Ponta, unor sustinatori din Olt: "Basescu in locul lui Gica Popescu. Asa facem"

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:26 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, premierul Victor Ponta, a participat, miercuri, la un miting electoral in comuna Dobrun, din judetul Olt, la sfarsitul reuniunii el adresandu-se unui sustinator din multime care il interpelase, spunandu-i: "Basescu in locul lui Gica Popescu. Asa facem".

Ponta a mers, miercuri, in comuna Dobrun din judetul Olt, unde a obtinut cel mai mare scor la primul tur al alegerilor prezidentiale, fiind ales de 95% din alegatori, relateaza Mediafax.

Mitingul electoral a aut loc in fata primariei din localitate, unde Ponta a vorbit aproximativ cinci minute in fata celor o mie de localnici.

Dupa ce a terminat discursul, Ponta a fost interpelat de un sustinator care statea in fata scenei. "Basescu in locul lui Gica Popescu. Asa facem", i-a raspuns Ponta, dupa care a coborat de pe scena, alaturi de Liviu Dragnea si Paul Stanescu.

In drumul sau spre autocarul de campanie, care il astepta pentru a se deplasa catre Slatina, Ponta a vorbit cu un alt sustinator, caruia i-a transmis acelasi mesaj: "Basescu in locul lui Gica Popescu".

Ponta si-a incheiat discursul cu parafrazarea unui cantec al lui Tudor Gheorghe: "Aici este tara mea si neamul meu cel romanesc/ Aici eu sa mor as vrea, aici vreau eu sa traiesc".

Liderul PSD, premierul Victor Ponta, actual candidat la Presedintie, afirma, la 12 mai, ca daca ar fi presedinte, l-ar gratia din prima zi pe fostul fotbalist Gheorghe Popescu.

Curtea de Apel Bucuresti l-a condamnat definitiv, in 4 martie, pe Gheorghe Popescu la trei ani, o luna si zece zile, in Dosarul Transferurilor. Fostul component al echipei nationale a Romaniei este incarcerat la Penitenciarul Rahova.























3250 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    io-s dilemat! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:39)

    oh [utilizator]

    De cand neamul lui cel romanesc e din albanezo-italieni ortodoxi?
    • +4 (4 voturi)    
      mincinos (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:57)

      grivei [utilizator] i-a raspuns lui oh

      De acord. Se da roman cand el este ALBANEZ.
  • +16 (16 voturi)    
    Mesaje pentru CRETINI (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:47)

    avint [utilizator]

    de la cel mai mare CRETIN al neamului, Plagiatorul natiunii.
  • +8 (8 voturi)    
    acum e normal ca.. (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:47)

    exilatul [utilizator]

    plagiatorul escroc sa si faca propaganda prin minciuni, dar ma intreb daca nu ar fi mai bine zis : "imb-cilii care ma voteaza in locul lui gica popescu"..suna mai frumos...si ar fi si mai sanatos pt tara...
  • -8 (10 voturi)    
    ponta (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 17:59)

    handel [utilizator]

    Așteptăm fapte nu vorbe!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Daca ai ajuns ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:11)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui handel

      .sa astepti fapte de la un mincinos.. e vai de capul tau. Da' tu asteapta acolo ca astepti bine.
    • +5 (5 voturi)    
      Pai poti astepta (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:16)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui handel

      pana invie Ceausescu....ca fapte de la mitoman n-ai sa vezi. Nu bune ,cel putin.
  • +10 (10 voturi)    
    what about (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:06)

    nash pandelica [utilizator]

    el, in locul lui bonbonel ?!
  • +4 (4 voturi)    
    Domnu Monta (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:07)

    Bazil [utilizator]

    executati partea I din versul doi.
    • +1 (1 vot)    
      Un sfat foarte bun (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:21)

      Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Sa treaca la partea importanta pentru tara.
  • +10 (10 voturi)    
    Viorele ,le incurci putin.. (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:15)

    potaissa [utilizator]

    Tu linga Becali. Asa vom face.
  • +5 (5 voturi)    
    Si Gica Popescu (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:15)

    Kepler [utilizator]

    in locul lui Basescu, nu ?!
  • +13 (13 voturi)    
    "Asa facem" (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:21)

    Mari.an [utilizator]

    Nu e asta dovada clara de intentie de amestec in treburile justitiei?
    Il balacareste pe Basescu ca are justitia in buzunar (ceea ce NU e adevarat), iar el tampitul "face" ce vrea. Oare lumea-i chioara, surda?

    Pe de alta parte Ponta zice ca "aici vreau eu sa traiesc", adica inca un atac la diaspora.
    Mai neica Ponta, nu exista tara pe pamantul asta care sa nu aiba diaspora ei, dar cumva, in mintea ta bolnava, daca esti roman si nu esti traiesti in Romania, e o mare problema.
  • +12 (12 voturi)    
    Pentru binele tarii (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:22)

    Petru108 [utilizator]

    Pentru BINELE tarii, Ponta ar trebui sa accepte ca dl. Iohannis este mai potrivit pentru functia de presedinte. Este clar de ce vor fiecare in parte sa detina acest post. Iohannis, pentru a continua proiectul inceput la Sibiu. Ponta, pentru a gratia coruptii, pentru a intoarce favorurile celor din gasca lui, pentru a detine puterea si a fura tot ce se mai poate fura.
    D-le Ponta, acceptati ca majoritatea romanilor cu studii superioare il prefera pe dl Iohannis. Nu ne ruinati viitorul. Multumim.
    • -7 (7 voturi)    
      Neamtul e papagalul lui Basescu (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:13)

      makensen [utilizator] i-a raspuns lui Petru108

      Cu un individ care raspunde pas cu pas comenzilor transmise de imbecilul national, Basescu, prin pigmeii escroci Blaga, Predoiu, Videanu, Boc, etc, voi vreti sa mai conduceti tara inca 10 ani ? Basescu trebuie , pentru distrugerea tarii, sa fie inchis cel putin 20 de ani. Asta in conditiile in care s-a abrogat pedeapsa cu moartea...Neamtul e un papagal in mana criminalului !
      • +3 (3 voturi)    
        Care distrugere? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:45)

        Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui makensen

        Abia in ultimii 2 ani, de la preluarea tarii de catre Ponta poti spune ca mergem direct in jos.
        Pana cand o sa tot imprastiati cretinismele astea pe net? Vai de capul vostru. Mi-ar place sa va vad traind cu Ponta al vostru intr-o tara identica. Ati muri de foame in 2-3 ani. V-ati fura unul pe altul pana n-ar mai ramane nimic. Dupa care o sa va mintiti unul pe altul ca tara merge bine.
  • +11 (11 voturi)    
    Si Ponta sustine statul de drept? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:34)

    vali47 [utilizator]

    Deci,Ponta promite ca hotii vor fi eliberati.Normal ca vom cere noi sa fim la puscarie pentru a fi protejati de hotii eliberati.
  • +12 (12 voturi)    
    Politia politica (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:40)

    Daniels22026 [utilizator]

    Cel care se plinge de politia politica, ameninta cu politia politica. Plagiatorul a declarat clar ca abia asteapta sa preia controlul politic al justitiei.
  • +3 (3 voturi)    
    Basescu in locul lu Gica Popescu ? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:55)

    grivei [utilizator]

    Vezi, Ponta, ca cine sapa groaa altuia cade-n ea. Dar de ce ma rog il vrei tu in inchisoare pe Basescu ? Pt. ca a aratat cat esti de superficial si nepregatit , apropo de MTO ?