Klaus Iohannis, despre datele anuntate de INS: O raportare de acest tip am vazut in '89. La romani nu a ajuns nimic din aceasta crestere/ Decat sa fiu marlan, mai bine pierd

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:22 Actualitate | Politic

Candidatul ACL Klaus Iohannis a declarat vineri, despre datele transmise de Institutul National de Statistica, ca este o raportare ca in 1989, trunchiata, si ca la romani "nu a ajuns nimic din aceata crestere". El a afirmat ca si daca este reala, aceasta crestere va fi anul viitor inghitita de cresterile de taxe si impozite.

Declaratii Klaus Iohannis

  • O raportare de acest tip cred ca am vazut-o undeva in decembrie 1989 cu cineva venind turuind date la sfarsit de cincinal. Foarte, foarte subtire aceasta raportare. Lipsesc cu desavarsire datele structurale si toate datele care fundamenteaza aceasta raportare de astazi.
  • Din pacate vom ramane cu o raportare optimista si cu o realitate pesimista. Sunt prea putine date ca sa am incredere. O raportare INS de acest tip trebuie sa vina cu toate datele de acest tip, trebuie sa vina cu toate datele suport
  • Daca se confirma ma bucur pentru Romania, pentru romani nu am cum sama bucur pentru ca am discutat cu ei si la ei nu a ajuns nimic din aceasta crestere
  • Chiar de-ar fi crestere, va fi mancata de cresterea de impozite si taxe.
  • Guvernul Ponta ne pregateste noua romanilor surprize din cele mai neplacute. In 2015 si 2016 vor creste impozitele si taxele
  • Decat sa fiu marlan, mai bine pierd (n.r. - a fost intrebat de ce nu a facut atacuri la familie)

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

9240 vizualizari

  • -20 (28 voturi)    
    Marlan,nemarlan, (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:29)

    xrogo [utilizator]

    ai pierdut baiete!!!
    • +6 (10 voturi)    
      Mda (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:32)

      aiureantramvai [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Macar se poate privi in oglinda sau sa mearga la somn cu constiinta impacata. Nu sa se priveasca in oglinda radiind a narcisism sau atunci cand merge la culcare sa stea 2 ore sa dea jos de pe el atele papusarilor care il conduc.
      • +1 (1 vot)    
        din pacate (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:00)

        za_omu [utilizator] i-a raspuns lui aiureantramvai

        nu stiu care e procentajul romanilor care sa mearga la somn cu constiinta impacata..probabil cu 10% mai putini in primul tur si speram ca macar 1 in plus in al doilea :)
    • +1 (1 vot)    
      ”STATISTICA E O MINCIUNĂ BOLȘEVICĂ” (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:03)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      O vorbă memorabilă spusă de ticălosul de Cerveni. Îl iert pentru restul măgăriilor dacă tineretul își însușește panseul.
  • -17 (21 voturi)    
    adevar grait-ai (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:31)

    Gustav666 [utilizator]

    "decat sa fiu marlan mai bine pierd"
    Ai pierdut din momentul in care te-au inhamat papusarii din PDL la corvoada aceasta.
    Cred ca luminata afirmatie de mai sus va face istorie.
  • +18 (20 voturi)    
    Ecce homo! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:37)

    Metec [utilizator]

    •Decat sa fiu marlan, mai bine pierd
    Asa zic si eu, adesea. Si pierd de fiecare data. Dar macar am obrazul curat...
    Asta-i omul pe care il asteptam in scaunul de presedinte al Romanie. Bine ai venit, Iohannis!
  • +14 (16 voturi)    
    Iohannis = Omul care ne trebuie! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:43)

    ofCAER [utilizator]

    "la romani nu a ajuns nimic din aceasta crestere".
    Asa este, nu cu "cifre" traim, fie acestea pieptanate ori nepieptanate.
    Cum si cu toate legile invocate de dr. Ponta, acel cupon de pensie tot "4 lei" arata.
    Ar fi interesant un sondaj, intre votantii dr. Ponta, in care sa fie rugati sa spuna ce "indicatori" au retinut dintre cei multi rostogoliti de candidat prin dezbateri.
    Nu vrem presedinte care sa ne ameteasca de cap cu cifre, vrem un presedinte care a dovedit ca stie cum sa modernizeze un oras!
  • -17 (21 voturi)    
    ... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 12:57)

    klaudyuxxx [utilizator]

    Isi da arama pe fata mr Iohannis, ce vocabular de presedinte... La fel o sa va adresati si altor presedinti, cu "marlanule" daca aveti diferente de opinie? Domnuuuule Iohaaaannis...
    • +7 (9 voturi)    
      Nu ma (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:03)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      o sa se adreseze Monta mai bine. Cu fa Merkel. Ce post de doi kkti....
    • +1 (5 voturi)    
      Termenul de mârlan (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:31)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      l-a asociat cu propria persoană. Poți folosi termeni jignitori la propria persoană numai dacă-i respecți pe ceilalți.
    • -1 (3 voturi)    
      eh... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:35)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      macar nu are comportament de blonda mopuista in alegeri
    • +3 (5 voturi)    
      Clauditza (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:47)

      BSR [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Mai bine avem un presedinte care doar a pronuntat cuvantul "marlan", decat un presedinte ca Ponta care chiar este marlan.
    • +2 (4 voturi)    
      Vad ca te pricepi (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:51)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Te rog contacteaza echipa lui Iohannis la contact@4klaus.ro si roaga-i se te coopteze ca maestru de ceremonii sau ceva similar. Au bani sa te plateasca. Evident poti continua sa-ti postezi competentele pe HN. Indiferent de ce spui tu, si de promisiunile lui Monta, duminica familia mea voteaza Iohannis.
      • +1 (1 vot)    
        ... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:02)

        klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

        Eu spre deosebire de voi nu-mi vand optiunea politica dupa cum bate vantul.
        • +1 (1 vot)    
          Esti in mare eroare (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:17)

          Bazil [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

          Eu din 1990 numai pe liberali i-am votat si ii votez. De unde reiese ca mi-am vandut optiunea politica?
  • -10 (14 voturi)    
    Incredere pierduta! (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:11)

    UpNext [utilizator]

    Johannis ori nu stie ori nu-l duce mintea, dar INS nu a contestat niciodata corectitudinea si continuturile statisticilor din perioada comunista. Legenda umflarii statisticilor pe motive propagandistice a fost demontata de mai ulte ori in ultimii 25 de ani, dar asta-i un lucru imposibil de inteles pentru unii.

    Sincer, am mizat pe Johannis, dar comportamentul si reactiile sale din ultimele zile m-au dezamagit. Cred ca s-a "balcanizat", saracu'!

    Auf wiedersehen, KWJ!
    • +1 (3 voturi)    
      sau nu... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:49)

      BSR [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      Poate vezi clipul asta si iti revii: https://www.youtube.com/watch?v=3qlsmgLfE0U
  • +1 (5 voturi)    
    keep calm (Vineri, 14 noiembrie 2014, 13:50)

    razvan_cluj [utilizator]

    daca nu iese neamtu ne rupem de restul tarii
    salut
    • 0 (2 voturi)    
      ... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 14:58)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui razvan_cluj

      Alt extremist. Nu inteleg de ce cei ca tine sunt tratati cu atat de multa indiferenta, cand in fapt si in drept sunteti f f periculosi. Soldatii romani care au murit pt tara asta te-ar linsa in secunda doi pentru vorbele tale.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunteti..... (Vineri, 14 noiembrie 2014, 15:40)

    tenismenul [utilizator]

    cam multi psd-ei aici. Mai lasati-ne si duceti-va in alta parte. Succes Johannis, Romania e cu tine!