VIDEO Mircea Geoana: Numele meu, pe lista foarte scurta de potentiali candidati PSD. Vedem daca Ponta vrea premier

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 iunie 2014, 13:46 Actualitate | Politic


Mircea Geoana
Foto: HotNews / DP
Mircea Geoana a declarat, miercuri, ca numele sau figureaza pe lista "foarte scurta" de potentiali candidati PSD la prezidentiale, el aratand ca viitorul candidat va fi decis cu calm si intelepciune si ca trebuie discutat si cu Victor Ponta despre intentia declarata a acestuia de a ramane premier, transmite Mediafax.

Intrebat daca ia in calcul ca la Congresul PSD din septembrie sa supuna acestui for intentia sa de a candida la prezidentiale, Geoana a precizat: "Vom decide la timpul potrivit si vom alege cu intelepciune, conform Statutului, care e cea mai buna formula".

"Va trebui sa discutam si cu Victor Ponta pentru ca pana la urma trebuie sa vedem daca declaratiile lui cu privire la dorinta de a-si continua mandatul de premier pana in 2016 - care e mai mult decat legitima, pentru asta a fost votat, pentru asta am fost votati in 2012 - se pastreaza sau nu", a adaugat Geoana, potrivit Mediafax. El a mentionat ca numele lui se afla pe lista scurta cu eventuali candidati PSD.

"Deci cu calm si cu rabdare. Avem resursa politica la nivel inalt, in partid, asta e luxul, intre ghilimele, pe care il avem, de a avea candidati intre care si numele meu se afla acolo sus pe lista foarte scurta de potentiali cadidati PSD", a mai spus Mircea Geoana, cel care a pierdut alegerile prezidentiale in 2009 in fata lui Traian Basescu.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3848 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    LOOL (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:53)

    adrian8 [utilizator]

    'prostanacul' strikes again !
  • +7 (7 voturi)    
    Geoanela (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:54)

    CititorulComentator [utilizator]

    Și-a pregătit și discursul, zice așa:

    "Mihaela, dragostea mea, am învins!!!"

    Restul nu prea se înțelege, că e scris de mână, ceva cu Băsescu și dictatură.
    • +6 (6 voturi)    
      Neah (Miercuri, 4 iunie 2014, 16:56)

      federal [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      " Mihaela, dragostea mea, sunt pe lista"
      [ P.S. Promit sa nu ma duc diseară nici la Vântu, nici la Niculae] ,

      hai sa o luam pas cu pas, nu sărim asa in candidaturi , nu?.... :)
  • +7 (7 voturi)    
    :) :) :) (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:55)

    dovlecel [utilizator]

    Azi e 1 Aprilie cumva? :)
  • -5 (5 voturi)    
    Mircea Geoana este o propunere serioasa (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:58)

    abel [utilizator]

    pentru functia de presedinte si de numele lui nu sunt legate scandaluri de coruptie .
    • +7 (7 voturi)    
      Probabil da (Miercuri, 4 iunie 2014, 15:39)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui abel

      Cred ca aveti dreptate... problema este ca, din cate observ, toata lumea pufneste in ras cand aude de MG. :)) inclusiv eu. Asa ca va fi greu de prezentat ca un catindat "serios". E ca si cum l-ai propune de Ronald McDonald.
  • +6 (6 voturi)    
    Domnu Ponta, domnu Dragnea, (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:59)

    CosminMaricari [utilizator]

    Vă rog io frumos, măcar de mila Mihaelei, dragostea dumnealui, puneți-l pe Mircea catindat.

    (Și nu are nicio legătură cu faptul că e probabil singurul candidat PSD care ar putea pierde în fața candidatului PDL-PNL, jur pe cravata mea de pioner!)
  • +6 (6 voturi)    
    Ca musca la arat? (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:01)

    LiviuIordache [utilizator]

    Din comica, figura asta devine tragica, o musca la arat de profesie, un soricel ("tropaim, tropaim"), un rebut pomanagiu de-o viata, nu scapa niciun prilej sa se faca de ris. Arbitru de fotbal de divizia C (o sacosa de cirnati, un plin de benzina), chelner de bacsisuri mici a fost o viata intreaga. Ghinionul vietii lui e ca s-a nascut in Primaverii (tatal lui era general, sef al subteranelor de fuga ale lui Ceausescu, sarcina de raspundere), ca altfel invata sa si munceasca...
  • +6 (6 voturi)    
    Reloaded (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:02)

    Ion Zapada [utilizator]

    Mihaela, dragostea mea reloaded??
    Sa imi pregatesc sampania ca vad ca merita.
  • +14 (14 voturi)    
    Geoana.... (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:07)

    justin puscasu [utilizator]

    mai vrea odata :)
  • +16 (16 voturi)    
    Delusional (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:07)

    Orpheus [utilizator]

    Omul asta e in realitatea lui personala...
    • +5 (5 voturi)    
      Nici macar aia nu e a lui! (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:40)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

      E a Mihaelei!
      )))
    • +6 (6 voturi)    
      io zic ca este ambitia Mihaelei (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

      nu are alt motiv sa ii declare dragostea ))))
  • +7 (7 voturi)    
    Casa de la stat! (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:34)

    Cataleya [utilizator]

    De vreo 7 ani, individul asta se tot muta din casa pe care i-o ofera statul , gratuit.
    Norocul lui ca a inventat Plagiatorul un post anume pt Geoana, parca l-a facut un fel de reprezentatnt onorific al Premierului, ca sa poata ramane in vila respectiva.
    Un junghi in coasta Romaniei, asta este dl Geoana "prostanacul" natiunii!
    • -4 (4 voturi)    
      hmm ... (Miercuri, 4 iunie 2014, 16:04)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      nu sunt fan jeoana .. dar asta e argument ?

      hint : basescu ..casa ...etc .... ring a bell ?
      • +5 (5 voturi)    
        Argumentul e simplu (Miercuri, 4 iunie 2014, 16:44)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        si l-a expus seful sau de partid Ilici Iliescu geoana e un prostanac. Romanii au ales sa fie reprezentati de hoti, curvari, corupti dar niciodata de prosti. Argumentul meu personal: omul nu are demnitate si principii vezi baletul cu dreapta , constantinescu apoi psd ... Educatia securista din familie nu se lasa stearsa de scolile din afara.
        • -2 (2 voturi)    
          da , asta e argument ... (Miercuri, 4 iunie 2014, 17:20)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          da ce a zis 'duduia' de mai sus .. nu este .
  • +6 (6 voturi)    
    Spune oarecum adevarul (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:34)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Ca ne bufneste rasul sau nu....cam aceasta este realitatea din PSD...nu au ce candidati sa sustina....in cazuri de maxima necesitate, apeleaza la o diversiune de " independent" de genul Diaconu sau Oprescu....PSD este un mare, mega-mare partid, un mamut comunist care atunci cand se misca, este ca tancul rusesc, dar nu are nimic calitate in spate....doar o gloata de mafioti care lucreaza sentimental sa cucereasca crezand ca toti gandesc ca ei
  • +6 (6 voturi)    
    nu cred (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:41)

    naenae [utilizator]

    Tu ai pierdut deja o data. Nu cred ca iti vor acorda inca o ocazie sa-i faci de ras.
  • +8 (8 voturi)    
    Mihaela, dragostea mea (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:46)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Tzopaila, eu sper ca tu sa fii iarasi candidatul PSD, sincer. Daca esti tu, macar avem o oaresice certitudine ca PSDul nu va lua presedintia.
    Ma tem insa ca te agiti ca un pepsi, degeaba.
    Intre timp te-ai si metamorfozat, ai devenit ca o papusa de guma batrancioasa si care nu inspiri deloc incredere. Esti ca in filmul cu Nicholson - Clovnul, parca.
  • +6 (6 voturi)    
    Un caraghioz (Miercuri, 4 iunie 2014, 14:55)

    istoriograf [utilizator]

    ......