Klaus Iohannis a castigat detasat in Noua Zeelanda: 309 voturi din 331 - purtatorul de cuvant ACL

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:51 Actualitate | Politic

​Klaus Iohannis a obtinut 309 voturi din cele 331 exprimate in Noua Zeelanda, unde votul s-a incheiat, a anuntat purtatorul de cuvant al ACL, Alina Gorghiu.

Victor Ponta a obtinut 21 de voturi, 1 vot a fost nul.























6792 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    21 (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:54)

    un domn [utilizator]

    Erau tourishti pontisti, banuiesc
    • +7 (7 voturi)    
      colegii lui Ponta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:09)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      de la ambasada si probabil colegi SIE.
    • +5 (9 voturi)    
      Nu cred, (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:17)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Mai degraba aia 21 erau angajatii ambasadei.
      In afara acestor slujbasi, nu cred ca poate exista vreun roman adevarat care si-a luat lumea in cap sa munceasca la zeci de mii de km departe de familii, de rude, de prieteni si de meleagurile natale, si care sa puna stampila pe un individ profund abject si corupt, pe un plagiator de cea mai joasa speta!
      Romani, iesiti la vot!
      Striviti si trimiteti la groapa de gunoi a istoriei ciuma rosie si pe conducatorul acesteia, VV Ponta!
  • +5 (5 voturi)    
    AZI, IUBIREA DE TARA IN VOTURI SE MASOARA! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:57)

    Petru108 [utilizator]

    Astazi stam si noi la panda,
    Graiul vechi sa-l aparam;
    Dar pe-ascuns dusmanii cata
    Sa ni-l fure, sa ni-l vanda.
    Daca-n vreme tulburata
    Nu ne-am dat noi graiul tarii,
    Azi, in ziua desteptarii,
    Cum sa-l dam?

    Graiul neamului - G. Cosbuc
  • +6 (6 voturi)    
    Haideti la vot! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:57)

    Lucian P. [utilizator]

    Asa ar trebui sa fie in toata tara!
  • +1 (3 voturi)    
    de-as vedea un Update cam asa: (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:02)

    baimarean [utilizator]

    Klaus Iohannis a castigat (detasat sau nu) in Noua ROMANIE.
  • +5 (5 voturi)    
    din pacate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:04)

    Captain Obvious [utilizator]

    voturile romanilor care s-au dus sa munceasca in celalalt capat al lumii vor fi anulate doar dintr-o singura sectie amenajata intr-o puscarie romaneasca.
    O sa ne trezim greu din somn, din pacate
  • +3 (3 voturi)    
    in procente (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:04)

    StanNicolae [anonim]

    in procente inseamna 93,35% Klaus Iohannis si 6,65% mickey mouse.
  • +5 (5 voturi)    
    Asta e adevarata fata a votului! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:31)

    Martinezu [utilizator]

    In tara insa, PSD e la butoane.
    • 0 (0 voturi)    
      Fii convins ca de data asta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:33)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      "butoanele" o sa le prajeasca degetele!
  • -2 (4 voturi)    
    Doar asta data dau dreptate comunistilor: (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:41)

    ofCAER [utilizator]

    LUMINA VINE DE LA RASARIT!