
      Si eu am votat (Luni, 17 noiembrie 2014, 5:28)

      Mondialu [utilizator] i-a raspuns lui lgc

      As zice doua duminici castigate!
  • +13 (13 voturi)    
    bravo ei ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 22:40)

    FY [utilizator]

    si tuturor romanilor care au stat la coada 7-8-9-10 ore in frig, in ploaie ca sa voteze pentru Romania lor.
    Daca astazi va castiga cineva acel cineva nu este Johannis ci poporul roman care s-a trezit si isi cere drepturile.
    Bravo Romania pentru ca te-ai trezit !
  • +12 (12 voturi)    
    Multumesc (Duminică, 16 noiembrie 2014, 23:50)

    SKBjull [utilizator]

    Multumesc celor din diaspora.

    Gestul si determinarea voastra au schimbat istoria, si imi dau seama de greutatea cuvintelor.

    Bravo si respect.

    P.S. VOT ELECTRONIC!
  • +8 (8 voturi)    
    Multumesc (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:00)

    mateiescu [utilizator]

    Respect imens pentru votul tau! Astazi este o zi mare si umilinta suferita la vot are o finalitate fericita, incepem sa vedem speranta ca noua generatie va cladi o Romanie diferita.
  • +14 (14 voturi)    
    "Hehehe" (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:14)

    KostasP [utilizator]

    AM VOTAT K. IOHANNIS!!!! Mazeta, ai auzit?
    • +7 (7 voturi)    
      Mazeta Trebuie Cautat (Luni, 17 noiembrie 2014, 7:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      Si xrogo..si alti rusofoni
  • +13 (13 voturi)    
    re (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:03)

    gewurtztraminer [utilizator]

    Fata asta trebuie pupata si apreciata. Daca as fi nenea Klaus as veni sa'i spun multulmesc. Mare lucru ca oameni frumosi si buni si tari sunt de origine romana si arata ca fata asta extraordinara.

    Ii doresc numai bine si sa aiba o viata frumoasa si fara griji, o merita, sunt sigur. Nu e nevoie de mult pentru a invia speranta, insa revazand filmul imi dau seama ca exista inca fibra in natia asta; Doamne ajuta.
  • +12 (12 voturi)    
    Pentru redactia HN (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:20)

    RaduMischie [utilizator]

    Va rog, tineti acest articol doua-trei zile pe prima pagina (si in primele titluri). Trebuie sa ne amintim in continuu ce au facut oamenii ca aceasta domnisoara pentru noi. Multumesc
  • +18 (18 voturi)    
    Fraier din diaspora (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:21)

    behemot [utilizator]

    Eu n-am avut norocul tinerei: dupa 10 ore si jumatate de stat intr-un picior la coada, la ora 21h00 ajunsesem in sfarsit in primul rand, in fata portii ambasadei. Numita poarta mi s-a inchis in nas, dupa care am primit si sprayul lacrimogen al jandarmilor ca bonus, tot in nas. Exercitarea dreptului de vot a fost pentru mine o partida de box pe care am pierdut-o. Umilinta, scarba si dispret e tot ce primim de la mafia din fruntea tarii, atat in Romania cat si in Europa. Speranta de a avea o tara normala in care sa ne intoarcem e inca infima.
    • +16 (16 voturi)    
      Erou, nu fraier.. (Luni, 17 noiembrie 2014, 5:54)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      Am votat in SUA cu gindul la voi, cei care nu ati putut vota in Europa. Sint convinsa ca daca nu erati asa de multi la vot in EU, in Romania prezenta ar fi fost mult mai mica. Adevaratii eroi sinteti voi, diaspora din marile orase europene. Felicitari! In curind vom avea mai multe sectii de vot, poate chiar vot prin corespondenta. Last but not least avem deja un presedinte cu care nu o sa ne fie rusine..Si avem mare nevoie de putina decenta.
    • +9 (9 voturi)    
      Respect ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:00)

      PetruLuca [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      Faptul c-ai vrut, c-ai fost acolo a contat .
    • +10 (10 voturi)    
      Nu, nu esti fraier, din contra!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:36)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      Esti un erou! Votul tau nu a ajuns in urna, insa prin exemplul tau, ai convins fara tagada ca cel putin 100 de cetateni sa voteze!! Ceea ce este magnific!!
    • +4 (4 voturi)    
      nu e vina (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:46)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      ta pt. ca nesimtitul de guvern in frunte cu prim mitomanul tarii a dezorganizat cu intentie votarea, astfel incat sa-si asigure, pe langa mortii si turistii electorali ai lui dragnea, un avans cat mai linistitor in fata lui johanis.
      n-a fost sa fie, pentru ca ati iesit la vot in masa, demonstrand celor de acasa, lenesi si indolenti, ca, macar, o data la 5 ani trebuie sa-si miste curul pana la max. 5' de casa sa voteze.
      sper sa fie la fel de multi votanti si la viitoarele, peste 2 ani, alegeri parlamentare. sau, poate, vor fi mai curand.
  • +8 (8 voturi)    
    mă înclin în fața patrioților (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:51)

    visio [utilizator]

    aceste eforturi au anulat planurile sângeroase ale Moscovei; vă amintiți de Decembrie 1989? Același scenariu era ”în program” pentru 2014!
    Români, pregătiți-vă să vă apărați țara!
  • +12 (12 voturi)    
    Bravo! (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:52)

    za-k [utilizator]

    Va rugam sa ne spunetzi si cum o cheama pe tinara respectiva, sa ne dati o adresa de email, ceva sa-i trimitem felicitari personal.

    Fonta si PSD s-au batut singuri, inducind atita
    ura si scirba incit a fost maturat de valul de
    voma (scuzati de expresie).

    Numa' bine,
    za-k/
  • +17 (17 voturi)    
    VOT DIASPORA (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:00)

    TudorPopa1 [anonim]

    Am ajuns la 09:15 la Stuttgart la vot. Am intrat intre ultimii 300 in local. din 300 au votat doar numarul permis de lege, care e egal cu numarul de cabine de vot. Comisarii au plecat. Restul de 300 nu am votat. EU NU AM VOTAT !!! TOTI AM STTRIGAT IOHANNIS PRESEDINTE !!! TOTI !!! macar asa stiti cu cine voia Diaspora la Stuttgart sa voteze, de am fi avut dreptul.
  • +8 (8 voturi)    
    Impresionant ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:28)

    Harapul [utilizator]

    Sunt barbat dar nu cred ca as fi stat atata la coada , mai degraba conduceam pana la Nancy. Asa cum ne-a sfatuit fostul mare conducator al SIE !
  • +14 (14 voturi)    
    totala surprindere!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:29)

    makaku [utilizator]

    Respect tinerei generatii din diaspora, respect toatei diasporei, respect tinerilor romani!!!

    Sunt total suprins de lipsa de informatii din Bonn. Am intalnit romani minunati care au facut sacrificii mari sa voteze, au fost minim 2-3 000 de oameni la consulatul din Bonn. Am stat 9 ore - noua ore , de la 10,45 pana la 20,15 si nu am putut vota.Nu am tremurat de frig si ploaie si nici nu am fost mai fost asa de emotionat de la evenimentele din 89 (aveam 14 ani atunci)...si totusi, dupa 13 ore juma nu vad nimic despre Bonn....s-a stat la coada 7-8 ore si tot nu s-a putut vota....si nu vad nimic pe Digi24. pe ziare sau hotnews...au fost sute de romani care au filmat ceea ce se intampla....

    BRAVO ROMANI; BRAVO DIASPORA; BRAVO ROMANIA!
  • +11 (11 voturi)    
    Bravo Ponta (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:27)

    gopo111 [utilizator]

    pt modul cum ai reusit sa ii unesti pe romani, ai reusit ceea ce nimeni nu ar fii putut face cu nici o promisiune, prin minciunile si furturile tale ai reusit sa aduni romani la un loc si sa te urasca mai tare ca pe ala din "games of thrones" :) sper ca pina la urma sa ajungi acolo unde iti este locul, adica la puscarie, cu toate drepturile suspendate pe toata viata ta , nu stiu cum de nu e nici o rusine in familia ta ca umilesti atitia romani, mult succes la puscarie poate te pun sef de celula ca vad ca iti place sa fii sef
  • +8 (8 voturi)    
    Multumim Diaspora! (Luni, 17 noiembrie 2014, 9:03)

    Ando1971 [utilizator]

    Va ramanem datori!
    Nu o sa uitam efortul vostru!
  • +16 (16 voturi)    
    Eu nu am votat! (Luni, 17 noiembrie 2014, 9:34)

    Ma.Dor.Picioarele [utilizator]

    Am stat la coada in Wembley de la 10 dimineata pana la 21:45 seara.
    Am fost ultima transa care a apucat sa intre in cladire in jur de ora 19. Pentru cine nu stie, ne lasau sa intram cam 80 de-o data, la fiecare 20-30 de minute.
    O politista mi-a confirmat ca au primit instructiuni de la ambasada Romaniei sa nu mai lase pe nimeni in cladire dupa ora 7. Nimeni nu le-a zis asta oamenilor de afara. Pana la 9 cel putin au fost lasati sa stea ca vitele in ploaie - cred ca peste 1000 de oameni.
    Dupa ce am intrat in cladire, am stat cam 1h jumate in fata unor usi pazite. Nu ne-a zis nimeni ce se intampla, de ce nu inainteaza coada, cati oameni sunt inautru. Personal cred ca comisia isi luase o pauza.
    Pe la 9 fara un pic, au deschis usile si ne-au bagat intr-un fel de sala unde scria "sectia 152 de votare".
    De cand am intrat in cladire am primit repetat asigurari de la membrii comisiei de votare, politia britanica, adminstratorii cladirii si voluntari ca toti cei din cladire vor apuca sa voteze. Asa e si legea de altfel - daca esti in sectia de votare, trebuie sa te lase chiar daca a trecut ora 9.
    La 21:45, presedintele comisiei de vot a venit sa ne zica (din spatele unui codon de politisti si bodygarzi) ca au primit instructiuni sa nu mai lase pe nimeni sa voteze - vezi doamne se invalideaza scrutinul daca cei 50-100 de fraieri ramasi mai voteaza.
    Au pus politia sa ne impinga si sa inchida usile si gata. Mai aveam 5 persoane in fata...
    N-am votat dar nu conteaza, au votat altii :). Nu imi pare rau nici o secunda de cele 12h de stat in picioare plus inca 4h pe drum. Vreau doar demisia permierului si a ministrului de externe pentru ca si-au batut joc de noi.
    In rest, cinste tuturor romanilor care nu au renuntat! Pentru prima data in viata am fost mandra ca sunt romanca!
    • +9 (9 voturi)    
      Ancheta (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:50)

      red.herring [utilizator] i-a raspuns lui Ma.Dor.Picioarele

      Desi a iesit Iohannis, cum isi doreau cei ce nu au apucat sa voteze, sper din tot sufletul ca ce s-a intimplat la sectiile de votare din diaspora nu va ramine neinvestigat si neanchetat. Inchisul portilor la ora 7, cind legea spune 9 este deja fapta penala si ar trebui pedepsita conform Codului Penal
  • +5 (5 voturi)    
    Respect (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:17)

    EXEs [utilizator]

    Felicitari pentru vot si pentru victorie!
  • +5 (5 voturi)    
    RESPECT ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:19)

    LiliL [utilizator]

    Ne inclinam in fata voastra frati romani din diaspora ! Ne-ati facut sa fim mindri ca sintem romani, ati aratat Europei ca romanii stiu sa lupte pentru apararea valorilor europene ! RESPECT !
    As vrea sa stiu cum se numeste aceasta tinara ca sa-i pot multumi personal !
  • +4 (4 voturi)    
    Felicitari romanilor mei ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:22)

    DanaDana1 [anonim]

    Sa va dea Dumnezeu sanatate ! Ati fost eroi ,pentru turul doi!
  • -16 (16 voturi)    
    diaspora (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:41)

    corectul1974 [utilizator]

    daca tot au votat de astazi ii asteptam in tara sa vina sa puna umarul la munca.... nu doar sa exercite dreptul la vot... ca daca este asa aceasta se numeste " nesimtire din partea diasporei"....
    • +13 (13 voturi)    
      Nu venim (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:11)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      Nu venim pentru ca nu avem loc de voi, atoatecunoscatori, sfatosi si ignoranti. Nu venim pentru ca daca venim cu ideile noastre maturate intr-o societate normala suntem linsati public de popi, de batrani, de activisti. Suntem stigmatizati,s untem marginalizati.
      Nu venim pana nu se insanatoseste suficient de mult societatea cat sa aiba un sens venirea noastra. Atfel ajungem boschetari cu calificari serioase in timp ce dottorii si alte specii "scolite" se vor ocupa "mai bine" de noi.
      Deci, pana una alta sa ziceti mersi ca va ajutam cu un vot rational, necumparat si provenind dintr-o zona mai normala.
      • -8 (8 voturi)    
        Nu venim (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:31)

        corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

        pentru ca nu sunteti in stare sa faceti ceva ... pe langa votul la care aveti dreptul... nu sunteti voi marginalizati sunteti lasi... atat... daca vrei cu adevarat poti... pana acum au fost tot ei... de ce va bateti cu pumnul in piept.... ca banii vostri.... bani vostri sunt ai vostri.... ai plecat pentru un trai mai bun... eu am fost plecat peste tot in lume.... la studiii si stau aici ca sunt roman.... asa ca nu va mai laudati atat.... cu banii vostri.... infloriti economia subterana.... atat....
        • +6 (6 voturi)    
          Da, da (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:56)

          Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Nu suntem in stare. Suntem conferentiari, suntem profesionisti, suntem chiar si zidari in tari in care am ocupat posturi pe bune si nu pe caciuleala. Nu suntem in stare in Romania, e adevarat. pentru ca amanta sefului de departament e mai buna. pentru ca doctorul Ponta e mai calificat decat Doctorul Eu, desi el are doctoratul cu Nastase si eu il am cu un Profesor de talie internationala. El il are pe exact ce se cere in Romania, eu il am pe balarii. Eu am brevete in 20 de tari, el are control asupra unui sistem de 20 prefecti.
          Te-ai intars nu de dragul Romaniei ci pentru ca ai evaluat ca ti-e mai bine iN Romania (motivele le cunosti tu).
          Eu nu trimit niciodata bani in Romania, apropo...eu im i invit parintii prin europa, eu le platesc cate un tratament dentar sau altceva. Bani NU.
          Sper ca imi permiti macar atat. Ca sa nu infloresc economia neagra :).
        • +2 (2 voturi)    
          acuzatii fara fundament (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:29)

          lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          "pentru ca nu sunteti in stare sa faceti ceva ..."

          de unde stii?

          "asa ca nu va mai laudati atat.... cu banii vostri.... infloriti economia subterana.... atat.... "

          banii din strainatate au folosit pentru subzistenta, conditii mai bune de locuit, poate de mers la scoala, poate de internet pentru informare, poate WC in casa in loc de in curte, poate pentru tratamente medicale, poate calatorii in afara tarii. statul s-ar fi prabusit daca ar fi trebuit sa sustina toata populatia intr-o economie nefunctionala, poate nu ar mai fi fost bani pentru profesori, medici.

          economia subterana e inflorita de coruptie, nu de banii trimisi de cei din strainatate.
    • +8 (8 voturi)    
      Tu de unde crezi ca-ti iei jumatate din venituri? (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:27)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      Diaspora romana este de departe cel mai mare ivnestitor in economia romaneasca. Doar nu credeai ca avem performante economice datorita mirificului Guvern.
      Diaspora romana munceste si fara sa dai tu lectii de patriotism.

      Sila mi-e de voi care nu sunteti in stare sa vedeti mai departe de lungul nasului.

      Economia Romana este bazata nu pe export industrial sau agricultura. E bazata pe exportul fortei de munca domnule "Corect". Iar ei chiar muncesc, nu rup usa vinerea la ora 12.00
      • -8 (10 voturi)    
        Tu de unde crezi ca-ti iei jumatate din venituri (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:30)

        corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

        Eu imi iau veniturile din elvetia ... diaspora draga... muncesc home office si platesc impozite aici nu in lumea larga.... asa cum faceti voi... si daca tot ai votat ... de ce nu vii in tara sa-l sprijini.... cat crezi ca o sa mai platesc eu pensie pentru bunicii vostriii.(pensia aceea mica....dar o ia luna de luna....) si voi va numiti romani... diaspora.... veniti aici langa iubitul vostru ales si puneti osul la treaba in tara...
        rusine sa va fie.... exceptie sunt cei dusi la studiii restul.... am scris destul
        • +5 (5 voturi)    
          Sa mori tu ca iei veniturile din Elvetia (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:11)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Vrei sa faci si niste santiere muncind "Home Office"?
          Dar niste masini "Home Office" ? Agricultura "home office"...

          Nu fii nesimtit, nu toata lumea poate sa munceasca si are calificari pentru munca "Home offce". Asa ca tine... Slick.

          Ce smecher ai fi tu daca ai fi singurul care aduce bani si ai gasi fraieri sa-ti faca mancare si sa-ti spele picioarele pentru efortul tau de "home office". Sa dea unii cu sapa si sa are cu calul ca sa poti tu face "home office" neperturbat.

          I-auzi revolutionarul care a gasit solutia la toate problemele: "Freelance"

          Duu-te baaa!

          PS, eu un alt freelancer bai idiotule! Dar nu mananc mancare virtuala nici copiii mei nu se duc la scoala virtuala oricat a incercat guvernul asta sa ne bage pe gat "opera" Siveco.
          • -7 (7 voturi)    
            "opera" Siveco. (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:41)

            corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

            tot ai vostri sunt.... nu ai mei.... siveco - tot PL-D-ul sau mai nou ACL-ul... asa ca mai vino pe acasa sa te informaezi....mancare virtuala mancati voi ... au mai am niste pamant pe care nu a reusit nimeni sa mi-l ia....asa ca eu mananc bio cu spune diaspora....daca vrei agricultura vino in tara ... ca am de oferit....
            • +4 (4 voturi)    
              Cred ca tu nu pricepi (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:52)

              denvarel [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              Munca este de apreciat oriunde se face. Daca tu crezi ca munca facuta de tine este mai cu mot esti, cel putin spus, pe alta lume.
              In rezumat: nu meriti sa munceasca cineva pe cazare si masa doar pentru ca tu ai pamant si lucrezi "home office".

              Ca urmare da banu' celui care-ti munceste pamantul si daca nu gasesti pe nimeni sau nu ai destui, inseamna ca munca ta "home office" e cam prost remunerata in "Elvetia".

              Oricine trebuie sa aiba posibiltata sa munceasca si sa-si caute fericirea in functie de posibilitatile personale si calificarea pe care o are.

              Cand o sa faci bani o sa-ti poti permite sa muneasca altcineva pentru tine. Si nici atunci nu ai dreptul sa jignesti pe altcineva pentru ca nu face o munca asa hgh tech ca tine.

              Si inceteaza sa crezi ca un palmas este mai putin important decat marea ta inteligenta. Crezand asta dai dovada de lipsa a inteligentei. Tu chiar nu intelegi conceptul de piata libera?
            • +2 (2 voturi)    
              ai cui? (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:34)

              lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              "tot ai vostri sunt..."

              ai cui mai precis? suntem toti membri de partid? suntem in conducerea PDL sau ACL? am cautionat fara discernamant orice actiune a unui partid ?
        • +2 (2 voturi)    
          din Elvetia? (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:30)

          lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          de ce din Elvetia? credeam ca puneti umarul la munca in Romania.
    • +8 (8 voturi)    
      Nesimtire crasa! (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:51)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      Daca tu crezi ca aia din diaspora care au indurat frigul, cozile infernale, umilintele si badjocura guvernului Romaniei stau si traiesc acolo fara sa munceasca pe branci, inseamna ca esti idiot!
      Te asigur ca aia muncesc acolo si pentru Romania, si pentru tine, spre deosebire de cei 1,2 milioane de turisti din satele din Olt, Gorj, Teleorman sau Giurgiu care au plecat in excursie pentru ca se plictiseau acasa si nu aveau nimic altceva mai bun de facut pana la venirea postasului cu banii de ajutoare, decat sa se plimbe prin imprejurimi!!
      Sa-ti fie rusine! Tu nu esti roman, esti o rusine pentru acest popor napastuit de soarta!
    • +9 (9 voturi)    
      tu esti (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      nesimtit.
      poate ca ti-a placut prin 2008 cand boom-ul economic al Romaniei s-a bazat preponderent pe banii diasporei. atunci ti-a placut.
      acum nu-ti mai place?
      • -7 (9 voturi)    
        Nesimtire crasa (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:18)

        corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        poate ca voi nu intelegeti... de ce ai plecat sa muncesti afara.... nu te duce capul sa faci nimic in tara.... sau vrei sa vii cu pensia din diaspora sa traiesti linistit la pensie,,,,.. poate nu intelegi decat banii pe care ii castigi tu acolo... vino langa cel pe care l-ai votat ... PROSTULE.... nu dictezi tu de acolo cand eu stau in tara si platesc pentru bunicii si copii tai....nesimtitilor....diaspora romana...
        • +4 (4 voturi)    
          @corectul1974 (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:35)

          adiior [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          contributia diasporei la rezulatul final al alegerilor nu o poate stirbi nimeni. votul masiv din tara este reactie la motivarea extraordinara a diasporei. romanii de afara cu cei din tara
          au fost uniti ca niciodata.

          poti sa iti spui punctul de vedere intr-un mod mai putin agresiv. nu intelegi? lumea este satula de atitudini similare. vorbeste frumos si o ai un rezultat pe masura.
          ai putea incepe prin a multumi si recunoaste sarificiul, efortul si umilinta prin care a trecut. apoi, da, poti spune ca o astepti acasa.

          intreaba-te mai intai de ce a plecat lumea din tara? dar, gandeste-te bine inainte sa dai un raspuns. ma tem din pacate ca esti prea inchis in lumea ta "corecta" sa poti intelege.
          oamenii vor veni incet incet acasa. majoritatea isi doreste asta. inclusiv eu.
          • -5 (5 voturi)    
            adiior (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:54)

            corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui adiior

            ai plecat pentru ca nu aveai ce face in tara.... nu aveai loc de munca.... sunt multe locuri libere .... dar ai dreptate platite extrem de prost... cine este de vina.... ??? toti care au fost si sunt in continuare la putere... voi munciti si trimteti bani... pe care statul ii ia si atat.... asa ca nu cred ca ai plecat de bine....
            • +2 (2 voturi)    
              contradictie (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:43)

              lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              "voi munciti si trimteti bani... pe care statul ii ia si atat..."

              mai devreme scriati ca banii acestia alimenteaza economia subterana. Putina consecventa si continuitate in gandire nu ar strica.
              • +1 (1 vot)    
                Nu intelegeti, banii lor ajuta (Marţi, 18 noiembrie 2014, 7:07)

                fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui lgc

                rudele sa supravietuiasca, intra in economie -fara sa fie rezultatul economiei nationale-prin consum si se duc si prin taxele care insotesc consumul la buget adica in cifrele indoite ale lui fonta si desagile/micii/uleiul lui dragnea ! Scad presiunea sociala, atenueaza efectele somajului si imbunatatesc-artificial- cifrele "de tara" ! Inainte de toate astea inseamna insa sacrificiu pentru ca majoritatea covarsitoare au aici case, copii. soti, parinti bolnavi si nu pleaca ca lucratorii europeni din Italia, Spania in Suedia, Finlanda sa castige 1000 de euro/luna in plus ci ca sa castige ceva mai mult decat e necesar sa se intretina ei insisi din orice munca !!!!
        • +7 (7 voturi)    
          Amice, esti idiot! (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:41)

          ticbis [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Eu muncesc cativa zeci de ani afara; cand voi iesi la pensie voi veni in tara si voi primi pensia nu de la tine si nici de la tac-tu, ci din tara in care am muncit si mi-am castigat acest drept.
          Tu n-ai decat sa muncesti pana nu mai poti pentru pensiile cetatenilor din Olt, Gorj, Teleorman sau Dolj, dar te asigur ca pentru pensia mea nu vei plati nici macar cinci bani!
          PS: am plecat sa muncesc in afara pentru ca in tara n-am avut loc de specimene de toata jena ca cei de teapa ta! Iar bunicii si copiii mei traiesc strict din banii munciti de mine in afara, nu din porcaria pe care tu o numesti "munca"!
          PS2: repet, esti o rusine de roman; esti exemplul cel mai clar de individ care trage tara in jos, sunt sigur ca parintilor tai le e rusine cu tine si copiii tai se vor rusina cu tatal lor!
          PS3: Antena 3 dauneaza grav sanatatii mintale!
          • -7 (7 voturi)    
            Amice, esti idiot (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:00)

            corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

            Draga boule....domnule scuze...
            copilul meu este in elvetia ca asa si-a dorit... eu am ales sa mai incerc sa schimb ceva ... iar tu ai ales .... sa fii sluga in alta tara....este alegerea ta... legat de antena 3 ... nu privesc doar antena 3 , ci si realitatea b1, pro tv...eu mi-am facut pensie privata cand tu nu stiai ce este asta.... imi pare rau sa-ti spun...
            • +4 (4 voturi)    
              Mda... (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:01)

              ticbis [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              Eu sunt sluga muncind in afara si platind taxe si impozite pentru exploatatori...
              Tu esti sluga muncind in tara platind taxe si impozite pentru patrioti ca si Dragnea, Ponta, Sova , Nastase. Voiculescu...

              Nu stiu care dintre noi doi este mai idiot...!!!
            • +2 (2 voturi)    
              Da (Luni, 17 noiembrie 2014, 20:45)

              William [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              Într-adevar, esti un idiot ...
            • +2 (2 voturi)    
              fara injurii la adresa regnului animal (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:51)

              lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              "copilul meu este in elvetia ca asa si-a dorit..."

              de ce anume si-a dorit sa fie in Elvetia?

              ". eu am ales sa mai incerc sa schimb ceva .."
              Fiecare contribuie in felul lui. Poate cei plecati poti contribui mai mult decat vei putea tu de acolo din tara.
              Cei care fabrica masti de gaze in uzine nu sunt utili pentru ca nu stau cu pusca in mana ? medicii de razboi ar trebui sa se lupte si ei corp la corp?

              ". sa fii sluga in alta tara.."

              cum definiti o sluga?
              toti cei plecati sunt slugi?
              daca lucrezi pentru altii esti o sluga? si daca lucrezi pentru elvetieni, chiar si de la distanta, tot sluga se poate numi?

              ".. nu privesc doar antena 3 "
              faptul de a privi SI antena 3 spune destul de multe. Este un post de televiziune controlat de un informator si un fost securist dovedit, condamnat pentru dosare grele si acum in inchisoare. O lipsa strigatoare la cer de impartialitate si profesionalism, si un mijloc industrial si condamnabil de dezinformare. De ce sa ne uitam SI la antena 3 cand stim toate acestea?
        • +1 (1 vot)    
          iar ne omoara logica (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:41)

          lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          "de ce ai plecat sa muncesti afara.... nu te duce capul sa faci nimic in tara.."

          de unde stii? daca am note bune la matematica nu pot avea note bune si la muzica sau geografie?
          ce fel de silogism este acesta?

          "nu dictezi tu de acolo cand eu stau in tara"
          in acelasi mod, nu dictezi tu de acolo din tara pentru cei plecati. Te rog sa dai despagubiri tuturor celor plecati pentru umilintele pe care le sufera sau discriminarea din cauza faptului ca Romania celor din tara este vazuta ca un stat de lumea a treia.
      • -10 (10 voturi)    
        tu esti (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:25)

        corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        eu din pacate fata de voi imi platesc impozitele in tara.... si nu faca afaceri cu statul .... voi mureati de foame in tara... si acum comentati.... veniti in tara si sprijiniti oamenii pe care voi ii vreti.... nu imi spuneti mie ca ma ajuta banii vostriii... ii ajuta pe oamenii vostrii(copiii, bunici....) eu inca pot munci ... si chiar daca am dubla cetatenie stau in ROMANIA si nu suport sa-mi dicteze mie diaspora.... diaspora sa vina in tara ...sa munceasca aici pentru oamenii care ii voteaza.... si sa nu-mi tina mie lectie de morala... nesimtitilor ce sunteti ( nu toti... doar o parte)
        • +4 (4 voturi)    
          Degeaba (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:30)

          Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          ...platesti impozitele int ara daca nu te mai doare ca dragnea si oprisan ti le vamuiesc cum stiu ei mai bine. N-ai decat sa le platesti...poate in privat. Noi preferam sa nu le platim. Si eventual sa-i si maturam de pe unde sunt.
          • -4 (4 voturi)    
            Degeaba (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:56)

            corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

            pai si care mai roman --- blaga, basescu, elena, klaus....?????ponta si altii
            • +1 (1 vot)    
              nu sunt toti la fel (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:01)

              lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              Sa nu facem greseala majora sa ii punem pe toti in acelasi paragraf si in aceeasi categorie.
              Acestea sunt metode de dezinformare facile si de denaturare a discutiei.
        • +1 (1 vot)    
          afirmatii fara fundament (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:59)

          lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          ".. voi mureati de foame in tara.."

          Fals. Daca va inchipuiti ca toti cei plecati mureau de foame in tara va inselati amarnic.
          Motivele sunt foarte multe, e libertatea individuala si simtirea fiecaruia.

          "nu imi spuneti mie ca ma ajuta banii vostriii... ii ajuta pe oamenii vostrii(copiii, bunici....)"

          ba indirect da, va ajuta. nu traiti izolat in jungla, sunteti legat de toti cei din jur. totul intra intr-un circuit care obligatoriu va include in acelasi timp cu toti ceilalati.

          "chiar daca am dubla cetatenie stau in ROMANIA si nu suport sa-mi dicteze mie diaspora.... "

          as putea sa va raspund ca nu ati fost in stare sa ramaneti in strainatate, si ca probabil nu ati fost capabil sa rezistati si ati fugit inapoi in Romania.
          Nici cei din diaspora nu suporta sa le dicteze altii.

          Cred ca nu ati inteles rolul fundamental al unei diaspore, miscarile istorice de migratie si diversitatea unui popor.
          Toti trebuie sa fie la fel si sa ramana in tara?

          De ce ati plecat cand ati plecat ?De ce nu ati ramas in tara? De ce aveti dubla cetatenie?
    • +5 (5 voturi)    
      @corectul1974 (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:14)

      Stefan0730 [anonim] i-a raspuns lui corectul1974

      Colega,
      First and foremost: t'es pas du tout bien avec la tête!
      Am condus 400 km pentru a vota in Luxembourg pentru ca in Bruxelles era coada de 6 ore.
      Stii de ce?
      Ask yourself and then post silly comments...
      • -9 (9 voturi)    
        Ask yourself and then post silly comments... (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:49)

        corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui Stefan0730

        In primul rand.... nu sunt de acord cu ce faceti voi afara.... Nu mi se pare corect ca tu sa votezi la sute de kilometri distanta de tara in conditiile date: tu acolo eu aici.... ca poate o sa vii tu in tara.... nici macar 1% nu se intoarce in tara pana la pensie... asa ca mai usor voi cu comentariile... munciti pentru voi nu pentru tara asta ROMANIA. cand vin in vizita pe la voi va faceti ca nu mai stiti limba romana... parler français sau "where you are"... m-am plictisit de voi.... de 10 ani....plus inca 5 sa mai suport....de ce....ca aveti voi dreptul la vot.... veniti acasa...si apoi mai vorbiti...
        • +5 (5 voturi)    
          Vom veni (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:58)

          Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          ...cand vor disparea masa critica care prefera minciunile lui ponta si se lasa intoxicata de Antene si alte balarii. Pana atunci mai asteptam si incercam "deratizarea de la distanta".
          • -7 (7 voturi)    
            Vom veni (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:39)

            corectul1974 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

            cand vei veni tu.... dau eu vot negativ din diaspora.... sa vezi ce frumos este.... pentru voi...cand veti veni....
            • +2 (2 voturi)    
              e grav (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:13)

              lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

              "cand vei veni tu.... dau eu vot negativ din diaspora.... sa vezi ce frumos este..."

              este foarte confuz ce spuneti si chiar ingrijorator. Va inchipuiti ca cineva voteza premeditat cu intentia de a face rau?
              Poate chiar ar fi util daca ati fi plecat si ati avea poate o opinie mai bine construita sau obiectiva.
              Poate chiar cei dinauntru sunt supusi unei dezinformari programate si bine executate.
        • +6 (6 voturi)    
          Amice, esti chiar idiot! (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:54)

          ticbis [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Daca nu stii, te informez ca traim intr-o lume moderna, noua, ancorata din plin intr-un proces accelerat si normal de globalizare.
          Romania este membra a Uniunii Europene, a adoptat si a aderat la principiile si legile acestei uniuni, deci romanii sunt cetateni europeni si au aceleasi drepturi si obligatii ca si cele ale germanilor, francezilor, britanicilor sau italienilor.
          Romanii lucreaza in tarile UE dupa aceleasi reguli dupa care in Romania lucreaza germani, italieni, spanioli, britanici sau francezi. Iar impozitele, taxele, si contributiile pentru pensie sau sanatate se supun acelorasi reguli pentru romanii din diaspora, aceleasi pe care le suporta si cetatenii celorlalte state care lucreaza in Romania!
          Sigur, exista diferente in ceea ce priveste nivelul de salarizare, dar regulile sunt aceleasi pentru toti!
          Crede-ma, oricare roman care lucreaza toata viata in diaspora are drept la pensie platita de catre statul pentru care a lucrat.
          Iar dreptul la vot e sacru, este insusi esenta democratiei; doar un dictator il poate anula!
          Cat priveste faptul ca tu te-ai saturat dupa 10 ani si acum va trebui sa mai inghiti inca alti 5, nu intereseaza pe nimeni!
          Te asigur ca milioane de romani se saturasera pana peste cap de mineriadele lui Iliescu; unii si-au luat lumea in cap si acum au votat in diaspora, altii au ramas sa indure umilintele ramanand in tara.
          Deci,daca nu-ti convine, fa si tu ca ei: i-ati lumea in cap si pleaca din tara sa muncesti in alta parte a lumii!
          Daca nu esti in stare, atunci te sfatuiesc sa te abtii sa-i judeci pe cei care au avut curajul, inteligenta si temeritatea de a face pasul asta!
          Iti aduc aminte ca actuala democratie si civilizatie din SUA n-ar fi fost niciodata posibila fara aportul decisiv al valului de imigranti europeni care au ales sa se lupte pana la sacrificiu pentru a-si construi o viata mai buna pe meleaguri straine si ostile.
          Ai priceput, tovarase?
        • +3 (3 voturi)    
          @corectul1974 (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:01)

          Stefan0730 [anonim] i-a raspuns lui corectul1974

          Colega,
          E fix inutil sa intru in polemica cu tine.
          Daca atat intelegi tu cel cu afaceri in Elvetia si care munceste de la el din living, ce ma pot astepta de la saracii oameni de la tara fara sansa unei educatii medii.
          N-ai nici o scuza sa gandesti astfel, imi pare sincer rau sa iti spun asta.
          E parerea ta, o respect insa nu pot fi de acord cu ea.
          All the best !
        • +2 (2 voturi)    
          ne impartim in noi si voi? (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:09)

          lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          ".. nu sunt de acord cu ce faceti voi afara..."

          nici cei plecati nu sunt de acord cu ce fac cei din tara. si au exact aceleasi drepturi, si chiar suporta si la distanta consecintele deciziilor celor din tara.
          nimeni nu traieste complet izolat, fara nici un atasament sau legatura.

          "..de ce....ca aveti voi dreptul la vot.... veniti acasa.."

          vreti sa puneti in discutie dreptul la vot al unui cetatean al unei tari?
          Ce propuneti concret?
          De ca sa vina acasa?
          De ce nu pleaca mai multi din tara? De ce stau sa fie asistati public in loc sa plece si sa isi poata ajuta tara?
          cu siguranta multi ar castiga in deschidere si in viziune.
        • +3 (3 voturi)    
          Ne lasi? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 4:01)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Si noi suntem plictisiti de dastia ca tine..."muncitori, onesti si mandrii ca sunt romani". Tu si ceilalti ca tine sunteti la baie. De aia Romania nu poate sa iasa din rahat de 25 de ani.
        • +1 (1 vot)    
          Gainarule.... (Joi, 20 noiembrie 2014, 23:25)

          Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

          Am 2 pasapoarte in buzunar, amindoua valabile...

          Unul american si unul rominesc; cel din urma, imi da dreptul sa votez INDIFERENT de locul unde imi parches masina.

          Asta in caz ca te-treaba cineva si ca sa nu mori............................................................"naiv".
    • +3 (3 voturi)    
      din putul gandirii (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:23)

      lgc [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      Acestea sunt in categoria "noi muncim, noi nu gandim"
    • +1 (1 vot)    
      Gainarule..... (Joi, 20 noiembrie 2014, 23:18)

      Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui corectul1974

      Vechea mea Carte de Munca din Rominia e mai batrina decit tac'tu!
  • -6 (10 voturi)    
    saraca...daca statea in tara... (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:00)

    irm [utilizator]

    daca statea in tara nu trecea prin asta nu ?
    acum ca si-a luat tara inapoi se poate intoarce :)
  • +6 (8 voturi)    
    "golanca" super-veritabila si superba, ce mai (Luni, 17 noiembrie 2014, 19:05)

    revo [utilizator]

    "Noi de-aicea nu plecam!"
    Nu pot sa nu-mi aduc aminte de 1990 si de "golanii" lui Iliescu-KGB. Extraordinara reinnodare a firelor istoriei, dupa 24 de ani.
    Ma mir ca ciumetele rosu n-a iesit sa-i jigneasca pe tinerii acestia frumosi si liberi. A facut doar critica de rigoare: PSD a "neglijat relatiile politice" cu diaspora, cca 3 milioane de oameni tineri pe care i-au scapat din mana si de sub control.
    Multumim, fata frumoasa, si felicitari parintilor tai.
    Multumim tuturor celor care au indurat cozile rusinii, exemplul lor ne-a dat putere si curaj si ne-a risipit nehotararea.
  • -5 (5 voturi)    
    Intoarcere la radacini (Luni, 17 noiembrie 2014, 20:02)

    adrian09 [utilizator]

    Si acum se intoarce in RO? As vrea sa ne bucuram impreuna de reformele pe care le va face noul presedinte!
    • +2 (2 voturi)    
      bine olguto ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 6:05)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui adrian09

      Ce sa faca in Romania sa marsaluiasca cu mine care sunt somera pe strazi ? Nu , munceste acolo si trimite 3 miliarde de euro (jumatate din cat trimetea in 2008) rudelor sa nu moara de foame, sa-si ia medicamente ! Te faci ca crezi ca l-am votat pe Iohannis ca ne da ceva ?! Nu ne da nimeni nimic.Am votat ca sa ne aparam libertatea, demnitatea, am sanctionat plagiatorul, haita mafiota/psd -daca ai auzit de asa ceva- prostanacule/prostanaco ! Ei se vor intoarce cand le spunem noi ca e loc si pentru ei aici. Cunostinta mea de la Paris -care a stat 10 ore in ploaie ca si ceilalti-ma intreaba mereu :"A inceput sa se miste ceva pe acolo ?"
  • +8 (8 voturi)    
    Felicitari, (Luni, 17 noiembrie 2014, 20:43)

    map [utilizator]

    pentru rabdare! Marturisesc ca inteleg pe deplin ce simti acum, cand deja se cunosc rezultatele!

    Eu am fost putin mai norocoasa, la München am reusit sa votez in "numai" 9 ore (am ajuns la ora 7 si am vitat la ora 16). Cred ca aseara nu as fi savurat asa de tare clipa anuntarii rezultatelor, daca nu as fi reusit sa pun stampila...in ciuda tuturor umilintelor indurate ieri!

    Felicitari inca odata, atat tie cat si tuturor miilor de romani care au tinut piept celor care au incercat sa ne ia dreptul la vot!
  • +11 (11 voturi)    
    Draga Noastra, (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:08)

    Geo7 [utilizator]

    Esti frumoasa, deteapta, curajoasa si luptatoare! Te respectam!
  • +8 (8 voturi)    
    Multumim eroilor din 2014 (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:00)

    Fabian.M [utilizator]

    Aceasta a fost revolutia voastra!
    Va multumim din suflet!
  • +3 (3 voturi)    
    Multumiri (Marţi, 18 noiembrie 2014, 5:02)

    TudorPopa1 [anonim]

    Si eu iti multumesc. Ai votat cu noi toti cei care am stat la cozi infernale. Multumesc.
  • +3 (3 voturi)    
    A fost la ca Plevna+ Podul Inalt+Marasesti ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 7:35)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Multumim diaspora ca ati inteles -inca o data-si v-ati alaturat eroic pentru a disloca hidra cu metehne comunistoide care e psd&haita mafiota si pe care se vede ca nu am strivit-o in '89 ca tot atat de comunisti "la placinte" sau "de caviar" ca si astia erau si aia !!
  • +6 (6 voturi)    
    Ti-as trimite niste flori, fetito !!! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 11:35)

    Dacu [utilizator]

    Multumim !!!!
  • +3 (3 voturi)    
    RESPECT (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:10)

    coca1900 [utilizator]

    Multumim MULT!!
    Efortul si lacrimile tale NU a fost in zadar.
    RESPECT!
  • +3 (3 voturi)    
    Din Los Angeles... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:12)

    Cadillac [utilizator]

    Tot respectul pentru aceasta tinara si pentru multi ca ea!!!

    Aici a fost 'oleaca' mai organizat; am stat doar 4 ore, fapt de care nu sint foarte mindru vis-a-vis de efortul altor romini pentru binele tarii unde ne-am nascut.

    Dar, asa cum am promis ne-am facut datoria: am bagat citeva 'piroane' in cosciugul lui monta...
  • +3 (3 voturi)    
    Cineva sa faca un poster (Marţi, 18 noiembrie 2014, 21:15)

    John M. [utilizator]

    cu fata asta viteaza ca sa-l putem lua cu noi la toate demonstratiile ce vor urma pentru schimbarea Romaniei in bine.
    L-as intreba pe Ponta: De ce n-a votat, ma, si nevasta-ta la Paris sau Londra sa stea la coada cu fata asta?!