Victor Ponta, afis electoral in limba maghiara, fara sloganul "Mandri ca suntem romani"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 8:43 Actualitate | Politic

Victor Ponta, banner in limba maghiara
Foto: Facebook / Sabin Gherman
Victor Ponta are in aceasta campanie si afise electorale in limba maghiara, in localitati unde aceasta comunitate este insemnata. Jurnalistul Sabin Gherman a postat pe contul sau de Facebook o fotografie cu banerul lui Ponta din comuna clujeana Izvoru Crisului, cu textul "Ponta a ajutat la repararea instalatiilor de canalizare" (in original in lb. maghiara). De remarcat diferenta fata de banerele in limba romana, unde figura candidatului Victor Ponta apare alaturi de sloganul "Mandri ca suntem romani".

Reamintim ca duminica are loc primul tur al alegerilor prezidentiale din Romania.










23311 vizualizari
  • +10 (14 voturi)    
    Mandru (Duminică, 2 noiembrie 2014, 8:47)

    NicolaeA [utilizator]

    Mandru ca e albanez !
  • +10 (12 voturi)    
    o fi invatat imnul ungariei ?! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 8:57)

    translativus [utilizator]

    Dar limba maghiara o fi invatat-o ?!
    Daca inca nu, inseamna ca nu poate sa ii minta si pe unguri.
    Vom vedea cu cine vor vota acestia si asa ne vom da seama daca a invatat sau nu si apropos, Basescu a spus ca isi va lua si cetatenia moldoveneasca, mincinosul galactic si-o va lua pe cea ungireasca sau direct pe cea ruseasca ?
  • +12 (14 voturi)    
    ce "surpriza"! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 9:33)

    Klaus_CT [utilizator]

    Pacaliciul este in stare de orice pentru a lua voturi de oriunde. Inca un motiv pentru care trebuie sa votam!
    CU TOTII LA VOT!
    • +7 (7 voturi)    
      Corect 101% (Duminică, 2 noiembrie 2014, 11:34)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      Cine nu merge la vot nu merita sa spuna ca nu-i convine ceva din ce va face viitorul presedinte!
      Altfel zis: isi merita soarta!
    • 0 (0 voturi)    
      si altii (Vineri, 14 noiembrie 2014, 19:58)

      SimonaAvram [anonim] i-a raspuns lui Klaus_CT

      www.youtube.com/watch?v=RTVBb2MvQ3g

      campanie pentru Johannis in limba maghiara..........
      • 0 (0 voturi)    
        bun, si? (Vineri, 14 noiembrie 2014, 20:44)

        Klaus_CT [utilizator] i-a raspuns lui SimonaAvram

        Nu este nicio problema sa iti faci campanie electorala in maghiara. Penibil este sa iti faci campanie folosind sloganul "Mandri ca suntem romani", deci excluzandu-i pe maghiari, iar apoi sa scoti de pe bannere sloganul cu mandria de a fi romani pentru a le cere votul.
  • +5 (5 voturi)    
    Instigarea grosolana a unui infractor! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 10:30)

    hotnewsfil [utilizator]

    La iesirea de la vot, infractorul Dragnea a spus ziaristilor ca el a votat pentru un presedinte care va apara interesele romanilor.
    A mai spus ca, in conformitate cu constitutia, presedintele tarii este 'conducatorul suprem al armatei', calitate in care raspunde de apararea tarisoarei noastre dragi.
    Se crede mare smecher infractorul asta, face pe subtilul, trimitand suspiciuni de tradare catre neamtul (strainul de tara si de neam!) Iohannis, care, neavand dragoste de glia stramoseasca, nu o va apara, o va da pe mana Germaniei, cum a facut alt neamt -regele Frdinand - ,acel marele tradator care a transformat tarisoara noastra in colonie germana expoatata la sange si a tinut-o in inapoiere, in intuneric total, departe de lumea civilizata.
  • +4 (4 voturi)    
    Ca-i prosteste pe romani inteleg (Duminică, 2 noiembrie 2014, 11:53)

    Maniu [utilizator]

    nu stiu daca-i reuseste cu maghiarii.
    • +8 (8 voturi)    
      Nu-i prosteste pe romani (Duminică, 2 noiembrie 2014, 12:42)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Ii minte pe prosti, orice neam ar aia.