Premierul Victor Ponta, la discutii cu presedintele Traian Basescu la Cotroceni

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 26 februarie 2014, 11:12 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a facut miercuri dimineata o vizita la Palatul Cotroceni pentru discutii cu Traian Basescu, anunta Agerpres. Discutiile au avut ca tema situatia creata dupa iesirea ministrilor PNL din Guvern. Reamintim ca PNL a luat marti seara decizia de rupe USL si de a iesi de la guvernare.

Premierul Victor Ponta a facut miercuri dimineata o vizita la Palatul Cotroceni pentru discutii cu Traian Basescu, anunta Agerpres. Discutiile au avut ca tema situatia creata dupa iesirea ministrilor PNL din Guvern. Reamintim ca PNL a luat marti seara decizia de rupe USL si de a iesi de la guvernare. Discutia presedinte - premier ar fi durat 15 minute, iar Ponta i-a prezentat lui Basescu lista ministrilor interimari.

Sedinta de guvern saptaminala, programata pentru ora 12.00, se amana pana la publicarea in Monitorul Oficial a numirilor ministrilor interimari, a anuntat oficial Guvernul.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

8247 vizualizari

  • -33 (37 voturi)    
    15 minute (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:24)

    pecereu [utilizator]

    A aratat respect fata de presedinte atat cat merita adica 15 minute,nu merita sa stea mai mult.
    Bravo Ponta din ce in ce mai bine.
    • +1 (1 vot)    
      Can-canurile destramarii usl (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:45)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      Ce aveau asa mult de discutat?
      .
    • +1 (1 vot)    
      s-a milogit 15 min... (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:47)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      bravo ponta ,milog in paris milog in romania...
    • +4 (4 voturi)    
      Gresit! (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:50)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      Este exact pe dos!
      Invitat de Traian Basescu la Cotroceni, lui Ponta i-au fost acordate strict 15 minute din timpul presedintelui.
      Ca de obicei, Ponta si-a luat papara obisnuita de la Traian Basescu dupa care i s-a aratat usa! Adica; "iesi afara, am terminat cu tine!"

      E ca si cum eu te invit la mine acasa si dupa ce-ti fac morala 15 minute ca la copiii de sase ani (ca sa-t bagi mintile in cap) te dau pe usa afara. Acum ai inteles?

      Pana la urma, consoleaza-te cu ideea ca artizanul ruperii USL a fost nimeni altul decat... Traian Basescuuuuu!!!!!!!!

      Ce-mi place de astia ca tine...!!!
    • +1 (3 voturi)    
      4 minute (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:52)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      Cam atat respect i-a aratat si lu' Merkel. Un adevarat strateg domne'
    • +2 (2 voturi)    
      Iarta/l, Doamne! (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:52)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      Poate doar asa scapam de prostie si de prosti!
    • -2 (2 voturi)    
      sigur ... (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:13)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      dar cand a coabitat la perfectie cum era ?
      cand a numit pe cine vroia basu ..?
    • +2 (2 voturi)    
      L-a facut Base KO pe Ponta... in 15 minute! (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:13)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      dpmdv , Ponta nici nu a apucat sa prezinte vre-o lista, ca a inceput Basescu sa rada...

      Voi credeti ca il mai sustine cineva pe Ponta ca si PM, dupa ce a sacrificat votul a 7,5 milioane de romani din interes ca imaginea lui a tot puternica sa nu fie in concurenta cu imagine impecabila a unui ardelean harnic?

      Ponta a intins coarda la vioara, si s-a rupt...

      Mare om politic... pe dracu... a sacrificat o alianta de dragul de asi pastra puterea!
    • +1 (1 vot)    
      pecere-ule (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:18)

      iradu [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      mi-e milă e tine
      • 0 (0 voturi)    
        intradevar (Miercuri, 26 februarie 2014, 15:20)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui iradu

        nici cu cea mai buna trepanatie nu o sa-i scoata cineva din cap tezele din aprilie ale lui ceasca.
        de ce crezi ca-l ceama "pecereu" ?
    • +1 (1 vot)    
      om de 15 minute (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:25)

      condrescu [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      doctorat facut in 15 minute, rapoarte de activitate de 15 minute...mare om poanta asta si cine-i aplauda nesimtirea
    • +2 (2 voturi)    
      pai n-avea de ce sa stea mai mult... (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:27)

      Thomas_chase_Jerald [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      ... pentru ca dialogul trebuie ca a fost ceva de genul:
      [Ponta] Dle Presedinte, in cazul in care n-as avea de ales si mi-as da demisia, pot avea garantia unei noi nominalizari pe functie?
      [Basescu] deh, Viorele, tu prezinta-ti mandatul si apoi ai sa capeti si raspunsul la intrebarea care te framanta...
    • +1 (1 vot)    
      din ce in ce mai bine in spiritul comunistoid (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:32)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui pecereu

      care il curge prin vine.Comunistoid inseamna stalinismul de origina sovietica peste care si-a tras ca o rochie social-democratia si s-a fardat din abundenta ca o tantii d'aia de pe centura cu termeni din vocabularul democratic european si multa , multa simulatiune .
  • +28 (28 voturi)    
    ipocritule, cine te-a chemat ? (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:26)

    geocrin [utilizator]

    Tu esti intersat doar de onoarea ta varuita.
    Saptamina trecuta cind trebuia sa fii la Cotroceni ai trimis inlocuitor.
    NU ne crede prosti pe toti, plagiatorule,ipocrit.
    Din zi in zi esti tot mai mic, mic , mic bre !
    Pregatestete de surpriza.......surprize......surprize.
  • +24 (24 voturi)    
    '' Doctorul '' la raportul de garda ! (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:29)

    Plagarus [utilizator]

    " Dottore " plange si suspina, ca-i in corzi cu guvernare lui de rasu-plansu !
  • +28 (28 voturi)    
    Ar fi trebuit (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:32)

    Audit [utilizator]

    ca Băse să încuie poarta. Sau să-l lase pe plagiator să de cu capul în uşă.
    Dacă doar se zvoneşte că Ponta a fost la tine, de aici în colo el poate minţi natural. E mitoman. Cu el poţi discuta doar dacă ai martori sau înregistrezi. Altfel te-ai fript.
  • +26 (26 voturi)    
    PM ipocrit si mincinos (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:33)

    MihneaR [utilizator]

    Se dadea mare si tare Ponta ca nu are ce sa mai vorbeasca cu Basescu.
  • +1 (1 vot)    
    demisia (Miercuri, 26 februarie 2014, 11:48)

    ValentinV [utilizator]

    Nu mai sunt 70% acum care au votat.. si pe care "ii reprezinta". Dar nu ma astept...la minuni, are prea multe polite de platit probabil si oricum, isi permite orice minciuna si abuz se pare.
    • +1 (1 vot)    
      pai... (Miercuri, 26 februarie 2014, 14:14)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui ValentinV

      din 4.3 milioane de voturi , teoretic vorbind, ar mai avea acum in jur de 2.7...practic insa, nu cred ca mai are nici 2 miloane...
  • 0 (0 voturi)    
    Sper ca Basescu sa nu mai accepte "temporarii" (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:02)

    alex1234 [utilizator]

    Sper ca Basescu sa nu mai accepte "temporarii"


    Si sa dea de pamant cu smecheriile Plagiatorului
  • 0 (0 voturi)    
    A uitat ? (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:08)

    SRA [utilizator]

    A uitat Presedinele acciza la combustibil ?
  • +2 (2 voturi)    
    15 minute (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:09)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Nici macar nu a fost primit de Basescu ,a vorbit cu consilierii,femeia de serviciu...atata merita Ponta ,cel mai corupt primministru al Romaniei.
    Bravo Base !
  • +1 (1 vot)    
    Normal ca doar 15 minute (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:14)

    Ionut_DO [utilizator]

    @pecereu: ce putea sa mai spună in mai mult de 15 minute? Nu cred ca Basescu i-a permis sa stea mai mult si sa ii mai asculte minciunile. Si by the way, nu Ponta i-a acordat lui Basescu 15 minute, de vreme ce el a fost in vizita si nu invers, deci stimabile, esti in eroare.
  • +2 (2 voturi)    
    Domnule președinte (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:20)

    flyngangel [utilizator]

    Traian Băsescu, avand în vedere ca una din prerogativele dumneavoastra este acea De a reprezenta dorintele si sperantele poporului care va ales în functia pe care o ocupați am si eu doua cereri, in calitate de cetățean al acestei țări, foarte simplu de realizat :

    1) In spatele ușilor închise, așa în privatul discutiei dvs cu pontanel, puteti sa ai arde-ti o palma marinareasca si părintească acestui balon umflat, care ne distruge tara si ne a facut de ras mai mult decât toți romii nostri mioritici, in toate birourile politicii mondiale? Cred ca si-o merita!!
    2 ) Da-ti ordinul sa fie arestat pe loc, pentru subminarea economiei STATULUI, pentru punerea în pericol a SIGURANTEI STATULUI, pentru Corupție și joc de influență, si ma opresc aici! Asta nu inainte de a semna demisia instant!
    Și nu va preocupati de producerea dovezilor, caci Noi, poporul Roman, vi le vom produce la termenul stabilit, iar cand vor fi ceruri martori, linistit, suntem cel puțin 10 MILIOANE, GATA SA DEPUNEM.

    Va multumesc si va urez o zi bună :)
    Cu respect

    POPORUL ROMAN!
  • +2 (2 voturi)    
    Pai nu-inteleg (Miercuri, 26 februarie 2014, 12:33)

    UltimulStingeLumina [utilizator]

    S-a dus la Basescu sa-i planga pe umeri ca teroarea basista este vinovata ca s-a certat el cu Crin?!