Alegeri prezidentiale 2014

Klaus Iohannis a explicat de ce nu i-a adresat o intrebare lui Victor Ponta, la finalul dezbaterii de la B1: In lucrurile esentiale minte

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 13 noiembrie 2014, 15:12 Actualitate | Politic

Ponta si Iohannis
Foto: Hotnews
Candidatul ACL la alegerile prezidentiale, Klaus Iohannis, a explicat, joi, raspunzand unei intrebari, in timpul unei conferinte de presa, de ce la finalul confruntarii de la B1 Tv, care a avut loc miercuri seara, nu i-a adresat nicio intrebare contracandidatului sau, Victor Ponta: Iohannis a motivat ca "in lucrurile esentiale acesta minte". "Motivatia pentru care nu am pus intrebarea sta in picioare, ba chiar astazi am primit confirmarea ca domnul Ponta, in chestiuni esentiale, minte. La ce sa-i pun o intrebare?", a spus Iohannis, citat de Mediafax.

In cadrul dezbaterii de miercuri seara, de la B1 Tv, celor doi candidati la alegerile prezidentiale, Klaus Iohannis si Victor Ponta, li s-a cerut sa isi adreseze cate o intrebare. "Eu imi scot deja raspunsul, ca stiu ce ma intrebati", a spus Victor Ponta, imediat ce a aflat ca Iohannis a fost ales sa puna primul intrebarea.

 Klaus Iohannis a spus ca nu are ce intrebare sa ii puna lui Victor Ponta, pentru ca acesta "ar suci raspunsul". "Domnul Ponta este astazi in mare forma si neaga tot felul de lucruri, vine cu tot felul de neadevaruri. In aceasta situatie, ce sa cred eu ca mi-ar raspunde? Eu cred ca indiferent ce as putea sa il intreb eu pe domnul Ponta, ar suci un raspuns care probabil nu ar corespunde realitatii. Nu doresc sa va intreb nimic, domnule Ponta", a afirmat Iohannis.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

22860 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Foarte bine (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:09)

    CititorulComentator [utilizator]

    I-a zis-o, dat fiind că plagiatorul număra ouă în timp ce-și scotea răspunsul :)
    • +9 (11 voturi)    
      asta trebuia spus si in direct (Joi, 13 noiembrie 2014, 16:20)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Era mai bine daca spunea asta si in direct, la TV
      • +4 (6 voturi)    
        Păi (Joi, 13 noiembrie 2014, 16:53)

        CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui fit

        Data viitoare să mă invite pe mine, să-l pun la punct pe mitomaniac.
  • +25 (27 voturi)    
    O replică bună (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:13)

    Mihai S. [utilizator]

    A fost bună replica lui Iohannis, pentru că nu i-a mai acordat lui Ponta trei minute de gargară și de minciuni.
  • -1 (15 voturi)    
    Si totusi (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:17)

    sentenced [utilizator]

    Trebuia sa-l intrebati, ca sa-l vedem toti cum minte. Mai are multe de invatat Iohannis ca politician...
    • -1 (1 vot)    
      Daca vrei sa te delectezi (Joi, 13 noiembrie 2014, 18:23)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      55 de situatii in care Ponta a fost prins cu minciuna de cand este premier. Si doua bonusuri
      de Claudia Pirvoiu HotNews.ro
  • +9 (15 voturi)    
    Ce pacat (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:18)

    Rromanika [utilizator]

    Daca ar fi spus in emisiune "Nu am nici o intrebare pentru dvs. dle. Ponta ca oricum mintiti tot timpul ca un porc!" eu cred ca recupera deja 5% din cele 10 procente diferenta dintre ei. Mare pacat ca nu stie sa exploateze momentele...
    • +10 (12 voturi)    
      Nu-i sta in caracter (Joi, 13 noiembrie 2014, 16:10)

      Simona_Srb [utilizator] i-a raspuns lui Rromanika

      Nu cred ca-i sta in caracter sa vorbeasca in felul asta, ceea ce nu e un lucru neaparat rau, dar mi-ar placea sa-i demonteze minciunile atunci pe loc, din pacate, nu pare sa se prinda mereu de ele decat prea tarziu. Adevarul e ca la Ponta, nu prea cred ca mai stie nici el, cand minte si cand spune adevarul.
      • +9 (11 voturi)    
        absolut de acord (Joi, 13 noiembrie 2014, 16:21)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Simona_Srb

        ... dar de 1000 de ori mai bine unu ca Johannis decat unul ca Ponta !
  • -18 (24 voturi)    
    tacerea e de aur (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:30)

    Gustav666 [utilizator]

    Deci mai bine taci ca daca te pui pe intrebari risti s-o incasezi cum s-a intamplat la Realitatea cu o zi inainte.
    Iohannis isi pastreaza in continuare dreptul la tacere.
    • +6 (6 voturi)    
      Deci, cu alte cuvinte, (Joi, 13 noiembrie 2014, 15:41)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      ..vrei sa spui ca Tonta nu minte (alta rima nu am gasit)?
      • -2 (6 voturi)    
        valabil si pentru tine (Joi, 13 noiembrie 2014, 16:53)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        tacerea ar fi de aur.
        Iohannis si-a dat seama, tu nu.
        • 0 (2 voturi)    
          Nici tu, se vede bine treaba, (Joi, 13 noiembrie 2014, 18:21)

          dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          altfel ai fi tacut!
        • -1 (1 vot)    
          O fi de aur.. (Vineri, 14 noiembrie 2014, 2:18)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          ... dar spune-i si Tontalalului tau, ca el voooorbeste si numai minciuni toarna. Dar probabil si cand tace, tot minciuni expira.

          Totusi, vad ca aplici metoda Tonta (metoda idiotului adica, asta in eventualitatea ca te prefaci ca nu intelegi), adica eviti sa raspunzi la "obiect". Ia spune tu, asa cu manuta ta pe inima: Tonta asta al tau, minte au ba? Cum e fai?
    • 0 (2 voturi)    
      Minciunile lui ponta: (Joi, 13 noiembrie 2014, 18:34)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      - "In cazuri exceptionale, bine argumentate, exista posibilitatea organizarii uneia sau mai multor sectii in afara ambasadei sau consulatelor", a declarat Ministerul german de Externe.
      - "Nimeni de la Guvern nu a sunat la Statistica pentru a afla cu prioritate datele si ca oricum, cifra anuntata de premier nu este cea care va fi comunicata. Repet, nu s-a primit aici niciun telefon"
    • -1 (1 vot)    
      greata (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:03)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      eu cred ca ii era greata de la atatea minciuni mitraliate de copy-paste ! Tie nu ti se face deloc ?
  • +1 (3 voturi)    
    Multumim, Iohannis, ai dovedit respect (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:29)

    ofCAER [utilizator]

    pt noi, telespectatorii: ne-ai scutit sa ascultam a (n+1) minciuna marca dr. Ponta!
  • 0 (2 voturi)    
    In spatele vobelor lui Ponta. (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:46)

    vali47 [utilizator]

    Ponta sa perfectionat atat de mult in a spune minciuni incat in spatele vorbelor lui Ponta este un imens pustiu.Un hau infricosator.Te ingrozesti cand incerci sa vezi viitorul din promisiunile si vorbele frumoase spuse in actuala campanie electorala.Nu-i nimic!
  • 0 (0 voturi)    
    ma intreb si eu.. (Sâmbătă, 15 noiembrie 2014, 11:55)

    daniel_andrei_efimov [utilizator]

    observ ceva ciudat, toti cei ce comenteaza aici au fara exceptie aceeasi pareri, folosesc aceleasi cuvinte, au acelasi ton.Ma face sa ma intreb daca e vb de oameni sau de vreun organism colectiv ceva... evental creat, dezvoltat si iesit din Bas. Voi ce credeti? :D