Alegeri prezidentiale 2014

Monica Macovei ii indeamna pe cei nehotarati sa iasa la vot in turul II, pentru ca Victor Ponta sa nu aiba "puterea absoluta"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 7 noiembrie 2014, 17:01 Actualitate | Politic

Monica Macovei
Foto: Facebook / Monica Macovei
Candidatul independent la prezidentiale Monica Macovei i-a indemnat, vineri, intr-o conferinta de presa, pe cei nehotarati sa iasa la vot in turul al doilea al alegerilor prezidentiale. "Pentru turul doi ma adresez in principal nehotaratilor, sa iasa la vot si sa se gandeasca ca daca pana acum presedintele hotilor sau presedintele care uneste hotii - asta ca sa citez din premierul Ponta - presedintele care uneste... Ce uneste?! Uneste hotii. Deci, daca pana acum Ponta si cu hotii lui au furat padurile, banii publici, inclusiv banii de la primarii, au poluat toata tara cu mafiotisme, ganditi-va ce s-ar intampla daca ar castiga si fotoliul de la Cotroceni si ar avea puterea absoluta si ar fi mafia absoluta in Romania, dictatura mafiei in Romania", a declarat Monica Macovei.

Aceasta a mai spus ca daca nehotaratii nu vor iesi la vot, este posibil sa-l avantajeze chiar pe cel pe care nu-l vor presedinte: "Ganditi-va cum ar arata Romania daca asta se va intampla. Ganditi-va foarte mult la asta, iesiti la vot pentru ca daca stati acasa votul vostru nu lipseste, ci se duce poate exact la cine nu vreti sa iasa presedinte", a subliniat Monica Macovei.










2961 vizualizari
  • +11 (13 voturi)    
    Da. (Vineri, 7 noiembrie 2014, 17:34)

    SignorRossi [utilizator]

    Bravo Monica Macovei !
    Bine ati spus !
  • +7 (9 voturi)    
    Cum putem sa mobilizam pe aia 45% (Vineri, 7 noiembrie 2014, 17:35)

    Maniu [utilizator]

    care nu voteaza??? A facut cineva un studio sociologic cine sunt ca sa stim ce sa facem?
    • +3 (7 voturi)    
      vot (Vineri, 7 noiembrie 2014, 18:08)

      nimrod [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Poate e mai bine că nu votează. Cine stie ce IQ e de capul lor...
  • +1 (5 voturi)    
    De acord - se aude PMP-ul? (Vineri, 7 noiembrie 2014, 17:53)

    Caligula [utilizator]

    Dupa cum a zis Basescu: orice numai Ponta nu. Sper sa auda si prietenii lui Nuti. Sa inteleaga cum au fost trasi pe sfoara si cum PMP-ul e un "Tariceanu" pentru turul II.
    • +2 (2 voturi)    
      titlu (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:51)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

      de stire hotnews:''Elena Udrea le-a cerut alegatorilor sai sa vina la vot si sa voteze anti-Ponta''. Deci...
  • +2 (2 voturi)    
    Respect (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:19)

    Calinul [utilizator]

    Doamna Macovei,dar trebuie sa marturisesc ca eu personal cred ca orice om cu drept de vot si normal la cap nu poate sa nu voteze anti tonta indiferent cine este contracandidatul.Este pur parerea unui simplu cetatean Roman.
  • +1 (1 vot)    
    Respect, Monica! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 21:40)

    Primula [utilizator]

    Noi, romanii, cei care l-am ajutat pe Traian Basescu sa castige doua mandate si care am stat acasa la referendumul de suspendare, il rugam cu insistenta pe presedintele Traian Basescu sa iasa public si sa ceara romanilor sa iasa la vot pentru a acorda o sansa Romaniei si sa-l aleaga la turul II pe Iohannis. In vremuri grele, nu este loc de ranchiuna, de resentimente! Toti stim ce a facut Iohannis in 2012, dar are dreptul la o a doua sansa! Sansa noastra a tuturor!