VIDEO Victor Ponta si Daciana la vot, cu cravata si palton violet: Dumnezeu o sa tina cu noi

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:14 Actualitate | Politic

Daciana Sarbu si Victor Ponta la vot
Foto: Facebook
Victor Ponta, cu cravata violet, si Daciana Sarbu, cu palton violet, au votat duminica la scoala 17 din Bucuresti. Cei doi l-au invocat pe Dumnezeu in declaratiile de dupa vot. Daciana Sarbu: "Sa ne aduca Dumnezeu mai multa liniste si intelegere" / Victor Ponta: "Dumnezeu o sa tina cu noi".

Victor Ponta a mai spus ca "am votat ca toata mamele si bunicii sa traiasca intr-o lume mai buna, copiii sa poata sa invete sa aiba un viitor in Romania. Am votat pentru convingerea mea ca dupa 25 de ani de tranzitie nu o sa mai fim o generatie in tranzitie. Sunt foarte increzator, foarte responsabil si constient de responsabilitatea pe care o sa o am".



Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

9239 vizualizari

  • +32 (32 voturi)    
    Daca Dumenezeu (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:13)

    razvan73 [utilizator]

    inseamna furtul organizat prin turism electoral si mita electorala + traseism politic al primarilor si amenintari cu 0 fonduri de la buget, atunci, da, o sa tina cu voi
    • -5 (5 voturi)    
      Dumnezeu (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:54)

      Giubugea [utilizator] i-a raspuns lui razvan73

      îți dă, dar nu-ți bagă în traistă.
    • +3 (3 voturi)    
      Dumnezeu nu bate cu bata. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:37)

      LazarGheorghe [anonim] i-a raspuns lui razvan73

      Nu va fie frica ca Dumnezeu are grija de ei .
      Toma credinciosul
  • +27 (27 voturi)    
    "Ortodox" pana la capat (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:16)

    SHEAPA [utilizator]

    Prea multa nesimtire.

    Da' i-o scoatem noi pe nas ..... la VOT.
  • +21 (23 voturi)    
    violetul poarta noroc numai celor care merita (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:17)

    qwerasdf [utilizator]

    pioletul ar trebui sa-l purtati voi, amandoi in capatana aia seaca!
  • +28 (28 voturi)    
    degeaba e violet (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:18)

    un domn [utilizator]

    urmeaza camasa cu zabrele...se asorteaza mai bine cu zambetu lui
  • +28 (28 voturi)    
    hotii (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:18)

    drop [utilizator]

    Dumnezeu nu tine cu hotii si tradatorii de tara si neam.
    • +9 (9 voturi)    
      captura de ecran (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:36)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui drop

      http://img42.com/DvTyn

      DE CE a votat Ponta pe lista speciala , (cu declaratia completata si semnata la ora 10,03)?
      Nu are adresa fixa???
      • +6 (6 voturi)    
        e flotant in rahova (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

        de maine va avea domiciliu declarat
  • +22 (22 voturi)    
    perversitate! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:22)

    rados [utilizator]

    Au abordat violetul ca sa -i apere de niscaiva... blesteme! Masca jos, politrucilor! Vorbiti de bunastare, batrani si copii? A cui bunastare? A voastra, de buna seama! Si chiar de-o fi sa iesiti la alegeri, ar trebui sa pricepeti ca óricum ati pierdut extrem de mult. Romanii s-au trezit si asta inseamna f. mult.
  • +23 (23 voturi)    
    Viorel-Doctorel esti prea optimist (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:24)

    Venier [utilizator]

    Azi vei lua o lectie cruntâ, TU si ai tâi asociati.
    • +2 (6 voturi)    
      HAha (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:30)

      Ceauceau [utilizator] i-a raspuns lui Venier

      Ei si un Dumnezeu mort !
      • +3 (3 voturi)    
        Nu! azi D-zeu mai are alte treburi (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:13)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Ceauceau

        si sper sa-i arda flacara violet pe chistoc.
    • +9 (9 voturi)    
      de maine DNA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Venier

      va avea LIBER la Recolta De Corupti si Plagiatori !
  • +9 (9 voturi)    
    Sper... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:28)

    Sionut0122 [utilizator]

    Sper sa te ia dracu' :)
  • +5 (9 voturi)    
    ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:32)

    tudorr [utilizator]

    Sper sa pierzi si sa realizezi, ca si unchiu Iliescu, ca nu exista dumnezeu!
  • +2 (6 voturi)    
    Nu cred asta.... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:36)

    hublot [utilizator]

    ...dar daca D-zeu tine cu tine si ajungi presedinte renunt la religia crestina .
    • -1 (3 voturi)    
      Cu asemenea conceptii... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:55)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui hublot

      ...tu nici nu esti crestin. Nu poti renunta la ceva ce nu ai.
      • +2 (2 voturi)    
        De ce nu ar tine Dumnezeu cu romanii,nu cu WcP (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:25)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        Dumnezeu nu tine cu hotii,chiar daca fura "intelectual " !
    • +1 (1 vot)    
      ponta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:24)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui hublot

      nu are nici un Dumnezeu; el foloseste numele Lui in scop electoral savarsind o blasfemie, la fel ca BOR, care a indraznit sa ii faca propaganda electorala chiar in biserica in favoarea lui ponta.Revoltator.
  • +8 (8 voturi)    
    Fie ca Domnul (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:36)

    DiasporaRo [anonim]

    sa faca dreptate celor drepti si cu gandul catre lucrul bine facut
  • +8 (8 voturi)    
    Ha ha ha (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:38)

    Catri85 [utilizator]

    flacara violet........sper sa-i arda .
  • +13 (13 voturi)    
    ocazie unica la 5 ani (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:44)

    cris333 [utilizator]

    Azi fiecare roman e membru DNA pentru cateva minute.
    Judecati bine si pedepsiti la vot mincinosii si hotii.
    Veniti la vot cu totii, aveti o ocazie sa votati in tara fara sa stati la rand ,diaspora a venit si sta la coada de azi-noapte.
  • +4 (4 voturi)    
    de ce au votat cu copiii? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 10:58)

    CatalinMacsim [anonim]

    Prezenta oricarei persoane in cabinele de vot, in afara celei care voteaza, este interzisa. Alegatorul care, din motive temeinice, constatate de presedintele biroului electoral al sectiei de votare, nu poate sa voteze singur are dreptul sa cheme in cabina de votare un insotitor ales de el, pentru a-l ajuta
  • +3 (3 voturi)    
    Dumnezeu (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:00)

    nimrod [utilizator]

    Gott mit uns, cum ar veni, numai că aici e luare în deşert, cu mesaj clar. Comuniştii chiar cred că şi-l pot trage până şi pe Dumnezeu de partea lor, pe filiera BOR. Altfel, very funny!
  • +5 (5 voturi)    
    si p-asta cu violetul a furat-o de la Basescu! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:11)

    razvan73 [utilizator]

    :D
  • +5 (5 voturi)    
    mitropolitul (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:13)

    zigot [utilizator]

    Ro nu este reprezentantul domnului decat in cele bune
    cand acesta se lasa mituit si ademenit sau accesibil spre coruptie, domnul ajuta pe cei buni, cu sufletul curat, nu pe mincinosi, hoti si corupti
  • +2 (2 voturi)    
    Ti-ai dat inca odata "doctoratul"Naume Viorel (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:02)

    Plagarus [utilizator]

    Un necalificat cu "doctorat " este mandru de el ?
  • +2 (2 voturi)    
    care Dumnezeu? dumnezeu necredinciosilor. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:34)

    LazarGheorghe [anonim]

    Dumnezeul lui iliescu cel care impreuna cu comunistii au vrut sa distruga religia si au inchis multi preoti care s-au opus sistemului comunist.
    Sau Dumnezeul neocomunistilor in frunte cu albanezul ponta care umbla cu biblia pocaitului gadea , fiindca in nici o biserica crestin ortodoxa nu am vazut o biblie.
    Asa sa va ajute dumnezeu cum credeti in el .
  • 0 (0 voturi)    
    Cutitul la os, dl. Munhausen? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:32)

    Gabu [utilizator]

    In general, omul se apropie de Dumnezeu in momentele de restriște!