Atmosfera SEDIUL PSD: Bucurie retinuta si ingrijorare: Ecaterina Andronescu: "Se putea mai bine"; Rovana Plumb: Multumim pensionarilor

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:32 Actualitate | Politic

Zambetele liderilor PSD s-au mai temperat dupa anuntarea rezultatelor exit-pollurilor, Ecaterina Andronescu spunand ca "se putea mai bine", iar Ion Iliescu a parasit ingrijorat sediul partidului.

Dan Sova, sosit mai tarziu la sediu, s-a aratat de un optimism moderat. Reactiile liderilor PSD vin pe fondul faptului neobisnuit al refuzului lui Victor Ponta de a vorbi imediat dupa anuntarea rezultatelor exit-pollurilor.

Rovana Plumb a multumit in primul rand pensionarilor pentru votul acordat PSD-ului, dar si "studentilor si tuturor romanilor".

Narcis Anton, de la sediul PSD

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

7825 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    In grafic (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:37)

    Taras Bulba [utilizator]

    Suntem in grafic pentru o noua infrangere la limita a pesedeilor, dupa modelul Bombo si Prostanacul. De data asta insa Ponta nu cred ca ia mai mult de 47% in turul al II-lea.
  • +9 (9 voturi)    
    o luati la...ponta (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:44)

    cristi_an [utilizator]

    ne vedem in doua saptamani....
    panarame pesediste..azi ati atras toata scarba electoratului!
    lumea abia asteapta sa va dea un vot de NU in doua saptamani!
    • -4 (10 voturi)    
      Johannis este omul psd (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:07)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      dela moscova a venit un plan isteț și a avut două targeturi: diminuarea diasporei + candidat fantomă (Johannis)....nu poți spune că rușii nu au fantezie! adevărul este că românul se vinde și pe 1kg de făină!
  • +3 (3 voturi)    
    "mihaela dragostea mea " as usual (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:51)

    mnicku [utilizator]

    .
  • +3 (3 voturi)    
    PSD a furat 10% dintre voturi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:53)

    visio [utilizator]

    cu ce se pierde prin diaspora....are cineva o cruce pentru România sau o lăsăm fără?
  • +1 (1 vot)    
    Turul doi = ambasador in Albania (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:57)

    DKoy [utilizator]

    Chiar as vrea sa stiu se voteaza in Albania?
  • +1 (3 voturi)    
    Iliescu ingrijorat? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:58)

    DanCelMare [utilizator]

    Multumescu-ti tie, Doamne, sunt sanse!
  • -1 (3 voturi)    
    Sunteți orbi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:45)

    ozi [utilizator]

    Marioneta Iohannis va fi președinte iar ponta prim ministru. Asta s-a și vrut iar românul prost a înghițit momeala. Nu vă bucurați. Ne-au încălecat. Nu se mai cheamă viol ptr că am vrut și ne-a plăcut. Monica Macovei nu era bună. De aia suntem urma Europei, după 25 de ani, ptr că suntem dobitoci și mândri de dobitocia noastră.
  • -1 (1 vot)    
    totusi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:50)

    srpc [utilizator]

    e absurd ca viitorul acestei tari sa fie decis de oamenii trecutului, pensionarii, de analfabeti si de indivizii care prefera sa traiasca din pomeni publice! propun rediscutarea votului capacitaro-ceniztar (fiecare va avea la dispozitie un numar de voturi in functie de cat a platit ca impozite si taxe si cata scoala a absolvit)
  • +1 (1 vot)    
    Gerontologia "salveaza " PSDerbedismul ?? (Luni, 3 noiembrie 2014, 0:45)

    Plagarus [utilizator]

    Programe PSD-iste de turnat Plumb in galosii bietilor pensionari :
    Mini Evaluarea Statusului Mental = MMSE,
    Testul Desenării Ceasului,
    Testul Celor 5 Cuvinte