Basescu, despre lansarea lui Ponta de pe Arena Nationala: Semana leit cu ce am vazut la Kin Jong-Un. Acest om si-a pierdut controlul

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 21 septembrie 2014, 14:39 Actualitate | Politic

Traian Basescu a fost intrebat duminica, in Parcul Herastrau, unde a mers sa semneze pentru candidatul Elena Udrea, daca a urmarit lansarea candidaturii lui Victor Ponta de sambata de pe Arena Nationala. Seful statului a facut o comparatie intre Ponta si liderul nord-coreean Kim Jong-Un.

"Am vazut-o la jurnalele voastre, pentru ca mi-era greu sa urmaresc un asemnea eveniment, semana leit cu ce am vazut la Kim Jong-un asta. Acest om si-a pierdut controlul. Va fi vai de noi cu un presedinte ca Ponta - Kim Jong-un", a comentat Basescu.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

8605 vizualizari

  • +27 (29 voturi)    
    revenire (Duminică, 21 septembrie 2014, 14:53)

    Soljenitin [utilizator]

    MongoViVi, sansa noastra pentru distrugerea completa a Romaniei. Ce a fost pe vremea lui NasCase are sa fie pistol cu apa pe langa halul de devastare sociala, economica si demografica ce va urma odata cu venirea lui Mongo.
    • -2 (6 voturi)    
      ... gura pacatosului... (Duminică, 21 septembrie 2014, 18:30)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      ... adevarat graieste... .
  • -23 (29 voturi)    
    Dansul turturelelor (Duminică, 21 septembrie 2014, 15:47)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Mi-amintesc de niste fiinte imbracate in portocaliu care se agitau pe o scena, dupa ce cu citeva ore mai devreme se faceau repetitii din gros. Memoria google images pastreaza si acum poza lui B. in pulover bleu si a whoodrei luindu-si zborul in canadia portocalie ... chestia asta cu ce seamana?
    • +24 (24 voturi)    
      hm (Duminică, 21 septembrie 2014, 17:43)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Nu seamana cu nimic din ce face multiubitul premier al patriei.
      • +1 (9 voturi)    
        dap (Duminică, 21 septembrie 2014, 18:40)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        Amandoi aveti dreptate ;)
        • +4 (4 voturi)    
          meh (Duminică, 21 septembrie 2014, 23:36)

          Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          Eu am facut referire la realitatea ca efectele grandomaniei carlanului sunt mult mai nocive si de proportii mult mai mari decat ce a facut basescu atunci.
    • +21 (21 voturi)    
      te rog eu (Duminică, 21 septembrie 2014, 18:34)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      lasa ura ta pt basescu (da, stim, ti-a taiat 25% din salariul tau de bugetar) si realizeaza ca Ponta si regimul PSD sunt un pericol pt tara asta. Un pericol pentru justitie, pentru economie, pentru invatamant, ca sa dau doar 3 zone unde s-a vazut pana acum ca PSD nu numai ca nu se pricepe dar face in mod voit ravagii.
      sa poti compara nebunia de pe stadionul national cu un pulovar portocaliu imbracat de niste oameni pe o scena arata ca ti-ai pierdut simtul proportiilor si ca s-ar putea sa fie prea tarziu cand iti vei da seama
    • +16 (18 voturi)    
      strigator la cer (Duminică, 21 septembrie 2014, 19:04)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Ceea ce faceau portocalii nu amenintau democratia sau libertatea de a avea optiunile personale. Acum cu Ponta iti risti serviciul daca nu esti cu el pe stadion, maine iti risti libertatea sau viata?
    • +4 (4 voturi)    
      inegalabilul dottore (Luni, 22 septembrie 2014, 9:12)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      viktor tonta pt. noi, este Ceausescu doi !
      cand tonta apare, soarele rasare !
      viktor ponta-pcr !
      viktor tonta'i cel mai tare, de la munte pan' la mare !
      viktor tonta reales, de la munte pan'la ses !
    • 0 (0 voturi)    
      Tu ce varsta ai? (Luni, 22 septembrie 2014, 11:12)

      antrax [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Dar de maretele spectacole de 23 august de pe vremea lui Ceasca iti aduci aminte? Ai facut parte vreodata din marea de oameni care il intampina la orice vizita de fabrica? Eu eram in clasa a 6-a la "revolutie" si totusi pana atunci am prins "onoarea" de a fi marioneta de 3 ori (e drept eram in Bucuresti).

      Daca nu stii despre ce vorbesc cauta pe google, ca sigur le gasesti. Si pe urma ruleaza un astfel de reportaj in paralel cu filmul cu Ponta, vezi daca seamana au ba.
  • -7 (29 voturi)    
    ponta si-a pierdut controlul, e clar! (Duminică, 21 septembrie 2014, 15:48)

    rov [utilizator]

    Dar din cauza ca tu ti-ai pierdut capul nu avem un contracandidat adevarat si avem doar o ...
    Daca castiga ''doctorul'', doar tu esti de vina nea base !!!
    • -3 (13 voturi)    
      corect (Duminică, 21 septembrie 2014, 18:42)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui rov

      O realitate greu de inghitit pentru cei care pun botul neconditionat la base. Si usl a fost creat tot din cauza lui si a camarilei nesimtite. Pentru el, dreapta inseamna doar udrea. Orice altceva nu exista. Luati de la basescu.

      Asta nu inseamna ca nu are dreptate la nesimtirea lui ponta cu blocat un oras.
      • +6 (8 voturi)    
        Nevoia acuta a puscariabililor (Duminică, 21 septembrie 2014, 20:58)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        de a scapa de justitie a creat USL.
    • +12 (16 voturi)    
      e vina noastra (Duminică, 21 septembrie 2014, 18:55)

      Withdrawal [utilizator] i-a raspuns lui rov

      vom continuia sa auzim numele lui base ani de zile, pentru ca prostia asta" e vina lui Base" va fi pusa in mod obsesiv de oricine nu isi poate justifica esecurile sau pentru a justifica manipularile

      Vina ne apartine fiecaruia dintre noi, cei care se considera romani si le pasa.
    • 0 (0 voturi)    
      dr. Ponta = 100 % creatia lui Adrian Nastase (Luni, 22 septembrie 2014, 10:58)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Ascensiunea dr. Ponta = 100 % creatia lui Traian Basescu.
      Chestia naspa e ca Base s-a terminat iar noi raminem cu dr. Ponta si nu ne place mai nimic din ceea ce face. Nu ca am fi cusurgii, ci fiindca chiar nu face nimic. Nimic bun.
      P.S. Dr. Ponta ii place sa ne spuna (si o face deseori), cum unii il acuza de "comunism"; si, cu zimbet larg deschis pe buze si-adinc patruns pe interior, tine sa le aduca "alora" la cunostinta irefutabilul argument ca el in '89 nu avea nici macar majoratu'... Omul asta, cu tot CV-ul lui incarcat de diplome, e-atit de prost incit nu realizeaza ca a fi "comunist" nu inseamna a avea un carnet PCR ci a avea gindire, atitudine & actiune de tip comunist - pe care le are din belsug. Manifestarea care pricinuieste comentariile noastre este doar una dintre acestea. Ordonanta pe educatie, cu bacalaureatul = al tuturor, este alta. Patriotismul lui gaunos...
  • +20 (20 voturi)    
    o apreciere... (Duminică, 21 septembrie 2014, 16:00)

    dekar [utilizator]

    ...corecta,o paralela corecta,atata tot.
  • +11 (13 voturi)    
    nu si-a pierdut deloc controlul, (Duminică, 21 septembrie 2014, 19:06)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    e controlat in continuare de grupul infractional organizat transpartinic
  • +2 (2 voturi)    
    Asa se purta si Nastase in 2004 (Luni, 22 septembrie 2014, 7:55)

    John M. [utilizator]

    Lasa ca-l facem noi sa revina la "normal" dupa alegeri...