Elena Udrea a renuntat la lansarea programului politic de candidat la Sala Palatului: Incercam sa iesim din tiparul acesta pe care il vedem la Victor Ponta, ca pe vremea lui Ceausescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 26 septembrie 2014, 15:02 Actualitate | Politic

Elena Udrea
Foto: Agerpres
Candidatul Partidului Miscarea Populara (PMP) la alegerile prezidentiale, Elena Udrea, a declarat ca, dupa ce a renuntat la lansarea programata pentru duminica, la Sala Palatului, PMP va cauta o alta modalitate de a prezenta programul politic al prezidentiabilului sau. "Cautam ceva fara costuri, in stilul nostru diferit, modern, energic, asa cum a fost si la europarlamentare, asa cum a fost cand ne-am lansat cu un flashmob in Centrul istoric al Capitalei", a aratat, vineri, Elena Udrea, potrivit Agerpres.

Presedintele PMP a reiterat faptul ca duminica, in locul evenimentului de lansare a candidaturii sale la prezidentiale, ce ar fi urmat sa aiba loc la Sala Palatului, PMP va organiza un mars de protest pana in Piata Victoriei.

"Duminica, avem mars de protest impotriva proastei guvernari, pentru locuri de munca. (...) Vom merge de la Sala Palatului pana la Guvern si vom vorbi despre proasta guvernare a domnului Victor Ponta si a PSD-ului si despre nevoia de a construi locuri de munca", a sustinut presedinta PMP.

Intrebata de presa, Udrea a precizat ca nu l-a invitat pe presedintele Traian Basescu la aceasta actiune.

Presedinta PMP anuntase de joi ca a decis sa renunte la lansarea pregatita pentru duminica, la Sala Palatului.

"M-am decis sa nu mai fac o lansare.(...) Cu banii pe care i-am fi cheltuit la lansarea de la Sala Palatului, am cumparat ghiozdane si abecedare pe care o sa le dam in toata tara, iar duminica vom face un mars impotriva proastei guvernari, pentru locuri de munca.(...) Incercam sa iesim din tiparul acesta pe care il vedem la Victor Ponta, fiind unul care seamana perfect cu ce se intampla pe vremea lui Ceausescu", aratase Elena Udrea, joi, la Adevarul Live.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1109 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    vai ce surpriza .. !! (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:21)

    adrian8 [utilizator]

    adica renunta la lansarea organizata ..ca nu prea au pe cine sa aduca acolo ..

    si incearca sa se urce pe valul de nemultumiri anti ponta ... sa zic aapoi ca toti cei nemultumiti sunt de partea ei ...

    de fapt declaratia integrala continea si ceva de genu ca din banii stransi o sa cumpere manuale scolare si ghiozdane (pentru toata romania poate...)
    dar uita sa mentioneze ca manuale nu prea poate sa cumpere ..ca nu 'iezista' inca .. multumita incompetentilor din guvern .. deci oare ce urmeaza sa se intample cu banii stransi .. ???
  • +1 (9 voturi)    
    ce gluma buna face blonda ( vopsita).. (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:50)

    exilatul [utilizator]

    ""am cumparat ghiozdane si abecedare pe care o sa le dam in toata tara""...ha-ha-ha...nu am cuvinte...si asta vrea sa fie presedinte...
  • +1 (9 voturi)    
    n-avea cu cine să umple sala? (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:01)

    king david hotel [utilizator]

    și nu dădea bine la B1 si RTV....
  • +1 (9 voturi)    
    EU (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:10)

    kronk [utilizator]

    La Ciresica e locul ideal.Cu Diaconescu chelner si matrozelul turmentat pe sub mese.Poate gaseste un neacoperit.
  • -1 (5 voturi)    
    daca Udrea vrea sa castige alegerile..... (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:22)

    translativus [utilizator]

    .......trebuie sa isi inscrie in program dizolvarea imediata a parlamentului ai convocarea de noi alegeri cu respectarea vointei poporului de a avea maxim 300 de inutili si o singura camera de dezmat.

    Daca va lua in seama vointa poporului, poporul o va alege !
    • +2 (2 voturi)    
      pai... (Vineri, 26 septembrie 2014, 18:43)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      de acord, dar din pacate presedintele nu prea are cum sa dizolve Parlamentul "c-asa vrea muschii lui/ei" ...cel putin in baza actualei Constitutii...repet, din pacate...
  • -2 (6 voturi)    
    si marmota invelea ciocolata... (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:42)

    king david hotel [utilizator]

    Bullshit!

    Daca chiar voia sa iasa din tipar, nici nu se gandea de la inceput la Sala Palatului!
    Dar s-a pregatit si cu 3 zile inainte se razgandeste si da banii (si avansul pentru rezervare?) pe abecedare!!!

    Daca nici asta nu e definita populismului....
  • -2 (6 voturi)    
    Madam, (Vineri, 26 septembrie 2014, 17:01)

    Manes [utilizator]

    ce ii promite mamitzica lu' domnu' Goe?
  • +1 (3 voturi)    
    Udrea presedinte ! (Vineri, 26 septembrie 2014, 18:54)

    EneMihai [anonim]

    Unul de pe-aici, istet nevoie mare, are o vorba de geniu neinteles : " nici n-avea oameni sa umple Sala Palatului "...bravo istetule, noroc cu ai tai penali care au cu ce plati toti trogloditii pentru a veni sa racneasca pe la lansari tip dr. Cretinetti si cum va fi la Johannis...degeaba fiindca va fi exclus din competitie dupa ce ANI i-a aratat cartonasul galben...ICCJ i-l va arata pe cel rosu curand...Melescanu e prea senil si prea patat ca sef al SIE...Macovei se va consola cu ceva macheala...motociclistul Manechin inima zburdalnica e cu gandul dupa a 6-a sotie...actuala i-a ramas mica...cu toate rabufnirile voastre neputincioase, Elena Udrea va castiga aceste alegeri care pareau atat de complicate!
    • +1 (1 vot)    
      .... (Vineri, 26 septembrie 2014, 21:02)

      Mona19 [utilizator] i-a raspuns lui EneMihai

      ...ei aranjeaza cu ICCJ sa il elimine pe KJ (aranjeaza el bibicul!), il acopera/descopera/alearga/plezneste pe VP sa iasa din cursa, il aranjeaza un accident de motor lui Tariceanu, il impusca pe Melescanu(in fond a fost seful SIE, are cine-l impusca:)...), il vrajeste pe CVT ca ala daca iipui ceva e frunte primeste, s-a obisnuit de la Oana Zavoranu....si castigaaaaaa!