Alegeri Prezidentiale 2014

VIDEO Imagini incredibile cu coada din Munchen filmata din masina. Romanii care nu mai au speranta ca pot vota aici, in Paris sau in Bruxelles merg sa voteze in Luxembourg

de R.P.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:34 Actualitate | Politic

La coada la vot in Munchen
Foto: Facebook
Romanii din Munchen care vor sa voteze stau ore intregi in fata sectiilor, la cozi de kilometri, dupa cum arata inregistrarile publicate pe site-urile de socializare. Vezi in articol imagini cu dimensiunea cozilor din Munchen. Intre timp, romanii care isi pierd speranta ca mai pot vota aici pleaca la sectiile de vot din Luxembourg, unde timpul de asteptare a ajuns la 3-4 ore, potrivit cititorilor HotNews.ro.

Imagini cu coada din Munchen filmata din masina:



Intre timp, romani care stau la coada sa voteze la Luxembourg spun ca aici timpul de asteptare pana la intrarea in sectie de 3-4 ore si ca "au venit aici romani din Franta, Germania, Olanda, Belgia, iar coada se mareste".

Coada la vot in Luxembourg




























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

9458 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Doamnee... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:46)

    Laurentiu78 [utilizator]

    mai rau ca la carne pe vremea lui ceasca...Acum sunt mandru ca sunt roman, dar nu pentru noi aici, si pentru oamenii aia. Respect Diaspora!!!
  • +11 (11 voturi)    
    La rece cu toti ticalosii! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:46)

    cinevatus [utilizator]

    Asta e SFIDARE!
  • +2 (2 voturi)    
    . (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:32)

    WA [utilizator]

    incredibilul se defineste azi inca o data! ! !
    e o rusine incredibila, de nemaipomenit... fara cuvinte.
    ma doare sa vad asa ceva!
  • 0 (0 voturi)    
    bataie de joc (Duminică, 16 noiembrie 2014, 17:57)

    Daea_Mi [utilizator]

    Dupa aceasta bataie de joc, ar trebui o mobilizare serioasa in fata guvernului si scosi afara sobolanii care s-au cuibarit acolo. Rusine Ponta! Rusine PSD! Si rusine celor care i-au ajutat sa se cocoate inapoi la Guvern.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa se duca Firea sa-i legitimeze (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:02)

    CristiC. [utilizator]

    cu politia. Sa-i prinda pe agitatorii care au venit sa stea la coada doar pentru filmare, nu sa voteze.
  • +1 (1 vot)    
    Din pacate, (Duminică, 16 noiembrie 2014, 19:28)

    MicaS [utilizator]

    baiatul meu a stat in Munchen la consulat timp de 8 ore in frig si ploaie si nu a votat. Dupa ce a schimbat unghiul cozii a constatat ca erau atat de multi oameni dupa colt incat nici pana la ora 21 nu ar fi reusit sa voteze. La primul tur a stat cu sotia si copilul de 11 luni timp de 4 ore, dar a reusit. Acum a fost nevoit sa abandoneze. M-a sunat si avea lacrimi in glas de frustrare si neputinta. Acum cred ca doar noi , cei din Romania ne putem ajuta copii si nepotii. Aici nu ai decat sa te imbraci si sa iesi la o plimbare sa votezi. Pentru diaspora este mult mai greu, chiar imposibil sa voteze. Haideti la vot pentru copii nostri !
    • 0 (0 voturi)    
      alegerrile prezidentiale tur doi (Duminică, 16 noiembrie 2014, 21:05)

      MarinDumitrescu [anonim] i-a raspuns lui MicaS

      ajuta doamne poporul ROMAN va multumesc