Teodor Melescanu: Am vazut ca unii s-au dus in excursii ca sa voteze/ Am trimis propunerea la BEC pentru prelungirea programului, au respins-o/ BEC neaga

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:21 Actualitate | Politic

Ministrul de externe Teodor Melescanu a declarat, dupa ce s-a intors de la Paris unde initial trebuia sa voteze, ca ca s-a intors din Franta ca sa voteze in Bucuresti pentru "a da posibilitatea altor romani care locuiesc acolo sa voteze". El a mai spus ca "a vazut ca unii s-au dus in excursii ca sa voteze".

"Am considerat ca este indecent sa iau dreptul unui roman de acolo sa voteze. Am vazut ca unii s-au dus in excursii ca sa voteze. E de bun simt sa votezi in tara daca se poate", a argumentat ministrul, citat de B1.ro.

"Le multumesc celor care fac parte din birourile sectiilor de votare si s-au prezentat si lucreaza de dimineata fara intrerupere. Le multumesc alegatorilor care au ascultat sfatul nostru, de a merge de dimineata la vot. De dimineata au fost extrem de multi oameni la vot inca inainte de deschiderea sectiilor", a spus ministrul de Externe.

"Nu este nimeni vinovat pentru situatia din strainatate. Am promis si primul lucru pe care il voi face este modificarea prevederilor legale. Imi asum raspunderea pentru faptul ca au votat de 3 ori mai multi oameni ca in primul tur. E greu sa faci fata daca au venit de 10 ori mai multi", a continuat Melescanu.

Intrebat daca a propus prelungirea programului in sectiile de votare din strainatate, Melescanu a raspuns: "Am trimis propunerea la BEC care a respins aceasta propunere. Imi pare foarte rau pentru ei", a spus el, potrivit Adevarul.

Purtatorul de cuvant al BEC, Marian Muhulet, a declarat pentru "Adevarul" ca pana la aceasta ora nu s-a primit nicio solicitare din partea MAE.












[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
14123 vizualizari
  • +23 (23 voturi)    
    Excursii (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:28)

    Soljenitin [utilizator]

    Da, tampitule, s-au dus in excursii pentru ca la asta i-a obligat minunatul stat roman si cretinii care il conduc.
    • +9 (9 voturi)    
      Melescanu este primul turist! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:16)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Sa ii fie rusine ca a folosit banii statului pe o cursa de avion, ca sa se duca sa voteze in Bucuresti, ca nu a putut vota la Paris!!! Nu toti isi permit sa ia avionul in Romania sa se duca sa voteze acasa!!!

      Si mai trag o concluzie! Melescanu nu a renuntat sa voteze!!! Asta ce spune? Ca Ponta se bazeaza pe fiecare vot!! LUPTA este foarte stransa!!!!!
      • 0 (0 voturi)    
        Tariceanu (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:37)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui fit

        sa plece din fruntea senatului. Trebuie vanati precum porcii din arad.
    • +6 (6 voturi)    
      Melescanu sa raspunda din PUSCARIE!!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:26)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Melescanu a zis ca raspunde pentru situatia din diaspora???? Cum raspunde!!!!!!

      La puscarie sa raspunda!!!!

      Mai e si nesimtzit!!!! Adica romanii s-au dus special in excursie in Europa sa voteze ?????
    • +1 (1 vot)    
      Melescanu tenis de camp cu Vacaroiu si A.Nastase (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:15)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      "... arhiva PRO TV, Teodor Melescanu joaca tenis impotriva lui Nicolae Vacaroiu, pe atunci premier, si a lui Adrian Nastase, presedintele Camerei Deputatilor in acei ani. “Mi-a distrus moralul, nu mai mai tin pe picioare”, spunea actualul prezidentiabil, in acele timpuri ministru de externe, dupa ce era infrant de Nastase."

      http://stirileprotv.ro/stiri/alegeri-prezidentiale-2014/fata-nevazuta-a-candidatilor-la-presedintie-colectia-de-pantofi-a-lui-udrea-iohannis-la-gratar-melescanu-tenismen.html
  • +15 (15 voturi)    
    Privind vinovatia te inseli mosule ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:28)

    NicolaeA [utilizator]

    Tu, Ponta si gasca voastra de mafioti sunteti CLAR vinovati si veti si platii !
    • +1 (1 vot)    
      Sa dea Dumnezeu sa plateasca! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:46)

      Penten [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Sa nu "aranjeze" si justitia ...nu au scrupule
  • +16 (16 voturi)    
    Hoție (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:29)

    charlie [utilizator]

    Este o hoție pe față, domnule Meleșcanu !
    Nu există cuvinte pentru a descrie această mega-mizerie, pusă în scenă de gașca dvs., poate să fii oligofren să nu-nțelegi ce s-a'ntâmplat, ce-ați vrut EXACT să se-ntâmple !!!
    Rușine, de 1000 de ori RUȘINE !!!
  • +14 (14 voturi)    
    Iți zic eu cine e de vină! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:30)

    mitg [utilizator]

    Vulpile astea bătrâne comunisto-securiste care-au ajuns la butoane din nou ... ghici ghicitoare la cine mă refer.
  • +12 (12 voturi)    
    wtf.. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:30)

    pehash [utilizator]

    batranul comunist a facut o plimbare pe banii alegatorilor pana la Paris.. scopul? a uitat.. deh.. batranetile.. senilitatea..
    • +7 (7 voturi)    
      B-a n-a uitat! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:02)

      GrigorescuMihail [anonim] i-a raspuns lui pehash

      Ba n-a uitat,s-a dus cutra securista sa puna zabrele la geamurile ambasadelor. Era urgenta,ca s-ar putea sa trebuiasca sa se baricadeze inauntru de frica propriilor cetateni!
  • +11 (11 voturi)    
    Bosorog (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:30)

    Speedster [utilizator]

    Bosorog comunist ai avut tu grija sa iti bage ceva in ei de Romani.

    Tu si satra de lachei care il pun la inaintare pe Victor Ponta.

    Romanii care nu au fost spalati la creier se chinuie sa voteze legal ca sa astupe furtul lui Dragnea din Sudul Romaniei.

    Va doresc tie si celor care ati distrus tara asta ca ca ultimele momente din viata voastra si fie intr-adevar terifiante si dureroase, ca sa va reamintiti cand ajungeti la al' de jos de ce ati ajuns acolo.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu e de ajuns (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:51)

      VasileLucian [utilizator] i-a raspuns lui Speedster

      Eu as vrea ca toti sa fie pusi la munca silita,la spart pietre 20 de ani.O viata traita bine pe banii nostri,pt asta nu e de ajuns un ultim moment de durere.
      La spart pietre cu pumnii 20 de ani!!!Poate asa vor face si autostrazi.
  • +9 (9 voturi)    
    daca esti in senil dar si mincinos (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:31)

    mnicku [utilizator]

    normal ca nu mai stii ce sa faci .

    Parul alb in cazul tau nu inseamna si intelepciune

    Parchetul se aude sau ce faceti , jucati table ?
  • +15 (17 voturi)    
    deci eu sunt nesimtitul .. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:34)

    exilatul [utilizator]

    ...ca nu votez in tara....eu am plecat in 90 din rom , refuzind sa mai traiesc printre nesimtiti...cel putin asa gindeam...m am inselat....ce fraier sunt!!!...
    • -4 (8 voturi)    
      Pai si de ce... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:41)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Votezi pt."nesimtiti"?
      Ai lasat pustiu aici,n-ai nici macar o capra de care sa iti aduci aminte?
      • +1 (1 vot)    
        nu votez pt nesimtiti.. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:46)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        votez contra escrocilor si a celor "limitati"...la intelect..
        • 0 (0 voturi)    
          Acum.. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:28)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

          Te-ai hotarat.
          Nu mai votezi contra "nesimtitilor" din tara ta ci votezi contra "escrocilor/limitatiilor mentali" din tara ta.
          Si cum ii identifici pe toti?
          Ca esti plecat de 25 de ani..
    • -15 (17 voturi)    
      nu tu (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:43)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Dar Undrea si Macovei ? Puteau foarte bine sa voteze in tara iar in locul lor sa voteze alti 2 oameni in strainatate.
      • +8 (10 voturi)    
        Stim ca nu se poate.. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:45)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        tu ai citit legile si "mincinosul" nu este mincinos, ci Arhanghelul Adevarului insusi.
      • +12 (12 voturi)    
        Comunistule (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:45)

        coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Deci Udrea si Macovei sunt vinovate ca voi obstructionati votul cetatenilor?
        • -3 (3 voturi)    
          noi ? care noi ? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:16)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui coldplayer211

          Eu am votat in tara, dar tu deja ma acuzi de ceva doar pentru ca am alta optiune. Ipocritule.
      • +9 (9 voturi)    
        Sunt 2 oameni (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:46)

        epishebe [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Ceilalti asa crede domnul Melescanu, ca au venit de la sute de kilometri ca sa voteze in Paris sau Londra? Tot ce se poate, dar de la sute de kilometri din locuri unde nu erau cabine! Cunosc cazuri, am prieteni care merg ore la rand cu tren/autobuz si pe urma stau in strada cu orele ca sa apuc sa voteze! Las-o balta cu dezinformarea. 2 oameni nu inseamna mii.
        • -1 (1 vot)    
          nu la ei se referea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:16)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui epishebe

          La Udrea si la Macovei se referea.
  • +15 (15 voturi)    
    Tupeu XXL (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:34)

    rockdani [utilizator]

    Aroganta acestui ministru sub ochii caruia s-au montat gratii la consulatul romanesc de la München, ca sa-i protejeze pe incompetentii de acolo de votanti, nu mai are margini. In Franta, ii trimite de la Paris la centre de votare aflate la sute de km. Acum, zice ca a observat ca unii s-au dus in excursii in strainatate pt. vot. Si ce daca? E dreptul lor sa voteze unde vor si cred ca astfel de turisti cu bani de excursii ad-hoc peste granite nu sunt multi. Treaba ministrului MAE si a BEC este sa le asigure sectiile de votare si sa se bucure ca sunt asa multi romani, care mai iau in serios democratia.
  • +8 (8 voturi)    
    Da cine-i vinovat mai animalule? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:34)

    Locke Lamora [utilizator]

    Eu? Ca nu votez in tara? Ca n-am stat in tara sa ma mulgeti voi, securistoizii de moda noua? Nemernicilor.
  • +7 (7 voturi)    
    Dreptul la vot in Uniunea Europeana (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:36)

    thatchme [utilizator]

    http://ec.europa.eu/justice/citizen/voting-rights/index_en.htm

    Te umfla si rasul.
  • +9 (9 voturi)    
    Ce asemanare! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:37)

    bancheru83 [utilizator]

    Viorel hrebencuic,melescanu...guzgani rozalii.
  • +12 (12 voturi)    
    Alzheimer la plimbare... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:38)

    torna_fratre [utilizator]

    Deci cand esti creierii varza ajungi sa scoti pe gura numai inpetii:
    nimeni nu este responsabil pentru diaspora
    nu ma simt responsabil...
    numai glontul il trateaza pe asta.
    • +5 (5 voturi)    
      nu e alzheimer (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:46)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

      ar insemna ca are o scuza. Ideea este ca sie si sri il vor pe ponta presedinte pentru ca dictatura e mai usoara ca democratia. Intrebarea e ce face Uniunea Europeana cu dreptul de vot al propriilor cetateni? Bruxelles-ului chiar nu-i pasa?
  • +12 (12 voturi)    
    ? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:38)

    calin22 [utilizator]

    Domnule Melescanu, de ce nu spuneti mai exact: vinovatii pentru situatia din diaspora sunt chiar cei care locuiesc acolo, un neam de tradatori care au parasit tara lor, nu-i asa??? Sper sa va vad la racoare cat mai curand pe toti cei care sunteti vinovati!
  • +16 (16 voturi)    
    Tovarase Melescanu'.. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:40)

    FA [utilizator]

    Ne vedem la Bucuresti pe 22 Decembrie, de data asta nu mai scapati nici unu';)
    • +8 (8 voturi)    
      Da! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:44)

      J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui FA

      Subscriu!
  • +15 (15 voturi)    
    Bravo Romani (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:41)

    Withdrawal [utilizator]

    Bravo Romani

    dupa ce ati stat la coada, in frig si ploaie, pentru un drept constitutional, isi mai si bate joc de voi.

    ce poti face, Mele, nu toata lumea vrea sa faca turism in Teleorman...

    Asta ca sa va dati seama cum va fi urmatorul guvern, si sa va ganditi bine cand veti trimite fiecare euro, ca va profita de el ponta si cu contracandidatii lui (mele si tari).
  • +9 (9 voturi)    
    !!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:41)

    Master_Yoda [utilizator]

    Dupa ce votam iesim toti in strada! Asa ceva nu se mai poate!
    Toti la vot!!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Ordinarii! Jos Comunistii! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:42)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    cat tupeu si obraznicie, de parca isi permit romanii sa dea sute de euro pe ëxcursii in strainatate" doar ca sa voteze!
  • +8 (8 voturi)    
    Doar atât... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:44)

    Paganelis [utilizator]

    ... securist nesimțit: Tuie Meo!
  • +9 (9 voturi)    
    Melescanu mincinos (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:45)

    AlexandrescuMarian [anonim]

    Ce iti asumi???Nesimtirea???Cum iti asumi meritul nr mai mare la vot???Oamenii au mers de bunavoie,iti asumai meritul daca infiintai sectii de vot,cabine,etc.Cata ordinalitate !!!! Va bate ti joc,de niste oameni care muncesc si invata.Va este frica de ei!!! Tu de ce ai plecat sa votezi la Paris dar vezi doamne ai cedat locul ...Cata nesimtire..Daca la Nancy nu era aglomerat de ce nu ai pus autobuze la dispozitie sa mearga romanii la vot...ORDINARILOR
  • +8 (8 voturi)    
    Cata parsivenie! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:47)

    Primula [utilizator]

    Or fi fost neamurile clanului mafiot cocotat la putere, aia au bani de excursii!
  • +5 (5 voturi)    
    Melescanu și-a făcut datoria pentru care (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:48)

    ploiesteanu [utilizator]

    a fost pus, și anume de a împiedica câți mai mulți români să voteze. Cică intre Paris și Nancy sunt 200 de Km. Adevărul este acesta:" Il ya 281,70 km de distance entre Paris et Nancy et il ya 385,00 km par la route". Asta după minciunile că legea Germaniei nu permite votul decât la ambasadă și consulate și că BEC nu permite înființarea mai multor urne. Băi, ăsta îl întrece în minciuni și pe maestru până acum neîntrecut în ale minciunii, Victor Viorel Ponta !
    • +1 (1 vot)    
      A mai spus o minciună (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:52)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      cică a cerut BEC prelungirea programului de votare pentru circumscriptiile din străinătate. BEC dezminte informația. Încă o minciună.
  • +3 (3 voturi)    
    Se stia de la primul tur citi vin pe sectie (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:50)

    dumitrica [utilizator]

    Daca la primul tur puteai invoca motivul: "Nu am stiut ca o sa voteze asa multi in strainatate" la runda a doua aveai deja un estimat bun asupra numarului de persoane care se prezinta la fiecare sectie de peste granite.
    Ce spune Melescanu ca ar fi fost cazuri cind au venit de zece ori mai multi la turul II, luind sectiile prin surprindere, chiar si pe cele mai bine pregatite, astea sunt povesti, exagerari. Nu se verifica in teren asemenea cifre.
  • +5 (5 voturi)    
    ba zbombie ce esti... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:52)

    liviu_ [utilizator]

    ma rog un zombie are macar decenta sa aprecieze creierele spre deosebire de tine ,
    este vbina guvernului care dovedeste ca e INCOMPETENT !!!
    daca nu poate organiza niste alegeri e logic ca nu poate conduce nici o tara... drept urmare normal ar fi DEMISIA partidului de la putere si alegeri anticipate!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Ce bine "vede" tovarasul secu ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:54)

    Plagarus [utilizator]

    Sulfa demna de regimul servit, inainte de 89 si dupa !
  • +3 (3 voturi)    
    Porc PSDist (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:58)

    Jano11 [utilizator]

    Inca un porc PSDist care nu-si vede vina.
    Mai sunt doar 6 saptamani pana la Craciun Melescanule, si stim noi cum nu iubesc porcii Craciunul.
  • +5 (5 voturi)    
    Paris, Periș, lasă bă că merge-așa! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:01)

    Cocofifi [utilizator]

    Așa e, nea Teo! Nimeni nu este și n-o să fie vinovat de ceva în structurile de putere din România!

    Ia încercați așa ceva în Germania, Franța sau UK, să vedeți cum sunteți bătuți în cuie de către popor pe ușa ministerului.

    Românii sunt încă în inerția zecilor de ani de comunism, să lase capul în jos, să înghită în sec și să scuipe printre dinți. Ei încă nu înțeleg că toți au drepturi, că ăia 'de sus' sunt în slujba lor, sunt plătiți regește de către ei, și că le sunt datori pentru funcție și privilegii. Asta e diferența între noi și ceilalți, ăia care sunt 'imperialiști' dar plini de bani storși 'din sudoarea poporului'.

    Nea Mele, când faci duș, nu uita să-ți deșurubezi steluțele alea de ofițer superior, prinse de omoplați. Nu ești superior deloc, ești doar o mazetă fosilizată, iubitoare de trabuc, care e gata să-și vândă viitorul țării pentru 20 de arginți (până și Iuda a cerut mai mult).

    Matale încă mai confunzi Paris, Franța cu Periș, Ilfov. Pune mâna pe atlas și-o să să te dumirești că România nu e buricul pământului în sistemul solar.

    Dar, așa e la noi, capra râioasă ține coada cât mai sus. Se pare că așa ne place.
  • +5 (5 voturi)    
    Rusine, tovarase melesteu! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:01)

    siska [utilizator]

    La Roma, la Institutul Cultural al Romaniei, am votat dupa 3 ore de stat la coada ( de la 9 la 12 ) !! Sint mii de romani care stau la coada si nu cred ca vor vota nici jumatate !
  • +4 (4 voturi)    
    nesimtire (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:07)

    traiang [utilizator]

    Nesimtire numai ca sa ma pastrez in niste limite decente cum poate minti de la ochi ca si celalat tembel care se vrea presedinte cand BEC-ul a infirmat ca a primit o astfel de cerere !!!!! Asa a fost si la revolutie unii au murit in strada si nenorocitii si-au tras ciolanul !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Costul transportului (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:12)

    laurs [utilizator]

    Sunt foarte curios cine a platit costul transportului de urgenta a domnului ministru de la Paris in Romania? Caci nu a fost in interes de serviciu, ci in scop personal, la fel ca cel al sutelor de mii de alegatori. Cum poti sa fii atat de nesimtit sa vii sa spui ca ai lasat pe altii sa voteze acolo, cand in fapt a realizat cu nu poate sa voteze din cauza cozii si a luat avionul spre Romania ca sa o faca? Si cum adica nu e vina nimanui? Ce declarase acum o saptamana ca totul e ok si sa nu ne facem griji? Domnule ministru, nu suntem idioti! Asasar daca vreun reporter ar putea afla circumstantele calatoriei domnului ministru in scopul de a putea vota in Romania, ar fi foarte interesant de stiu! Success romani la vot!
  • +1 (1 vot)    
    !! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:17)

    tot [utilizator]

    Ma stupefiaza tupeul si obraznicia guvernantilor !Parca niciodata, mai mult ca acum , nu si-au dat arama pe fata referitor la cita consideratie au pentru poporul roman ! Orwell esti genial !
  • +2 (2 voturi)    
    Poate te-ai vazut in oglinda. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:21)

    LazarGheorghe [anonim]

    Crezi ca toti se duc in excursie pe banii statului ca tine securistule. Si inainte de 1989 ai fost la studii cu I.P.S.
    daniel in ce calitate de securisti.
    Gura pacatosului adevar gaieste.
  • +2 (2 voturi)    
    Meleșcanu ăsta minte așa cum respiră (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:28)

    ploiesteanu [utilizator]

    îi dă ture lui Ponta la acest capitol. Băsescule cum ai putut să-l pui p-ăsta șeful SRI ? Mare greșeală !
  • 0 (0 voturi)    
    trenul Paris-Nancy-Paris= 84 EUR= 371 lei (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:59)

    VirginiaBatog [anonim]

    http://destinations.voyages-sncf.com/train/France/paris_nancy Domnule Melescanu, daca le-ati recomandat sa voteze la Nancy, ati avea onoarea sa le decontati calatoria dus- intors? Aproape 4 milioane de lei vechi, plus taxiul pana la gara, plus un sandwich si-o cafea?! Care este diurna dv. pentru "serviciul credincios"?! Odihneasca-se in pace raposata doamna Felicia Melescanu, ar fi avut de comentat la TVR, la telejurnal, barbatia politica pe care mai sunteti capabil sa o afisati! La 1 Noiembrie, ziua mortilor, v-ati gandit si la tinerii Romaniei are au murit (si) pentru dreptul la vot- pe care acum il ingraditi, cu diabolica perfidie?
  • 0 (0 voturi)    
    ministru de externe...:( (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:43)

    barbule [anonim]

    incredibil...acuma ii vina noastra ca am venit de 10 ori mai multi....cum pot uni asa de obraznici sa fie numiti in functi publice ? ....nu ar trebui sa lucreze pentru noi?....nu ii platit din bani nostri?