Institutul pentru Politici Publice: Victor Ponta a ramas singurul candidat care nu a raspuns pana acum propunerii privind dezbaterea electorala programata pe 29 octombrie

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 24 octombrie 2014, 18:09 Actualitate | Politic


Institutul pentru Politici Publice (IPP), care a propus organizarea unei dezbateri intre principalii candidati la prezidentiale in data de miercuri 29 octombrie, la Palatul Parlamentului, anunta vineri ca Victor Ponta a ramas singurul candidat care nu a raspuns pana in acest moment propunerii. IPP solicita public liderului PSD sa formuleze un raspuns ferm pana duminica.

"Victor Ponta, candidatul Aliantei PSD - UNPR - PC la Presedintia Romaniei, este singurul care nu a raspuns pana in acest moment propunerii IPP de a participa la dezbaterea electorala cu primii 6 candidati, prevazuta a se organiza miercuri, 29 octombrie a.c. Le multumim tuturor celorlalti candidati: Klaus Iohannis, Calin Popescu Tariceanu, Monica Macovei, Teodor Melescanu si Elena Udrea care au raspuns invitatiei IPP, sub rezerva participarii tuturor candidatilor vizati de formatul dezbaterii propuse de IPP", arata organizatia intr-un comunicat.

"Avand in vedere ca organizarea unui asemenea eveniment exceptional implica un efort logistic consistent din partea organizatorilor, dar si un efort de sincronizare a agendelor de campanie ale candidatilor vizati, ii solicitam public candidatului Victor Ponta sa formuleze un raspuns ferm invitatiei IPP pana duminica, 26 octombrie a.c.", mai transmite IPP.

Joi, IPP a invitat oficial principalii candidati la alegerile prezidentiale sa participe
inainte de primul tur de scrutin  la o dezbatere electorala, pe care intentioneaza sa o organizeze miercurea viitoare, pe 29 octombrie, de la ora 19.00, la Palatul Parlamentului.

Propunerile IPP privind dezbaterea:


Ziua, ora si locatia dezbaterii:

Miercuri 29 octombrie, 19.00

Palatul Parlamentului - propunere

Candidatii invitati:

6 candidati (in ordinea intentiei de vot din sondaje): Victor Ponta, Klaus Iohannis, Elena Udrea, Calin Popescu Tariceanu, Teodor Melescanu si Monica Macovei.

Moderatori:

4 moderatori. IPP a adresat un apel televiziunilor care vor sa transmita dezbaterea sa ne contacteze pentru a avea un moderator desemnat de la fiecare din posturi. Fiecare moderator va modera o sectiune.
 
Format:


4 sectiuni tematice de 30 de minute (5min/candidat)
1 sectiune cu intrebari de la public/societate civila 30 min
1 sectiune finala de mesaje libere 30 minute
 
19:00 - 20:00 - 2 sectiuni
pauza 10 min
20:10 - 21:10 - 2 sectiuni
pauza 10 min
21:20 - 22:20 - 2 sectiuni






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4120 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Nu o sa vina !!! (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:12)

    MarianCapraru1316008155720 [anonim]

    Nu o sa participe la nicio dezbatere publica. RTV si A3 o sa spuna ca ceilalti nu au vrut ca el vrea vreo 10 dezbateri si uite asa vine ziua votului.
  • +13 (13 voturi)    
    Ponta vorbeste doar la Gadea sau Ciutacu! (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:21)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Fara mingi la fileu, e terminat!
    • +4 (4 voturi)    
      guvernul nu mai semneaza nimic (Vineri, 24 octombrie 2014, 19:44)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      "Într-o ţară normală, cretinul care spunea asemenea aberaţii era bătut cu ouă. Multe ouă"
      http://www.comisarul.ro/politic/intr-o-%C5%A3ara-normala-cretinul-care-spunea-asemenea-_250244.html
    • +4 (4 voturi)    
      Vor fi si doua femei (Vineri, 24 octombrie 2014, 20:49)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Ponta fuge de femei ca dracul de tamaie.
  • +10 (10 voturi)    
    Ponta nu participa, pentru ca mananca popcorn (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:25)

    Serban. B [anonim]

    Nu va inteleg de ce va mai bateti capul cu el. Lasa-l domne sa manance porumb. Ne duce toata ziua cu zaharelul si vorbeste destul. S-a epuizat si el ne-a zis deja tot. ii cunoastem toate parerile, a vorbit de 2 ani de zile si nu ne-a spus nimic. E ok discutia fara el, e foarte ok. Daca ajunge presedinte va sta sa manance cel putin 5 ani popcorn. noi avem de lucru.
    • +1 (1 vot)    
      trimite un selfie (Vineri, 24 octombrie 2014, 17:31)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Serban. B

      pe facebook si il voteaza tot internetu . cine stie ce a pus Ghita sub butonul de lic.
  • +7 (7 voturi)    
    Ciudat, mincinosul guraliv se fofileaza (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:35)

    Peter OttoWolff [anonim]

    Daca s-ar organiza aceasta dezbatere, PONTA, cel care vorbeste mult dar spune putzin, minte de ingheatza apele in miezul verii, promite minuni, nerealizate nici 10%, plagiatorul dovedit, ar fi in elementul sau: sa dea din cleantza! Ciudat, ca se codeste! Totushi: unde sunt cele un milion de locuri de munca create, unde "marile proiecte" , de care s-a ocumat gealatul sau SOVA, unde fondurile UE accesate? Dar cu marile jafuri patronate de shefii PSD in cardashie cu "dushmanul de clasa", printzul PARTZ, nobilul Sturdza, cum e? Dar cu averile neispravitzilor, SOVA, PONTA, din contracte de "consultantza" la societatzi de stat, cum e? Dar cu averile de milioane ale beizadelelor PSD, Hrebenciuc etc. cum e? Dar cu averile "baronilor" Mazare, Dragnea, Duicu, Stanciu, etc. cum e?
  • +5 (5 voturi)    
    stiu de ce (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:41)

    subpamantsrl [utilizator]

    stiu stiu stiu de ce nu a confirmat........aaaaaaa.......nu poate face coy/paste.
  • +5 (5 voturi)    
    ponta ne ...afecteaza pe toti ! (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:51)

    gica43 [utilizator]

    Stiti bancul ? Cand esti mort nu stii asta,dar ii afecteaza pe ceilalti.La fel cand esti prost !
  • +1 (1 vot)    
    Piorel pictor Vonta primul mitoman cleptoman (Vineri, 24 octombrie 2014, 22:03)

    sev [utilizator]

    Piorel pictor Vonta primul mitoman cleptoman al Romániei.
    Acest plagiator mincinos este cel mai jenant personaj politic care se afla íntr-o functie de conducere a Romániei. Acest hotz, mincinos si suspect de crima care este Piorel pictor Vonta primul ministru al Romániei este o rusine pentru Románia si románi, este o mizerie morala care arunca o pata de mizerie pe imaginea Romániei si románilor.
  • 0 (0 voturi)    
    Mirel Palada nu se lasa (Duminică, 26 octombrie 2014, 14:04)

    Sorinel6 [utilizator]

    Tema a fost discutata pe larg la "Foc Incrucisat" pe TVR1 dar din pacate concediatul domn Mirel Palada poate fi banuit de pregatire de catre servciile secrete in felul in care a facut campanie domnului Ponta si PSD metodele neortodoxe folosite de bruiaj al interlocutorilor sai de marca ,dl.Nistorescu si Dl. Parvulescu nefiind lasati sa se pronunte in temele propuse de moderatoarea acuzata ca ar face insasi campanie altor candidati prezidentiali.Se pare ca metodele sociologice cu care se lauda institutul condus de dl. Mirel Palada sunt inspirate de laboratoarele KGB de trista amintire.A-mi pare rau ca dl.Nistorescu nu a citit programele candidatilor referitoare la lupta anticoruptie (vezi programul doamnei Macovei).
    Nu inteleg care este generatia de treizeci si de ani la care a facut referire sebastian Ghita in 2010 si care ar vrea sa faca o unire a tuturor romanilor precum se lauda si Victor Viorel Ponta ca ar face-o si cu Moldova (Cum?). Presimt ca ne paste inca zece ani de reconciliere nationala cu forta sub aceasta generatie spalata la creier.
  • 0 (0 voturi)    
    Dezbatere antidemocratică. (Marţi, 28 octombrie 2014, 9:30)

    donjoe [utilizator]

    Nu putea lipsi nici în campania asta manipularea prin sondaje făcute numai pe o parte din candidaţi (vezi adevarul.ro şi altele), respectiv "dezbateri" TV făcute numai cu o parte dintre candidaţi. Toată lumea e sătulă cică de "aceeaşi clasă politică", dar când vine vorba de dezbateri televizate nu vrea să vadă decât tot "aceeaşi clasă politică", iar la urne votează, desigur, din nou tot cu "aceeaşi clasă politică". Iar candidaţii mai puţin cunoscuţi dă-i în mă-sa. Nu-i ca şi când fix de acolo ar veni schimbarea dacă ar veni.

    Dormi, naţiune. Totul va fi bine.