Liviu Dragnea: Suspendarea lui Basescu se poate lua oricand in calcul, dar trebuie sa fim pragmatici

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 5 septembrie 2014, 12:21 Actualitate | Politic

Suspendarea presedintelui Traian Basescu se poate lua oricand in calcul, dar trebuie si o abordare pragmatica, a declarat, vineri, la Targoviste, presedintele executiv al PSD, vicepremierul Liviu Dragnea, citat de Agerpres.

"'Suspendarea lui Traian Basescu se poate lua in calcul oricand, in orice zi, in orice ora, in orice secunda, pentru ca el si cand respira incalca Constitutia. Dar nu stiu daca se pune problema acum, pentru ca trebuie sa ai o abordare pragmatica, pana la urma. Si va spun eu care am condus campania referendumului in 2012 si am primit si 'un premiu' pentru aceasta activitate. Cu actuala legislatie privind referendumul este destul de dificil. Dar sa vedem ce mai face in continuare", a afirmat Liviu Dragnea.

Vicepremierul a fost prezent, vineri, la Targoviste, unde a inmanat cheile de la 12 microbuze scolare catre primari din judet, a fost prezent la semnarea mai multor contracte pe OG 28/2013 vizand Programul national de dezvoltare rurala si a sustinut o conferinta de presa.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

2752 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    La fel cum se poate lua in calcul (Vineri, 5 septembrie 2014, 12:23)

    Bogdan_100 [utilizator]

    incarcerarea infractorului Dragnea ce viseaza sa repete furtul de voturi la noile alegeri. Putem calcula multe.
  • +12 (16 voturi)    
    demiterea lui Ponta (Vineri, 5 septembrie 2014, 12:28)

    Gheorghescu [utilizator]

    ar trebui luata in calcul foarte serios demiterea lui Ponta pentru tradarea intereselor nationale si subminarea economiei nationale.
    • +1 (5 voturi)    
      viiisee, taică, vise! (Vineri, 5 septembrie 2014, 15:20)

      Taunele [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghescu

      Visaţi mult, voi, ăştia de la pâmp!:-)
      • +2 (2 voturi)    
        Am visat si la (Vineri, 5 septembrie 2014, 17:06)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

        Nastase, Voiculescu. Visam si la Dragnea, la Hrebenciuc. Singurul la care nu mai visam e Ilici Iliescu pe care il lasam in plata Domnului, sa-i dea pe cat a pacatuit, si cat mai repede.
  • +12 (16 voturi)    
    Da asa este (Vineri, 5 septembrie 2014, 12:35)

    spysoby [utilizator]

    Dragnea simte in spate rasuflarea procurorilor ." pentru ca el si cand respira incalca Constitutia. " talibanismul pur existential .
  • +8 (14 voturi)    
    POATE ca incalca Constitutia,dar nu minte ca Ponta (Vineri, 5 septembrie 2014, 12:46)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Niste dovezi, ceva, de incalcare a Constitutiei ...? Din gura e simplu sa spui, mai trebuie si exemple concrete, cu fapta si articol incalcat, apoi mai vorbim, ba chiar ar trebui sesizat direct Parlamentul si Curtea Constitutionala.

    Despre Ponta, numai de bine, minte in continuare - si aici e buna imaginea data de Dragnea - CUM RESPIRA !
  • +3 (5 voturi)    
    Si costurile? (Vineri, 5 septembrie 2014, 13:03)

    antrax [utilizator]

    Cat e halatul? Ca sa zic asa? Conteaza? Sau oricum aveati prea multi bani si nu stiti cum sa-i mai cheltuiti? Dar de revizuirea constitutiei, mai ziceti ceva? Parca era marele vostru proiect pt 2014?
  • +3 (5 voturi)    
    Trrr... (Vineri, 5 septembrie 2014, 13:08)

    verid [utilizator]

    Dragnea pare mail istet decit Pon Ta si isi da seama ca o eventual a suspendare in acest moment l-ar ajuta pe Traian Basescu sa-si impuna candidatul propriu cu 60% Inca din primul tur!
  • +6 (10 voturi)    
    dizolvarea Parlamentului e o idee mai bună (Vineri, 5 septembrie 2014, 13:09)

    visio [utilizator]

    mai știm că pușcăriile gem de nevinovați, și că Dragnea va renunța la costumul Armani pentru hainele cu dungi!
  • +2 (6 voturi)    
    hehe (Vineri, 5 septembrie 2014, 13:32)

    bogdan1477 [utilizator]

    "Suspendarea lui Traian Basescu se poate lua in calcul oricand, in orice zi, in orice ora, in orice secunda, PENTRU CA EL SI CIND RESPIRA INCALCA CONSTITUTIA"

    Pai voi asta induceti din 2007 populatiei uslamiste. Ca Basescu incalca Constitutia prin simpla lui existenta pe Pamant. Si votacul, cum are nevoie de-un vinovat care sa-i serveasca drept scuza pentru statutul de ratat, il uraste din toti rarunchii pe Basescu. Sunt curios ce scuze lveti mai gasi anul viitor, cind Basescu va fi si el in opozitie.
  • +4 (8 voturi)    
    Mai lasa-ti prostiile (Vineri, 5 septembrie 2014, 13:38)

    Mihai_Silas [utilizator]

    Ma oameni buni dar voi n-aveti altceva mai bun de facut decat sa-i urmariti orice miscare a lui Basescu. Bun sau rau e totusi Presedintele Romaniei. Tot apare cate unul sa-l ironizeze, uitati-va la voi mai intai, este vreunul din voi cu dosar lacrima. Concentrati-va ura pe ceva constructiv nu puteti fi toti presedinti. Cat despre Ponta asta nu face altceva decat sa-i numere bataile inimii lui Base, oare chiar nu este altceva mai important de facut luati exemplu de la tarile civilizate.
  • +3 (7 voturi)    
    BASE... (Vineri, 5 septembrie 2014, 14:10)

    a.ardeleanul [utilizator]

    ...la masa cu cei mai puternici oameni din lume,pontanacu,dragnea si ceilalti excroci iliescieni cu uneltirile/chinezii/rusii. Cata ipocrizie/impostura in gasca mafiotilor psd-iste!!!
  • +3 (7 voturi)    
    Calcul (Vineri, 5 septembrie 2014, 14:14)

    Dana Bob [anonim]

    Eu zic sa luati in calcul suspendarea dupa 22 decembrie!
    Macar va faceti hatarul !
  • +3 (3 voturi)    
    Muica, da prosti isi crede Dragnea, votacii ! (Vineri, 5 septembrie 2014, 18:32)

    Plagarus [utilizator]

    Poate ca si pe Obama ati putea voi sa-l " suspendati " daca-i musai electoral !
    • 0 (0 voturi)    
      "Muica, da prosti isi crede Dragnea, votacii ! " (Vineri, 5 septembrie 2014, 23:36)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Nu "si-i crede", ci ii cunoaste bine...
  • 0 (0 voturi)    
    Sa te crucesti si nu alta! (Vineri, 5 septembrie 2014, 23:43)

    ofCAER [utilizator]

    Zice dl Dragnea: "Cu actuala legislatie privind referendumul...", ca si cind nu sunt ei stapinii parlamentului si nu scot pe banda rulanta legi in folosul propriu...
    De ce nu ne zice dl Dragnea nimic despre regionalizare, pe care si-a asumat-o pentru anul 2013? Ce se-ntimpla, a expirat ea sau a expirat el?!