VIDEO Victor Ponta: Procesul electoral se va realiza corect. Nu a fost niciodata nici cea mai mica problema cu alegerile de cand e acest Guvern

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 10 septembrie 2014, 14:50 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a lansat un apel miercuri, in deschiderea sedintei de Guvern, catre "toti actorii politici si mediatici", dand asigurari ca alegerile vor fi organizate corect. Ponta a adaugat ca nu au fost probleme cu niciun scrutin electoral organizat de Guvernul pe care il conduce si ca a "tipa" inainte pentru a justifica pierderea alegerilor este un semn de lipsa de dezvoltare si civilizatie in societatea romaneasca.

"Vreau sa fac un apel catre toti actorii politici si mediatici. Sunt absolut convins ca procesul electoral se va realiza corect, domnul vicepremier Oprea raspunde de el si, asa cum am organizat toate alegerile de cand e acest Guvern, nu a fost niciodata nici cea mai mica problema. Cred ca sa ramanem in teoriile de acum 20 de ani in care e bine sa tipam inainte ca sa justificam ca pierdem alegerile, cred ca e un semn de lipsa de dezvoltare si de civilizatie al societii romanesti", a declarat Ponta, miercuri, la inceputul sedintei de Guvern.



Declaratia premierului vine dupa ce presedintele Basescu a afirmat, luni, de la Cotroceni, ca o serie de acte normative emise de Guvern, dar si "punerea sub control politic" a unor institutii ale statului pot afecta corectitudinea alegerilor, el dand exemplul Ordonantei privind migatia primarilor, precum si activitatea CNA si a Avocatului Poporului.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1703 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Ponta (Miercuri, 10 septembrie 2014, 14:58)

    izolatu [utilizator]

    a adaugat ca nu au fost probleme cu nici un scrutin electoral organizat de Guvernul pe care il conduce !!!!!
    A uitat cand spunea la TV ca la alegeri PSD a furat ??
    • +4 (4 voturi)    
      Zau? (Miercuri, 10 septembrie 2014, 17:51)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui izolatu

      Si cu referendumul cum ramane? Dar cu Dragnea care este direct acuzat ca a fraudat?
  • +17 (17 voturi)    
    Nu a fost niciodata nici cea mai mica problema (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:07)

    misa2002_2006 [utilizator]

    Nu a fost niciodata nici cea mai mica problema cu alegerile de cand e acest Guvern!
    In afara de cea cu caratul cu autobuzele sa voteze pe liste si in alte zone decat cele in care locuiesc,
    si cea in care au votat si mortii!
    De-aia nu are dosar Dragnea pe rol!
    Sunteti cei mai curati ...si nici gurile nu va put!
    Doamne cum de nu ii iei graiul maimutoiului asta!!!!
  • +15 (15 voturi)    
    pinochio loveste din nou (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:13)

    goto [utilizator]

    sa presupunem (prin absurd) ca alegerile se vor realiza corect. problema e ca actualul guvern a creat clar avantaj pentru psd+pc+unpr (adica nucleul coalitiei de la putere) prin anumite legi si ordonante de urgenta date fara a mai respecta constitutia si legile (interne si europene) in vigoare, si toate astea cu ajutorul avocatului poporului. daca dadeau aceste legi acum cel putin sase luni, sau le lasau sa treaca prin parlament , si treceau si de curtea constitutionala nu mai avea nimeni de comentat si se putea spune ca alegerile sunt corecte.
    pina atunci pinochio se face ca nu vede din cauza paiului dintre ochi.
  • +11 (11 voturi)    
    ..așezați- va , (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:20)

    ionamaru [utilizator]

    stați liniștiți , Radio / TVR / Romania ..și acoliții ..
    Va Începe Debasificarea : procesul electoral a lu,dragnea va merge strună !
    De cand este ast guvern ! totul e corect !!
    ps. nu țipați , guvernu/ponta ,vă ascultă tovarași .
  • +9 (9 voturi)    
    Nu au fost probleme mici (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:26)

    Razvan_M [utilizator]

    A interpretat gresit scriptul. Problemele au fost enorme, fraudele organizate de Partidul-Stat masive.
  • +7 (7 voturi)    
    MINTE,MINTE ,MINTE ! (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:33)

    lzrd [utilizator]

    Ponta minte minte si iar minte !
    Mai sau mai bine "FAI" ponta la cate dosare de frauda a votului a dat NUP pritenul tau Nitu ?
  • +5 (5 voturi)    
    Dl. prim ministru are dreptate (Miercuri, 10 septembrie 2014, 15:58)

    Mihail_AD [utilizator]

    Se referă la guvernul Ponta.03.
  • +1 (1 vot)    
    pai sigur , no? (Miercuri, 10 septembrie 2014, 16:21)

    Manes [utilizator]

    asta a fost si este cel mai cinstit govern din istorie,.... cand atunci sau acum?
  • +2 (2 voturi)    
    .... (Miercuri, 10 septembrie 2014, 16:56)

    un oarecare [utilizator]

    Dragnea likes this!
  • +3 (3 voturi)    
    ne sinucidem daca iese ponta presedinte (Miercuri, 10 septembrie 2014, 18:53)

    ivanescu [utilizator]

    daca procesul electoral este corect tu ponta nu trebuie sa ajungi presedintele Romaniei ,pentru ca nu ai nici-o treaba cu tara ,cu populatia ,decat cu baronii tai si buzunarul propriu !
  • +1 (1 vot)    
    oare isi mai aminteste Ponta? (Miercuri, 10 septembrie 2014, 19:43)

    mendax [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=Tz-jgVjSH5U