Klaus Iohannis, dupa dezbaterea de la Realitatea TV: Eu sunt un om al regulilor, al bunului simt, stiu sa ascult si sa imi respect interlocutorul

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:05 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis afirma, intr-o prima reactie dupa dezbaterea cu  Victor Ponta de la Realitatea TV, ca este "un om al regulilor, al bunului simt, stiu sa ascult si sa imi respect interlocutorul", in conditiile in care, in timpul emisiunii, i-a reprosat in mai multe randuri premierului ca il intrerupe.

"Va multumesc tuturor celor care ati urmarit emisiunea din aceasta seara! Eu sunt un om al regulilor, al bunului simt, stiu sa ascult si sa imi respect interlocutorul, oricine ar fi. Impreuna, cu decenta si respect, cu rigoare si onestitate, continuam lupta pentru Romania noastra, o Romanie a normalitatii pe care o meritam!", a scris acesta, pe pagina lui de Facebook.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5836 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    Lupta continua! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:14)

    Privitor.ca.la.teatru [utilizator]

    Dle Iohannis, ati reaprins SPERANTA in milioane de oameni. Istoria se schimba datorita dumneavoastra!
    Seara aceasta a fost un punct de cotitura in evolutia campaniei electorale.
    Viitorul va fi al nostru, putem invinge, lupta s-a relansat si TREBUIE sa luptam in continuare!
    S-a vazut clar ca dl Iohannis e un om adevarat, iar ponta e o facatura.
    De acum parcursul va fi ascendent pentru dl Iohannis si descendent pentru ponta.
    INSA, sacalii de pesedisti vor umple de venin zilele urmatoare, caci stiu ca sfarsitul le e aproape. Deci trebuie sa LUPTAM in continuare.
    Dl Iohannis a castigat o batalie, dar razboiul nu s-a terminat.
    • -1 (3 voturi)    
      tu la ce dezbatere te-ai uitat? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 1:06)

      nbo [utilizator] i-a raspuns lui Privitor.ca.la.teatru

      Eu m-am uitat la aia in care Iohannis a fost facut praf de Ponta. Un moment de cotitura, intr-adevar, dar in defavoarea lui Iohannis. Nu cred ca au existat nehotarati care s-au hotarat sa voteze cu Iohannis dupa dezastrul din seara asta. In rest, cei care erau decisi sa voteze cu el or sa voteze cu el, cei care voteaza Ponta or sa voteze tot Ponta. Dar pentru nehotarati, ce s-a intamplat in seara asta nu a fost deloc in favoarea lui Iohannis.
      • +7 (7 voturi)    
        depinde ce vrei sa vezi... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 1:17)

        torna_fratre [utilizator] i-a raspuns lui nbo

        Vrei sa vezi unul care turuie date (care si alea sunt praf...),si din cand in cand scoate ineptii de genul:
        -mosierii,sluga,am biblia cu mine(la faza aia eu l-as fi pus a jure pe biblie ca nu a fost ofiter acoperit) si cate si mai cate.Deci a cantat placa "mandru ca sunt roman...praf"
        atunci uitat-te la Ponta.
        Eu acum am realizat ca prea ne-am obisnuit cu batai politice,cu sange pe pereti,cu matze curgand din burtzi etc.Asa ceva nu vei vedea in vestul Europei.Acolo primeaza bunul simt si respectul pentru cel care iti este competitor.

        Dar asa cum am spus prea ne-am obisnuit cu spectacolul politic,cu galagia si in afara de asta nu ne mai place nimic,asa-i?
        Pentru prestatia lui "balanced" il apreciez pe Johannis.
      • -2 (2 voturi)    
        dezastru (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 1:28)

        RodicaOtelea [anonim] i-a raspuns lui nbo

        Sper sa fie ultima confruntare pt ca altfel nici sibienii nu-l mai primesc.
  • +2 (16 voturi)    
    eh (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:15)

    Mazeta [utilizator]

    Pe facebook Iohannis a câștigat deja alegerile. Mai greu la teveu și apoi la urne.
    • +3 (5 voturi)    
      in continuare (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:53)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cu copiute
  • +4 (8 voturi)    
    . (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:16)

    Bribery (fularu) [anonim]

    Pai cam are dreptate Johannis la capitolul asta.
  • +15 (19 voturi)    
    Viorel cu șatra (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:17)

    batmanss [utilizator]

    dupa el, Iohannis singur .
    Ceea ce nu înțelege poporul e ca nu Ponta le-a dat pensionarilor banii înapoi ci Curtea Constitutionala , guvernul Ponta a pus doar in aplicare decizia . Viorel e mai versat si e dresat ca sa minta de securisti , tupeu golanesc, sper ca oamenii cu bun simt sa-l taxeze , deși va fi extrem de greu , pensionarii sunt speriati, că de : " constiinta trece prin stomac!" Apoi Iohannis nu a facut vizite in Rep. Moldova unde nu este cunoscut , alta inconvenient ...singura șansa a lui Iohannis e ca sa iasă "nehotărâții " la vot si sa încline balanța in favoarea lui .
  • +22 (26 voturi)    
    Prestatie Iohannis (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:17)

    Klaus_CT [utilizator]

    Iohannis a fost calm, iar Ponta a dansat cu niste hartii in fata. Ponta a fost arogant si impertinent, iar momentul de maxima penibilitate a fost acela cand a scos o Biblie sa arate cat de credincios este el.
    Un alt moment penibil al lui ponta a fost acela cand a inceput sa zbiere ca o tzatza proasta la Iohannis ca "ne credeti sclavi?" si "va credeti mosier?".
    Ponta a avut cifrele la el, insa citea din ele de parca era intr-un complet de judecata de prin 1947 impotriva membrilor PNT sau PNL.
    Iohannis a avut prea mult bun simt si nu cred ca av fi vreodata altcumva. Ponta a dat dovada de o IMENSA nesimtire.
  • +16 (20 voturi)    
    FELICITARI ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:18)

    ProWest [utilizator]

    ...sunteti un om cu adevarat de bun simt....

    Daca vrem un alt fel de Romanie, trebuie sa scapam si de tipul de presedinte care vorbeste mult, prost, si nu spune, de fapt, nimic!
  • +14 (18 voturi)    
    Respect (Marţi, 11 noiembrie 2014, 23:35)

    ipolitic [utilizator]

    Ati suportat stoic si cu demnitate acest circ mediatic
    zis si "dezbatere".
    • -5 (5 voturi)    
      oare? (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 0:03)

      D@N [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Asta ne dorim? Un presedinte care inghite cu stoicism tot ce i se intampla? Scuze, nu pot fi de acord cu afirmatia ta.
  • +3 (3 voturi)    
    respect dar pacat (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 0:37)

    Europiu [utilizator]

    Pentru ca marea masa a votacilor nu cred ca o castigi cu respect.

    Ma rog, fiind ardelean, nu sunt in masura sa judec. Evident ca nu dau doi bani pe golanashul de cartier Pontilici. Dar cred ca ideea de baza la dezbaterile astea e sa castigi o parte din cei care INCA NU SUNT cu tine. Si nu sunt chiar sigur ca a reusit.

    Bun, mai exista si varianta sa-l lasi pe celalalt sa se faca de cacao. Dar nici aici nu stiu daca a punctat, pentru ca sunt multi care se lasa vrajiti de logoreea talamba si goala de continut.
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta a fost penibil (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 1:28)

    KostasP [utilizator]

    Dar sa nu uitam ca 50% dintre romani sunt si ei penibili.
  • 0 (0 voturi)    
    Dati-i sansa sa fie premierul nambăr oan! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 1:36)

    Lilibell [utilizator]

    Toata campania lui Ponta e centrata pe ce mult bine a facut ca prim ministru, cand avea butoane, bugete si putere la dispozitie. In dezbaterile viitoare, scoateti asta in evidenta: din ce va mari toate cele, de la pensii, indemnizatii, cote, diplome si alte medalii, daca e un presedinte obligat sa vorbeasca frumos, civilizat, coerent si in alta limba cu niste oameni plicticosi cum sunt oficialii straini?! Sa stea in banca lui si sa apuce sa puna in aplicare tot ce a promis. Ca sunteti destul de roman civilizat sa il sprijiniti! NU?!