Exit-poll-uri: Victor Ponta pe primul loc, Klaus Iohannis locul 2, Monica Macovei, Tariceanu si Elena Udrea se bat pentru locul 3

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:32 Actualitate | Politic

Ponta, Iohannis si Macovei
Foto: Colaj foto
Victor Ponta si Klaus Iohannis se claseaza pe primele doua locuri ale tuturor celor 4 exit-poll-uri realizate de televiziunile de stiri, cu Ponta avind intre 38,2% si 41,5%, iar Iohannis intre 31 si 32%. Marea batalie in exit-poll-uri se da intre Monica Macovei, Elena Udrea si Calin Popescu Tariceanu pentru locul 3, cu estimarile foarte eterogene. De notat ca rezultatele exit-poll-urilor sint partiale si corespund situatiei de la ora 19.00 si nu cuprind si votul din diaspora.

De remarcat ca toate cele patru exit-poll-uri o dau pe Monica Macovei cu rezultate mai slabe decat informatiile venite pe surse dinspre partide in timpul zilei, in timp ce Elena Udrea si Tariceanu sint cotati cu scoruri mai bune.
  • Vezi in articol rezultatele date de cele patru televiziuni de stiri: Digi 24, Realitatea TV, Antena 3 si Romania TV
Exit-poll-uri:
  • Romania TV/CSCI: Victor Ponta - 40%, Klaus Iohannis 31- %, Calin Popescu Tariceanu - 6 %, Monica Macovei - 5 %, Elena Udrea - 5 %, Dan Diaconescu ar fi obtinut 4% din voturi, la fel ca si liderul UDMR, Kelemen Hunor
  • Realitatea TV: Victor Ponta -  38,2%, Klaus Iohannis -  32,1%, Monica Macovei -  6%, Tariceanu -  6%, Elena Udrea -  6%
  • Digi 24/IRES: Victor Ponta - 41,5%, Klaus Iohannis - 31,2%, Tariceanu - 5,3%, Elena Udrea - 5,1%, Monica Macovei - 4,5%
  • Antena 3/Sociopol: Victor Ponta - 40%, Klaus Iohannis - 31%, Tariceanu - 6%, Elena Udrea - 5% Monica Macovei - 4%, Dan Diaconescu - 4%, Vadim Tudor 3%, Melescanu - 1%

Important de mentionat ca in turul 2 al prezidentialelor, programat pe 16 noiembrie, se vor califica primii doi clasati.

Exit-poll-urile vor fi verificate de maine, cand Biroul Electoral Central va incepe sa publice rezultatele partiale oficiale.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

90115 vizualizari

  • +40 (40 voturi)    
    Marea surpriza? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:42)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Marea surpriza va fi poate pentru cei care au "antenele" ridicate la rang de icoana! Pentru multi e un rezultat absolut normal.

    Marea surpriza ar fi fost sa ramana ponta cu popcorn cu tot pe locul trei!!!
    • +7 (9 voturi)    
      marea surpriza (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:59)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      abbeya urmeaza!
      • +4 (8 voturi)    
        pericolul ciumei rosii (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:05)

        zzztop [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

        Din pacate victoria ciumei rosii este aproape facuta in turul 2. Dupa cum am vazut azi cand au blocat dreptul la vot al romanilor din straintate si al studentilor sunt dispusi la orice tip de frauda chiar si sa incalce Constitutia.

        1. Trebuie sa fie facute plangeri penale pe numele lui Ponta si al celorlalti pentru ingradirea dreptului la vot prevazut de Constitutie.

        2. Trebuie anuntate institutiile europene pentru toate fraudele puse la cale de PSD. In tara de ex. la Iasi au incercat sa puna in comisiile electorale in mod ilegal membri de partid.

        3. Deveniti observatori electorali independenti.

        3. Discutati cu cei din jur care sunt inca indiferenti.
    • +9 (17 voturi)    
      MM (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:09)

      stani [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Eu inca ma intreb unde sunt alea 8-9 procente ale Monicai Macovei de la pranz.
      • -2 (8 voturi)    
        sic (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:24)

        step by step [utilizator] i-a raspuns lui stani

        alea erau la deruta.
      • -1 (5 voturi)    
        vaurez (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:40)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui stani

        diktatura fericita!
      • +10 (12 voturi)    
        Stai sa se-adauge ... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:40)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui stani

        ... voturile din diaspora - voturile celor izgoniti de acasa de politica de doua parale a tuturor partidelor care-au fost la guvernare in ultimii cativa ani.
      • +6 (8 voturi)    
        Ai să le vezi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:59)

        marius v [utilizator] i-a raspuns lui stani

        mâine dimineață. Tot nu v-ați lecuit de exit-poll-uri după ureche?!
    • -16 (22 voturi)    
      sfarsit (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:11)

      step by step [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      romanii au votat ponta. majoritatea hotareste. asta inseamna democratie.
      • +3 (5 voturi)    
        Kinion Iliescu (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:18)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui step by step

        trebuie sa se retraga din alegerile astea.
      • +1 (7 voturi)    
        nu va exista (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:31)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui step by step

        democratia hotilor. Ar fi impotriva tuturor legilor lui Dumnezeu . Chiar asa: un Dumnezeu care se ridica impotriva bisericii lor ortodoxe si romanesti .
        • +9 (9 voturi)    
          democratia (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:42)

          step by step [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

          dumnezeu n-are nicio treaba cu democratia.
      • +7 (11 voturi)    
        fals (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:54)

        cris64 [utilizator] i-a raspuns lui step by step

        Nu toti romanii au putut vota. Daca cei din Romania au votat normal, cei din strainatate au trebuit sa completeze declaratii, fapt ce a facut ca numarul acestora sa fie de cel putin 4 ori mai mic. Si sectii au fost foarte putine. S-a vazut dupa cozile formate.Iar Ponta cu guvernul lui de mafioti sa nu uite ca sunt circa 4 milioane de romani in afara Romaniei.
      • +1 (3 voturi)    
        nu e chiar asa (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:01)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui step by step

        ponta nu are majoritate ci are 38% si cu atat va ramane, poate 42-43 va face in turul 2 (votantii lui vadim+diaconescu).
    • -3 (5 voturi)    
      Mda, (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:28)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Mda, Antenele il prognozau pe Ponta pe locul 4, deci "mare surpriza" pentru antenisti.
  • -66 (76 voturi)    
    s-a terminat (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:43)

    step by step [utilizator]

    treaba e clara. 1 ponta, 2 iohannis. tur 2. ponta presedinte. restul e can can.
    • +31 (43 voturi)    
      S-o crezi tu!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:48)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      Ponta va fi maturat.Toate serviciile stiu asta.Nu te pui cu Uncle Sam fara s-o iei peste bot!
      • -7 (13 voturi)    
        chiar asa? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:02)

        step by step [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

        povesti. amageli.
    • +12 (14 voturi)    
      surpriza (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:51)

      gigi1 [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      ponta e pe locul 3
      • 0 (10 voturi)    
        pai Ponta nu s-a pus" cu Oncle Sam (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:59)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui gigi1

        Nu a ajuns el Petrolist-Sef, cand a vizitat SUA? >:

        U-uuu...!!! Chevron... Pungesti... chestii... astea nu-ti sugereaza nimic? >:)
        • +1 (3 voturi)    
          sugereaza ca ii pute gura (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:59)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          /// si nu trece de 37.5% in primul tur dupa numaratoarea finala
          • +4 (6 voturi)    
            si cam ce era de cenzurat (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:13)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            in "criminalului care l-a omorat de Cristi Panait", mai nene??? supara pe cineva adevarul exprimat cat de decent permite crima animalului ala ochelarist?
    • -26 (34 voturi)    
      Terminator Iohannis nu poate fi presedinte (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:52)

      danionescu11 [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      Terminator Iohannis nu poate fi presedinte nu are puterea verbala de a fi in acest rol.
      • +13 (17 voturi)    
        nici nu-i trebuie! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:00)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

        Nu e musai ca Romania sa aiba doar presedinti gargaragii! :P
        • +7 (9 voturi)    
          nu asta a vrut sa spuna (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:19)

          Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          A vrut sa spuna ca Iohannis nu e mincinos ca Ponta. :)
        • -10 (12 voturi)    
          da ..insa Iohannis nu leaga 2 cuvinte (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:21)

          danionescu11 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          nu poate lega doua cuvinte si tu vrei sa conduca o tara? lol
          • +1 (3 voturi)    
            Tu de cand nu l-ai mai auzit? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:59)

            Vasilake [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

            Se vede ca nu l-ai ascultat in ultimul timp :)))
          • +4 (4 voturi)    
            depinde (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:06)

            Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

            daca in 2 cuvinte sunt 3 minciuni, nu prea e dezirabil
      • +8 (10 voturi)    
        Logica de om educat ... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:46)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

        ... la scolile lu' Androneasca. Tu ai impresia ca aia iti trebuie ca sa fii un presedinte bun, gargara?

        Ma vad nevoit s-o repet: prostia in tara asta a ajuns la culmi nemaivazute.
      • +5 (7 voturi)    
        un presedinte de stat (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:51)

        Alalalt [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

        nu devine presedinte sa iti recite tie poezii, e pentru imaginea unei tari in fata altor tari, daca te uiti mai atent ponta nu e in stare sa stea drepti in fata baronilor lui daramite in fata altor sefi de stat...
      • +5 (5 voturi)    
        da' ce, bre? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:00)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

        e concurs pentru soprane la opera sau crainic la stadion?
      • +1 (1 vot)    
        pe principiul vorbe goale (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:05)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui danionescu11

        ufrea cred ca-l bate, dar nici el nu sta rau
    • +15 (27 voturi)    
      AI dreptate, s-a terminat... cu NOI. (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:53)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      Daca iese Ponta presedinte vor fi punctele de trecere vamala pline de romani injurand. Oare stomacele umblatoare care au drept de vot (pensionari, bugetari) si care pot fi influentati de promisiuni mincinoase de ce nu se uita la ce voteaza Diaspora, romanii care stau in tarile unde se foloseste apa calda si sapun si care chiar stiu ce inseamna o societate corecta?
      • +3 (5 voturi)    
        eu nu sunt in tara (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:21)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

        si totusi tata avea tupeul sa conteste dreptul la vot la diasporei - e greu sa crezi reversibil ce a stricat un regim de 50 de ani de indobitocire plus 25 de manipulare ordinara
    • +8 (10 voturi)    
      Si marmota ... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:44)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      In caz ca inca nu ti-ai dat seama: chiar daca nu exclusiv, dar majoritatea voturilor pe care le-au luat candidatii mai mici se vor duce la Johannis in turul doi. In plus, mobilizarea anti-Ponta va fi si mai mare in turul doi.

      Cre' ca sansele de a avea un executiv condus de unu' care uneste ... hotii e minima, in momentul de fata, cu conditia ca oamenii care inca gandesc in tara asta sa nu se culce pe-o ureche si sa iasa la vot masiv in turul doi.
    • +5 (5 voturi)    
      incepe! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:49)

      Alalalt [utilizator] i-a raspuns lui step by step

      o sa ajungi...sa iti para rau ca, intr-un scenariu total halucinant, ar iesii marioneta asta a voastra, pentru ca daca iese... in 5 ani PSD va fi istorie... te uiti si tu la ce se intampla cu ungaria si americanii, dupa ce termini de postat aici pentru stapanu' tau de slugi da?
  • -4 (24 voturi)    
    MONICA (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:51)

    xanti [utilizator]

    Pierde locul 3 din pacate.
    • +9 (11 voturi)    
      Nu fi asa sigur! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:05)

      Gabu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Doar schimba canalul...
  • +29 (33 voturi)    
    surpriza ar fi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:55)

    ampersand [utilizator]

    Surpriza ar fi s-aflam ca, in Teleorman, pe locul I s-a situat Monica Macovei.
    • +3 (3 voturi)    
      depinde (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:57)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      daca folosesti android sau apple.
    • +12 (14 voturi)    
      Relax (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:00)

      Ccoto [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Iobagii din Teleorman si-au facut datoria, stai linistit. Ramane sa vedem daca reusesc sa bata recordul de la Colonesti de la referendumul din 2012, de 250%.
  • +18 (20 voturi)    
    Să se numere voturile din străinătate! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:02)

    mitg [utilizator]

    Vorbim după aia. Să sperăm că vor reuși să răstoarne carul mare!
    • +9 (9 voturi)    
      Mai greu... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:12)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Nu au cum, din pacate - 30, 40 de mii de voturi nu pot modifica substantial cele 9 milioane de voturi deja exercitate.
      • +5 (7 voturi)    
        in strainatate (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:24)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui HP

        sunt cam 3 milioane de romani. Cu totul.
        • +8 (10 voturi)    
          Ai tu dreptate, dar ... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:48)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

          ... cu "buna" organizare a lu' Ponta, nu stiu dac-au reusit sa voteze 300 de mii.
          • +4 (6 voturi)    
            stai linistit ca nici nu se omoara prea multi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:24)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

            cunosc aici tembeli care "nu au timp" si "n-au cu cine sa-si lase copiii" ca atunci cand se lauda ca au petrecut noptile prin cluburi "in the city,... apoi se plang "ca au fost in Ro si ce nemernici la ghisee" si chestii asemenea... miserupismul e in floare
        • +2 (4 voturi)    
          :) (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:07)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

          si putine sectii de votare, la sute de km... gratie lui ponta ;)
      • +2 (6 voturi)    
        Bineînțeles că nu pot. (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:47)

        mitg [utilizator] i-a raspuns lui HP

        Dar sunt 10 milioane de voturi nenumărate în țară și vreo 3 în străinătate.
        Așa că e foarte posibil să asistăm la Președinte în Seara De Duminică.
    • +1 (5 voturi)    
      mda... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:21)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Mai ales cele din Moldova.
      Pe surse apare Ponta cu peste 60%.
      • 0 (4 voturi)    
        citit invers? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:24)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        tu chiar esti naiv?
  • +6 (10 voturi)    
    noapte buna (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:03)

    xanti [utilizator]

    Romania
  • +11 (13 voturi)    
    !!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:04)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    oameni buni, numerele vehiculate la aceasta ora sunt cele mai toxice, NU VA INCREDETI IN ELE
    • +4 (8 voturi)    
      Exact! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:24)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui verisoaraluifelix

      Nu vă panicați, sunt cifre oferite de firmele de casă ale PSD-ului, controlate de Ghiță. Mai vorbim după ce se numără voturile.
  • +26 (32 voturi)    
    Tariceanu (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:04)

    Itsoc [utilizator]

    cei care au votat Tariceanu cred ca-s chiar mai prosti decat votantii PSD, mi se pare incredibil ca o asemenea nulitate obtine 6%. Si un rahat moale era mai demn de a fi votat decat acest individ!

    Oricum, peste 2 ore vom afla cine e cu adevarat pe locul 3 si aia e Macovei mai mult ca sigur.
  • 0 (14 voturi)    
    Monica e peste 11% conform nasul tv. (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:10)

    PDT [utilizator]

    Citez:
    "MM a ajuns pe locul 3 in toate sondajele facute pe bune devansind cu mult pe Tariceanu, Melescanu, Udrea, Funar, Vadim, Diaconescu, etc. Din toate simularile pe care le-am facut, pe date de saptamina trecuta, MM trecea de 11 procente, in urcare (enorm!), in conditiile in care Klaus era in coborire, sub 22%, si nici Ponta nu se simtea bine, fiind in coborire, undeva la 35%.

    Da, fiind niste alegeri total atipice in ultimii 25 de ani, MM poate produce mari surprize in ultima saptamina. Nu exclud nici macar posibilitatea sa intre in turul doi daca prezenta la vot va fi peste 8,5 milioane de romani. Iar odata intrata in turul doi MM nu are adversar, il spulbera pur si simplu, fie ca e Ponta sau Klaus."

    Linkul: http://www.nasul.tv/2014/10/31/monica-macovei-e-peste-ei-asii-din-mineca/
    • +6 (8 voturi)    
      99% (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:37)

      step by step [utilizator] i-a raspuns lui PDT

      conform cnn.
    • +2 (4 voturi)    
      ihi (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui PDT

      99,9% are... nu fi neincrezator, te rog... viseaza visul
  • +15 (25 voturi)    
    M-AM SATURAT (in majuscule) (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:11)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Traiesc eternabataie de joc fata de romanul de peste hotare.
    Traiesc de mai bine de un deceniu in Paris si NU pot sa accept aceasta atitudine. Nu pot sa spun ca acum 5 ani a fot mai roz. Dar acum cu toti guzganii rozi si cu candidatii lor MI S-A LUAT.
    Le doresc asa-zisilor politicieni de stanga si candidatului lor un succes pe masura simbolurilor nationale, inchinarii la moaste etc. etc.
    Sunt gata sa semnez pentru trimiterea in fata justitiei a tuturor ministrilor care prin incompetenta si reavointa lor au contribuit la masluirea acestor voturi.
    Jos comunismul, jos cenzura!
  • +3 (5 voturi)    
    obkuokjy (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:41)

    obkuokjy [utilizator]

    carisma neamtului versus carisma che guevarra
  • +7 (11 voturi)    
    Ultimele voturi conteaza (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:42)

    DKoy [utilizator]

    Haideti fratilor dati-i in cap pontosului votati pt. oricine altcineva si la turul 2 la vot cu totii !
    • -4 (8 voturi)    
      te doare capul (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:50)

      step by step [utilizator] i-a raspuns lui DKoy

      haideti fratilor. parca esti piturca antrenorul. haideti ba...
  • +3 (11 voturi)    
    scorul lui Udrea (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:46)

    xanti [utilizator]

    Udrea a fost ajutata de cineva sa ia acest scor este posibil chiar de catre fosti PDListi care au tradat.
    Monica Macovei nu a avut absolut nici un sprijin masmedia.
    Imi e frica de voturile Elenei Udrea care in turul 2 se poate intelege cu PSD pentru ca o asteapta un dosar numit gala Bute.
    • 0 (0 voturi)    
      daca stai cu capul in punga si tragi adanc din el (Luni, 3 noiembrie 2014, 9:40)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      poti sa crezi ca si ponta ii da voturi lui iohannis dupa aceeasi schema .....Iata despre ce fel de dreapta vorbim ! Partide si alegatori de dreapta...in imaginatie. Victime -si ei- ale propagandei/manipularii de 10 ani ca si bautorii de ulei ai psd/usl....Dupa tvr ,stafeta manipularii a fost preluata de hantena si otv/rtv (celelalte saliveaza si ele)....
  • +9 (11 voturi)    
    SENZATIONAL!!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:52)

    Klaus_CT [utilizator]

    A iesit in sfarsit prostanacul de ponta la tv. Este negru de nervi! :))
  • +10 (14 voturi)    
    In Madrid (Duminică, 2 noiembrie 2014, 21:57)

    batmanss [utilizator]

    nici ploaia nu ne-a împiedicat ca sa votam contra lui Victor Viorel, păcat ca multi așteaptă al doilea tur ca sa iasă la vot . Elementul cheie , in turul doi , va fii fratia dreptei , altel prostia si corupția sunt de neînvins !
  • +4 (6 voturi)    
    Kim Jong-un (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:02)

    IonutJohnny [anonim]

    Din pacate se pare ca majoritatea a ales cu Kim Jong-un, o sa avem de suferit toti tinerii din cauza bosorogilor care au votat cu acest fals "presedinte", imi pare rau si imi e rusine ca sunt roman in aceasta tara de tot rahatul.
    • +2 (2 voturi)    
      Iti ofer un salariu cel putin triplu (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:12)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui IonutJohnny

      Gata, daca te-ai saturat de Romania, poti veni in strainatate. Pana iti intind astia covorul rosu, eu, un roman non-basist, iti ofer un salariu cel putin triplu fata de salariul mediu pe care il ai in Romania.

      Nu trebuie decat sa stii sa faci ceva si sa muncesti ca pe aici. Te prinzi?
      • 0 (0 voturi)    
        Eh, cum m-am asteptat (Luni, 3 noiembrie 2014, 16:07)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Eh, cum m-am asteptat. Am pomenit de munca si ceva pricepere in a face ceva si basistul a disparut ! E mai tare ca usturoiul pentru vampiri !
  • +2 (4 voturi)    
    va urma (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:12)

    xanti [utilizator]

    Marea tradare a PNL ,PMP si PDL ,multi dintre acestia au dosare ,ani de puscarie ii asteapta,asa ca vor trada.
    Din pacate coruptia va invinge intr-o tara care voteaza pe malai ,faina,ulei,tigai.
    Cine spune ca nu aveam pe cine vota e ori naiv ori rau intentionat.
  • +3 (3 voturi)    
    problema (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:29)

    Cetateanu [utilizator]

    Problema e ce alegi in turul 2: pontache, dragnea, andronescu, ghita..sau Klaus, petrache, manescu, blaga, videanu, flutur... Deci cei mai putin rau?
    • 0 (0 voturi)    
      pui problema gresit (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:39)

      axismundi [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

      Se curata sistemul, anul asta s-a vazut cel mai bine. Gandeste-te altfel:
      -voteaza pe cel care garanteaza ca va continua curatenia
      -voteaza pe cel care are ceva de zis si de facut si dupa ce s-a terminat curatenia.

      Nu traim in Miorita, lasa blazarea asta...
      • 0 (0 voturi)    
        blaga si frunzaverde garanteza (Luni, 3 noiembrie 2014, 9:27)

        fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui axismundi

        un usl iar plagiatorul garanteaza alt usl !!!!!! Doua gramezi mari de hoti sau/si aspiranti la hotie ! Singurul castigator e turnatorul national caci indiferent de castigator coalitia lui pentru hotie si manipulare, USL va fi invingatoare -pe orice parte !
  • -1 (3 voturi)    
    problema (Duminică, 2 noiembrie 2014, 22:29)

    Cetateanu [utilizator]

    Problema e ce alegi in turul 2: pontache, dragnea, andronescu, ghita..sau Klaus, petrache, manescu, blaga, videanu, flutur... Deci cei mai putin rau?