Reglare de conturi in PSD: Robert Negoita a depus plangere penala impotriva lui Sebastian Ghita, pe care il acuza ca l-a amenintat cu moartea. Ghita sustine ca nu a avut niciodata legaturi de niciun fel cu primarul sectorului 3

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 13 mai 2014, 12:25 Actualitate | Politic


Robert Negoita si Sebastian Ghita
Foto: Colaj / Sursa foto: Agerpres
Primarul sectorului 3, Robert Negoita, a depus marti la Parchetul General o plangere penala impotriva deputatului PSD Sebastian Ghita, sustinand ca acesta l-a amenintat cu moartea la telefon, anunta Agerpres. "Mi-a spus: Te termin. Ai intrat pe mana mea. Te termin. Mori de mana mea. Nu o sa te las", a relatat Robert Negoita convorbirea cu Sebastian Ghita. Negoita a spus ca nu a inregistrat acea convorbire telefonica, aratand ca el "nu este securist" si nu provine dintr-o familie de securisti.

UPDATE 14:19 Deputatul PSD Sebastian Ghita sustine ca nu a vorbit cu Robert Negoita de mai multe zile si ca nu a avut niciodata legaturi de niciun fel cu acesta, transmite RomaniaTV.net.

"Nu am mai vorbit cu domnul Negoita nici direct si nici la telefon de foarte multe zile. Nu am avut niciodata legaturi de niciun fel. Ori a visat urat ieri noapte, ori l-a pacalit cineva aseara la telefon", a declarat Sebastian Ghita, adaugand ca "daca te simti amenintat cu moartea nu astepti 10 zile sa reactionezi. Oricand pot pune la dispozitia jurnalistilor listingul telefonului meu".

"Poate e o strategie de campanie electorala pe care nu o inteleg. Am vazut o si la PDL si la alti adversari politici. Campania 'Sebastian Ghita exista'. Nu sunt asa de important. E ciudat, incredibil si incorect ce se intampla acum cu Robert Negoita", sustine deputatul PSD, potrivit sursei citate.


HotNews.ro a incercat sa ia legatura cu Robert Negoita, insa de la cabinetul sau ni s-a raspuns ca: "Nu stim nimic. Va rugam sa luati legatura cu biroul de presa".

Robert Negoita este vicepresedinte PSD, iar Sebastian Ghita este un apropiat al premierului Victor Ponta.

In context, e de remarcat faptul ca in ultima saptamana Romania TV, televiziune fondata de Sebastian Ghita, a avut mai multe materiale jurnalistice in care l-a atacat pe primarul sectorului, Robert Negoita. Una dintre teme a fost concesionarea parcurilor din sectorul 3.

"Am aici o plangere penala impotriva numitului Sebastian Ghita, deputat, care acum o saptamana m-a sunat si m-a amenintat la telefon intr-un mod josnic si rusinos. M-a amenintat inclusiv cu moartea. In opinia mea, este o chestiune foarte grava din aceasta perspectiva si cred ca este de datoria mea sa dau un semnal in aceasta tara, deoarece cu astfel de securisme si cu astfel de comportament nu trebuie sa mergem mai departe. Este pacat ca un deputat in Romania, dupa 25 de ani de la Revolutie, sa ameninte cu moartea un primar de sector", a declarat Robert Negoita la intrarea in sediul Parchetului General, potrivit Agerpres.

"Mi-a spus: Te termin. Ai intrat pe mana mea. Te termin. Mori de mana mea. Nu o sa te las", a relatat Robert Negoita convorbirea cu Sebastian Ghita. Negoita a spus ca nu a inregistrat acea convorbire telefonica, aratand ca el "nu este securist" si nu provine dintr-o familie de securisti.

Robert Negoita a mai spus ca nu a discutat cu conducerea PSD despre amenintarea pe care a primit-o din partea deputatului Sebastian Ghita. Primarul secotrului 3 a refuzat sa explice in ce context a avut loc convorbirea telefonica si daca este legata de un contract pe care l-ar avea primaria cu firmele lui Sebastian Ghita. Robert Negoita a negat ca a avut afaceri cu Sebastian Ghita si a sustinut ca nu a fost niciodata prieten cu acesta, mai relateaza Agerpres.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17874 vizualizari

  • +17 (25 voturi)    
    astia sunt puii de dambovita (Marţi, 13 mai 2014, 12:35)

    un domn [utilizator]

    mancati de Florin Popescu ? cocoshi nu ii putem eticheta...
    • +38 (38 voturi)    
      intarata-i, drace! (Marţi, 13 mai 2014, 12:39)

      FPop2013 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Intarata-i, drace, pe puii pesedisti. :)
      • +36 (36 voturi)    
        daca au inceput (Marţi, 13 mai 2014, 13:42)

        danali67 [utilizator] i-a raspuns lui FPop2013

        ..mafiotii sa se ameninte inseamna ca nu prea mai e nimic de furat si incep sa se manince intre ei.Asta nu ar fi o problema daca s-ar impusca strict ei intre ei.CURAJ PENALILOR
        • +24 (24 voturi)    
          What goes around, comes around!..... (Marţi, 13 mai 2014, 14:51)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui danali67

          Se pare ca scenariul cu Vantu se repeta! De data asta insa Ghita are toate sansele sa intre in puscarie la fel cum l-a infundat el pe Vantu!...:D
          • +7 (7 voturi)    
            Ia ghici la mana cui a ajuns Ghita? (Miercuri, 14 mai 2014, 8:38)

            pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Cumva la mana Procurorilor, cumva la mana procurorului Procurorului Dior General... cumva la mana lui Ponta?

            Oare daca ar fi Ponta, credeti ca ar avea motive sa fie suparat pe Ghita?
            Suparat ca nu-i mai face parte din sutele de milioane sifonate de la buget?

            Ghita, cand tu stii ca de la provocarea lui Vantu, la ancheta si la condamnare totul a fost supervizat politic, cred ca ai inceput sa-ti faci griji deja!

            E hai ca exagerez, uite ce aiurea imi zboara gandurile...
    • +6 (6 voturi)    
      să le luăm pe rând! (Miercuri, 14 mai 2014, 9:14)

      barbu007 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      1. care este obiectul litigiului / caftelii dintre ăştia? mister. ceva greu, în orice caz. tun mare, bani mulţi. evident că din domeniul public.
      2. ghiţă o bâlbâie, că nu ar fi vorbit cu negoiţă de câteva zile... dar o săptămână, cam asta înseamnă. deci, l-a luat gura pe dinainte.
      3. eu cred că replicile cu "terminatul" şi "mori de mâna mea" se refereau la "demolări TV", cum fac mogulii. ăla a promis, celălalt trebuia să priceapă.
      4. spre nenorocul fostului ameninţat de către vântu, legea impune companiilor telefonice să păstreze timp de 6 luni conţinutul convorbirilor. acestea pot fi accesate în cazul unei anchete penale. probabil că negoiţă nu ştia asta - iar când a aflat-o... şo pe el!
      succesuri! aşa face şi poliţia americană cu gangsterii: îi lasă să se lichideze între ei, apoi adună cadavrele.
  • +42 (42 voturi)    
    Mafia.... (Marţi, 13 mai 2014, 12:40)

    Johanis [utilizator]

    Asta am semanat, asta culegem...
  • +20 (22 voturi)    
    Fum (Marţi, 13 mai 2014, 13:17)

    sipu [utilizator]

    Fumigena ??????? marca psd
  • +22 (22 voturi)    
    Cum e turcu si pistolu (Marţi, 13 mai 2014, 13:23)

    UnOarecare [utilizator]

    Pontochio si abonatul la contractele cu statul...
  • +19 (21 voturi)    
    Negoita are dreptate!... (Marţi, 13 mai 2014, 13:25)

    don giovanni [utilizator]

    ...Nenea Anghelache a fost in DIE, iar DIE nu era Securitatea ci MI6 :)
    • +6 (6 voturi)    
      astia se trag (Miercuri, 14 mai 2014, 9:21)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui don giovanni

      din baronatul lui cozma ot ploesci.
      prahoveni, care posibil sa se cunoasca de la inceputurile lor, in ale imbogatirii rapide.\
      caile lor nu se intersecteaza pentru prima data.
      posibil ca negoitza sa l'o fi ..facut pe sg cu ceva timp in urma, cand bobi era in camarilla de start a lui tonta, la conducerea socealistilor.
      bobi negoitza era unul din organizatorii concursurilor de frumusete, cu aplicatii prin hotelurile rin tin tin.
      sg a fost mai discret, in acea vreme ocupat cu ..afacerile.

      dottore, un sarac in pesede, are ocazia sa faca si el un ban... deci in pesede este "legea" de partea cui da mai miult.\
      se joaca la mai mare.
      vocea otv ghitza este mai importanta ca hotelul, cuibusor de nebunii..

      primarele negoita se pare ca are o activitate apreciata in sector.
      interesant este ca, aparuse pe la b1, laudat pentru niscai realizari ca alcade de titan.
      interesant de urmarit.
  • +29 (29 voturi)    
    Ciolanul mic, rechini multi!!! (Marţi, 13 mai 2014, 13:34)

    BineInformat [utilizator]

    Rechinii din PSD incep sa se sfasie intre ei, deh, ciolanul din ce in ce mai stramt, mai mic, iar gura lor hapsana, din ce in ce mai mare, mai calica, mai avida. Era previzibil ca vor ajunge aici, si sunt sigur ca vor mai urma multe cazuri. Sunt oameni fara scupule, fara pic de caracter, isi dau in cap fara sa tina cont de nimic, se omoara pentru 2 arginti. Cu trecerea timpului, in interiorul lor, unii vor fi mici, foarte mici, vor saracii mult, iar altii foarte mari, foarte bogati. Sa vezi atunci reclamatii la DNA, DIICOT, etc, ei intre ei se vor sfasia!!! Nastase a fost executat din interiorul PSD, pentru calicia lui si dreptul de a i se cuvine doar lui. Niste javre!!!!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      cea mai corecta ipoteza! (Miercuri, 14 mai 2014, 12:19)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui BineInformat

      se dau unul pe celalalt. Banii UE kanci la furat, DNA e cu ochii pe contracte, FMI+UE nu te lasa la deficit...
      E de rau, vor trebui sa si munceasca, daca vor bani. Sau sa se elimine reciproc ca sa ramana ciolan pt. supravietuitori.
    • +4 (4 voturi)    
      Lasati-i, (Miercuri, 14 mai 2014, 13:30)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui BineInformat

      ma, in pace!
      Astia-s aia mandri ca sunt romani.
      • +1 (1 vot)    
        raspuns Jar (Miercuri, 14 mai 2014, 18:43)

        LiviuDrula [anonim] i-a raspuns lui Jar

        Ei sunt mindri ca sunt hoti, noi nu siuntem mindri ca suntem romani deoatece din prostia noastra au ajuns sa ne conduca si sa ne jefuiasca asemenea specimente jalnice
  • +25 (25 voturi)    
    ar fi culmea (Marţi, 13 mai 2014, 13:59)

    sachei [utilizator]

    sa pateasca ghita cum i-a facut-o lui vintu.....
    • +14 (14 voturi)    
      lool (Marţi, 13 mai 2014, 14:38)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui sachei

      ce mielusel era cu vantu'...

      mai sa il cred atunci.

      dar vorba aia , orice nas isi are nasul.
  • +19 (19 voturi)    
    Titlu inspirat (Marţi, 13 mai 2014, 14:11)

    catalin72 [utilizator]

    Chiar ca reglari de conturi ! In curind ,o sa-i vedem impuscindu-se prin restaurante ...ceea ce nu-i rau deloc ! :)
    • +14 (14 voturi)    
      ba e rau daca se impusca prin.. (Marţi, 13 mai 2014, 15:56)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui catalin72

      restaurante...pot rani vreun manelist...asa ca mai bine sa impusca la ei acasa...
  • +16 (16 voturi)    
    Unde sunt vremurile de altadata? (Marţi, 13 mai 2014, 14:29)

    EMP [utilizator]

    S-a dus naibii disciplina traditionala din PSD! Asa ceva n-ar fi fost posibil pe vremea lui Nastase. Atunci se hotara cat are dreptul sa fure fiecare si nu se depasea norma. Acum Ponta ii lasa sa se rupa intre ei.
    • +11 (11 voturi)    
      Nu e mai bine acum? (Marţi, 13 mai 2014, 15:22)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      Sa vedem si noi mafiotii din politica cum se rafuiesc, sa stim si noi care sunt gastile si cum acesti nenorociti ne distrug tara si ne falimenteaza companiile.
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns EMP (Miercuri, 14 mai 2014, 18:50)

      LiviuDrula [anonim] i-a raspuns lui EMP

      In PSD nu a fost niciodata disciplina Odata cu Iliescu care din grandomania isterica de a conduce i-a lasat pe hienele rosii sa jefuiasca dar sa-i asigure inca un mandat. Cu Ponta lucrurile s-au inrautatit la maximum a aparut jigodii ca Mazare, Dragnea, Sova care sub umbreala protectoare a lui Ponta jefuiesc si ceace a mai ramas - cand nu mai e ciolanul asa de mare se lupta intre ei. Dar suntem mandri ca suntem romani hoti - USL traieste numai in mintile bolnave deoarece in realitate si lergal a decedat-parastas fericit
  • +18 (18 voturi)    
    Cat mai suporta justitia? (Marţi, 13 mai 2014, 14:49)

    Bokila [utilizator]

    Este evident ca a ajuns la putere un interlop de joasa speta, finantatorul si prietenul lui ponta, individ care, in orice societate normala, ar infunda puscaria. Nu e singurul, dar e cel mai sinistru.
  • +13 (13 voturi)    
    Unchiul securist Anghelache, nu ti-e ruda ? (Marţi, 13 mai 2014, 17:38)

    Plagarus [utilizator]

    Nepoate nu-l renega pe unchiul, caci el te-a incaltzat si-n afaceri si-n politica !
    Ultimul si cel mai prolific sef al unitatii speciale UM 0107/AVS a fost locotenent-colonelul Constantin Anghelache.
    Acum, general în rezerva.
    UM 0107/AVS era o structura care coordona activitatile ceausiste de comert exterior si avea un regim independent si ultrasecret, chiar în interiorul spionajului romanesc.
  • +12 (12 voturi)    
    Ghita a invatat... (Marţi, 13 mai 2014, 17:43)

    coco04 [utilizator]

    de la Vantu.
  • +13 (13 voturi)    
    Cum era de asteptat, in interiorul mafiei (Marţi, 13 mai 2014, 19:59)

    fosta zoezoe [utilizator]

    exista grupari.Unele care nu mai vor sa se multumeasca cu maruntisul si altele care incearca sa smantaneasca tot !
  • +9 (9 voturi)    
    dragnea se crede la tv telemorman si ne (Miercuri, 14 mai 2014, 1:02)

    fosta zoezoe [utilizator]

    spune ca e o neantelegere amenintarea cu moartea ....bri , asta sa o spui pe mosia ta sau pe hantena turnatorului ca aia inghit pe nemestecate !
  • +9 (9 voturi)    
    RTV (Miercuri, 14 mai 2014, 5:46)

    Dana Bob [anonim]

    Intro seara am urmarit un reportaj despre neregulile din sectorul 3 ! Era la RTV!
    Pentru moment am crezut ca e vorba despre Liviu Negoita!
    Dar se vorbea despre prezent!
    Nu inteleg si poate nu vom afla ce se intampla intre Ghita si Negoita!
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns Dana Bob (Miercuri, 14 mai 2014, 18:55)

      LiviuDrula [anonim] i-a raspuns lui Dana Bob

      Raspunsul e usor de dat - doua hiene se lupta pe ciolan- Ghita are prioritate fiind prietenul lui Ponta si care ii sponzorizeaza excursiile in Dubai si prin RTV minte prostimea la fel ca si A3
  • +8 (8 voturi)    
    Asa sunt mai marii pesedisti! (Miercuri, 14 mai 2014, 7:23)

    hotnewsfil [utilizator]

    A eclozat mafiotul care zace in fiecare din cei doi pesedisti. Mafiotul in coaja inselatoare, chiar ii uneste vremelnic, doar pentru scurta durata, cat au de urlat impreuna 'Jos Basescu'.
  • +9 (9 voturi)    
    Mda (Miercuri, 14 mai 2014, 7:25)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Doi interlopi ajunsi (datorită caracatitei PSD, sau mai bine zis datorită inconștienței unor votanți și a unora care aleg mereu să nu voteze, că de...nu au cu cine) în poziții importante în România. Și ...atât.
    Promovarea în societate a unor Indivi ca ăștia doi nu este altceva decât rezultatul somnului unei națiuni adormite.
    O Romanie condusă de interlopi! Iată rezultatul votului a 7,4 milioane și a pasivității vinovate a restului de 12 milioane. Nu derbedeii aștia sunt adevărații vinovați, ci noi, cei care încă nu avem educația luării unei atitudinii ferme și constructive.
    La fel se va intampla si la alegerile pentru Europa. Vom sta acasa si vom trimite in forul european să ne reprezinte niște lichele neocomuniste rusofone. Sper sa nu fie totusi asa și romanii sa se trezească. Altfel vom avea, in viitorul apropriat , probleme foarte mari. Și în plan intern și extern. Când pui în fruntea țării oameni ai vechiului nu ai cum să cunoști progresul ci doar...regresul.
  • +6 (6 voturi)    
    Mai bine s-ar impusca mafiotii PSD-isti (Miercuri, 14 mai 2014, 8:45)

    arondeleanu [utilizator]

    Un "pumn in falci" spunea pe vremuri pacifistul Ioan Rus de la Cluj.
  • +9 (9 voturi)    
    Dupa ce (Miercuri, 14 mai 2014, 10:23)

    doi si-un sfert [utilizator]

    prostimea a fost manipulata intr-o singura directie -Jos Basescu si a trimis toti interlopii in Guvern, Parlament , Primarii, Consilii judetene etc. Acum asistam deja la lupta pentru putere dintre aceste clanuri.
    Prostimea se va plange iarasi ca "nu a avut noroc in viata" :) dar ce-si face omul cu mana lui...
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 14 mai 2014, 18:37)

    LiviuDrula [anonim]

    Teatru de prost gust intre sacalii PSD - Locul lor nu e in societate ci in spatele gratiilor alaturi de ȘPOnta Dragnea Mazare si multi multi alitii penali PSD.