Un observator independent la alegerile din satul Naipu (Giurgiu) sustine ca a fost agresat de primarul comunei dupa ce a sesizat nereguli la vot

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:55 Actualitate | Politic

Denis Binisor, observator independent la sectia vot 136 din satul Naipu (comuna Ghimpati, judetul Giurgiu) sustine ca a fost agresata de primar deoarece a cerut presedintelui sectiei de vot sa nu i se mai permita accesul primarului in sectie si pentru ca ar fi sesizat mai multe nereguli ce se petreceau acolo. Aceasta a depus si plangere la Politie, sustinand ca primarul a venit sa faca scandal dupa ce observatorul a facut o fotografie in sectia de vot la un geam care a fost desigilat si a incercat sa-i ia telefionul din mana si a tras-o de par.

Reporterul HN s-a dus la fata locului pentru a cere lamuriri, insa a fost dat afara din sectie si nu a e primit explicatii pe motiv ca nu are acreditare.

Presedintele sectiei de vot a declarat ca nu a vazut asemenea evenimente.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5806 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    cred ca s-a bagat dreaq coada (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:54)

    rov [utilizator]

    cu numele lui real "putin" de s-au unit asa comunistii cu tiganii si mafiotii pentru destabilizarea si vandalizarea Romaniei
  • +7 (7 voturi)    
    Si altele... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:59)

    Radu-Mihai [utilizator]

    https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10154866714455010&id=646950009&set=a.10152193962335010.938025.646950009&source=48
    • +3 (3 voturi)    
      HotNews faceti publica situatia aceasta!!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:18)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Eventual o plangere la procuratura, ceva..
      Multumesc
  • +6 (6 voturi)    
    institutiile statului sint partial acaparate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:08)

    urob [utilizator]

    deja anumite judete sint cucerite de PSd.Cetateanul nu mai are valoare acolo.Importanat e Mafia-Partid.
    Daca romanii nu vor iesi in strada sa-si apere dreptruile si restul tarii va fi inghitit de Mafia PSD
  • +7 (7 voturi)    
    Fotografierea in SECTIA de votare INTERZISA????? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:43)

    fit [utilizator]

    Va rog sa imi spuneti daca este infractiune filmarea sau pozarea in interiorul SECTIEI de votare. Stiu ca nu e voie in CABINA de votare. Va rog sa specificati articolul din lege.
    • -1 (3 voturi)    
      Nu e voie (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:59)

      Sorin. [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Nu stiu articolul dar stiu ca nu e voie, daca o faci fa-o doar cu o camera ascunsa.
      • +3 (3 voturi)    
        Nu e precizat nicaieri! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:53)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Sorin.

        Raspunsul e ca nu este precizat nicaieri ca nu e voie sa pozezi in sectiile de votare. Cei de la OpenVote zic ca este permis. Cred ca se face un abuz in aplicarea a ceea ce nu este specificat nicaieri!!! La intrarea in sectia de votare scrie ca nu e voie sa faci fotografii IN CABINA DE VOT. Atat!
  • +4 (4 voturi)    
    Plingere penala (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:18)

    Trojan.H [utilizator]

    Puscarie.