Chitoiu, David si Gerea, in biroul lui Tariceanu. Ponta: Sedinta din biroul lui Tariceanu e a USL

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 26 mai 2014, 13:48 Actualitate | Politic


Liberalii Daniel Chitoiu, Cristian David si Andrei Gerea se afla, la ora transmiterii acestei stiri, in biroul presedintelui Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, unde se desfasoara si o reuniune a liderilor coalitiei guvernamentale, premierul Victor Ponta aratand ca este vorba despre o sedinta USL, transmite Mediafax.

Intrebat de ce a ales ca reuniunea coalitiei guvernamentale sa aiba loc in biroul lui Tariceanu, Ponta a precizat, inainte de sedinta, ca nu a fost o alegere si ca fostul premier i-a invitat la reuniune pe liderii coalitiei.

"Nu am ales, domnul Tariceanu ne-a invitat si dupa cum stiti ne vedem la Senat", a spus Ponta. Intrebat daca reuniunea ar putea fi interpretata ca sedinta USL, Ponta a raspuns: "Chiar asa si e".

In biroul lui Tariceanu au venit, inaintea liderilor coalitiei, fostii ministri liberali Chitoiu, David si Gerea. Ulterior Ia reuniune au venit Valeriu Zgonea, Ilie Sarbu, Liviu Dragnea, Marian Neacsu, Gabriel Oprea, Daniel Constantin, Hunor Kelemen, Verestoy Attila si Laszlo Borbely.    






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6282 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Iar isi vand pielea liberalii (Luni, 26 mai 2014, 13:56)

    dafao [utilizator]

    Tariceanu vinde din nou liberalii, PSD cu cele 17% castiga alegerile prezidentiale. Nu-i lasati sa va puna crucea, altfel PNL va ajunge precum PNTCD, un partid cu 1%-2% doar nostalgicii vor mai vota acest partid daca USL se renaste.
  • +11 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 26 mai 2014, 14:02)

    [anonim]

  • +10 (10 voturi)    
    Acolo se pune tara la cale! (Luni, 26 mai 2014, 14:02)

    Cataleya [utilizator]

    Acolo, acum, se hotareste soarta Romaniei pt urmatorii ani.
    Si daca le ies manevrele abjecte, va fi vai si-amar de c-uru' romanilor!
    Acum e momentul in care Antonescu poate sa aduca cel putin un ultim serviciu PNL-ului. Un adevarat serviciu, nu unul de-ala "a la Cacarau"
    Sa ramana pe functie pana la viitorul congres si in acest timp de cateva saptamani sau de-o luna de zile sa-si puna pingele duble la opinci si sa ia tara la cutreierat pana pica mort de oboseala.
    Sa mearga prin tara sa discute cu oamenii din PNL, si cand spun "sa discute" chiar asta trebuie sa faca. Nu sa le tina discursuri sforaitoare si sa se laude pe sine cat de bun, corect si cinstit este el.
    Nu. Trebuie sa-i tina stransi, sa nu-i lase sa pice in ghearele tradatorului Tariceanu.
    Si daca Antonescu reuseste acest lucru, poate pleca de la sefia PNL, chiar daca nu cu fruntea sus, dar macar pe usa din fata!
  • +12 (12 voturi)    
    ce caractere jegoase (Luni, 26 mai 2014, 14:04)

    mircearh [utilizator]

    anul trecut Ponta se pupa cu Antonescu si isi declarau iubire eterna, azi il fenteaza si baga liberalii in sedinta dupa cum are chef. Ce poti spune despre Tariceanu si Ponta in cazul asta, altceva decat ca sunt doua caractere jegoase ? Ca de la alde Chitoiu n-am vreo pretentie .
  • +10 (10 voturi)    
    da pana la urma sobolanii sunt acolo (Luni, 26 mai 2014, 14:05)

    lucadd [utilizator]

    sa faca USL-ul sa traiasca...numai Crinul sa ofilit...
  • +16 (16 voturi)    
    Incep sa cred ca Tariceanu este mult mai nociv (Luni, 26 mai 2014, 14:08)

    Excelsior [utilizator]

    decat mi-a parut in perioada cand era prim-ministru si decat s-a dovedit acum cu dezertarea la ciolanul USL-ist.
  • +1 (1 vot)    
    RUSINE LICHELELOR !!! (Luni, 26 mai 2014, 15:39)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Faceti de rusine un partid cu istorie onorabila. Dupa alegeri psd o sa va anihileze complet si veti fi definitiv scosi din politica. Veti avea soarta monstruazitatii umane si fizice ciorbea ajuns lacheu al celor ce au schingiuit liderii PNT
  • 0 (0 voturi)    
    Ulterior (Luni, 26 mai 2014, 16:56)

    Bazil [utilizator]

    la reuniune au venit 8 barbati si jumatate.