VIDEO Elena Udrea a cantat in direct: Tu nu ai timp, tu nu ai lacrimi. Nimic din tine n-ai sa mi dai

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Joi, 4 septembrie 2014, 9:08 Actualitate | Politic

Elena Udrea cantand in direct
Foto: Captura YouTube
Candidatul PMP la prezidentiale, Elena Udrea, a cantat live, miercuri seara, intr-o emisiune de tip tabloid la Kanal D, completand astfel actiunile de campanie electorala cu care spera sa castige simpatia publicului. Udrea s-a mai remarcat printr-o serie de gesturi populiste: vizita la manastirea Tismana, care ulterior a primit de la Guvern 2 milioane de lei, la fel ca manastirea Nicula vizitata de premierul Ponta. Elena Udrea incerca sa para populara si pe pagina sa de Facebook, unde a postat imagini cu ea cumparand salam Victoria, paine si ardei de la alimentara, dar cu IPad-ul in mana.

Varianta cantata de Elena Udrea

„Curând va fi o noapte lungă/ Si fără tine-mi va fi greu/ Iubitul meu vino la mine/ Te-aştept să vii de Anul Nou/ Răd şi plâng şi te strig aiurând/ E soare şi ploaie, e cald sau e vânt/ Din somn mă trezesc şi tresar speriat/ Dar nu-i nimic, doar am visat/ Tu nu ai timp, tu nu ai lacrimi/ Nimic din tine n-ai să-mi dai/ Iar vii, iar pleci şi nu-mi rămâne/ Nimic din florile de mai/ Tu nu ai timp, tu nu ai lacrimi. Nimic din tine n-ai să mi dai“


Varianta originala a piesei "Rad si plang" cantata de Florian Debu




Nu sunt singurele actiuni de acest gen. Udrea a sarit anul acesta cu parasuta, intr-o actiune menita sa-i sublinieze curajul. S-a mai remarcat si in alte campanii electorale corsetand, punand muraturi sau dand cu mopul.


Citeste mai multe despre   






















10288 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    No comment... (Joi, 4 septembrie 2014, 9:33)

    Miky60 [utilizator]

    Mai este ceva de comentat in comportamentul lui Nuti? Pacat ca nu are consilieri de imagine la fel de buni ca ai domnului Basescu
    • +1 (21 voturi)    
      Un politiican normal, firesc.Felicitari! (Joi, 4 septembrie 2014, 10:22)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Cum a cantat live, fara un pic de pregatire? Cu siguranta a cantat mai bine decat cantaretele declarate a fi asa! De apreciat, chiar are voce, stie sa intre pe note.... Iata ca dincolo de politicianul dur pragmatic, serios, implicat vedem o femeie normala ca tot omul de rand. Ca sa vedeti ce inseamna sa i se confectioneze o imagine falsa de catre frustratii care o invidiaza! Asa este Elena Udrea, o femeie inteligenta, frumoasa, spontana, eleganta, cu umor dar si necrutatoare cand este vorba de politica! Ii urez succes la prezidentiale, romanii au sansa sa voteze o femeie frumoasa in toate si sa se mandreasca cu ea la Cotroceni!
      • +2 (8 voturi)    
        Udrea, tu esti?! (Joi, 4 septembrie 2014, 13:27)

        ember [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        cam jenante comentarii ai.
      • +1 (7 voturi)    
        :)) (Joi, 4 septembrie 2014, 16:26)

        corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Nuți, tu ești?
    • -1 (5 voturi)    
      Èste o femeie frumoasa, (Joi, 4 septembrie 2014, 22:03)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      inteligenta, curajoasa. Starneste multe invidii.
  • -8 (16 voturi)    
    mai vrem (Joi, 4 septembrie 2014, 9:42)

    Nevermind [utilizator]

    Ar trebui sa fie po pulara pana la capat. Pentru baietii de cartier, niciun favor de vreo oarecare natura?
    • +6 (20 voturi)    
      Udrea presedinte ! (Joi, 4 septembrie 2014, 10:16)

      BogdanCojocaru1 [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

      As vrea cu tarie sa-l vad pe ortodoxul sef Ponta Naum evoluand vocal chiar si cu " M-a facut mama oltean "...NU INDRAZNESTE fiindca stie ca s-ar umple de ridicol, iar a doua zi un eventual sondaj l-ar arunca definitiv din jocul politic...Romania e o tara in care numarul afonilor e mic, iar dottore face parte din acea nefericita categorie! Tonul rautacios al textului de fata n-avea niciun rost...Elena Udrea este charismatica, iar prezenta sa pe sticla face rating urias...prezenta sa printre oameni aduna multimi de admiratori, lucruri pe care NU LE POT FACE alde dottore, Johannis, sau Macovei...ei nu au pic de umanitate, ei sunt robotizati, fabricati!!! Felicitari, Elena Udrea!!!
      • 0 (16 voturi)    
        rating (Joi, 4 septembrie 2014, 11:18)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui BogdanCojocaru1

        La fel si Debbie Does Dallas. Sa inteleg ca udrea o sa tintesca un rating de dimensiuni mai mari si o sa apara si altfel pe sticla? Chiar... si violurile de la ora 5 au super rating... urmeaza ceva in direct cu duamna udrea? :)))) :D
      • 0 (14 voturi)    
        Woow! (Joi, 4 septembrie 2014, 11:25)

        marki [utilizator] i-a raspuns lui BogdanCojocaru1

        S-au înmulțit postacii udriței! Dar dintre toți, cristiann80 (Cristi Preda, tu ești?) e, de departe, cel mai... pe placul meu. I-auziți, citiți și vă cruciți:(!)
        „Iata ca dincolo de politicianul dur pragmatic, serios, implicat vedem o femeie normala ca tot omul de rand.”
        Sau: „... o femeie inteligenta, frumoasa, spontana, eleganta, cu umor dar si necrutatoare cand este vorba de politica! Ii urez succes la prezidentiale”, bla bla...
        Iar eu îi urez lui cristiann80 vise placute!
      • +4 (4 voturi)    
        Oltean??? (Joi, 4 septembrie 2014, 18:14)

        soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui BogdanCojocaru1

        Glumesti!
        Dupa el, se trage din italieni din Trieste si din albanezi.Hahahhahah!
        Dupa mine, e sovietic din Asia.Bunicul sau, naumovici (evreu din rusia), sef al trupelor kgb/nkvd, venit cu ana pauker si si cu alte primate sa mulga Romania de bunatati, s-o distruga.
      • 0 (2 voturi)    
        Ironii ieftine, dar periculoase. (Sâmbătă, 6 septembrie 2014, 18:03)

        George C. [utilizator] i-a raspuns lui BogdanCojocaru1

        Nu v-ati saturat de atacurile astea marunte, dar odioase care hranesc extremismul, intoleranta si fanatismul? Ponta si MRu -evrei, Iliescu si Basescu - tigani, Udrea si Corina Cretu - femei usoare. Inteleg ca in politica nu e loc de corectitudine politica, dar atentia ar trebui intreptata catre faptele lor, nu rispita in hatespeech-uri care afecteaza mentalitatea si incurajeaza discriminarile de tot felul. Uite-asa perpetuam misoginia, antisemitismul si rasismul.
  • +3 (13 voturi)    
    =) (Joi, 4 septembrie 2014, 9:55)

    prostu satului [utilizator]

    Telespectatorii din Kanal voteaza si fiind mai stangaci din fire poate dau cu stampila pe langa Ponta.

    Poate prinde si-o emisiune Acasa si da pe spate telenovelistele patriei.

    Daca canta prin alta parte, pe la posturi cu staif si fite de dreapta era alta mancare de peste.
  • -5 (19 voturi)    
    cea mai mandra fiica a Plescoiului (Joi, 4 septembrie 2014, 9:58)

    nellino [utilizator]

    a ajuns departe!
  • +10 (12 voturi)    
    dar ce aveţi, bre? (Joi, 4 septembrie 2014, 10:23)

    Kentt [utilizator]

    publicul Kanal D şi Acasă nu votează?

    Toţi românii sunt intelectuali cu nasul fin?
    • 0 (10 voturi)    
      Barbie-leap in time (Joi, 4 septembrie 2014, 10:33)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Kentt

      Oare nu-si da seama de ridicol ,la asa aparitii 'stralucite'. Discretia si in machiaj spune multe despre inteligenta persoanei
  • +1 (3 voturi)    
    :| (Joi, 4 septembrie 2014, 10:38)

    rochiri [utilizator]

    :|
  • +9 (11 voturi)    
    ...şi mai e ceva (Joi, 4 septembrie 2014, 10:59)

    Kentt [utilizator]

    Cu cine ar trebui să voteze publicul Kanal D şi Acasă?

    Ar trebui lăsat în tolba lui Ponta numai pentru că se uită la Kanal D şi Acasă?
  • -3 (7 voturi)    
    Ah, ce surprinzător...! (Joi, 4 septembrie 2014, 11:15)

    marki [utilizator]

    „Aniţa lui Vodă se primbla-n caretă;
    Lenuţa lui Băse e mult mai concretă:
    Ea nu vrea zorzoane şi fleacuri o mie,
    Nu vrea decît tronul, la Preşedinţie!”
    http://www.observatorcultural.ro/Anita-lui-Voda*articleID_30682-articles_details.html

    Iar pentru asta, calcă totul în picioare, nimica nu-i stă în cale... (Se urcă și în copac :) :) )
  • +6 (8 voturi)    
    Macar are (Joi, 4 septembrie 2014, 12:03)

    Gabi M [utilizator]

    curaj sa apara intr-o emsiun e e tip tabloid si sa cante.Bravo ei!!Succes!
  • -4 (10 voturi)    
    EU (Joi, 4 septembrie 2014, 12:24)

    kronk [utilizator]

    Dar la flaut cind ne cinta?.Sau ii cinta numai marinelului pe sub masa?
    • +2 (4 voturi)    
      Canta carlanul (Joi, 4 septembrie 2014, 18:17)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      la ouale lui bombo destul!!!
  • +1 (9 voturi)    
    unii vor să înţeleagă, şi pace (Joi, 4 septembrie 2014, 12:24)

    Kentt [utilizator]

    Să zicem că Elena Udrea n-a făcut bine încercând să cucerească publicul Kanal D.

    Îmi spune şi mie cineva cum câştigă un astfel de public Monica Macovei?
    • +6 (6 voturi)    
      Recită ... (Joi, 4 septembrie 2014, 15:34)

      LianBerthold [anonim] i-a raspuns lui Kentt

      ... din Codul Penal. :D :D
  • +1 (5 voturi)    
    mai sunt programe TV la care ar putea aparea (Joi, 4 septembrie 2014, 15:33)

    baimarean [utilizator]

    Voi la care ati vrea s-o vedeti?
    Hai, lasati imaginatia sa zburde :)))
    Eu l-a "schimb de mame"..cel putin.
  • +1 (3 voturi)    
    ? (Joi, 4 septembrie 2014, 16:07)

    I [utilizator]

    nu inteleg de ce Udrea "incearca sa para populara" cand face ce fac toti cei care sunt populari. HN incearca sa-i taie din sanse cumva?
    • +1 (1 vot)    
      sanse? (Joi, 4 septembrie 2014, 21:45)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui I

      Ce poti sa tai din zero? Ah, ai dreptate... iese un zero barat.
  • -1 (7 voturi)    
    cântat?! (Joi, 4 septembrie 2014, 16:26)

    corvus coraX [utilizator]

    Eu am crezut că a râgâit...
    • +2 (2 voturi)    
      Fiecare banuieste (Joi, 4 septembrie 2014, 18:18)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      dupa cum traieste!!!
  • +1 (5 voturi)    
    pe bune? (Joi, 4 septembrie 2014, 20:17)

    Manes [utilizator]

    - Tu nu ai timp, tu nu ai lacrimi. Nimic din tine n-ai să mi dai ....
    ce rau te-ai facut nea Base....