​​EXCLUSIV Antena 3 a difuzat un interviu cu Mitch Stewart, prezentat drept omul care l-a facut presedinte pe Obama. Stewart este in prezent consultant angajat de Victor Ponta, dar acest detaliu era tinut secret

de Dan Tapalaga     HotNews.ro
Marţi, 9 septembrie 2014, 18:12 Actualitate | Politic

Mitch Stewart
Foto: Captura Antena 3
Antena 3 a anuntat pentru marti seara o "emisiune eveniment Sinteza Zilei": "Invitatul special al lui Mihai Gadea este strategul lui Barack Obama, Mitch Stewart, omul care a obtinut victorii cruciale pentru cel mai puternic lider al planetei. Pe cine vede Mitch Stewart viitor presedinte al Romaniei si cum comenteaza ipoteza suspendarii lui Basescu." Ce nu spune Antena 3 este de ce l-ar interesa pe strategul lui Obama ce se intampla fix in Romania. Potrivit surselor HotNews.ro, Mitch Stewart este de cateva luni bune consultantul lui Victor Ponta, avand chiar un contract incheiat pentru campania liderului PSD dar acest detaliu nu a fost facut public.

Stewart ar fi venit in cateva randuri la Bucuresti pentru a-si pune la dispozitie expertiza. Victor Ponta nu a putut fi contactat pentru comentarii si n-a raspuns la intrebarea transmisa de Hotnews.ro.

Antena 3 a mai realizat un interviu cu Mitch Stewart in 29 august 2013, cu doua luni inainte de vizita oficiala a premierului Victor Ponta in Statele Unite. Mihai Gadea s-a deplasat atunci la Washington pentru interviu. Mitch Stewart este, conform paginii de prezentare a companiei de consultanta 270 Strategies, unul din fondatori si un activist politic influent. In calitate de director pentru statele indecise in cadrul campaniei Obama pentru America, el a supervizat o strategie si un program la nivel statal ce a atras victorii in noua dintre cele 10 state-cheie (in care batalia electorala era foarte stransa) la alegerile prezidentiale din 2012.

Mitch Stewart la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
UPDATE 21.30 Mitch Stewart a fost prezentat inca din debutul emisiunii drept seful echipei de consultanta a premierului Victor Ponta.

Dintre declaratiile lui Mitch Stewart la "Sinteza zilei":
  • (Are SUA un candidat la Presedintia Romanei favorit?) Nu pot sa vorbesc despre ceilalti candidati, dar pot sa spun ca reactia pe care a avut-o Victor Ponta la Washington a fost una foarte buna, va reveni la New York chiar luna aceasta, la o reuniune ONU
  • La situatia care exista acum in Ucraina, Romania este foarte importanta pentru SUA, sunteti in prima linie. De aceea a discutat dl Ponta cu vicepresedintele SUA
  • Ce vad eu din sondaje e ca oamenii vor o scapare din masinaria lui Basescu. Asta e intrebarea pentru romani: vreti sa continuati cu trecutul sau vreti ceva nou? Eu cu asta lucrez, ca unul dinte consilierii dlui Ponta, si am incredere ca romanii vor alege un drum nou.
  • Eu cred ca dl Basescu intelege ca dl Ponta este cel care vrea sa aduca o schimbare la politicile lui si sa duca Romania pe un drum nou si de aceea vrea sa-l traga in jos, vrea sa pastreze acea politica marunta
  • Iohannis este inconjurat de aceeasi oameni de care e inconjurat Basescu, Basescu a spus ca il sprijina pe Iohannis, ceea ce ma face sa cred ca Iohannis este un continuator al lui Basescu
  • (In ce procent crezi ca Victor Ponta va deveni presedintele Romaniei?) Am aflat foarte devreme ca nu e bine sa dai procente sigure, dar cred ca Victor are o pozitie foarte puternica si poate fi ales presedinte, dar sunt multe zile de azi pana in noiembrie si avem mult de muncit pentru ca oamenii sa inteleaga viziunea sa
  • Cred ca cel mai puternic punct al sau este faptul ca a luptat pentru mamele tinere, pentru pensionari... Vrei ca acest om, caruia ii pasa de oamenii de rand, sa fie presedinte. In ceea ce priveste slabiciunile, n-am gasit inca niciuna.
  • (Cum anticipezi rezultatul alegerilor?) Cred ca vor fi alegeri foarte stranse, nu traim cu iluzia ca va fi o campanie foarte usoara


Citeste mai multe despre   






















15601 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    in nici un caz nu va fi VVP (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:16)

    un domn [utilizator]

    1 nu a reusit sa il scoata/salveze pe felix Varanul
    2 declaratia cu nazismul ..l a "ajutat" teribil !

    concluzie
    maxim poate fi un pisicutz la Cotrcoceni..in lesa doamnei Udrea
    • +27 (31 voturi)    
      Ponta va pierde sigur!!! (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:51)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Se formeaza incet o coalitie anti-Ponta: USA, UE, ACL, PMP, Monica Macovei, PNTCD si nu cel din urma, Traian Basescu. Atacurile in cascada din ultimele zile ma face sa cred ca nimic nu e intamplator si ca Ponta va fi invins inainte de limita...
      • +5 (7 voturi)    
        intr-adevar, UE si SUA (Marţi, 9 septembrie 2014, 23:35)

        Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        asteapta cu infrigurare alegerile din Romania. De rezultatul lor depinde bunul mers al lumii, chiar al universului: cine va avea castig de cauza pe dambovita? Ce va fi cu aceasta lume? Oare ce ne asteapta?
        • +5 (5 voturi)    
          ideea e (Miercuri, 10 septembrie 2014, 0:49)

          sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

          ca nu-ti dai seama ce important este pentru Occident sa aiba un partener stabil in Romania.
        • +3 (3 voturi)    
          intr-adevar, UE si SUA... (Miercuri, 10 septembrie 2014, 4:40)

          picmiki [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

          lol
          • +2 (2 voturi)    
            Ponta (Miercuri, 10 septembrie 2014, 11:35)

            Craciunitza [anonim] i-a raspuns lui picmiki

            lol = smiles.. da e de rasul lumii acest individ , ca o marioneta in mainile lui Felix voiculescu si Sarbu ilie ..care se vrea socru de Presedinte ..he he he Lacomie mare dar si prostie la fel de mare fratilor ! Le pasa lor de r romanii fara casa, fara patrie , fara copilasii lor langa ei , acum cand sclile vor relua cursurile ..La rentreee ...
    • +10 (10 voturi)    
      Mișto... (Marţi, 9 septembrie 2014, 22:55)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Mitch nu se pricepe nici la mici, nici la mitici...
    • +18 (18 voturi)    
      Platit din banii nostri (Marţi, 9 septembrie 2014, 23:42)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Pai da, ca vaci de muls gen Ghita sau Siveco iau bani de la bugetul de stat, baga prin suveici si ii dau lui nea Spaga asta din State, ala il pacaleste pe Ponta ca il face sa castige in loc sa il trimita la operatii estetice pe creier sa-l faca din papagal tricolor om.
      Si dupa ce Pontalaul pierde alegerile, nea' americanu' asta o sa ii zica sorry frate, eu ti-am dat sfaturile, a fost branza buna in burduf de caine, ia pistolul lui Nastase, ai grija sa nu ratezi neuronul si mai tragi un loz la loteria fetzelor, poate iese altceva decat quasimodo viata viitoare si ne mai vedem atunci.
      In orice caz, daca in urma sfaturilor astuia Ponta flutura mari pomeni electorale gen amnistia mamelor (care or fi cateva mii) sau sporuri acordate politistilor cu facultate (care or fi si ei cateva zeci sau sute), inseamna ca ne crede chiar prosti, si pe noi, si pe clientul lui.
      • +8 (8 voturi)    
        tare (Miercuri, 10 septembrie 2014, 0:56)

        TenziCarbone [anonim] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

        ai fost tare!!Mi-a placut mai mult decat"Si eu sunt
        varan"!Mai scrie!!
        • +9 (9 voturi)    
          Pai as mai scrie dar e trist (Miercuri, 10 septembrie 2014, 7:39)

          ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui TenziCarbone

          Rezolvarea e sa nu tinem degetele pe taste ci pe bate si tragaciuri, asta va rezolva problema coruptiei in Rromania. Mai intalnesc politicieni pe unde ma plimb si ii aud ce vorbesc intre ei, oamenii astia sunt un fel de Maria Antoaneta versiunea rauvoitoare, rupti de realitate si de problemele tarii dar si indiferenti.
    • +9 (9 voturi)    
      nici-o slabiciune?... (Miercuri, 10 septembrie 2014, 8:31)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nici PLAGIATUL nu l-ai gasit? E FURT INTELECTUAL tovarasi! Si nici MINCIUNA? Nici IPOCRIZIA? Sau poate nu intelegi inca romaneste sa vezi cum Plagiatorul una spune in Ro, alta in parusky si alta in americaneste. Ia-ti repede un translator cinstit si vei intelege ca Ponta alearga pe nisipuri miscatoare, chiar si in barca...In ciuda sondajelor vei citi in ochii lui disperarea, stie el de ce...
  • +41 (43 voturi)    
    Eu stiu o vorba romaneasca: (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:27)

    Ion B [utilizator]

    "Nu poti sa faci din cacat, bici!"
    Parerea mea ca puteti sa-l "dopati si indopati" pe W cat vreti si cat va tine punga.
    Victoras nu o sa faca decat sa "mai dea cu mucii'n fasole", o data si'nca odata, pana o sa priceapa tot romanul.
    Ginionul este ca tot romanul sarac (si cu duhul si altminteri...) plateste acest spectacol.
    • +21 (23 voturi)    
      Problema nu e doctor Ponta, (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:47)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      problema e la oamenii bolnavi care-i urmeaza sfaturile...
    • +21 (23 voturi)    
      NU ESTE PUR ROMANEASCA... (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:13)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      Vorba asta!
      Dar, pe mine nu ma intereseaza ce-a facut "muci" Stewart, ma intereseaza cine il plateste si din ce bani!
      Cum putem afla acest lucru?
      Are mitomanu' ortodox bani? Ii da cineva? Daca da, cine?
      Atunci o sa avem mai multe informatii relevante!
      • +8 (8 voturi)    
        e de la Crescent (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:24)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        adica..de la Statul Roman
      • -9 (9 voturi)    
        eh (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:14)

        Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        Ponta îi plătește pe americani probabil din aceleași surse ca Traian Băsescu sau Elena Udrea. Clienții se schimbă, furnizorul rămâne.

        http://searchnewsglobal.wordpress.com/2014/05/12/partidul-miscarea-populara-a-angajat-cheltuieli-uriase-la-europarlamentare/
      • +7 (7 voturi)    
        Cred ca il jumuleste pe Voiculescu (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:29)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        in asteptarea...D-ne fereste! a gratierii!
  • -6 (10 voturi)    
    rhusau@yahoo.com (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:29)

    echidistantul [anonim]

    hopa... si Chevron isi infige sondele dupa gaze de sist...
    Ne-ai vandut, Ponto!
  • +18 (24 voturi)    
    "...strategul lui Barack Obama, Mitch Stewart..." (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:50)

    ofCAER [utilizator]

    le-a dat americanilor cel mai slab presedinte din istoria lor.
    Te simti vizat, doctore Ponta?!!
    • -6 (22 voturi)    
      George cel Jr nu poate fi intrecut (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:06)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

      Si nush cat ai habar de America, ca sa iti dai cu parerea despre presedintii lor.
      • +5 (9 voturi)    
        si tu esti vreun expert? (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:24)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        oricine are dreptul la o parere, ca iti pica tie bine sau ba, dar de la cine sa inveti?
        • -5 (7 voturi)    
          Da' am vazutunde a ajuns Romania (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:07)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          cand si-a dat tot prostu' cu parerea aiurea.
          • +6 (6 voturi)    
            breh (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:26)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

            tu esti secretarea lu gadea.?..ce lighioana hidoasa
          • +7 (7 voturi)    
            Asa-i, prostu-i prost, nu-i ""Pusinessman"! (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:26)

            ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

            Sondaj 2014: "Obama a întrunit cele mai multe opţiuni la categoria <<cel mai slab preşedinte de după al doilea Război Mondial>>".
            Cautati pe internet...
      • +10 (16 voturi)    
        nu trebuie sa ne pricepem la America (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:38)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        ca sa ne dam cu parerea despre presedintii americani.
        Pana una alta Obama e o catastrofa planetara iar sub mandatul lui lumea a scapat de sub control. Razboaie si "revolutii" islamiste pe toata sudul Mediteranei, invazii si anexari de teritorii in ceea ce numi Europa de Est.
        Se pare ca politica de retragere a lui Obama a dat roade. Pe plan intern sa ne spuneti si noua cu ce se poate lauda.
        • +1 (5 voturi)    
          just in case... (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:59)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          http://s555.photobucket.com/user/rgswoohoo/media/GeorgeBush-MissMeYet.jpg.html
        • +4 (14 voturi)    
          Pai isi vede de treaba lui (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:06)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Nu criticau toti America...ca se baga peste tot.
          Uite ce se intampla cand nu se baga.
          Nivelul de trai al propriilor cetateni primeaza si America are crestere economica sustinuta de ceva timp. La ce economie are un 4% e enorm, enorm de bine.
          Dar...atata vreme cat la noi America e cunoscuta doar din propaganda...e jale.
    • +6 (12 voturi)    
      Nu cel mai slab președinte ci primul comunist anti (Marţi, 9 septembrie 2014, 23:00)

      MarinTudor [anonim] i-a raspuns lui ofCAER

      Obama este inteligent dar antiamerican, antisemit și promusulman. Ponta e de aceeași teapa, comunist, anticomuniști și prorus. Un rebut!
  • -12 (22 voturi)    
    proud to be (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:51)

    Mazeta [utilizator]

    Deci „mândri că suntem români”, campania care îi enervează atât de tare pe băsiști, nu este o invenție a lui Ponta, ci o strategie americană de imagine. Cine ar fi crezut?!
    • +17 (19 voturi)    
      Fii serios (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:20)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Obama si-a luat doctoratul in drept pe bune. Ponta si acuma plagiaza alegerile.
      • +4 (12 voturi)    
        da' certificatu' de nastere? (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:03)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui fLoreign

        tot pe bune l-a luat?
    • -18 (22 voturi)    
      Observ... (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:40)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Observ o oarecare "suparare" a HN.ro ca Antena 3 se concentreaza pe rolul de "strateg al lui Obama" mai mult decat pe rolul de "consilier al lui Ponta".

      Pentru noi astia un pic mai inteligenti decat basistul mediu era clar ca nu poti intreba despre oportunitatea suspendarii "marelui" Traian Basescu sau nu poti vorbi despre alegerea celui mai putin puternic presedinte din UE cu unul picat din Luna (adica din America) acu 5 minute pe pamantul tarisoarei noastre. Asta daca nu vrei sa-ti zica ca se simte bine la "Budapest".
      • +13 (15 voturi)    
        hai sa iti explic (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:12)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Ne deranjeaza faptul ca un angajat al unui participant la campania electorala participa la emisiuni de televiziune sub denumirea de consultant independent si geniu planetar fiindca stim ca asta este modelul de plati informale pe care il practica atat A3 cat si Ponta si PSD-ul. Asta e modelul pe care il propun: O tara in care fiecare se da altceva decat este, o tara in care adevarurile se spun doar pe jumatate, o tara in care intelegerile se fac pe sub masa.
        Motanul suprem, aka Voiculescu, stie ca fara Ponta la Cotroceni soarta lui si a masinii de propaganda A3 e pecetluita si joaca totul pe o singura carte.
        • -6 (6 voturi)    
          Pai eu zic... (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:28)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Sa ramanem la o tara in care nimeni nu se da ceea ce nu este. De exemplu o tara in care presedintele vorbeste despre "inima zburdalnica" de la Cotroceni sau o tara in care presedintele se duce la carciuma si nu la opera sau teatru.

          Nu exista "consultant independent". E o contradictie in termeni. In momentul in care "consulti" pe cineva nu mai esti independent. Poate consultant "extern". Si nu ma refer la faptul ca nu e din Romania ci ca nu e membru PSD.

          Vad ca si din temnita la basisti tot Voiculescu le sta in gat :))
          • +1 (1 vot)    
            Oricum, e mai bine decat 'fai, doino..'! (Miercuri, 10 septembrie 2014, 17:42)

            soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            E mai bine cu un presedinte din partea opozitiei pt. ca numai asa mai afla si fraierii cine si cat ii fura. Din polemici, din conflicte, din manifestarile democratiei cu putere si opozitie se mai controleaza cat de cat derapajele si dictatura si se mai afla adevarul.
            Totalitarismul este apanajul mediocrilor frustrati, lenin, stalin, pol pot, hitler, ceausescu, kim-jong- si mai stie al cu coarne cum s-o numi.
            Tarile democratice sun mai relaxate , cetatenii o duc mai bine, scopul binelui comun e mai eficient si mai usor de atins.
        • +1 (1 vot)    
          Sa-si puna la bataie toti banii (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:32)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          dar nu cred ca ii convine.
    • +8 (10 voturi)    
      citat (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:00)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      " Din pacate, v-am trimis o gramada de consultanti si experti care v-au invatat sa folositi campania negativa". Mark Gitenstein.
    • 0 (0 voturi)    
      Pe bune, (Marţi, 9 septembrie 2014, 22:35)

      ionv [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nici tu?
  • +11 (13 voturi)    
    Pompe pt. "doctorul " Viorel, de la D.J Gadea (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:57)

    Plagarus [utilizator]

    Viorele vai de " scoala " ta si de ciracii media care te tamaiaza, iar RO este o biata cenusareasa a guvernarilor din U.E., o codasa cu portofoliu important pt. orgoliile PSD !

    Topul tarilor educate care te vor pune la index.
    Rata absolvirii unei institutii de invatamant superior a continuat sa se imbunatateasca in intreaga lume, in pofida recesiunii, releva un recent studiu international.
    Pe baza raportului, OECD Education at a Glance,24/7 Wall St. a identificat 10 tari cu cea mai mare proportie de adulti cu studii superioare:
    1. Canada
    2. Israel
    46% din populatia Israelului are studii superioare, iar Israelul a cheltuit 7,2% din PIB pe educatie in 2009. Pentru prima data, educatia prescolara va fi gratuita incepand cu 2012, pentru copiii cu varste incepand de la trei ani.
    3. Japonia
    In Japonia, 45% din populatie are studii superioare si rata de crestere este de 2,9% pe an. In 2009, Japonia a cheltuit 5,2% din PIB pentru educatie, insa in pofida acestui lucru, are a doua cea mai ridicata rata de absolvire a invatamantului liceal, de 96%.
    4. SUA
    5. Noua Zeelanda
    6. Coreea de Sud
    7. Marea Britanie
    8. Finlanda
    9. Australia
    10. Irlanda
    In tzara " doctorilor " de tip Viorel Ponta,somajul in randul tinerilor lasa o gaura uriasa in bugetul Romaniei.
    Criza economica aproape ca a dublat costurile suportate de statul roman cu
    somerii tineri, potrivit unei analize realizate de Eurofound.

    Pierderile suferite de tara noastra din cauza faptului ca nu si-au gasit joburi
    cei cu varste cuprinse intre 18 si 29 de ani au crescut semnificativ in ultimii
    trei ani.

    Astfel, daca in 2008 acestea erau de 1,18 miliarde euro, adica 0,85% din PIB,
    in 2011 ele au ajuns la 1,54% din PIB, adica 2,1 miliarde de euro.

    Potrivit Eurofound, in Romania exista aproximativ 700.000 de tineri romani cu
    sanse mari sa devina someri…”

    Contraraspuns trist dar românii, sunt europenii care au primit cele mai multe cetăţenii ale altor state UE ! ( uranus )
  • +3 (9 voturi)    
    Mercenarii americani (Marţi, 9 septembrie 2014, 18:58)

    Nyk1 [utilizator]

    Joacă la două capete.
    • +8 (12 voturi)    
      Acest om a compromis America (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:14)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Acceptand un contract, fireste ca gras de tot(de unde bani?)acest poltron STEWARD s-a compromis pe sine, a compromos administratia OBAMA , a murdarit democratia americana !!
      SCURT, CLAR si FARA ECHIVOC!!
      Nu stia in ce se baga? N-a analizat /evaluat din timp situatia/situatiile in care-si vira nasul?
      • -3 (3 voturi)    
        Sa i se faca un... (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:28)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui solar

        dosar la DNA!
      • +5 (5 voturi)    
        steward inseamna SLUGA (Marţi, 9 septembrie 2014, 22:25)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui solar

        insa nu pentru Ponta..e pentru Crescent..ei au finantzat
    • +6 (8 voturi)    
      Tu te-ai oprit la unul singur.. (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:36)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      La al lui Putin. Stii tu, hidrantul.
  • +15 (17 voturi)    
    Lol (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:05)

    KostasP [utilizator]

    "L-a facut presedinte pe obama..." Asta poate prinde la naivii din Romania si privitorii antenelor, ca restul stie mai bine de atata.
  • +5 (11 voturi)    
    :) (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:23)

    Stars_and_Stripes [utilizator]

    Hotnews, probabil ati cazut in plasa propagandei A3. Sa spui ca omul asta l-a facut presedinte pe Obama este ridicol.
  • +12 (14 voturi)    
    hai sa "ghicim" sloganul "castigator": (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:25)

    baimarean [utilizator]

    ies ui chen. (mai draga..)
    • +8 (12 voturi)    
      Да, мы можем ;) (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:57)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      acu'depinde cati morti se simt bine in ziua respectiva si voteaza in turul doi
      • +5 (5 voturi)    
        pe 22 decembrie 2014 (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:29)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        daca iese Dottore va fi ..nitzel deranj..in plus elicopteru nu zboara de la Maidan Victoria..deoarece Palatu e in renovare
      • +5 (5 voturi)    
        Dragnea, paznic la cimitir (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:34)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ca tot ii place munca cu cei ce nu mai sunt.
    • +3 (3 voturi)    
      Ceilalți, după cinci ani... (Marţi, 9 septembrie 2014, 22:40)

      ionv [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      end zei didânt.
  • +6 (10 voturi)    
    nici nu e de mirare "Jos basescu" (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:27)

    zaboo [utilizator]

    cu un "program" identic a castigat si tristul ala de DOUA ori... si cu promisiuni de pomeni, de au ajuns toti dobitocii sa creada ca le pune bronzatu' benzina gratis in rezervor
  • +11 (13 voturi)    
    Chiar daca a fost strategul de campanie (Marţi, 9 septembrie 2014, 19:53)

    soundtrack [utilizator]

    electorala al lui Obama,el a lucrat cu materialul clientului, i.e. Obama, care nu e ponta. Nivelul de educatie nu suporta comparatie. Mistocarelile si mojiciile lui ponta nu sunt parte a strategiei de campanie pt. ca rezultatul este contrar asteptarilor. Deocamdata, vedem numai rateuri.
    Si 'mihaela dragostea mea' a avutara niste strategi americani si....a ramas tot cu eticheta data de ilici strengarul stepei!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      soundtrack (Miercuri, 10 septembrie 2014, 11:52)

      Craciunitza [anonim] i-a raspuns lui soundtrack

      esti tare ...oricat ar fi de bun un croitor daca -i dai o carpa nu va face o rochie eleganta ! lipsa de educatie si de stiinta a lui ponta e atat de mare incat nu are cum sa-l ajute nici macar dragnea ..
  • +6 (8 voturi)    
    si (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:02)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    mai interesant ar fi cu cit si cine il plateste pe consultantul respectiv, mai exact sursa banilor, ca sigur nu-i da mongo din buzunarul lui.
  • +2 (10 voturi)    
    Chestia cu l-a facut presedinte (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:06)

    Copy-Paste [utilizator]

    Mi se pare o imensa prostie.
    Mai ieiri erau tot felul de specialisti care se laudau si prin Romania ca l-au facut pe Baselu presedinte.
    Unde sunt marii specialisti, sa-l faca si pe Johannis ceva acolo..
    Sau poate o aduc pe sarah Palin din judetul Alaska sa ne arate pe viu cum sa faci din cacat bici. Din fericire n-o sa pocneasca niciodata.
    • +4 (4 voturi)    
      au pocnit de suparare bancile din Paris (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:30)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Copy-Paste

      unde dormea Dottore
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:21)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Idiotul de Ponta se poate da cu crema de pantofi maro si tot idiot ramane, sa speram ca in tara asta sunt si oameni scarbiti dar cu simt de raspundere si nu vor lasa prostimea sa aleaga un astfel de IDIOT!!!
  • +3 (3 voturi)    
    romanii au o vorba: (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:40)

    __alex__ [utilizator]

    nu poti face din rahat bici.
  • +3 (3 voturi)    
    Haideti macar sa-i "dam plasa" finantatorului ! (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:48)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Care finantator sigur si-ar recupera banii de la noi ....Cred ca e un motiv destul de bun sa-i "miste"si pe cei care de obicei nu voteaza sau care nu vad calitati suficiente nici macar la toti candidatii luati la gramada ...
  • +4 (6 voturi)    
    de fapt ce se urmareste? (Marţi, 9 septembrie 2014, 20:59)

    revo [utilizator]

    Toti candidatii PSD au avut consilieri americani, poate cu exceptia lui Iliescu, si nu unii oarecare, ci consultanti cu greutate, cu rezultate exceptionale (a se vedea echipa care a lucrat pt. Eltin).
    Ce concluzie putem trage de aici? Cat a fost Obama de flexibil, si este in continuare, fata de Putin?
    Nu ar fi mai bine sa ni se spuna in fata ce prevede acordul incheiat la Malta, ce acord au Obama si Putin si in ce sfera de influenta a fost repartizata Romania?
  • -1 (7 voturi)    
    sariti oameni buni! (Marţi, 9 septembrie 2014, 21:17)

    Habs [utilizator]

    Au venit bolsevicii de la Washigton sa ne fure democratia!

    Veniti la vot cu mic, cu mare si votati impotriva ciumii rosii de la Washington. Oameni buni, treziti-va inainte sa fie prea tirziu. Nu vedeti ca SUA vrea sa va fure revolutia? Si sa reintroduca coruptia. Abia ce reusise Base sa o stirpeasca. Cit de cit... :-)

    Uitati-va ce a facut Obama la Washington! Bursa creste galopant de la un an la altul. Mogulii se imbogatesc si mai mult de la an la an! Nu ca pre vremea marelui conducator GWB Jr. care citeste cartile cu susul in jos ca mai stim noi cine. HA HA HA!!!!!
  • +6 (8 voturi)    
    Bai esti nebun (Marţi, 9 septembrie 2014, 23:21)

    Taras Bulba [utilizator]

    Asta e lovitura de teatru! Ce cauta omul lui Obama sa-l sustina pe Pontalau?!

    A inebunit lupul?! Pardon, marele licurici?
    • 0 (2 voturi)    
      nope (Miercuri, 10 septembrie 2014, 6:06)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

      inseamna ca a negociat tainul
  • +8 (8 voturi)    
    Cu pensionarii inainte ! (Marţi, 9 septembrie 2014, 23:54)

    meandmyfriends [utilizator]

    "Cred ca cel mai puternic punct al sau este faptul ca a luptat pentru mamele tinere, pentru pensionari" ... doamne mare e gradina Ta !

    Cu pensionarii inainte !!!! astia prind la antene !
    • +1 (1 vot)    
      ma tem... (Miercuri, 10 septembrie 2014, 17:20)

      Om bun [utilizator] i-a raspuns lui meandmyfriends

      Ma tem ca cea mai mare parte a pensionarilor il vor vota la prezidentiale. Saracii de ei nu vad decat ce au capatat in plus la pensii, dar ce le este luat apoi la electricitate, gaze etc., nu relizeaza inca. Sunt greu de convins atata vreme cat stau lipiti toata ziua de ecranele televizoarelor, amatori de barfe ieftine si scandaluri mediatice.
  • +10 (10 voturi)    
    E voie sa radem, nu ? (Miercuri, 10 septembrie 2014, 0:41)

    baimarean [utilizator]

    " acest om, caruia ii pasa de oamenii de rand"..
    "oamenii sa inteleaga viziunea sa"
    " romanii vor alege (in Ponta&PSD) un drum nou"

    Pot sa juri ca a fost secretar la PCR.....

    si "bomboana" finala:
    "In ceea ce priveste slabiciunile (lui Ponta), n-am gasit inca niciuna."
    Da´unde le-ai cautat, bre? :))))
  • +9 (9 voturi)    
    ce nu face banul! (Miercuri, 10 septembrie 2014, 8:00)

    omoni [utilizator]

    Zice ca nu i-a gasit nici o slabiciune - pai el este angajat sa i le ascunda, nu sa le enumere.
  • +7 (7 voturi)    
    weakness (Miercuri, 10 septembrie 2014, 8:11)

    barba-neagra [utilizator]

    Mitch nu i-a gasit nicio slabiciune. Nu am idee cand a aterizat Mitch in poala lui Ponta, dar in mod cert e in stare sa bage sub pres orice gafa pentru milioanele de dolari primite. De unde bani? Pai ma gandesc numai la cele 35 de milioane de euro invartite cu lopata de secretarul guvernului, ala de care nu se mai stie nimic. Datoriile PSD fata de sponsorii campaniilor anterioare nu reprezinta un subiect demn de atentie.
    Ma mira, insa, eforturile lui Basescu de a-l ajuta pe Ponta sa castige detasat. Basescu recunoaste ca Udrea nu are nicio sansa, dar in schimb il loveste sub centura pe Johannis si o desfiinteaza pe Macovei.
    E prima campanie in care toata lumea din opozitie se ataca reciproc pentru a face partie pentru candidatul socialist. Job-ul lui Mitch e insignifiant, doar o chestie de imagine: in subsidiar tsaranul intelege ca Obama tine cu Ponta.
    Is that ok, Mitch? Your CV will shine out when Mrs Clinton reads how you wagged the tail in Romania.
  • +7 (7 voturi)    
    Neprihanitul (Miercuri, 10 septembrie 2014, 8:35)

    crisab [utilizator]

    "in ce priveste slabiciunile nu am gasit nici una"......asta e antologica, la fel ar fi spus si daca il angaja Osama Bin Laden! Banul e atotputernic, stapanul tuturor!
    • +1 (1 vot)    
      l-ar scoate sfant (Miercuri, 10 septembrie 2014, 13:26)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui crisab

      si pe Satana.
      FYI: Nu (?!) ma refer la antrenorul nationalei de fotbal. ))))
  • +6 (6 voturi)    
    ajutorul american (Miercuri, 10 septembrie 2014, 10:19)

    andrei1232000 [utilizator]

    Stiti bancul cu ajutorul american?
    Daca veti analiza ultimele alegeri prezidentiale, cam din 1996 pana acum, toti cei care au avut consilieri americani au pierdut. Nastase, Geoana. Inclusiv Ion Iliescu care a fost consiliat sa piarda de Boda. Si daca trebuie sa platim din impozitele noastre consilierea ca sa piarda VVP alegerile, accept.
    • 0 (0 voturi)    
      confuzie (Joi, 11 septembrie 2014, 15:13)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      Sper din tot sufletul sa ai dreptate. Sunt intr-o confuzie totala, nu-mi dau seama cum este posibil ca aliatul in care aveam nadejde, SUA (nu pt. ca ne-ar iubi, ci pt. ca are/ ar avea nevoie de spatiul acesta), a muncit si munceste de zor sa mentina la putere acest cancer de sorginte KGB-ista, filorusa.
      Cred cu convingere ca intelegerile nenorocite facute de Reagan cu Gorbaciov la Malta, si apoi de catre Obama cu Putin, sunt respectate, iar acum se incearca corectarea micilor scapari: flacul estic al Europei unite trebuie rupt i favoarea Rusiei si granita UE mutata la vestul Romaniei, Ungariei si Ucrainei. In Ucraina cred ca asistam pur si simplu la un circ. Toti se prefac ca sunt in conflict, dar urmaresc un program prestabilit.
      Trebuie luata in considerare si lehamitea Europei civilizate fata de noii veniti in Uniune, care au napadit-o ca lacustele si creeaza numai probleme, asa ca toti sunt de acord cu ridicarea unui nou Zid al Berlinului, dar impins spre est.
      Cum o astfel de masura nu poate fi luata brusc, vom asista la un spectacol bine mediatizat si la promovarea oamenilor si partidelor competente care sa scoata estul din Uniune.
      Deja repartizarea in pura bataie de joc fata de competentele manifestate de fiecare tara a portofoliilor de comisari europeni este un semnal puternic, dar si o cale eficienta pentru a subrezi Uniunea in forma actuala.
      • 0 (0 voturi)    
        "Draga REVO"... (Joi, 11 septembrie 2014, 16:28)

        solar [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Om destept si subtil,JUNKER baci !! Le-a facut figura la toti desteptii Evropii !! La frantuji, la unguri, la romani, la englezi , la... ,la, ...la Le-a dat sarcinile evropei pe invers la fiecare destept. Romanului i-a dat sa rezolve neocomunistii romani ce trebuie sa rezolve dreptacii europei, ungurilor carcotasi la fel, englezilor dezorientati idem, iar frantujilor filfizoni... ce sa mai spun!! Pe ei i-a pus in cea mai mare incurcatura!!Si chiar si pe frau Merkel...