Victor Ponta: Efectele asupra societatii romanesti lasate de cei 10 ani de regim Traian Basescu sunt asemanatoare cu cele lasate de regimul nazist in Germania/ Discutam in PSD despre demersul lui Tariceanu, orice zi fara Basescu e un rau mai putin

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 7 septembrie 2014, 21:29 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat la Antena 3 ca initiativa lui Calin Popescu Tariceanu privind suspendarea sefului statului va fi discutata in PSD, mentionand ca este vorba despre un demers serios si precizand ca orice zi fara Traian Basescu reprezinta un rau mai putin pentru tara.

El a spus, intr-o interventie telefonica la Antena 3, raspunzand unei intrebari, ca initiativa lui Tariceanu este legata de un lucru foarte serios, relateaza Mediafax.

"Mi se pare un lucru extrem de serios si important. Evident ca il vom discuta in cadrul grupurilor parlamentare si la PSD. Dar ca sa ne stabilim pozitia tactica, pentru ca strategic vreau sa va spun un lucru foarte clar: evident ca si eu si cred ca si cei mai multi nu doar din cei din PSD, cei mai multi din cei 7,4 milioane de romani considera ca orice zi mai putin in care Traian Basescu ramane presedinte inseamna un rau mai putin pentru Romania si inseamna mai multa dreptate", a precizat Ponta.

Premierul a mai spus ca "obiectivul fundamental este sa nu ne trezim cu un al treilea mandat Traian Basescu, fie ca este Iohannis, Udrea sau oricare dintre ei".

El a negat faptul ca l-ar fi pus pe Tariceanu sa faca acest demers, afirmand ca a fost cu familia la Cornu. "Domnul Tariceanu este un om suficient de matur si pe picioarele domniei sale ca sa faca un demers fara sa-i spun eu sau fara sa aiba acordul meu", a spus Ponta..

De asemenea, premierul a declarat ca, la nivel de principiu, daca presedintele incalca Legea fundamentala, atunci se ajunge la suspendare si apoi la demitere.

Totodata, Victor Ponta a declarat ca va urma "o perioada in care trebuie pur si simplu sa ne pregatim de debasificarea societatii romanesti".

"Cred ca efectele asupra societatii romanesti lasate de cei 10 ani de regim Traian Basescu sunt destul de asemanatoare cu cele lasate de regimul nazist in Germania", a mai spus Ponta.

Presedintele Senatului, liderul PLR Calin Popescu Tariceanu, propune initierea procedurii de suspendare si demitere a presedintelui Basescu, el avansand si un calendar, vizand suspendare in preajma datei de 23 septembrie si referendum de demitere in 2 noiembrie, ziua primului tur al prezidentialelor.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

10001 vizualizari

  • +87 (87 voturi)    
    Orice secunda (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:41)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    fara voi este parfum!
    Cu voi... halena!
    Sunteti de 70 de ani pe aici!
    Poate ar trebui sa fiti suspendati pe viata!
    Sa vi se uite numele si ca oameni (de parca ati fi) si ca partid.
    ///
  • +72 (72 voturi)    
    unde sunt "revolutionarii".. (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:42)

    exilatul [utilizator]

    ca sa scape rom de acest g-noi uman : ""Cred ca efectele asupra societatii romanesti lasate de cei 10 ani de regim Traian Basescu sunt destul de asemanatoare cu cele lasate de regimul nazist in Germania", a mai spus Ponta."....cind ma gindesc ca acest escroc ii va lua locul marinarului...
    • +29 (29 voturi)    
      mitomanul se intrece pe el insusi (Luni, 8 septembrie 2014, 0:19)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      aacum vrea sa se inscrie acum in categoria marilor lideri mondiali ,alaturi de Putin .
      Pentru cei care nu stiu Putin a comparat asediul Donetkului cu asediul Lenigradului de catre nazisti.
  • +64 (66 voturi)    
    cred ca (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:47)

    nash pandelica [utilizator]

    in decembrie, vor scapa unul de altul.
    caci, sigur, zilele lui dottore la viktoria sunt cam cat ale lui base.

    si daca, la referendum, base castiga ?
    caci nimeni nu va mai fi incrancenat pe idee, ca in urma cu doi ani, cand romanii inca mai credeau in cel mai cinstit govern.
    poate ca taman referendumul va scoate la vot dreptacii si dr.tonta va pierde diploma de doctor la cotrocesti, cu coronitza.
    atunci, va fi aruncat de pesede ca o masea stricata.

    kkrau a iesit pe usa din dos, din politica, taman datorita pohtei sale pt cotrocesti.
  • +55 (55 voturi)    
    nebuni de legat (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:48)

    nico2 [utilizator]

    conform constitutiei romaniei art.95 si 96 sunteti nebuni de legat.atunci de ce mai avem o constitutie? voi faceti legea dupa cum vor muschii vostri.
  • +84 (84 voturi)    
    manipulare ieftina (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:48)

    pragmatism [utilizator]

    Imbecilul asta de Ponta vb despre nazism cu o usurinta care denota ca habar n-are ce inseamna asta. Păi ... bunicul meu a fost in prizonier lagarele naziste si-a iesit de-acolo cu 35 de kg. Cum isi permite un neica nimeni ca Ponta sa deschida gura atingand acest subiect??? Iar, daca basism inseamna o justite puternica si-o asanare a clasei politice ... dati-mi voie sa ma declar si eu basist :)
    • +44 (44 voturi)    
      Pontalaul a spus clar (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:39)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      Ca vrea debasificarea....sa inteleg ca urmeaza pontificarea?
      Basismul este ceva inventat de pesedei, la fel cum postacii rusi au inventat termenul amerloc sau licurici. Intr-o societate in care propaganda si brainwashing-ul is crunte, cuvintele cheie is importante.
      Romania e o tara saraca, inventezi fenomenul basist si-l asociezi cu nenorocirea oamenilor. Ce obtii?
      Obtii un dofttoroi idiot PM, curand presedinte si decade de mizerie si mai crunta.
      • +22 (22 voturi)    
        incredibil (Luni, 8 septembrie 2014, 0:43)

        sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        adevar grait-a-i!
    • -1 (1 vot)    
      Efectul este același, are dreptate Ponta. (Luni, 8 septembrie 2014, 9:52)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      Și cei închiși sub regimul Basescu ies mai slabi din pușcărie. Să vedeți transformare când o ieși Voicu.
  • +57 (57 voturi)    
    Germania ?? (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:51)

    yoko ono [utilizator]

    A pronunțat Germania ??
    Aia e băsistă, băă..

    ///
  • +50 (50 voturi)    
    da (Duminică, 7 septembrie 2014, 21:58)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    sila, greata, scirba, asta-i tot ce-mi provoaca acest ipochimen, insasi existenta lui e o insulta la adresa umanitatii.
  • +32 (34 voturi)    
    Oare?... (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:19)

    XtrO [utilizator]

    Pana la urma, poate ca suspendarea d-lui Basescu sa fie o treaba foarte buna. Prin asta, prin iesirile publice la care il vor obliga procedurile, ii dau posibilitatea Presedintelui sa iasa la atac impotriva babuinilor rosii, asa cum trebuie si evident ca poate, fara teama de a fi acuzat de incalcarea Constitutiei. Ii deschid astfel o oportunitate nesperata, in care sunt sigur ca dl. Basescu il va face pe VeVe arsice. Pana la urma, oricum nu are nimic de pierdut ci doar de castigat, daca prin aceasta confruntare va reusi sa il scoata din joc pe Ponta si sa creeze astfel un avantaj nesperat dreptei romanesti, care o fi aceea.
  • +7 (11 voturi)    
    He, he... (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:20)

    solar [utilizator]

    Las` ca-i bine fratilor,
    Apare incur
  • +31 (33 voturi)    
    . (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:24)

    tirolez [utilizator]

    Pe mine nu ma sperie Ponta si ce zice el, ma sperie (non)reactia opiniei publice. La cate a facut si zis, pana si Vadim in zilele lui de glorie parea mai normal.
    • +7 (7 voturi)    
      Din păcate ... (Luni, 8 septembrie 2014, 3:07)

      Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ... aveți mare dreptate! Si eu ma întreb ce ar trebuii sa facă nebunul asta sa avem o reacție a opiniei publice...
  • +38 (38 voturi)    
    ponta, mai citeste si tu (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:26)

    BME [utilizator]

    mai pune mana pe carte si citeste si tu ce a insemnat regimul nazist. Oricum, cam toata lumea si-a dat seama ca spui numai prostii. Pana si electoratul vostru de la tara au inceput sa priceapa cum sta treaba.
  • +37 (37 voturi)    
    aloo (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:30)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    sa il sedeze cineva pe acest nou Vadim al Romaniei, care se vrea presedinte !
    Am inghitit de-a lungul timpului o gramada de mizerii si exagerari grosolane de-ale lui Ponta. De la o vreme se joaca de-a dreptul dement cu termeni gen regim totalitar, fascism etc.
    Ceea ce a spus in seara asta are rolul de a sfida inteligenta si bunul simt a oricarui roman care stie 2-3 chestii despre istoria lumii asteia.
    Ar trebui ca si opozitia intelectualitatii si a opiniei publice sa intre intr-o turatie superioara, pe masura exagerarilor lui Ponta.
    AJUNGE !
  • +25 (25 voturi)    
    Deci.. (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:31)

    Alius [utilizator]

    Poanta si cu PSD-ul au fost direct partasi la aceste efecte, fiind la guvernare ceva anisori in acesti 10 ani.

    E prost da.. rau, nu asa.
  • +40 (40 voturi)    
    Ponta = mic si prost (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:33)

    Klaus_CT [utilizator]

    Stimate dom' doctor. Stim cu totii ca va veti muta intalnirile la DNA, nu de alta dar ne dorim cu totii sa infundati puscariile. Pacat este ca trebuie sa platim noi cazarea voastra, la fel ca si pana acum. Indiferent cum se va considera, vom plati mai putin daca stati la puscarie decat liberi. Si altceva, nu sunteti nevinovati.
    Ponta, limitat incompetent, tu privesti putin ce se intampla la granita de est a Romaniei? Ucraina a ajuns in halul in care este din cauza unor politicieni mzerabili si putrezi, asa cum sunteti voi si gasca voastra de lacuste.
    Tu nu ai face fata unei intalniri cu vreun lider european sau american. Unul ca Putin te-ar viola cu perversiuni daca nu te-ai supune. Dar cred ca ai face fata bine, caci atitudine de sclav ai.
    Scuzati-mi vehementa, insa boul asta de Ponta vorbeste de pasarele pe campii, in loc sa faca lucrul pentru care a fost numit. Ponta, GUVERNAM SI NOI CEVA?
  • +35 (35 voturi)    
    Ce hahalera e pontalaul (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:35)

    Wanheda [utilizator]

    Ti se face greata si in acelasi timp rusine ca asta face parte din specia umana....atata vreme cat el poate fi ascociat atat de easy cu taraturile.
  • +29 (29 voturi)    
    Doar o vorba am sa-ti spun, babuinule: (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:37)

    Herodot [utilizator]

    Sictir!
  • +28 (30 voturi)    
    asa , si ? (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:40)

    dkz [utilizator]

    plagiatoru' ce vrea ? sa vina sa ne bage in URSS ?
  • +19 (19 voturi)    
    Victor Ponta (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:49)

    4tz [utilizator]

    Victor Ponta, esti un idiot! Vorbesti numai prostii...
  • +34 (36 voturi)    
    Domnule Ponta,. (Duminică, 7 septembrie 2014, 22:52)

    Teris [utilizator]

    ...a fi basist e, asadar, delict de opinie, de viata etc. Actiunea de "debasificare" presupune ceva camere de gazare sau numai canal ?!
  • +36 (38 voturi)    
    ponta,la limita dementei (Duminică, 7 septembrie 2014, 23:06)

    DanPopescu1 [anonim]

    sa intelegem domn'ponta ca toate personalitatile de la reuniunea NATO au stat la masa cu un nazist? ori tu esti la limita dementei?
  • +32 (34 voturi)    
    Ponta zevzecule...... (Duminică, 7 septembrie 2014, 23:10)

    conul [anonim]

    ....... da-ti cu bostanu' intr-un stalp cu taxa redusa pana ti-o zice Basescu ho', ca numai tapenii si minciuni esti in stare sa gandesti si sa spui.
  • +27 (27 voturi)    
    cat de imbecil... (Duminică, 7 septembrie 2014, 23:44)

    unualibro [utilizator]

    ....trebuie sa fii, pentru ca - in conditiile bugetare actuale - sa initiezi suspendarea unui presedinte si implicit referendum, cu trei luni inainte ca presedintele sa-si incheie oricum mandatul... pentru ce? cui serveste? ce vrei sa demonstrezi? absolut incredibil...
  • +28 (28 voturi)    
    Hai la vot cu mic cu mare (Duminică, 7 septembrie 2014, 23:54)

    bigbrother [utilizator]

    Idiotul asta NU trebuie sa iasă președinte, ba mai mult, trebuie scos din scena politicii românești. Este incredibil cate tâmpenii poate spune, cum poate delira vorbind de nazism ca de ceva banal.

    E cazul sa ieșim la vot pentru a-i bloca orice șansă de a reprezenta aceasta tara, Romania înseamnă mult mai mult decât un neica nimeni care e dispus sa facă orice pentru a ajunge presedinte, un individ fara viziune care nu știe decât sa arate cu degetul si sa spună tâmpenii fara limita la Tv, un habarnist care vrea sa reprezinte o intreaga natiune.

    Deci haideți la vot si spuneți si prietenilor sa facă asta, e cazul sa ne mobilizam sau dam de dracu rău de tot.
  • +23 (23 voturi)    
    dar (Duminică, 7 septembrie 2014, 23:58)

    -mMm- [utilizator]

    efectele PSD-ului dinaintea lui nenea Base? De ele ce ziceti "domnule" Viorel
  • +22 (22 voturi)    
    baiete (Luni, 8 septembrie 2014, 0:04)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Esti incult si prost crescut.
  • +24 (26 voturi)    
    3-4 tampenii, la fiecare declaratie (Luni, 8 septembrie 2014, 0:10)

    Metec [utilizator]

    Regimul Basescu e cea mai mare binefacere pe care Romania a cunoscut-o de la 22 decembrie incoace, jupane Ponta! Baga-ti bine in cap asta! Dupa ce tineretul l-a inlaturat pe nenorocitul de Ceausescu, iar voi v-ati catarat pe cadavrele tinerilor aceia, acum a trebuit sa vina omuletu' asta sa va haituiasca si sa va bage in puscarii pe toti ticalosii mostenitori ai comunismului. Tu, baietelule de 42 de ani, esti doar progenitura tarata a acestor mostenitori, urmasul degenerat al unei tagme gangsteresti! Abia astept sa-ti vad mecla cretina, astazi strambata intr-un ranjet de automultumire, maine in faza de stupefactie, cand vei pierde alegerile... Abia astept!
    • +1 (1 vot)    
      Asa este (Luni, 8 septembrie 2014, 20:38)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Mai devreme sau mai tarziu, va sfarsi cu un fular la gat si celebritate prime-time.
  • +23 (23 voturi)    
    de fapt.... (Luni, 8 septembrie 2014, 0:13)

    minus [utilizator]

    cuvintele "efectele sunt destul de asemanatoare cu cele lasate de regimul nazist in Germania" sunt mai degraba chintesenta regimului Ponta.
    Nu de alta, dar "regimul" sub care traim este cel dominat de PSD, atat ca putere legislativa cat si ca putere executiva.
    Domnu' Ponta, se vede treaba ca Mirel si-a facut bine treaba; pai sa ajungeti sa credeti ca nu sunteti la putere, asta da performanta de tip nazist a lui Traian Basescu!
  • +23 (23 voturi)    
    Interesant.... (Luni, 8 septembrie 2014, 0:18)

    SoimulPatriei [utilizator]

    Mai observa cineva analogiile astea gen "fascism, dictatura, Germania nazista".Nu suna cunoscut prin Ucraina pe acolo?Nu?Nimic?Nici un tipar mic?Cum de comparatia nu este facuta cu Rusia dupa Stalin sau tarism?!
    • 0 (0 voturi)    
      NU TREBUIE SA TE MIRE (Luni, 8 septembrie 2014, 22:50)

      Ellias [utilizator] i-a raspuns lui SoimulPatriei

      doar asta a copiat tot ce se spune in Est...ca vad ca ii place mai mult catre "soare rasare" decat la "soare apune" asa ca nu ne mai mira nimic la acest avorton, rebut uman cu ochelari si zambet "gilette"
  • +20 (20 voturi)    
    Prostul (Luni, 8 septembrie 2014, 0:20)

    tiberius_p [utilizator]

    Prostul n-are nici un chef
    Decat sa ne fie sef
    Prostul n-are nici un rost
    Decat sa mearga prost....


    JOS PROSTIA!!!!!!!!!!!!!
    • -14 (18 voturi)    
      Desi esti un mare poet... (Luni, 8 septembrie 2014, 1:15)

      Habs [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      ...te rog, nu te mai lua de EBA!
    • -15 (19 voturi)    
      Dragii mei... (Luni, 8 septembrie 2014, 1:22)

      Habs [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      cred ca sinteti de acord cu mine ca, daca ar durea prostia, Nuti si Leana erau de mult moarte in chinuri groaznice... Si cum aschia nu sare departe de copac... Ha, ha, ha!!! Cum ar zice marinaru...
      • +6 (6 voturi)    
        E scris la durere (Luni, 8 septembrie 2014, 11:03)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Habs

        Se vede ca suferi adanc scriind aceste ineptii
  • +17 (19 voturi)    
    jos prostovanul bolșevic (Luni, 8 septembrie 2014, 0:49)

    timp tamp [utilizator]

    Dușmanii fascismului au fost bolșevicii care au ucis de două ori mai mulți conaționali decât dușmani.
    Plagiatorul și-a inventat deja o categorie de oameni pe care îi va lichida, băsiștii.
  • +17 (17 voturi)    
    Nesimtirea si prostia la apogeu (Luni, 8 septembrie 2014, 0:57)

    Tyrion [utilizator]

    Compara tontolanul asta pe unul dintre cei mai mari criminali ai istoriei cu Base - cat de .... poate fi? Cat de josnic poate fi un asa zis om? Cat de nesimtit poti sa fii sa compari "victimele" lui Base cu cele ale lui Hitler? Esti prost Tonta? Parca erai doctor. Daca il compara pe Hitler cu Ilici o mai intelegeam dar asa... Cat de prost poti sa fii sa faci comparatii similare lui Putin? Putin Ucraina Nazism vs Ponta Base Nazism => Putin= Ponta. Asta e licuriciul nostru si daca nu ii punem piedica...
  • +18 (20 voturi)    
    Exista o singura solutie! (Luni, 8 septembrie 2014, 0:58)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Daca nu iesim la vot la prezidentiale ne meritam soarta. Victor Ponta este cel mai mare pericol pe care l-a cunoscut Romania din 1989 incoace. Iliescu este un inger pe langa asta. Fratilor iesiti la vot si luati-va si rudele și prieteni. Nu aplecati urechea la tot felul de filosofi ai neamului care va invata sa nu votati sau sa va anulati votul. Astia ori sunt de-ai PSD-ului ori habar nu au pe ce lume traiesc, ori sunt pur si simplu manipulati și ei nici măcar nu știu asta. Mergeti la vot altfel va fi dictatur. Și inca una urata. O sa-l vedem si pe Putin pe la Bucuresti brat la brat cu acest om nefast.
    • -8 (8 voturi)    
      Oh my God! (Luni, 8 septembrie 2014, 3:52)

      Habs [utilizator] i-a raspuns lui Miscarea Focul Dacic

      Suna ca manifestul comunist al lui Pistruiatu'. Patetic... Norocu Base domle ca ne-a scapat de dictatura pina acum! Si de coana Leana ca vrea sa ne scape in continuare! :-) Dragii de ei, ce nu fac ei pentru poporul roman. Si-ar mai lua si inca 20 de mosii... asa... numai ca sa nu cada in miinile bolsevicilor...
      La miscarea Focul Dacic nu s-a aflat ca Base a fost comunist (daca nu si securist) cu acte in regula iar ca Ponta era prea tinar sa aiba macar un carnet de comunist. Saracu' a citit de comunism doar in cartile de istorie. Asta macar stie sa citeasca iar nevasta-sa nu se bucura la o salba de cocosei...
      • +7 (7 voturi)    
        Tineretea nu e scuza (Luni, 8 septembrie 2014, 11:04)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Habs

        Pentru mitomanie, hotie si prostie.
  • +9 (13 voturi)    
    Campania (Luni, 8 septembrie 2014, 1:43)

    Gigi Kent [utilizator]

    Campania electorala va fi foarte interesanta. Ca si alegerile in sine de altfel. Unii (Ponta + Tariceanu) incearca sa capaciteze cele minimum 7.4 milioane de antibasisti care teoretic in turul 2 ar fi suficient pentru a ajunge la Cotroceni. Ceilalti printr-o aparenta fragmentare incearca sa ofere o paleta larga de optiuni in turul I (cine nu il place pe Iohannis poate o place pe Udrea, cine nu o place pe Udrea poate o place pe Macovei samd samd samd) care sa mearga spre oricare s-ar califica in turul 2 si in final sa dea 50% + 1.
    • +8 (8 voturi)    
      Intentionat ai bagat si moroii lui Dracnea? (Luni, 8 septembrie 2014, 3:41)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      In alea 7.4 meleoane? Daca Dracnea nu-i poate reactiva...Pisicul sare, sare din primul tur.
    • -5 (7 voturi)    
      in sfirsit un comentariu inteligent! (Luni, 8 septembrie 2014, 4:11)

      Habs [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Bravo Gigi! Nu credeam ca o sa citesc pe Hotnews un comentariu atit de decent.

      Problema cu Romania este ca Ponta ramine cel mai tinar candidat si deci cel mai susceptibil sa aduca idei noi si mult dorita schimbare de generatie (repet, tipul a citit despre comunism la scoala, spre deosebire de Macovei sau alti neo-capitalisti care au profitat din plin de un statut privilegiat si pe vremea RSR).

      Ar mai fi Udrea, insa nu cred ca reprezinta o solutie cu adevarat oricit de iubitori de manele si tite sint romanii.

      Din ce vad eu, Romania sint doua categorii politice:
      1- oportunistii de dreapta ai caror lideri morali sint de o calitate umana si academica mai mult decit indoielnica (comparabil cu cizmarul si academicianca de trista amintire)
      2- oportunistii de centru-stinga care de bine de rau au figura de "tocilari", deci au invatat cite ceva la scoala (ca sa plagiezi, trebuie sa te documentezi cit de cit...)
      Alegerea se va face dupa gustul fiecaruia. Oricum, intr-o tara in care Vladimir Tismăneanu a fost numit cel care sa judece comunismul din Romania (el care a crescut ca un printisor in Primaverii si se tragea de sireturi cu Nicusor Ceausescu), TOTUL E POSIBIL!!!!
      • +6 (6 voturi)    
        Probabili liderii morali ai stangii (Luni, 8 septembrie 2014, 11:11)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Habs

        Ilici Iliescu, adrian nastase, madalin voicu sunt de calitate academica si umana superioara unor intelectuali precum Plesu, Patapievici, Liiceanu. Inteleg ca pentru o astfel de gandire adrian copilul minune si mircea badea sunt reperele culturale fundamentale. Cate despre un oportunist precum ponta care a plagiat, mintit si furat pentru a parveni el si-a depsit capacitatile intelectuale in momentul cand a parasit functia de chelner la fastfood la Paris. Cat despre ideile noi pacat ca nu are de la cine sa le copie. Am observat ca de la intrarea securistului la parnaie fondurile postacilor platiti s-au subtiat si prezenta lor e foarte firava (numeric si intelectual). Banuiesc ca au ramas doar "voluntarii".
        • -4 (4 voturi)    
          pardon???? (Luni, 8 septembrie 2014, 14:05)

          Habs [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          Plesu, Liiceanu???? Vrei sa spui Udrea si Bercea Mondialu???

          ps: exact ce am banuit... cred ca sint singurul care posteaza fara sa fie platit pe site-ul asta... se vede de la o posta dragul meu...
      • +1 (1 vot)    
        dar timp de 2 ani (Luni, 8 septembrie 2014, 22:58)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui Habs

        de cand pm-eshte..de ce nu a adus nimic? Are majoritate parlamentara, a luat buletinul oficial in mana lor, la guvern, face ordonante la foc automat, de ce nu au facut nimic in acesti doi ani? NU vezi ca nu stii ce scrii? A promis atatea...ce v-a dat mai ametitilor? In afara de flit si baliverne la antene, ce va da? Tu in mintea ta aia "aerisita" ( adica e gol in cutia craniana) crezi ca o tara se conduce la un post de televiziune? Da exemple clare ce a facut acest copy-paste de cand e pm si te cred si imi cer si scuze, aici public. Dar vreau concret realizarile lui ca si PM. Nu vedeti ca va spala creierii mai rau ca la Nufarul? Fratilor..nu va mai uitati la antene..ca veti ajunge mai rau ca sudanezii cu victoras in capul tarii..credeti-ma pe cuvant.
  • +10 (10 voturi)    
    Nazism (Luni, 8 septembrie 2014, 6:52)

    Dana Bob [anonim]

    Eu inteleg ca cei care nu sunt pontisti sunt nazisti!
    Asta in viziunea lui ponta!
    Ce se va intampla cu asa zisi " nazisti"?
    Sper sa nu il mai asculte pe Sova!
    Incepe sa ma sperie gandirea lui Ponta!
  • +5 (5 voturi)    
    si de (Luni, 8 septembrie 2014, 6:58)

    Rafaila [utilizator]

    automobile
  • +6 (6 voturi)    
    ? (Luni, 8 septembrie 2014, 7:34)

    Dedalus [utilizator]

    Sunt curios ce subiecte "politice" vor mai avea acesti oameni politici din decembrie incolo.

    Parca mai e si o tara de guvernat...
  • -2 (8 voturi)    
    faptele vorbesc... (Luni, 8 septembrie 2014, 8:05)

    mendax [utilizator]

    nici nu mai stau sa ascult ce zice asta...se stie ca ponta si basescu sunt mana in mana...degeaba face ponta pe oripilatul si vrea sa ne abureasca cu povesti antibasiste...asta-i pentru multimea care cere sange...dar jocurile se fac in spatele portilor inchise, departe de ochii multimii...
  • +5 (5 voturi)    
    ponta si regimul lui : scelerat ! (Luni, 8 septembrie 2014, 9:24)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Definitie DEX :persoană vinovată sau socotită capabilă de mari nelegiuiri și crime; om mârșav, ticălos, criminal.
    Incearca ca si ceausescu,
    1sa ne domine cu aceleasi mijloace (propaganda, manipularea si frica de a nu fi etichetati precum vitele ca fiind "basisti"),
    2 ne propune "un nou model de tara" dar nu ni-l arata, 3 a facut din parlament o mare adunare nationala la fel de detestabila si total la cheremul lui, si cel mai important ,
    4 inlocuieste in mentalul public coruptia cu evaziunea fiscala !!!
  • +7 (7 voturi)    
    Einstein (Luni, 8 septembrie 2014, 9:49)

    MichiuStefan [anonim]

    Parafrazand pe Einstein, pot afirma fara dubii ca poate Universul e finit, cert este ca marsavia acestui individ ajuns prin prostia romaneasca PM, este infinita!
  • +4 (4 voturi)    
    OH. (Luni, 8 septembrie 2014, 9:58)

    letsoc [utilizator]

    Trebuie sa avem o constitutie adevarata. Altfel suspendarea presedintelui va fi jucaria preferata a parlamentarilor saraci cu duhul precum majoritatea populatiei . Imi vine sa ma kk pe mine de ras . Tariceanu mare reformator al liberalismului lucreaza de zor la transformarea lui in liberalism socialist ( e si asta o reforma ,nu ? ), Ciorbea , mare taranist transformat in taran mort in papusoi , Floricica ( Crin ) Antonescu mare coordonator de reforma a constitutiei zace in depoul tramvaielor politice cu releele arse , Dragnea-Regiune un mare fas , Ponta o promisiune a lui tata -dumnezeu-socru ca va ajunge super zeu, un fel de STALIN care va scapa tara de regimul nazist (nu conteaza cate victimecolaterale vor fi ) . Jos , jos de tot sta poporul cu mana intinsa dupa un blid cu fasole , daca se poate cu ciolan ( resturi ) si cu ochii in sus , poate mai pica ceva moaste pentru pupat ( pentru intregirea satisfactiei depline,nu-i asa ? ). Asa ca dragi tovarasi ( atentie tineret , invatati bine cuvantul acesta ) priviti in zare unde mijesc zorii socialismului luminos . Salut voios de pionier , NC .
  • +10 (10 voturi)    
    Fantoma lui Băsescu la Cotroceni (Luni, 8 septembrie 2014, 10:09)

    mono61 [utilizator]

    Dacă, Doamne fereşte!, Ponta ajunge să fie preşedintele României, el şi guvernele lui vor avea ca program, aşa cum singur spune, debăsificarea României. Altfel spus, aşa cum nu a făcut nimic pînă acum decît să strige "Jos Băsescu!", nu va face nimic nici de-acum încolo decît că va acuza greaua moştenire lăsată de Băsescu.
  • +5 (5 voturi)    
    Nu te opri aici, scumpete ! (Luni, 8 septembrie 2014, 10:32)

    Cuca [utilizator]

    Ponta incepe sa devina atit de amuzant cu obsesia lui maladiva cu Basescu incit incepe sa-mi devina de-a dreptul simpatic, sincer - asa cum iti este simpatic si nebunul satului, care bate din niste nuiele in piata centrala, incercind sa cinte Lambada.

    Astept mereu cu interes si anticipatie ce noua prostie va mai spune.

    Urmatoarea probabil ca va fi o comparatie Basescu-Hiroshima.

    De ce sa te opresti la efectele razboiului asupra Germaniei distruse ? Hai, dragutule, poti mai mult decit atit !
  • +5 (5 voturi)    
    Esti PATETIC (Luni, 8 septembrie 2014, 10:37)

    antrax [utilizator]

    Sper sa v-o luati in bot si tu si PSD, la alegerile astea. Deja sa compari 10 ani de democratie cu nazismul, ai ajuns departe.

    Iar daca castigi, ghici cum isi va face campania urmatorul candidat peste 5 ani? Antipontism, ha ha! Ai deschis cutia jegurilor, felicitari.
  • +8 (8 voturi)    
    Dus cu pluta! (Luni, 8 septembrie 2014, 10:38)

    tenismenul [utilizator]

    Ca sa compari cei 10 ani la conducere ai lui Base' cu urmele lasate de regimul nazist din Germania, trebuie sa fii dus cu pluta, nenica! Daca prin absurd ajunge Ponta presedinte, abia atunci putem fii comparati cu germanii in perioada nazista. Doamne, cum de -i mai tine pamantul pe astfel de infantili? El vorbeste, care nu are nici o strategie de viitor a Romaniei, macar pe termen scurt, daca nu lung? PSD-ul asta e partid? Sau o adunatura de scoliti la "Stefan Gheorghiu"?
  • +8 (8 voturi)    
    chiar (Luni, 8 septembrie 2014, 10:45)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    pe acest individ il voteaza 40%? Nu intelege nimeni ce prostii spune?

    Imi vine sa cred ca lumea cu ceva creier si scoala a parasit Romania.
    Asa o fi ?