Klaus Iohannis a castigat si in Australia, cu 94%

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:15 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis a castigat  in Australia detasat, cu 94%, potrivit anuntului facut pe pagina sa de Facebook.

"Am castigat si in Australia cu un procent covarsitor de 94%" anunta candidatul ACL, care castigat si in Noua Zeelanda .





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

12666 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    ... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:19)

    rerenenegate [utilizator]

    Ar fi bine sa fie procentul asta si in Romania, dar ma indoiesc la cat se fraudeaza pe aici...
    • +9 (9 voturi)    
      Totusi, ... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:50)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui rerenenegate

      ... daca in diaspora reusesc sa voteze macar un milion de oameni, si-n tara voturile-s impartite ca-n turul unu - cu tot ce-a fost Udrea si Macovei, plus o parte din UDMR pt. Johannis - sansele-s foarte bune sa castige Johannis.
      • +6 (6 voturi)    
        N-au cum sa voteze in diaspora. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:46)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

        ...1 milion nici daca vor, pentru ca nu s-au tiparit decat cateva sute de mii de buletine de vot (2 sau 3 sute de mii).
        • 0 (0 voturi)    
          De ce au fost duse in diaspora 800.000 de buletine (Duminică, 16 noiembrie 2014, 18:36)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          de vot.
  • +12 (12 voturi)    
    Pentru cei care voteaza (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:22)

    falcoind [utilizator]

    ar trebui sa fie un semnal clar , oamenii acestia nu au plecat de bine ce le era in tara si au vazut ca se poate si altfel.
  • +12 (12 voturi)    
    FELICITARI (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:28)

    Calinul [utilizator]

    Hai si in Tara ca se poate!!!Jos puie monta.
  • +6 (6 voturi)    
    Din păcate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:20)

    ploiesteanu [utilizator]

    in sudul oltenesc și în Moldova săracă, s-a ieșit la vot masiv și s-a pus ștampila pe "Viorel". Ardealul se cam lasă așteptat.
  • +7 (7 voturi)    
    alegeri 2014 (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:51)

    NN2 [utilizator]

    un exemplu au dat romanii din munchen care au venit de aseara si au stat la coada ca sa poata sa voteze
    ar trebui vot obligatoriu sau sa aiba drept de vot doar cei cu minim 8 clase
    doar asa se pot mobiliza romanii la vot
    toti apreciaza cum se poate ca in occident sa se respecte ordinea ,dar acea ordine s-a impus prin constrigere
    la noi la romani las ca merge si asa
    de aceea unii dintre noi trebuie sa suportam pe acestia carora nu le pasa