Monica Macovei: PSD imparte pliante in care anunta ca eu l-as vota pe Ponta/ O sa-l votez pe Ponta atunci cand o zbura porcul, iar Hrebenciuc o sa devina om cinstit. Adica, niciodata

de A.C.     HotNews.ro
Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:41 Actualitate | Politic

pliant electoral al PSD cu Monica Macovei
Foto: Facebook
Monica Macovei a postat pe pagina sa de Facebook un pliant electoral al PSD, care sustine ca aceasta voteaza cu Victor Ponta in turul 2 al alegerilor prezidentiale. Alaturi de poza, Macovei a scris ca actiunea de distribuire a acestor pliante a inceput la Iasi, "in fieful PSD". "O sa-l votez pe Ponta atunci cand o zbura porcul, iar Hrebenciuc o sa devina om cinstit. Adica, niciodata", a precizat Monica Macovei.

"Ponta minte de ingheata apele: PSD imparte pliante in care anunta ca eu, Monica Macovei, l-as vota pe Ponta. A inceput la Iasi, in fieful PSD - Nichita, unde am luat un scor foarte bun. O sa-l votez pe Ponta atunci cand o zbura porcul, iar Hrebenciuc o sa devina om cinstit. Adica, niciodata", se arata in mesajul postat.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

12248 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    e arta vizuala dom'le! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:50)

    lambda [utilizator]

    Va rog sa cititi cu atentie, pentru ca au talent artistic pe care s-au straduit sa il foloseasca.
    Trebuie sa fii intre cei 90% care nu vad ca in bulina rosie de la sfarsit zace un finut semn al intrebarii. L-au facut mai mic, ca sa putem citi de asemenea "in turul 20" (de aici concluzia despre talent).
    Ar fi deci 3 variante:
    - Monica Macovei voteaza Victor Ponta in turul 2
    - Monica Macovei voteaza Victor Ponta in turul 20
    - Monica Macovei voteaza Victor Ponta in turul 2?

    deci in 2 din 3 reiese ca Ponta nu minte.
    Da, am fost ironic (pentru cine nu s-a prins).
    • -24 (24 voturi)    
      De parca ar fi diferente! Sa fim seriosi. (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:14)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui lambda

      Pana la urma care-i baiul. Ce mi-e Ponta-PSD ce mi-e Iohannis-ACL adica penalii PNL si penalii PDL in frunte cu Blaga?!
      Nu inteleg de ce se isca atat de tare?! Apoi, nici nu conteaza Mandela pentru romani daramite cu cine voteaza! Ar fi cazul ca ea si gasca ei sa ne lase in pace, sa lase tara in pace, ca numai rau a facut. Este respinsa de romani si tot nu intelege! Ce mai vrea?! Exista un partid de dreapta autentica, exista lideri redutabili prin Elena Udrea si dl Basescu, sa inteleaga ca ea niciodata nu le va ajunge la nas, sunt net superiori Mandelei! Dar, unde nu-i minte vai de cap si de picioare!
      • +13 (13 voturi)    
        Draga elena (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:54)

        Electorul [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Vezi ca s-a bagat noua colectie de genti Hermes. Fugi repede!
      • +5 (7 voturi)    
        hmmm (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:58)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        deci boc, membru marcant pdl si sustinator inflacarat si asumat udrea, este un penal. Pe cale logica, tocmai ai zis ca udrea este penala. O sa ti-o ia si o sa dormi fara poza sub perna in noaptea asta. Esti pedepsit.
      • +5 (9 voturi)    
        Pleaca bai cu Udreea ta. (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:00)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Gata, ai vazut ca e dusa.. Ce ai scris in comentariu este valabil Udrei tale: nimeni nu o place. Macovei nu a avut un partid in spate si tot a luat cat a luat. Acum Udrea a luat mai putin decat a luat PMP-ul la Europarlamentare. Ce mai vrei mai mult de atata? Ar trebui sa aiba bunul simt si sa se retraga, dar ea, ca si tine, nu stie ce e aia bunul simt. Prietena familiei Tonta, asta e Udrea.
      • +3 (3 voturi)    
        diferenta (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:01)

        Manes [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        o fac baronii de toate culorile....
  • +20 (22 voturi)    
    atenţie! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:51)

    silviust [utilizator]

    Prima condiţie s-a îndeplinit deja, a zburat cu un F16 în aprilie. Bine, a doua condiţie e beton, termenul dat de dna Macovei e chiar optimist.
    • +8 (8 voturi)    
      mig (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:11)

      SuperBamse [utilizator] i-a raspuns lui silviust

      poate incearca si cu un MIG
  • -32 (32 voturi)    
    ... cand o zbura porcul... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:52)

    Gustav666 [utilizator]

    Diferenta mare intre Macovei si Iohannis care tocmai ne-a spus ca decat sa fie marlan mai bine pierde. Macovei a vorbit ca un marlan si a si pierdut. Se pregateste Iohannis.
    • +12 (12 voturi)    
      Corect! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:32)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Spre deosebire de mirlanca Macovei, dr. Ponta a editat pliantele ca un adevarat doctor in drept ce este!
      • +1 (1 vot)    
        doctor in (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:03)

        Manes [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

        rect.
    • +5 (7 voturi)    
      Ponta va pierde (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:34)

      Electorul [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Pregateste-te !
  • +11 (11 voturi)    
    pe cine crede Ponta ca pacaleste? (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:02)

    ..13 [utilizator]

    Ponta se auto-pacaleste - nasol este ca a inceput sa creada asa de tare in propriile sale micniuni ca te astepti acum ca Ro sa ajunga pe luna...
  • -9 (9 voturi)    
    Când are fiecare războiul lui... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:10)

    Omics [utilizator]

    Nu era mai bine să stăm toți în aceeași armată, fiecare după puterile sale, când avem așa război de dus? Dezertorii reîntorși au parte de astfel de manevere, de o astfel de lipsă de credibilitate.
  • +8 (8 voturi)    
    Risipa de bani si de efort (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:14)

    citizen_of_the_world [utilizator]

    Pliantul asta nu e mai mult decat o gluma trista, facuta (cel mai probabil) tot pe banii nostri. Ponta si cu sleahta lui inca nu si-au dat seama ca electoratul de dreapta difera esential de votantii rosii: noi mai si gandim din cand in cand, nu votam ca oile doar ca asa ne-a zis cineva. Greu imi vine sa cred ca cineva care a votat cu Macovei inghite o astfel de minciuna.
    • +4 (4 voturi)    
      Mă tem că pliantele (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:57)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui citizen_of_the_world

      astea au fost distribuite în alte medii decât cele care votează cu Johannis. De-alde Ponta și ai lui nu se mai opresc din mârșăvii și din păcate au și slugi care le pun în aplicare, precum cele de la Institutul national de statistică. Mă tem pentru România și pentru ai mei, implicit!
      • +2 (2 voturi)    
        Ma tem.. (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:19)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

        ..ca mediile alea la care te referi, sunt mai degraba impotriva Macovei si s-ar putea ca aceste pliante sa aiba efectul invers: "cum ma, procuroarea comunista il sprijina pe Ponta?"

        Desi, astia ca Mazeta, Xrogo si alde CapitanulTurcescu il voteaza pe Tonta si daca anunta ca-l pune pe Basescu PM.
    • +1 (1 vot)    
      Risipă criminală ! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:44)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui citizen_of_the_world

      Ia priviți pe ce consumă ei banii....

      Vă dați seama ce minte mizerabilă are individual care a pus la cale chestia asta ? Ce crede el despre cei cărora le plasează hârtia asta ?
  • +10 (12 voturi)    
    diversiune (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:21)

    Mazeta [utilizator]

    Electoratul lui Macovei, cel de 4,44%, este prea inteligent ca să fie păcălit așa ușor.
    • +3 (3 voturi)    
      multumesc (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:43)

      safalax [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cel putin in numele meu
  • +3 (3 voturi)    
    diversiune (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:10)

    silviust [utilizator]

    E pentru electoratul lui Ponta, care deţine acceaşi cantitate de inteligenţă. Doar că se împarte la vreo 40% din populaţie.
  • +3 (3 voturi)    
    doamna Macovei, (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:24)

    capitan [utilizator]

    Punem stampila pe Iohannis si zboara porcul instantaneu (cel care pune sa se tipareasca asemenea fituici) ! totusi, nici in cazul acesta NU vota cu el :)
  • +2 (2 voturi)    
    Ce caută Vadim acolo ? (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:47)

    Fisherman [utilizator]

    A lui a fost ideea ?