Mircea Diaconu: Am castigat fara zgomot si fanfare, simplitatea aduce succes

de RFI     RFI Romania
Luni, 26 mai 2014, 10:47 Actualitate | Politic


Mircea Diaconu a intrat in Parlamentul European, in urma alegerilor de duminica, 25 mai. Candidatul independent spune intr-un interviu la RFI ca alegatorii poate au vazut in el "ceva obraz si normalitate".

Mircea Diaconu declara ca a castigat mandatul de europarlamentar fara prea multa logistica, doar cu mesaje simple: "Am facut doua mii de afise, care nu ajung nici pentru un oras mic, nu mare, si am facut zece mii de carti postale pentru toata tara. Totusi, simbolic am vrut sa fac si lucrul asta, atat (...). Poate ca asta asteptau oamenii, poate ca toata desfasurarea pe care o fac si au facut-o partidele cu bani foarte multi este inutila. Imi doresc tare mult sa incepem o discutie publica pe aceasta tema, sa punem fiecare costurile dovedite ale campaniei si ale efortului financiar, macar asta, pe masa si sa analizam rezultatele in raport cu costurile. E aiuritor, sumele sunt aiuritoare, cu niste rezultate foarte mici. De asta spun, poate intelegem ce asteapta oamenii. Deci nu este meritul meu neaparat. Poate ca am plecat pe calea corecta, atata tot".

Intrebat ce crede ca au regasit oamenii la candidatul Mircea Diaconu, el a raspuns: "Poate, nu stiu, ceva obraz si normalitate, de care au foarte mare nevoie, pentru ca metodele de a face politica... nu vedeti ca geniul politic e Traian Basescu, cetateanul Traian Basescu? Pai, tot felul de malversatiuni, de complicatii, de atacuri, de constructii si asa mai departe. Asta inseamna genialitate politica? Nu! Simplitatea aduce succes. Simplitatea, normalitatea si concizia. N-am spus vorbe multe, n-am rezolvat toate problemele Romaniei, ci dimpotriva, am explicat cat am putut de clar cu ce se mananca aceasta functie, aceasta demnitate publica de europarlamentar. Si in nici un caz un europarlamentar nu poate rezolva toate problemele Romaniei, asta am spus tot timpul".

Continuarea pe www.rfi.ro








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10260 vizualizari

  • +39 (45 voturi)    
    lloool (Luni, 26 mai 2014, 11:03)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ///

    de cand antena 3 = simplicate ???
    • +15 (15 voturi)    
      Intelectuala (Luni, 26 mai 2014, 13:39)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      La asta se refera "maestrul'. Simplitate intelectuala, zero idei sau proiecte, un aer natang si gata reteta de succes. Totul copt la "focul" propagandei fanatice a unor sectanti.
    • 0 (0 voturi)    
      pai pentru ca (Luni, 26 mai 2014, 19:42)

      lucadd [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      sunt simpli la minte si vorba aia fericit este cel sarac cu duhul
  • +39 (49 voturi)    
    Mda... (Luni, 26 mai 2014, 11:04)

    ticbis [utilizator]

    Nu stiu ce-au vazut alegatorii la Mircea Diaconu de au pus stampila pe el, dar sunt sigur ca in niciun caz n-a fost vorba de "obraz si normalitate"!
    Mai degraba cred ca punand stampila pe Mircea Diaconu, alegatorii au avut in fata ochilor imaginea lui Voiculescu, Gadea, Badea si ceilalti slujbasi ai antenelor a caror singura misiune in viata este sa indobitoceasca cat mai mult din masa poporului roman.
    Oricum, sunt sigur ca pe votantii d-lui Diaconu ii doare la basca de "obraz si normalitate", ba dimpotriva, acestia exact asta urasc cel mai mult in viata!
    • +17 (21 voturi)    
      intradevar...... (Luni, 26 mai 2014, 11:44)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      ....histrionul nu a inteles ca voturile nu au fost pentru el ci impotriva acestui istem politic perfid.
      In disperarea lor neputincioasa, romanii au facut aceiasi greseala ca si cea cu PPDD, sperand in van ca acest vot va putea schimba ceva.
      Vor avea aceiasi dezamagire !

      Raul, adica sistemul, ramane acelasdsi indiferent de mascaricii care se cocoata in varf.
  • +41 (47 voturi)    
    suprema vanitate de a fi (Luni, 26 mai 2014, 11:06)

    __alex__ [utilizator]

    modest. E cel mai reusit rol de pina acum a lui Diaconu, din pacate pagubos pentru romani.
  • +29 (31 voturi)    
    hai sictir (Luni, 26 mai 2014, 11:10)

    sucaa [utilizator]

    ai castigat pt ca tara asta este inca plina de fraieri si asculta un turnator ca felix. ai fost promovat de un turnator si ai castigat fara niciun merit.
    n-ai facut nimic in parlamentul Romaniei, decat sa-ti promovezi nevasta, si te crede cineva ca esti capabil sa faci ceva in PE ca independent?
    ai noroc ca romanul habar nu are pentru ce ti-a dat vorul. multi au fost la vot sa voteze popularitatea si nu competenta.
    ma simt rusinat ca ai ajuns in PE!
  • +15 (17 voturi)    
    E clar masurata influenta A3 (Luni, 26 mai 2014, 11:13)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Asupra electoratului. Prin campanie impotriva PNL si pro diaconu (se scrie cu litera mica la fel ca orice alt individ ce incalca o lege) a3 a reusit sa ia 6 % de la PNL si sa-i transfere la mazeta. Deci impactul politic al a3 este de cam 5-6 % la vot cu prezenta de ~ 50 % deci cam 2-3 %. Avand in vedere ca electoratul anti-Basescu s-a mobilizat ca pentru alegeri de presedinte e clar ca procentul e chiar mai mic. Probabil psd va tine cont in viitoarele alegeri de acest lucru.
    • -12 (12 voturi)    
      ce simplu gandesc unii ..... :) (Luni, 26 mai 2014, 12:56)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      a3 are 5-6% (mai sa fie...) pt prezenta 50%

      deci (conform logici de gradinita ..poate) la prezenta 100% scade la 2-3% .. (da , ca cei ce nu au votat sunt clar basisti ...)
      voi chiar credeti minciuna simplista de la suspendare ...ca cei ce nu au venit sunt pro-bas ... :)

      asa au sperat si liderii cand indemnau sa vina poporul la vot ... cand se bazau pe scenarii absurde cu udrea(bas) 15% ... :)
      • +3 (3 voturi)    
        Mai gandeste-te (Luni, 26 mai 2014, 14:32)

        Encounter [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Nu e vorba doar de A3, asa ca mai refa matematica: e vorba de toate latrinele, e vorba de JN, e vorba de Rtv si celelalte aruncatoare de rahat! Asa ca lasa aiureala cu 5-6%. Iar despre 5-6% care devine 2-3 la prezenta de 100%; despre ce naiba vorbesti? procentele sunt procente si raman la fel la 50 sau la 100% prezenta! Elementar!
        Iar restul argumentarii tale: incurci borcanele rau de tot, e evident (pare-se ca nu pentru chiar toti) ca toti liderii care chemau la vot se refereau la ai lor, incercand astfel sa dezechilibreze statistica in favoarea lor. Sper sa intelegi conceptul!
  • +26 (28 voturi)    
    Mircea Diaconu, pinocchio 2 (Luni, 26 mai 2014, 11:17)

    zambara [utilizator]

    "Mircea Diaconu declara ca a castigat mandatul de europarlamentar fara prea multa logistica"
    Siiigur ca da. A castigat alegerile cu doar 2000 de afise. Antenele nu se pun.
    "Deci nu este meritul meu neaparat."
    Aici are dreptate. E meritul Antenei 3.
  • -1 (13 voturi)    
    e groasa (Luni, 26 mai 2014, 11:18)

    demaGOGU [utilizator]

    daca Voikulescu et. co. vor decide sa-l arunce in lupta din toamna meciul e jucat.
  • +10 (14 voturi)    
    E foarte simplu! (Luni, 26 mai 2014, 11:21)

    Milka Man [utilizator]

    In lipsa unor candidati cu renume (bun sau rau), oamenii au preferat sa aleaga pe cineva cunoscut (macar din filme). Asta se intampla atunci cand incerci sa impingi in fatza oameni care nu sunt cunoscuti nici macar pe plan local...Pe cine ati vrea sa aleaga, cand pe liste sunt doar nume care nici macar nu au aparut la televizor vreodata?
  • +17 (19 voturi)    
    mdah (Luni, 26 mai 2014, 11:21)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    de-a lungul carierei sale de actor a avut roluri ce implica simplitate si modestitate, si asta s-a intiparit in memoria populatiei, asta nu inseamna neaparat ca domnia sa este si in realitate asa...oricare ar fi situatia...succesul sau este doar de 2% maxim, restul de aproape 5% se datoreaza campaniei agresive A3 care a vrut sa arate ca un om care a avut conflicte cu justitia va castiga (pe de o parte), si dorintei PSD de a scinda PNL (ceea ce a si reusit)
  • +13 (15 voturi)    
    Sa se duca (Luni, 26 mai 2014, 11:23)

    Gabi M [utilizator]

    in genunchi la Feiux,Ghita si la Plagiator pentruca a castigat(fara a avea vre-un merit) un salariu foarte mare .
  • +14 (16 voturi)    
    Adevarul totusi despre actorasul cel viteaz! (Luni, 26 mai 2014, 11:24)

    george_neagu [utilizator]

    A fost creata imaginea de victima a sistemului si a pnl si a folosit logistica psd si antenele. Si sa nu uit si tradatorii din pnl carora le-a fost mai simplu sa se dea cu el.
  • +16 (18 voturi)    
    Curat (Luni, 26 mai 2014, 11:24)

    canuta [utilizator]

    fara zgomot si fanfare,coane Mircea!
    Pacat ca s-au straduit cei din jur sa-ti puna zurgalai!
  • +14 (16 voturi)    
    OAU (Luni, 26 mai 2014, 11:26)

    AndreiDragomir [anonim]

    Hai ca mai avem unul aerian. Daca ce au facut antenele pentru el reprezinta fara zgomot, fanfare si simplitate inseamna ca eu nu am fost la alegeri ieri
  • +10 (12 voturi)    
    cel mai nasol ar fi (Luni, 26 mai 2014, 11:29)

    DrInOrice [utilizator]

    sa si creada ce spune. Adica sa fie efectiv doar un ametit care nu intelege ca s-au folosit de el mafiotii de la putere cu latraii lor scurmatori in rahat (Antena3 si RTV), care din pacate prostesc in masa cu ura si dejectii...
  • +9 (11 voturi)    
    fara zgomot (Luni, 26 mai 2014, 11:29)

    mircearh [utilizator]

    cum poti sa spui " fara zgomot " cand la campania ta au luat parte alde Badea - Super Ciumpalacul , Gadea - Buze Moi si Ciuvica - Incruntatul ?
  • +11 (13 voturi)    
    Obraz (Luni, 26 mai 2014, 11:36)

    xolv [utilizator]

    Indobitociti de comunism, spectatorii de teatru au votat "obrazul" de a-ti angaja nevasta incalcand legea. Bravo, concetateni !!!
  • +8 (10 voturi)    
    EXPLICAȚIA (Luni, 26 mai 2014, 11:39)

    pointless man [utilizator]

    Banc (ante-1989):
    Un milițian își face rondul pe faleza din Constanța. Extinzîndu-l prin clădirea acvariului, observă un individ șezînd nemișcat în fața unui acvariu, cu ochii holbați spre el și clipind rar. ”To´arșu´! Ce faci dumneata aici?” Fără să se întrerupă din clipit, omul răspunde: „Sînt cercetător al comportamentului animal și încerc să demonstrez că FIINȚELE INFERIOARE preiau orbește orice gest, dacă le este repetat insistent ȘI FĂRĂ ÎNTRERUPERE. Dar, nu vă supărați, mă trece un pipi, n-ați vrea să-mi țineți locul 5 minute ?”. Zis și făcut. La întoarcere, ”omul de știință” îl găsește pe milițian dînd din buze CA ȘI CUM AR ÎNGHIȚI APA.

    Astăzi îmi dau seama că, de fapt, bancul NU ESTE DESPRE MILIȚIENI - el doar explică efectul mass media asupra lui badea Gheorghe (”șezi și cujeți ?” - „au că numai șed !”)
  • +8 (10 voturi)    
    Artificial (Luni, 26 mai 2014, 11:40)

    vladf [utilizator]

    Un scor umflat artificial de catre PSD, strategia este cu totul alta.

    Dezbina si conduce, Diaconu a luat niste voturi natural de la PNL, un mic numar de la cei care sunt scarbiti de partidele din Romania si un mare plus de la P$D.

    Rolul lui este sa dezbine PNL, daca va uitati la procente, a obtinut mai mult ca PNL sau PDL in zone total Rosii, ca ex: Constanta sau Bucuresti.
    Zone unde organizarea este mai ampla. Zone unde au multi membrii care pot fi convinsi foarte usor ca este mai bine pt partid sa voteze Diaconu. Cand este ordin cu placere, in organizatiile politice lumea executa nu comenteaza.

    Banuiesc ca asa s-a intamplat si in trecut cu Elena Basescu, fara voturi donate calculat de catre PDL si mebrii lor, nu ajungea domnisoara in Parlamentul European.
  • +11 (13 voturi)    
    RUSINE! (Luni, 26 mai 2014, 11:43)

    cosminbut [utilizator]

    sa-ti fie rusine, nesimtitule, ai luat-o pe drumul puscariabililor!
  • +8 (10 voturi)    
    ... (Luni, 26 mai 2014, 11:46)

    ads_ [utilizator]

    Poate sa-mi placa Mircea Diaconu ca si om de teatru, dar nu cred ca este bun (pregatit) pentru europarlamentare.
  • -12 (16 voturi)    
    nu doar simplitatea (Luni, 26 mai 2014, 11:59)

    evoque [utilizator]

    cat raspunsul cetateanului la propaganda jegoasa si folosirea institutiilor statului pentru blocarea oricarui adversar posibil, precum si raspunsul cetateanului la adresa lui antonescu.
    Unde sunt acum udrea, eba, georgescu, basescu, antonescu? Acesta este scuipatul cetateanului pe obrazul gros al politicienilor nesimtiti.
    Votul a ramas ultima arma din mana cetateanului.
    Bravo cetățeni ai romaniei, care a-ti folosit asa cum se cuvine dreptul la vot. Ajunge cu mitocania, este vremea intoarcerii la moralitate, simplitate si onestitate. Ajunge cu obedienta.
    • +7 (7 voturi)    
      A-ti (Luni, 26 mai 2014, 14:43)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      In cazul tau se scrie intr-un cuvant!
      Esti una (unul) dintre cei pentru care legea este irelevanta daca nu ii e placuta! Iar asta ar trebui sa te sperie! Sau de fapt sa sperie orice om normal!
      Nu am avut absolut nimic impotriva lui Diaconescu, m-a lasat rece ca om politic, insa mi-a devenit nesuferit in clipa cand a pupat fundul lui felix pentru a forta institutiile statului sa ia o decizie la presiunea publicului. Poate vei reusi sa intelegi ca asta va insemna ca adevarata putere nu va mai fi a politicienilor ci a presei, mai ales a celei care vede media ca pe un instrument de manipulare si nu ca pe unul de informare. Niciun politician roman nu va mai avea vreodata curajul sa faca ceea ce e corect pentru ca va fi sanctionat. Deci nu vei mai vedea vreodata masuri corecte dar nepopulare, asa ca tara asta cu economia ei si cu justitia ei vor fi subordonate nu poporului ci unei anumite parti a presei. Chiar crezi ca e corect asa?
      • +6 (6 voturi)    
        Iarta-l, (Luni, 26 mai 2014, 15:29)

        ticbis [utilizator] i-a raspuns lui Encounter

        Evoque are scoala lui Victor Ponta; pentru el nu conteaza gramatica la fel cum nici pentru Victor Ponta nu conteaza o diploma furata! Pentru amandoi scoala e doar un moft pentru prosti!
        Pana la urma, astia reprezinta familia celor 2,1 milioane care au votat asemenea scursuri.
        Din pacate, in momentul de fata acestia sunt majoritari in Romania; de-aia tara asta e plasata inca la periferia lumii civilizate si democratice europene.
        Multumim evoque pentru ca ne reprezinti cu cinste natia in lume!!!
  • +14 (14 voturi)    
    diaconu (Luni, 26 mai 2014, 12:01)

    boierash [utilizator]

    Deja se confirma ca alegerile sunt castigate de televiziuni.
    M Diaconu a ajuns europarlamentar din pozitia de vedeta TV, la fel ca Becali George. Faceti doar un exercitiu de imaginatie cu "ingerii" de la Antena 3 candidati si veti obtine o garnitura de europarlamentari de vis : gadea, badea, ciuvica et comp. Romanii voteaza postul tv care tine cel mai bine de foame. Antena 3, cu balacareala organizata 24/24 raspunde f bine metabolismului romanului mediu. Ii livreaza minerale sub forma de minciuni, apoi vitamine in nesfarsitele calomnii, si glucide in verdictele lor de invinovatire. Dupa tratamentul asta, romanul are energie prin vene, se duce in strada si scuipa seful de stat, iar apoi voteaza la comanda postului tv. Sa recunoastem, avem un mod original de societate. Cred ca este foarte agreat si de mediul de afaceri, de vreme ce multinationalele arunca cu bani pt minute de publicitate la postul tv care fabrica mutantii electorali.
  • +13 (13 voturi)    
    lichea oportunista (Luni, 26 mai 2014, 12:20)

    drop [utilizator]

    Aceasta lichea devenit agent al psd-ului si al lui felix ne da lectii de normalitate si de "obraz". Hai sictir ///
  • +4 (6 voturi)    
    greseala majora a pnl ... (Luni, 26 mai 2014, 12:58)

    adrian8 [utilizator]

    diaconu a luat parte din % pnl , plus multe voturi pentru 'mila' ca a fost haituit la maxim de ani (basu) .

    daca antonescu avea un minim de gandire strategica , il tinea la ei pe liste ..dar tot ca victima si eroul contra sistemului basist ... asa se face politica , dar ce sa stie neavenitii astia !
  • +9 (9 voturi)    
    a vrut sa spuna ca gura bate "dosul" (Luni, 26 mai 2014, 13:05)

    jackalphonse [utilizator]

    ...ca sa fim indulgenti. mai corect era ca "dosul" hraneste gura in politica romaneasca. diaconescu a fost varianta celor care voiau sa se numere printre "voturile exprimate", dar fara sa sustina un candidat care sa profite de voturile lor, neavand incredere in nimeni. ironic, au realizat exact lucrul de care s-au ferit. vor avea un europarlamentar tot atat de tacut ca si in campanie. care nu va face nimic. pe principiul asta era mai buna eba. aia macar mai starnea un zambet ca prostiile debitate la microfon.
  • -8 (8 voturi)    
    excelent (Luni, 26 mai 2014, 13:28)

    srpc [utilizator]

    primul roman care-si merita mandatul, dupa multi ani de predominanta a gunoaielor de partid
  • -5 (7 voturi)    
    Ce ma amuza comentariile care... (Luni, 26 mai 2014, 14:42)

    finutza [utilizator]

    ... vor sa scoata in evidenta ce eroare au comis romanii alegadu-l pe Mircea Diaconu. Sunt convinsa ca aceiasi critici au salutat "manariile" prin care au fost alesi data trecuta un pastor celebru si o fiica si mai celebra.
    • +5 (5 voturi)    
      Gresit! (Luni, 26 mai 2014, 16:13)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Romanii n-au facut nicio eroare votandu-l pe Mircea Diaconu, la fel cum n-au gresit nici cand i-au votat pe Adrian Severin, Gigi Becali, C.V. Tudor, pe fiica lui Basescu, pe nevasta lui Ponta sau pe cea a lui Antonescu!
      Romanii au votat asa cum fac de 100 de ani, asa cum le e scris in ADN. Adica prost!
      De fapt, romanii au votat asa cum e intreaga natie: impostori, lenesi, hoti, borfasi. Din cauza asta Romania e pe ultimul loc in UE la nivel de democratie, civilizatie sau nivel de trai!
      Iar meritul lui Mircea Diaconu este de fapt cel al Antenei 3, al lui Voiculescu, Gadea si Badea personal. Si, bineinteles, al prostimii poporului roman, din care cu cinste faci si tu parte!
      • -3 (3 voturi)    
        Cand nu mai gaseste argumente... (Luni, 26 mai 2014, 16:57)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

        ... romanul care se crede deasupra celorlalti, da vina pe trecutul istoric, pe tipologia romanilor, ba chiar si pe... ADN!
    • +5 (5 voturi)    
      Asa e! (Luni, 26 mai 2014, 16:30)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Personajul asta te reprezinta in mod clar si direct; nu numai pe tine, dar si pe cei 7,4 milioane de romani (oare unde au disparut astia???)!!!
      Sa-ti fie de bine, nimeni si nimic n-ar fi putut sa-ti devoaleze mai exact si mai corect caracterul!
      Cat despre inteligenta, te rog sa ma ierti daca ma abtin sa-mi exprim o parere concreta! Oricum, toata lumea care te cunoaste n-ar mai avea nevoie si de parerea mea!
      • -2 (2 voturi)    
        Foarte ciudat! (Luni, 26 mai 2014, 17:02)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

        Cei care au ceva sa-i reproseze lui Mircea Diaconu, o fac doar in relatie cu anumite persoane (intamplator din mass-media). Si au ce au cu cei care nu gandesc ca ei (pretinzandu-se, totusi, democrati...).
  • +5 (5 voturi)    
    Mda, ce usor e cind te duce altul in spate ! (Luni, 26 mai 2014, 14:54)

    krampus [utilizator]

    Mda, ce usor e cind te duce altul in spate (in cazul asta, Varanul)! Nea Mircica, comunist de omenie detasat cu serviciul la liberali(sa zgirie si sa muste), a pupat condurul Carlo Pignatelli al Varanului National si acesta a dat drumul la Fabrica de Zgomote drept in moalele capului poporului de pensionati anticipat - bum ! s-a ales nea Mircica ! Muzica !
  • +5 (5 voturi)    
    Tovarasul Diaconu, marul rosu si putred din politi (Luni, 26 mai 2014, 17:24)

    Plagarus [utilizator]

    Diaconu cat timp a fost min. al culturii o pata de rusine din cauza nesimtirii a fost in stare de incompatibilitate aflanduse in coflict de interese cu functia de director al teatrului Nottara, dupa lupte grele a fost nevoit sa-si dea demisia
    Ca senator si candidat la europarlamentre a fost achitat deoarece e candidat la o functie aleasa nu numita cum a fost aceea de ministru.
    Din pacate consumatorii de "imagine" (in cazul nostru, electorii) tind sa asimileze persoana d-lui Diaconu cu "persona" personajelor pe care dumnealui le-a jucat, iar ACEST LUCRU este atat o fina manipulare cat si un paradox.
    Din pacate,Mircea Diaconu ,zace in ape tulburi !!!
    Pentru ca ii citeam pe vremuri cu simpatie pastilele literare, am ramas surprins cand domnul Diaconu s-a autocaracterizat la un moment dat, cu cochetarie, "un ratat" in diferite branse. E adevarat, ca actor nu a intrat niciodata in clasamentele mele, dar ca intelectual avea stima mea. A fost dureros pentru mine sa-i constat insa, in postura-i politica, lipsa de empatie, intoleranta dialogului, superficialitatea argumentatiei, toate afisate din plin.De la apicultor la apicultor: ii recomand sa analizeze mai atent limbajul corporal al albinei de podisor:comunica o agresivitate manifesta, intratabila si fara sperante. Leit Diacon televizat.

    Actor vine de la "act", adica de la "a actiona ca si", adica, in limbaj mai popular, sa danseze dupa muzica creata de altii... Aceasta definitie, se potriveste ca o manusa lui Diaconu.
  • +2 (2 voturi)    
    ca ati facut (Luni, 26 mai 2014, 17:33)

    Manes [utilizator]

    din a calca legea o "normalitate" e adevarat... cat despre obraz insa.......
  • 0 (0 voturi)    
    Un actor ratat (Luni, 26 mai 2014, 21:37)

    BME [utilizator]

    Numele lui nu v-a fi in galeria marilor actorilor iubiti . Era respectat si iubit de popor pana cand s-a bagat in politica. Cei mai iubiti actori sunt cei care isi fac meseria cu daruire si nu se ocupa de alte magarii. Cel mai bun exemplu este MAESTRUL RADU BELIGAN, actoria este viata sa. Diaconu nu o sa fie niciodata un mare actor, probabil ca nu este in stare si de ceea s-a dedicat politicii.