VIDEO Seful PSD din Republica Moldova: Iohannis e seful unei organizatii etnice care este succesoarea unei organizatii naziste, care a sustinut politica lui Hitler. Daca votati Iohannis, votati pentru dezbinarea Basarabiei, veti servi interesele antiromanesti, antiamericane

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:32 Actualitate | Politic

Victor Alexeev
Foto: Captura Privesc.eu
Victor Alexeev, seful organizatiei PSD din Republica Moldova, a lansat miercuri un atac extrem de dur la adresa lui Klaus Iohannis, sustinand indirect ca acesta ar avea simpatii naziste si pozitii antiromanesti. Alexeev a spus intr-o conferinta de presa la Chisinau ca Iohannis conduce o organizatie etnica (Forumul Democrat al Germanilor din Romania, FDGR - n.red.) care "care este succesoarea unei organizatii naziste ce a sustinut politica lui Hitler". Seful PSD Moldova a spus ca daca moldovenii cu cetatenie romana il voteaza pe Iohannis, "votati pentru dezbinarea Basarabiei, oprirea din parcursul european. Veti servi interesele antiromanesti, antioccidentale si antiamericane".

Alexeev a continuat in aceeasi nota si a spus ca "apartenenta lui Iohannis la organizatia care a salutat anexarea Basarabiei de Moscova ne face sa ne punem punctele de intrebare" si a pretins ca Iohannis vrea sa construiasca "un zid chinezesc in Transilvania" pentru a rupe Ardealul de Romania.

"Iohanis nu e neamtul care ii trebuieste neamului romanesc. Neamtul nostru e Regele Mihai si Casa Regala. Casa Regala va fi readusa in fruntea statului in 2016, doamne ajuta, cind Ponta s-a angajat ca va face un referendum privind forma de guvernamant a Romaniei", a mai spus Alexeev.


























9436 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    Celovec ul asta vrea sa fie Roman ? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:33)

    un domn [utilizator]

    Sa putrezeasca acolo, cu Putin in spinare...Rushine Moldova !!!!! Rushine ca tolerati acest gainar !!!!
    • +10 (14 voturi)    
      bolborosesti aiurea (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:58)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Cati gainari tolereaza Romania? De ce ar fi fost un pesedist moldovean mai breaz decat unul dambovitean?
      • +11 (11 voturi)    
        aveam pretentii de la Moldova (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 16:36)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        dar..ai si tu dreptate pesedist e un stigmat..oriunde valabil
    • +6 (6 voturi)    
      DA´ CE FRICĂ AU RUSNACII DE NEMȚI (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 20:19)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      și acuma. Că Alexeev ăsta oricît se pretinde că-i român, vorbește fix ca un rus.
    • +6 (6 voturi)    
      Celovek-ul ala e senator roman :( (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 22:36)

      dcnu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Boul ala e senator roman cu acte si masina de servici care stie sa faca agitatie la coada de votanti in fata ambasadei romane din Chisinau si care loveste ziaristi fara nici o jena: http://curaj.tv/no-comment/alexeev-loveste-reporterul-curaj-tv/
      • +1 (1 vot)    
        nu mai sunt raketi disponibili (Joi, 13 noiembrie 2014, 9:16)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui dcnu

        sa il faca mai bun ?
  • +22 (22 voturi)    
    Democratia si 'presedintele' Ponta... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:35)

    Daniel_Constantin [anonim]

    No comment!


    Vali Sterian -
    Doamne Vino Doamne Sa Vezi Ce-a Mai Ramas din Oameni

    http://www.youtube.com/watch?v=iB7DnJtrncg
  • +26 (26 voturi)    
    Rusul Alexeev dat in judecata pt calomnie (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:37)

    Maniu [utilizator]

    urgent!
  • +28 (28 voturi)    
    Afirmatii (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:38)

    Soljenitin [utilizator]

    Afimartii false, defaimatoare si care pot fi folosite pentru a il da in judecata pe viermele care le-a emis.
  • +20 (20 voturi)    
    duti uăi de ișia uăi!!! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:39)

    igi [utilizator]

    duti uăi de ișia uăi cu tâmpeniili tăli, mudac și ești tu! gandon concennîi
  • +28 (28 voturi)    
    Ce putea spune un comunist spalat pe creier ? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:39)

    gigel123 [utilizator]

    ... intreb si eu.
  • +24 (24 voturi)    
    Alexeev...vajnic etnic rrroman orrrtodox (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:41)

    Excelsior [utilizator]

    P$D isi arata chipul had oriunde!
  • +25 (25 voturi)    
    bai nene!!!! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:42)

    zmeurat [utilizator]

    ce bausi muica? Apa chioara? daca asa gindesti stai maica in tara ta si lasa-ne pe noi in pace!!!!!!!!!!!!!
  • +25 (25 voturi)    
    DNAu ce zice?! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:45)

    liviu_ [utilizator]

    asta e o infractiune PENALA !!!
  • +28 (28 voturi)    
    ni la aista (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:46)

    AndreyTanase [anonim]

    da boul asta a facut vreun dram de istorie? e prost gramada, se vede labuta lu Firea aici, manca-ti-as...

    Ponta nu stie nimic...
  • +10 (10 voturi)    
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 14:46)

    Dedalus [utilizator]

    ??????????????????????????????????????
  • +22 (22 voturi)    
    Acest Putin al moldovei (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:08)

    johny2k [utilizator]

    Trebuie tratat cu indiferenta si dupa campania electorala chemat sa probeze tot ceea ce spune aici.

    De catre toti cei pe care ii numeste in acest video. Apoi daca se dovedeste ca a defaimat un politician roman, sa ii se interzica accesul pe teritoriul tarii, dupa ce iese din puscarie.
  • +15 (23 voturi)    
    Da, "fratii" nostri moldoveni ...care sunt "frati" (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:11)

    Luke1 [utilizator]

    doar cand le convine ...

    S-au folosit de dreptul de cetatenie pt care s-a luptat BASESCU atata timp, iar acu au virat cu PSD-ul ...

    Halal integritate/moralitate pe capul vostru - "fratilor" ...

    In loc sa virati spre UE voi virati spre Rusia - si ca sa ne aratati dragostea "frateasca" vreti sa ne trageti si pe noi in acea directie se pare ...

    Multumim, noua ne-au ajuns cei "50 de ani de lumina" ...

    Problema e ca cei mai multi dintre adevaratii romani din Basarbia au cam fost deportati / exterminati si aduse in loc familii de rusi ...
    Asa ca din pacate, desi sunt un adept al Unirii, ma tem ca Basarbia e doar un teritoriu cam strain acum ...
    Aratati-ne "fratilor" daca e asa sau nu ...
    • -3 (3 voturi)    
      Ce prostii zici (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:38)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Cetatenia nu e cadou de la Basescu si nu conditioneaza votul.
      Dreptul la vot e fundamental, inclusiv dreptul de a vota ca prostul.
  • +26 (26 voturi)    
    Alo ..Combaterea Discriminarii ! CNCD unde esti ? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:11)

    Catalin_N [utilizator]

    Asadar coruptul dovedit Adrian Nastase face reclamatie la Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii (CNCD) pt un fleac ca sa intimideze jurnalistii insa lui Victor Alexeev i se permite sa faca asemenea afirmatii ???
    La cate provocari de agresiune fizica au chemat cei din PSD se poate spune ca e un fel de Ku Klux Klan de Romania !

    Huo !!!
  • +20 (20 voturi)    
    Toti prostii (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:14)

    avint [utilizator]

    in fruntea PSD.
    Cine o mai fi si asta?
    • +12 (12 voturi)    
      Si coruptii (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:26)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui avint

      ...
  • +22 (22 voturi)    
    PSD!!! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:22)

    Alalalt [utilizator]

    PSD este succesoarea unei organizatii comuniste, sovietice, care se face vinovata de genocid, si teroare de hotie, coruptie si tradare a intereselor nationale, care prin actiunile oamenilor ei a dus la saracirea si indobitocirea acestui popor care acum se comporta haotic si violent servind interesele sovieticilor noi pentru a crea neliniste si nemultumire in uniunea europeana, tovarasul asta e anti-roman, anti european si pro-comunist, nu ii mai acordati atentie!
  • +15 (15 voturi)    
    PCM (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:36)

    cititor9 [utilizator]

    Se putea sa nu aleag PSD-ul de acolo tot un comunist, ca si ei. Imi inchipui ca a fost scolit pe la Moscova, pe undeva.
    Dupa cum se vede are scoala politicii.
    Noi am avut doar vreo cativa stabi scoliti la Moscova si uite unde am ajuns, moldovenii cu atatia pe cap... cred ca se cred in rai aici la noi.
  • +14 (14 voturi)    
    oare sefia in P$D se obtine in urma (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:41)

    __alex__ [utilizator]

    unui concurs "Arata-ne cit esti de dobitoc si cistigi"?
  • +9 (9 voturi)    
    Delir! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 16:34)

    Taras Bulba [utilizator]

    Stai ca n-am inteles...

    Deci individul foloseste retorica separatistilor Ucrainieni, i.e. "nazism" etc. dar ne vorbeste despre riscul indepartarii de tintele "europene" si facilitarea intereselor "anti-romanesti" si "anti-americane", retorica imprumutata de la baietii destepti de la Kiev ?!??!

    Numai la PSD asa paradox! Struto-camile!!!
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:30)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

      In RM retorica asta e la ordinea zilei. Si asa, pt ei noi nu suntem simplu "romani" ci " nazistii de romani". Asta le-a bagat in cap propaganda sovietica, asta stiu.
      Iar acum, ca "nazistii" vor sa puna presedinte un neamt, ecuatia lor simplista si-a primit confirmarea.
  • +4 (4 voturi)    
    nu aveti minte fratilor (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:50)

    englez [anonim]

    ASTA E TROMPETA LUI ponta
    e regie
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 18:56)

    uzu [utilizator]

    a dat Basescu cetatenie oricui a vrut fara sa impuna macar un test psihologic...
    parca nu aveam noi cretinii nostrii, prea multi dealtfel. am luat si de imprumut ...
    asta chiar e vina lui Basescu ! :)
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:16)

    dragos234 [utilizator]

    Nu e intamplare ca Ponta a castigat in RM. Moldovenii cred sincer ca Johannis e nazist. Asta e rezultatul indoctrinarii sovietice!
  • +2 (2 voturi)    
    Sto vi hatiti Alexei ??? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:17)

    andreesanu [utilizator]

    Prasu vas tiha ,panimaes ???
  • 0 (0 voturi)    
    Avem destui comunisti in RO (Vineri, 14 noiembrie 2014, 10:21)

    GiancarlaEble-Maccanti [anonim]

    Sa ne vorbeasca despre Moldova un Parlamentar de Dreapta nu de Stanga. Pe comunisti nu-i mai credem nici daca ne picati cu ceara. Cum a spus si Iohannis. Daca Moldova doreste democratia cu adevarat o va avea. Daca ne vor, vor veni la noi. De ce vor comunistii din Moldova ni-i se rupe noua bula. Avem destui comunisti in Romania de combatut.