Premiera absoluta in politica: Victor Ponta nu a facut declaratii dupa exit-poll-uri

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:18 Actualitate | Politic

Premiera in lumea politica: Victor Ponta, candidatul PSD la prezidentiale, nu a facut declaratii dupa terminarea votului la prezidentiale si publicarea exit-poll-urilor care l-au dat pe primul loc.

Duminica seara, dupa exit-poll-urilor, la PSD a vorbit doar Liviu Dragnea, presedintele executiv al PSD.

UPDATE ora 21.45: Victor Ponta a iesit in cele din urma la declaratii la circa 45 de minute dupa terminarea votului
























7298 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Daciana, dragostea mea! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:22)

    CititorulComentator [utilizator]

    :)
  • +8 (8 voturi)    
    Bugetul, bugetul! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:24)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Pai la 36-37% ce declaratii sa faca? Ca ii e clar pana si lui ca nici in turul doi nu ajunge la 40%!!!

    Si ce il sperie si mai tare e ca ramane prim ministru si ca trebuie sa prezinte bugetul pe 2015!!!
    Vai noua! :(
  • +8 (8 voturi)    
    S-a inecat cu popcorn! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:25)

    LiviuIordache [utilizator]

    S-a inecat, copilu', cu popcorn, mai ales ca a ramas cu gura cascata cind a vazut mai ales directia, in continuare, dar mina, fara comanda de la creier, continua sa bage bobitele pe git! Dati-i una peste ceafa, si trimiteti-l la nani!
  • +5 (5 voturi)    
    Pai ce sa spuna "micutzul Titulescu"... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:26)

    Pierrotlefou [utilizator]

    S-o fi grabit sa intrebe la Bunicutza sau la "maestrul de la Rahova".
    Dispret maxim si speranta ca bizonul va vota ca de obicei.
    Poate ca nea socru' pune o vorba la gradele superioare de o un mic pomelnic de reusita la "examenul de tampire nationala...".
    Jos comunismul!
  • +4 (4 voturi)    
    poate (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:26)

    sucaa [utilizator]

    Se retrage :)))
    • +3 (3 voturi)    
      daca nu o face el, (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:59)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      il retragem noi in turul 2 ;)
  • +4 (4 voturi)    
    Cauza (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:28)

    Porcurorul General [utilizator]

    Probabil nu primise inca notificarea cu ce trebuia sa spuna...

    Zic si eu asa...
  • +6 (6 voturi)    
    nasulie mare la ciulnita (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:31)

    Eugen_ [utilizator]

    Cred ca-i grav, cred ca n-are nici alea 38%.

    Grav pentru ei.
  • +4 (4 voturi)    
    Papusa cu cheie (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:46)

    anaana [utilizator]

    Pai nu i-a intors Dragnea cheita asa ca papusica nu misca. Daca il votati in turul 2 va conduce Dragnea tot iar Ponta va zimbi doar in poze.
  • +2 (2 voturi)    
    Bai nea astia, (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:47)

    xrogo [utilizator]

    tocmai face!!!
  • +2 (2 voturi)    
    graba (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:47)

    Adrian1 [utilizator]

    graba strica treaba, Ponta a tinut un "discurs"
  • +2 (2 voturi)    
    Popcornul e de vina! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:48)

    DanCelMare [utilizator]

    S-o fi inecat bietul om cu pocornul, cine stie?
  • 0 (4 voturi)    
    A vorbit (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:50)

    thatchme [utilizator]

    Noul Presedinte al Romaniei. Fara nici o dezbatere si confruntare cu ceilalti candidati. El nu are ce sa discute cu restul candidatilor.
    • -1 (1 vot)    
      ... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:02)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

      tocmai a zis ca e dispus la dezbateri cu Iohannis. Asa ca despre ce vorbesti ?!
  • +3 (3 voturi)    
    ba a facut (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:59)

    boogiewoogie [utilizator]

    ;) acum mai tarziu...

    ca tot aveti proiect de monitorizare tv: TVR i-a oferit un mare spatiu de emisie, contract celorlati prezidentiabili care au fost "taiati" sau spus doar doua-trei cuvinte.

    Lucaci ala nu stui ce pregatire are, dar sa fie moderator sau prezentator sau ce o fi el la asemenea emisiune este o flegma pe obrazul profesiei de jurnalist.
  • +4 (4 voturi)    
    pai prostimea... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:03)

    oho [utilizator]

    nu-i de nasul lui!!! cum sa se pretinda la asa ceva??
    tre sa ajunga fuga fuga pe canapea la antena!

    vai de steaua voastra a celor ce ati ramas in tara.
    prezenta la vot de 48%??? cand in paris sau alte capitale s-a stat la coada in jur de 2 ore-2 ore si jumatate!!! si marea majoritate nu au renuntat!!!
    am votat la toate alegerile...dar amaraciunea creste de fiecare data. am tot sperat cu trecerea anilor ca macar atata lucru se va invata: sa mergem la vot!!! inca mai este un drept al nostru!!!!! daca nici acum in al- enspemilionul an nu va treziti...nu aveti de ce sa mustaciti cand ceva nu va convine!!!

    din pacate constat cu amarciune ca manipularea, pupatul in dos, frica si ploconirea in fata altora sunt frate cu romanul :(
  • 0 (0 voturi)    
    Viorel gregarul nu mai varsa vorbe ? E de RAU! (Luni, 3 noiembrie 2014, 0:34)

    Plagarus [utilizator]

    Parole, parole si .....ce mai ramane din " doctorul " malpraxis WcP ?