Alegeri Prezidentiale 2014

Tudor Chirila: Ce se intampla in diaspora e revoltator. Cat de disperat sa fii, cat de frica sa-ti fie incat sa faci orice ca sa castigi alegerile?

de R.P.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:17 Actualitate | Politic

Tudor Chirila
Foto: Facebook/ Tudor Chirila
​"Ce se intampla in diaspora e revoltator. Iesiti la vot ca sa compensati aceasta rusine la care guvernul supune romanii din diaspora. Respect celor care stau la cozi interminabile ca sa-si exercite un drept care ar trebui sa le fie garantat. Intre timp pe listele suplimentare din Teleorman se voteaza la greu si fara cozi", scrie Tudor Chirila pe contul sau de Facebook.

Apelul cunoscutului actor si cantaret vine dupa ce la numeroase sectii de votare din strainatate s-au format de la primele ore ale diminetii cozi impresionante, iar multi romani din diaspora scriu pe retelele de socializare ca le este teama ca nu vor reusi sa voteze, desi stau de ore intregi la cozi.

"Cat de disperat sa fii, cat de frica sa-ti fie incat sa faci orice ca sa castigi alegerile? Iesiti la vot, altminteri maine dimineat o sa fie tristete mare", continua Tudor Chirila.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

18744 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Pai e Dragnea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:21)

    thatchme [utilizator]

    Printul votului cetatenilor romaniei oriunde ar fi ei. Are drept de viata si de moarte asupra stampilelor, buletinelor, observatorilor, membrilor comisiei de votare. Noroc ca la numarare nu are puteri.
  • +9 (13 voturi)    
    singura solutie o noua revolutie civica (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:23)

    Daniel_Constantin [anonim]

    si non-violenta.

    Sa iesim in strada cu sutele de mii. Comunismul si toti lichelistii lui Ponta trebuie aruncati la groapa de gunoi a istoriei. Atitudinea lor nu are ce cauta in Europa sec. 21. Eu ies la vot. Eu ies la protest.
    • +3 (7 voturi)    
      Ardealul ce face? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:44)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Daniel_Constantin

      Iesiti la vot fratilor, de mitinguri mai e timp si maine. Iesiti la vot macar pentru studentii si copiii vostri care au inghetat pe strazi la cozi pentru votare mai mari ca cele pentru mancare din timpul impuscatului!
      • +2 (4 voturi)    
        Ardealul... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:17)

        Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui Dianora

        ...isi pregateste independenta! 100 de ani de regres ne-a ajuns.
        Tara e divizata si nu mai e loc de intoarcere!
        • +1 (3 voturi)    
          Sa te-auda Dumnezeu (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:29)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

          Asa sa fie!!!!
      • +1 (1 vot)    
        Ardealul voteaza doar dreapta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:40)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Dianora

        problema este la voi, vorba CTP-ului : ,,secera'' e rosie si s-ar putea sa se taie...
        ardelenii cand merg la munca dimineata isi ureaza spor la munca, cei din zona rosie: servici usor...
  • +7 (11 voturi)    
    Diaspora batjocorita, (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:30)

    potaissa [utilizator]

    iar Oltenia si Moldova violate de trupele PSD-iste. Au sa urmeze ,sper , ani grei de puscarie. Lista e lunga. Sus de tot Ponta urmat de tot gangbangul pseudo-social-neo-comunist. Degeneratii astia fura ce-a mai ramas din viitorul tarii. Au sa fie opriti.Nu stiu cum si de cine, dar daca nu termina imediat cu mizeriilea astea se va termina cu o noua revolutie.
    • +6 (8 voturi)    
      Nu se termina, abia incepe (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:57)

      Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Evident ca asta e abia inceputul revoltei.
      Indiferent cine iese presedinte, ce s-a intamplat de data asta la alegerile acestea reprezinta ultima picatura.
      Daca iese Ponta, lumea va fi in strada sa-l dea jos.
      Daca iese Iohannis, lumea va iesi in strada sa-l dea jos.
      Sunt doua lumi diferite, si evident Ponta si-a atins telul.
      Numai ca nu cred ca si-a inchipuit ca lumea contra-Ponta poate fi asa unita, cum se vede azi. Nu si-a inchipuit ca oamenii mai ies in strada si din convingere, nu numai scosi de un partid sau altul.
      Ma bucur ca mai exista ceea ce a trezit el in romani la alegerile astea: spiritul civic.
      Dupa ce s-a intamplat in Ucraina, nu trebuie sa lasam sa ne scape sansa curatarii scenei politice de jegul moral pe care il cultiva PSD.
      • +2 (2 voturi)    
        Multam fain (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:06)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Mari.an

        de post.
  • +8 (10 voturi)    
    am fost la votat (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:30)

    cris333 [utilizator]

    am fost la votat si pentru ca sa compensez pe cei de afara care arata ca vor si ei si stau ore intregi si isi pierd ziua dar nu mai reusesc.
    Votarea in galati la sectie la scoala din centru a durat doar cateva secunde ,liniste si pace si fara nereguli ca nu era mai nimeni la ora 16:00.
    As pleca si eu afara ca m-am saturat de toate aici dar nu imi permit financiar.
  • +11 (15 voturi)    
    Bravo TUDOR ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:31)

    Cindrel [utilizator]

    Toata stima. Esti mare, om adevarat. Acum am vb. la Stuttgart si nu sunt sanse sa voteze foarte multa lume. Asta dupa ce a stat la coada cca. 5 ore.
    Toate astea in timp ce Melescanu, face misto si trimite romanii 485 km dus si 485 intors, in timp ce lui i s-a decontat plimbarea.
    Este prea putin daca le strigam: RUSINE !
    • +2 (2 voturi)    
      Stuttgart (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:34)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui Cindrel

      La Stuttgart se lasa sigur cu scandal. Vin de acolo si oamenii sunt nervosi. E multa politie care sunt sigur ca o sa intervina cand spiritele se vor incinge. Se scandeaza impotriva guvernului, pacat ca neamtu nu intelege prea multe si oricum evita zona de teama.
  • +13 (17 voturi)    
    Ponta e doar fatada (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:31)

    Eu the first [utilizator]

    De fapt altora le e frica. S-au investit enorm de multi bani in influentarea alegerilor astora. Daca PSD nu reuseste sa castige presedentia, desfiintarea legala sau macar anihilarea DNA prin masuri administrative devine un vis, si cei care-au marcat banu' greu in actuala campanie ajung la parnaie. Asta e miza deja de-acu' doi ani, cand PSD a investit cat China in campania pentru parlament.
  • +2 (4 voturi)    
    Vot in Elvetia (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:44)

    Raju [utilizator]

    Am fost la vot la Berna in Elvetia. Intentia MAE de a fluidiza votul a fost bine venita dar foarte insuficienta! S-a mers ceva mai repede dar numarul de alegatori a fost evident mai mare. Am ajuns la biroul de vot al consulatului roman la ora 11.00 si am asteptat doua ore si jumatate !!! Mai mare rusinea pentru noi care suntem obisnuiti cu ordinea elvetiana. Am telefonat la televiziunea elvetiana si am invitat un reporter sa vina pentru a vedea personal eficienta unui guvern obisnuit cu hotia si coruptia.
  • -9 (9 voturi)    
    ... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:51)

    klaudyuxxx [utilizator]

    S a trezit si drogatul asta
    • +2 (4 voturi)    
      Hallo (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:14)

      delacerbi [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      pe cine faci ntu drogat si cine esti tu sa iti iei un asa drep?
      drogat esti tu cu ponta si cu schleachta lui de hoti!
  • -5 (5 voturi)    
    PENTRU TOTI CE SCRIU CU URA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:33)

    inu68 [utilizator]

    Multa ura aveti,majoritatea suntem crestini ortodocsi, oameni cu credinta nu sa dorim mortea semenilor nostrii.Ce s- a semanat in ultimii 10 ani,se vede in scrierile voastre,multa ura,dezbinare,vrajba, Politica ultimilor 10 ani v-a schimbat mult. Invatati sa va iubiti semenii.
    • +4 (4 voturi)    
      oratorule (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:20)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui inu68

      Ura a fost semanata de gasca psd..frica de lege inseamna vrajba si ura? Voi astia care vreti 'linistea iliesciana' trebuiti educati .daca refuzati poftiti afara