VIDEO Elena Udrea, la marsul de protest al PMP: Ponta este premierul zero. Il descopar eu, e agentul 000

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 28 septembrie 2014, 16:14 Actualitate | Politic

Elena Udrea
Foto: Agerpres
Candidatul PMP la alegerile prezidentiale, Elena Udrea, le-a spus, duminica, participantilor la marsul si mitingul din Piata Victoriei cu prilejul lansarii candidaturii sale, ca Victor Ponta este "premierul zero", ea adaugand: "Haideti sa va spun: il descopar eu, Victor Ponta este agentul 000".

"Va multumesc ca ati venit, cu atat mai mult cu cat nu v-a platit nimeni si nu este ziua mea", si-a inceput Udrea discursul. Ea a aratat ca guvernarea PSD, guvernarea Ponta este "guvernarea zero, cu zero realizari, dar cu 1000 de promisiuni nerealizate".

"Victor Ponta isi face petreceri de ziua lui de milioane de euro, iar copiii nu au abecedare in clasa I (...). Victor Ponta are cultul personalitatii, de ziua lui si-a comandat cea mai mare petrecere, 100 mii de oameni au fost platiti, adusi", a sustinut Udrea, citata de Mediafax.



Ea a mai spus ca Victor Ponta este "urmasul lui Adrian Nastase si Ion Iliescu" si nu este "numai un prim ministru slab, ci si un om politic foarte slab", "il comanda baronii locali".

"Victor Ponta este premierul zero. Haideti sa va spun: il descopar eu, Victor Ponta este agentul zero, zero, zero", a adaugat Elena Udrea.

Ea s-a referit si la Calin Popescu Tariceanu, aratand ca Victor Ponta l-a lansat in cursa prezidentiala drept candidat din partea dreptei, dar acesta este "candidatul iepure".

Udrea a mai spus ca sambata s-a lansat un candidat care a fost partener al lui Victor Ponta.

Elena Udrea a spus ca tara are nevoie de un presedinte implicat, care sa nu ingenuncheze in fata baronilor locali, mogulilor, un presedinte care sa nu fi facut compromisuri de dragul imagini, aratand ca ea si PMP sunt sustinatorii valorilor lui Traian Basescu: independenta justitiei, reforma statului de drept.

"Nu sunt un politician perfect, nu sunt un om perfect, nu sunt un candidat perfect, dar sunt cel mai bun candidat si va promit ca voi fi cel mai bun presedinte", a afirmat Udrea.

"Este datoria noastra sa castigam Presedintia. Vom da viitorul presedinte nu pentru noi, ci pentru aceasta tara. Sa ne ajute Dumezeu pentru Romania!", si-a incheiat discursul Udrea.























4012 vizualizari

  • -6 (30 voturi)    
    Corect (Duminică, 28 septembrie 2014, 16:24)

    Lovercraft [utilizator]

    Tara are nevoie de un presedinte care sa ingenuncheze doar in fata unuia singur: in fata lui Base.
    • +9 (23 voturi)    
      Va doare neuronul Basescu (Duminică, 28 septembrie 2014, 17:08)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Bre, voi astia, mai plimbati ursu'....mai uitati-va la Ponta...la autostrazile pe care le face, la bugetul educatiei pe care-l tot mareste, la investitiile care cresc la infinit,....la adevarurile care 'colcaie' pe la guvern, la cinstea lui Ponta, la modestia sa 'proverbiala' etc,....etc...mai lasati-l bre pe Basescu in durerea lui!
      • +6 (8 voturi)    
        Cu postacii lui ponta (Duminică, 28 septembrie 2014, 19:59)

        soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        nu se poate dialoga.Ei folosesc secera si ciocanul in locul cuvintelor si argumentelor. Le-ar fura daca ar putea, dar ele sunt abstractii care nu umplu intestinul !!!
    • +10 (10 voturi)    
      Draguta inca nu ai aflat? (Duminică, 28 septembrie 2014, 20:22)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Presedintelui Basescu i se termina mandatul in decembrie. De aceea se fac alegeri prezidentiale.
    • -4 (6 voturi)    
      Unde a fost Cristi Diaconescu? (Luni, 29 septembrie 2014, 7:45)

      transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Interesant, Diaconescu nicaieri. Asta a PMP, un partid de 2 lei: basescu si leana.
  • 0 (32 voturi)    
    8 ani de... (Duminică, 28 septembrie 2014, 16:34)

    cristian_n [utilizator]

    Zero.
    Mai supravietuieste presedintele-consort care se aproprie de 10 ani de zero.
    Fara a mai socoti si can-canurile.
    Si mustata bruneta de blonda.
    • +6 (12 voturi)    
      Las' ca iti vine Pontalaul president (Duminică, 28 septembrie 2014, 17:49)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      si o sa ai parte de cincinaluri...pardon, mai nou decade de infrangeri marete. In doi ani tu nu ai realizat marile realizari ale lui Pontanachio? Doar daca te uiti la harta aia cu autostrazi din carioca si e trebui sa iti sune clopetelul.
  • +9 (15 voturi)    
    prea bun (Duminică, 28 septembrie 2014, 16:56)

    trandafil [utilizator]

    dar sunt cel mai bun candidat si va promit ca voi fi cel mai bun presedinte". Prea bun! Prea de la tara!
  • +14 (18 voturi)    
    ! (Duminică, 28 septembrie 2014, 16:56)

    ofsenita [utilizator]

    Pe Ponta daca-l votati, popcorn o sa mancati!
    • +5 (9 voturi)    
      Popcornul o sa fie delicatesa (Duminică, 28 septembrie 2014, 17:51)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui ofsenita

      mai degraba tarate/laturi.....latrina3 serveste deja de atatia ani, se pare ca place la populatie.
    • +2 (2 voturi)    
      creveti,dragule,creveti... (Duminică, 28 septembrie 2014, 22:14)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui ofsenita

      popcornul e prea capitalist .Dar popoarele prieten din Asia ne vor ajuta cu munti de creveti.
      Ca sa ne aducem aminte de impuscatul....nu ca nu ne-ar fi adus aminte Tonta prin multe din ce face sau se intampla azi in tara.
  • +7 (11 voturi)    
    mda.... (Duminică, 28 septembrie 2014, 18:50)

    translativus [utilizator]

    .....nici Udrea nu are ca prioritate dorinta noastra de a avea maxim 300 de inutili si o singura camera de dezmat.
    Nici pe ea nu o voi vota !
    Mai ramane M.Macovei !
    Daca nici ea nu este interesata de implementarea vointei noastre, nu voi participa la vot.

    Este inadmisibil cum candidatii la presedentia romaniei, care spun in cor ca ei vor schimbare si binele poporului, nu iau in seama tocmai vointa acestuia exprimata clar la referendumul asupra numarului de inutili din Parlament si a numarului de camere ale acestuia.

    Cum sa ii credem pe acestia cand vorbesc despre democratie, cand ei isisi nu sunt interesati in a darama dictatura parlamentara ?!
    • +3 (3 voturi)    
      Pana la sfarsitul campaniei electorale (Duminică, 28 septembrie 2014, 20:27)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      vei afla raspunsul si la aceasta probleme. Totusi va fi nevoie de o majoritate in parlament pentru implementarea ei. PSD are prea multi clienti de saturat. Nu va vota o astfel de lege.
      • +2 (2 voturi)    
        si atunci ? (Duminică, 28 septembrie 2014, 22:16)

        urob [utilizator] i-a raspuns lui ty

        ai alta propunere? ca sa zic astfel : cred ce spui tu ,dar daca dai inapoi nu va fi mai bine.
        Propunerea MM pentru referdum simultan cu alegerile este o miscare buna.
        Ce se va intampla?Posibil ca parlamentul sa ignore rezutatul (predictibil) al referendumului.
        Dar chiar trebuie sa mergem inainte.
        • 0 (0 voturi)    
          Propunerea MM este OK (Marţi, 30 septembrie 2014, 20:17)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui urob

          precum si reluarea referendumului pentru 300 parlamenmtari si o singura camera.
          Ar fi normal ca ambele sa se desfasoare concomitent cu cele prezidentiale. "Clasa politica" ar trebui sa afle o data pentru totdeauna ca ei nu sunt stapanii Romaniei. Ei doar vermelnic gestioneaza problemele tarii.
      • +2 (2 voturi)    
        asa este..... (Duminică, 28 septembrie 2014, 23:19)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui ty

        ......si de aceea cer ca sa se organizeze, imediat dupa alegerea presedintelui, un nou referendum pentru dizolvarea acestui parlament si specifiarea expresa in Constitutie ca rezultatul valid al unui referendum este obligatoriu si trebuie pus imediat in aplicare.
        Astfel, "alesii neamului" nu vor mai avea cum sa refuze punerea in aplicare a vointei poporului.
  • +2 (2 voturi)    
    ... cind pisica nu-i acasa... (Duminică, 28 septembrie 2014, 21:17)

    Observatore [utilizator]

    ... joaca soarecii pe masa ... .
    Necazul e ca are dreptate in privintza acuzelor .
  • +1 (1 vot)    
    candidatul 0 (Luni, 29 septembrie 2014, 10:33)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ar trebui sa preluati mesajul...dar nu... a fost lansat de Elena Udrea ... nu eset bun mesajul , chiar daca il descrie cum laude pe Ponta.

    Marsul Elenei Udrea a fost de departe cea mai buna lansare de pana acum...