Cum a ajuns sotul Marianei Campeanu sa fie pensionat pentru invaliditate la institutia pe care o conducea ea? Ministrul: Sute de bucuresteni se asezau gresit la coada de la Casa de Pensii Ilfov, dar le preluam dosarele

de C.Z.     HotNews.ro
Vineri, 21 februarie 2014, 12:37 Actualitate | Politic

​Actualul ministru al Muncii, Mariana Campeanu, a explicat ca sotul sau a obtinut pensie pentru gradul I de invaliditate printr-un dosar depus la institutia la care ea era directoare in acea perioada, Casa Judeteana de Pensii Ilfov, desi avea domiciliul in Bucuresti, pentru ca aceasta institutie impartea acelasi sediu cu Casa de Pensii Bucuresti si accepta si dosarele bucurestenilor care se asezau gresit la coada pentru ilfoveni.

  • Explicatia 1. Cum a ajuns dosarul bucuresteanului Iulian Campeanu la Casa de Pensii Ilfov

Ministrul Muncii, Mariana Campeanu, a oferit, joi seara, la postul Antena 3, explicatii privind cazul sotului sau, Iulian Campeanu, pensionat, in anul 2005, cu gradul I de invaliditate, in urma unui dosar aprobat de Casa de pensii Ilfov, in perioada in care ea era atunci directoarea acestei institutii.

Ministrul a recunoscut ca, in mod normal, sotul ei trebuia sa depuna dosarul de pensionare la Casa de Pensii Bucuresti, de care apartine conform domiciliului, ci nu la Ilfov, insa cele doua institutii impart acelasi sediu, iar solicitantii confunda deseori cozile la care trebuie sa se aseze. Din acest motiv - explica Mariana Campeanu - pentru a nu crea neplaceri birocratice solicitantilor, Casa de Pensii Ilfov prelua si dosarele bucurestenilor care  stateau, din greseala, ore intregi la coada de la ghiseul pentru ilfoveni.

"Intr-adevar, dosarul acesta a fost lucrat la Casa de penesii Ilfov, acolo unde eu eram directoare. Acest lucru s-a facut pentru sute de pensii in fiecare an. (...)  Au fost si dosare din judetul Ilfov care au fost lucrate in Bucuresti. Pentru ca eu cred - si ma lupt cu aceasta birocratie - atunci cand un om isi depune dosarul la o casa de pensie, sigur ca trebuie sa si-l depuna acolo unde are domiciliul. Dar, daca toate casele de pensii de la sectoare si Ilfovul sunt la un loc si omul s-a asezat unde este coada mai mica, dupa ce a stat 3-4 ore, il trimti la plimbare?! Eu cred ca nu este corect, pentru ca important nu este daca a depus dosarul acolo, ci daca dosarul este corect sau nu", a explicat ea, la postul Antena 3.

  • Explicatia 2. De ce merge Iulian Campeanu, invalid gradul I, sa-si ia nepotul de la gradinita

Mariana Campeanu a mai afirmt ca sotul sau, Iulian Campeanu, a primit gradul I de invaliditate in anul 2005 in conditii legale, criteriile de atribuire fiind inasprite abia din anul 2010.

De asemenea, ea a aratat ca sotul sau, grav bolnav, merge, in prezent, cu insotitor, sa-si ia nepotul de la gradinita, pentru ca responsabilii de la institutia de invatamant au nevoie de prezenta lui Iulian Campeanu - "ca fotografie" - pentru a incredinta copilul insotitorului, de fapt. 

"S-au legat de faptul ca se duce sa ia nepotul de la gradinita - dar nu se duce neinsotit - pentru ca nepotul nu i se da oricui, el trebuie sa se duca numai ca fotografie acolo. Si aceasta atunci cand nu are cine sa-l ia, in cazuri exceptionale si daca poate sa se duca acolo", a explicat Mariana Campeanu.

In emisiunea de la Antena 3, Mariana Campeanu a adus o serie de inscrisuri, despre care a afirmat ca reprezinta documentatia legala care a stat la baza deciziei de pensionare cu gradul I de invaliditate pentru sotul ei.

"In primul rand, s-a spus ca nu sunt acte. Eu am adus aici decizia definitiva de pensionare, decizia de incapacitate de munca, documentarul facut de medicul expert, iesirea din spital si unele analize - nu le-am mai pastrat pe toate, dar am pastrat tomografia computerizata in care este trecut acest diagnostic", a spus ministrul Muncii.

Ea a mai declarat ca Iulian Campeanu sufera de o serie de afectiuni, cu episoade de pierdere a  constientei.

 "Sotul meu este o persoana care sufera de niste afectiuni foarte grave, afectiuni care evolueaza in timp si ma gandesc cu groaza spre ce se indreapta. Sotul meu a fost timp de 3 ani intr-o lupta pentru viata, pentru ca a avut cancer. A fost operat, a facut chimio-terapie, a facut o enterita radica, din cauza iradierii la care a fost supus si a trebuit sa fie operat din nou, pentru ca altfel ar fi facut ocluzie intestinala.

Stiti ce inseamna o criza de epilepsie, stiti ce inseamna ca un om sa-si piarda cunostinta, sa cada peste aragaz, in fata unei masini, sa aiba Parkinson, sa se uite la tine 5 minute si sa-ti dai seama ca nu este pe lumea asta, ca nu stie unde este, sa ajunga in fata portii si sa spuna ca nu este acolo? Aceste lucruri - este adevarat - nu sunt permanente, pentru ca, daca ar fi permanente, nici nu ar mai fi, daca nu s-ar mai trezi din caderi", a mai afirmat Mariana Campeanu.

  • "Nu am niciun motiv sa-mi dau demisia"

In context, ea a sustinut ca nu are niciun motiv sa-si dea demisia din functia de ministru al Muncii, insa analizeaza aceasta posibilitate, pentru a nu se expune "presiunii" mediatice.

"Nu am niciun motiv sa-mi dau demisia, nici profesional, nici in ceea ce priveste legalitatea actelor pe care le am aici, dar trebuie sa va spun ca sunt si eu un om si, la o astfel de presiune, la o astfel de atmosfera, dupa ce lucrezi la birou 12 ore in fiecare zi si ai si acasa problemele pe care le ai, la un moment dat, fizic, nu mai poti sa rezisti si esti in situatia de a nu mai putea lucra si a-ti face datoria", a aratat Mariana Campeanu.

Ea a mai sustinut ca nici presedintele PNL, Crin Antonescu, nu i-a cerut sa demisioneze.

"Exact acest lucru am discutat cu dl. Antonescu. Nu stiu daca e momentul sa spun ca renunt ca nu mai pot, lumea o sa creada ca m-am simtit vinovata, daca mai astept, s-ar putea sa am eu un accident vascular. Domnul Antonescu mi-a spus: <<Daca nu mai poti sa lupti, si crezi ca asta e solutia, eu te sustin in orice solutie. Mi se pare o solutie buna pentru sanatatea ta>>. Dar nu mi-a cerut demisia, mi-a spus sa iau ce hotarare cred", a spus Mariana Campeanu.

Potrivit unui articol publicat de Centrul de Investigatii Media, Mariana Campeanu, actualul ministru liberal al Muncii, i-ar fi dat in 2005, in calitate de sefa a Casei de Pensii Ilfov, "in conditii suspecte" sotului sau, Iulian Campeanu, pensie si indemnizatie de insotitor, ca urmare a incadrarii in gradul I de invaliditate.

Potrivit sursei ciate, doar din indemnizatia pentru insotitor  - pe care o primeste odata cu pensia - Iulian Campeanu a incasat, din 2005 si pana in prezent, 54.184 de lei.


Citeste mai multe despre   






















8401 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    explicatii de genul are si ponta (Vineri, 21 februarie 2014, 12:45)

    ouyang [utilizator]

    cu privire la plagiat. sa reluam pentru uituci, normele de plagiat erau altele in 2003. deci nu putem vorbi de plagiat. bineinteles oamenii de bun simt nu au stiut sa forteze “normele” ca al Doilea El Insusi. asta e, au fost mai fraieri.

    acum aflam ca si la pensiile de invaliditate e la fel. ar fi putut lua sute de oameni pensie de invalizi gradul 1 daca stiau cand (2005) si unde se poate (casa de pensii Ilfov, neaparat sa nu stai la coada gresita). In rest totul e poveste.

    Bine, pa!
    • +6 (8 voturi)    
      Din 2010 dosarul lui Campeanu trebuie verificat (Vineri, 21 februarie 2014, 14:53)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      Trebuie verificat daca din 2010 i s-a facut verificarea dosarului conform noilor legi pt ca daca s-a facut trebuia sa i se modifice gradul de invaliditate
      • +2 (2 voturi)    
        Și părinții mei ... (Vineri, 21 februarie 2014, 15:57)

        AdrianCalin [anonim] i-a raspuns lui Gryphus

        ... au luat un timp pensie pe criterii medicale și mi-e rușine de mor pentru că a fost pe nedrept (gradul 3 parcă, 500 de lei pe lună). Eu recunosc că așa a fost, nu mă ascund după copac și sper ca la un moment dat să returnez eu banii pentru că dacă ei au fost în situația aia este și un eșec al meu ca fiu al lor care nu i-a putut ajuta când le-a fost greu. Repet, mi-e rușine și părinții mei știu că nu a fost bine ce au făcut.
  • +24 (28 voturi)    
    Bai mai da-o dracu... (Vineri, 21 februarie 2014, 12:48)

    tr0uble [utilizator]

    Astia ne cred prosti pe TOTI, nu doar pe votantii lor...

    Si apoi dupa ce ne arunca pastila cu coada gresita... DE PARCA A STAT O SECUNDA LA COADA.... ia dialog intre ministresa si marele somnoros...:
    "Mai poti sa lupti?"

    Da ce ba? Sunteti la razboi?? Si daca da, CU CINE?

    Ca noi din cate stim suntem pe timp de pace...

    AA... ca furati si nu va mai satura naiba si cand va bate DNA-ul la usa va simtiti ca la razboi, asta-i alta treaba...
    Ca sunteti in lupta continua pentru ciolan si in razboi perpetuu cu bunul simt si normele civilizatiei, da! Aici aveti perfecta dreptate..

    Mai sunt cativa pe la puscarie care se simt nevinovati... dar avem o "surpriza" (poate pentru voi):
    Atunci cand un complet de judecatori DUPA CE ANALIZEAZA DOVEZILE si tot te gasesc VINOVAT, nu prea face doi bani cum te crezi tu...
    Asta e primul lucru care il pune incepand de la orice gainar pana la autorii de genocit - EU nu ma simt vinovat... ideea e ca nu pentru cum te simti TU esti judecata ci pentru CEEA CE FACI TU!
  • +11 (15 voturi)    
    Ah (Vineri, 21 februarie 2014, 12:49)

    Soljenitin [utilizator]

    Ah, a aparut la haznaua 3. Clar. :) Demisia!
  • +21 (25 voturi)    
    sa-i fie rusine d-nei campeanu! (Vineri, 21 februarie 2014, 12:52)

    nellino [utilizator]

    sotul ei sufera de o mie si una de boli si il trimite sa stea la coada sa isi depuna dosarul la casa de pensii in care lucreaza ea?!!
    nu putea sa il bage prin spate? nu mai gresea omul coada, nu mai ajungea la ea in ograda cu dosarul si ea nu mai trebuia sa fie supusa linsajului mediatic.

    femeia asta nu merita demisie, ci divort!
    • +6 (8 voturi)    
      aveti putzintica intelegere (Vineri, 21 februarie 2014, 14:51)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      cum spunea si doamna mareana, nu'l vazurati cat de ratutit era ?
      pai, normal c'a gresit ghiseul.

      si doamna este ratacita bine !
      noroc cu dottore, ca'i ca o closca pentru bietii napastuiti de diktator...

      sper ca doamna mareana nu va lipsi de la urmatoarele intalniri de ..lucru, ale guvernului, asa cum se aude c'ar face menistrii de legitimare penele.
      cum l'ar dezamagi dansa pe dl. p.m. al tzarii ?!
  • +22 (28 voturi)    
    Pai vedeti... (Vineri, 21 februarie 2014, 12:54)

    fdaniel [utilizator]

    Pai vedeti... asta era: s-a asezat gresit la coada!

    Omul mergea de fapt la piata sa cumpere cartofi si s-a pus, din greseala, la coada la Casa de Pensii Ilfov; si atunci, functionarii amabili i-au dat pensie de handicap.

    Acum inteleg...
  • +27 (31 voturi)    
    Dati-mi voie sa fiu sceptic.... (Vineri, 21 februarie 2014, 12:55)

    Andor74 [utilizator]

    Tatal meu are Parkinson, mobilitate scazuta si toate alea. Nu-l poate lasa maica-mea singur ca face te miri ce. Majoritatea timpului are nevoie de asistenta ca nu se descurca singur.
    Si e pensionat de 5 ani, anul trecut a fost obligat sa mearga la reevaluarea dosarului.
    Dar are numai gradul II de invaliditate....
    Oare de ce nu e legea egala?
    • +3 (3 voturi)    
      Dupa ce vei ajunge ministru (Vineri, 21 februarie 2014, 17:18)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

      Vei fi si tu egal cu ei. sau poate e invers ca sa ajungi ministru trebuie sa furi si sa fii corupt.
  • +8 (22 voturi)    
    mai usor cu manipularea ieftina (Vineri, 21 februarie 2014, 13:04)

    Nevermind [utilizator]

    Baba trebuie sa plece pentru ca este orice, mai putin liberala - vezi proiect lege in care face angajatii si sindicatele asociati/e in firma, dar numai cu drepturi. Dar... nu mai incercati vrajeli proaste in a cumula niste venituri si a le prezenta asa incat ca sa sune strigator la cer. 54k in 9 ani (pentru autor = NOUA ani = 108 luni), inseamna in jur de 500 ron pe luna. Nu comentez justetea sumei sau legalitatea ei si stiu ca targetul vostru este maimutza care pune botu repede, dar mai usor cu pianul pe scari.
    • +16 (20 voturi)    
      Imoralitate si ilegalitate (Vineri, 21 februarie 2014, 13:56)

      Rntmpx [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Nu banii sunt problema cea mai mare in acest caz, ci imoralitatea și nesimțirea unui ministru "al muncii și protecției sociale", care-și bate joc astfel de sute de bătrâni cu probleme reale.

      Ar trebui să ieșim în stradă, ca în Ucraina, și să-i scoatem afară pe nemernicii ăștia fără morală și fără principii.
      • -2 (16 voturi)    
        sunt de acord (Vineri, 21 februarie 2014, 14:07)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Rntmpx

        Eu as fi dat-o jos fie si numai pentru propunerea aia imbecila, las' ca nu trebuia sa ajunga ministru. Liberala my ass. Daca era de la psd, nu ma deranja atat pentru ca era de asteptat. Stiu orientarea HN, dar mai usor cu chestiile ieftine. Cum nu-mi place nici amnezia re CSA si belirea doar a ASF. Hai sa-i belim pe toti, daca tot e pe merit. Dar de... boculetz isi platea mai bine blonda de la Cluuuuj, cu batista pe tzambal pusa de HN.
    • +4 (8 voturi)    
      Nu comentezi justetea sumei? (Vineri, 21 februarie 2014, 14:37)

      UltimulStingeLumina [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Pai tocmai justetea sumei era ideea!
      Sunt mii de oameni in tara asta care stau ca berila la cozi si asteapta aia 500 lei pe luna care se traduc in mancare si medicamente, nu in salariul vreunei bone sau al unui sofer care ia copilul de la gradinita.
      Ok, nu comentam boala domnului sot. Dar intr-o tara normala, domnul sot si-ar fi depus frumos dosarul si ar fi astepat ca toti romanii de rand sa ii fie prelucrat
      Si, in alta ordine de idei, probabil ca esti extrem de tanar si din inaltimile acestei tinereti, folosesti apelativul de "baba". Ce sa zic, "baba" asta, cu toatele bubele in cap pe care le are si ea si neamul ei, are probabil varsta mamei tale. Sau ale bunicii. Asa ca ... mai usor cu pianul pe scari, sa nu te-mpiedici
      • 0 (0 voturi)    
        pricepi greu spre deloc, nu-i asa? (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 21:45)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui UltimulStingeLumina

        Comentasem ALT aspect, dar daca nu-ti deseneaza careva, e greu. Daca era sa comentez fodul, incepeam cu asezatul la coada gresita. Da da da
        Tot in alta ordine de idei, cand cineva de dreapta este retrograd, da, e baba/mos. Iar te prinzi mai greu. Dar lasa ca ai incercat sa te prinzi cu acelasi succes in privinta varstei mele... m-ai prins, sunt in liceu :D
  • +11 (15 voturi)    
    LOL !!!!!! (Vineri, 21 februarie 2014, 13:09)

    Gaetano73 [utilizator]

    Astia ne cred tampiti rau !!!
    • -1 (3 voturi)    
      da (Vineri, 21 februarie 2014, 15:36)

      qwezczx [utilizator] i-a raspuns lui Gaetano73

      si ne place.

      Altfel am iesi in strada.
  • +15 (19 voturi)    
    Las-o balta madam (Vineri, 21 februarie 2014, 13:13)

    mcris [utilizator]

    ...cu asezatul la randul gresit. Si eu m-am nascut gresit in Romania, dar voi tot lasati rahatul de caini pe strazi.
  • +14 (18 voturi)    
    demisia (Vineri, 21 februarie 2014, 13:16)

    aricipogonici [utilizator]

    Numai faptul ca EXISTA cozi la depunerea dosarelor e un motiv de demisie. Sa-i spuna cineva mortăciuni ca suntem in 2014 intr-un stat european
  • -15 (23 voturi)    
    "Extraordinar" (Vineri, 21 februarie 2014, 13:18)

    mandatar [utilizator]

    "Iulian Campeanu a incasat, din 2005 si pana in prezent, 54.184 de lei."
    Daca impartim la 9 ani, rezulta cam 6000 pe an, care impartit la 12 ne da 500 lei pe luna. Un om operat de cancer de doua ori, cu Parkinson, dementa senila si care a ajuns de la 110kg la 50, "a fraudat in halul asta statul roman" E betia curcilor, nu alta!!!
    • +9 (13 voturi)    
      ceea ce spui (Vineri, 21 februarie 2014, 14:07)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui mandatar

      s-a intamplat dupa pensionarea de invaliditate.(se poate pensionare si anticipata de invaliditate?).Omul a gresit ghiseul unde s-a prezentat a doua zi dupa ce a demisionat dintr-o functie de conducere.Pana la aparitia bolilor de care vorbesti a incasat ceva bani.iti amintesc ca omul cu meseria auto face parnaie pentru 3000 de lei.Cand vorbim de frauda nu conteaza suma.
    • +5 (7 voturi)    
      Citeste cu atentie (Vineri, 21 februarie 2014, 14:57)

      antrax [utilizator] i-a raspuns lui mandatar

      Banii aia sunt primiti pentru un INSOTITOR!
      Adica, pe langa pensia pe care a obtinut-o.
      Dar nu despre asta e vorba neaparat, ci despre faptul ca "s-a rezolvat" foarte rapid si prin "magie" (de ex cerere depusa si admisa inainte sa aiba hartia medicala care o justifica).

      Cel mai simplu ar fi sa fie intervievati cativa oameni care au obtinut acelasi grad de invaliditate sa povesteasca ei cat a durat si daca mai sunt chemati anual la control.
    • +1 (1 vot)    
      principii (Vineri, 21 februarie 2014, 17:06)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui mandatar

      mai draga, 1 leu sau 1 milion furat, se supun acelorasi judecati principiale ! doamna a spus clar "oricum n-as fi stat la coada". asadar ?
    • +2 (2 voturi)    
      Banii erau PESTE pensia normala (Vineri, 21 februarie 2014, 17:22)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui mandatar

      pentru insotitor adica al doilea pahar la crasma pentru insotitorul invizibil. O minciuna gogonata toata afacerea. Evident individul care a colectionat acum toata enciclopedia medicala se tine mai bine decat un tanar ce munceste 12 ore pe zi pentru a-i asigura lui banii necuveniti. Cum se face ca si in fata evidentei comisiile de evaluare nu iau masuri ? Stat corupt , nefunctional.
  • +16 (20 voturi)    
    deci (Vineri, 21 februarie 2014, 13:29)

    Tejveer [utilizator]

    ca sa intelegem corect... sotul sefei de la pensii (care stie ghiseele ca in palma) s-a asezat "din greseala" la alta coada ? prea dubios ca sa nu ne dam seama ca minte.
    • +5 (7 voturi)    
      hai (Vineri, 21 februarie 2014, 14:35)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui Tejveer

      adica nevasta-sa era sefa si el se aseza la coada?
      Hai da de..., suntem in Canada?
  • +10 (14 voturi)    
    . (Vineri, 21 februarie 2014, 13:29)

    tirolez [utilizator]

    Cum sa nu fie dat copilul decat bunicului? Toate bonele care iau copii ce-ar mai face?
  • +14 (18 voturi)    
    Suntem romani, nu ne dam demisia ca vrea Basescu (Vineri, 21 februarie 2014, 13:39)

    dottore [utilizator]

    Ok, au prins-o! De ce nu e trasa pe dreapta si anchetata? Sigur are o gramada de bube in cap. Are aceeasi atitudine ca Nastase, aroganta cu cei cu studii superioare, pentru ca ceilalti sunt asistati conectati la robinet . Si totusi e inca libera si in functie. Chiar avem institutii impotente sau are spate?
  • +11 (17 voturi)    
    ha ha ha (Vineri, 21 februarie 2014, 13:42)

    manoman [utilizator]

    nu mai pot de ras!
    explicatii ridicole
    baba retarda, explicatii d'astea dadeam cand eram la gradinita! tu nu ai mai crescut?
  • +13 (17 voturi)    
    :)) (Vineri, 21 februarie 2014, 14:13)

    Ioanas [utilizator]

    Deci a luat dosarul sotului din greseala :))
    • +5 (7 voturi)    
      nu din greseala, (Vineri, 21 februarie 2014, 14:36)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui Ioanas

      ci din vina lui Basescu...
  • +6 (10 voturi)    
    MAHALAGIOAICA (Vineri, 21 februarie 2014, 14:27)

    rutger [utilizator]

    asta mai e ministru ?!! Cica ar fi foarte stresata si nu mai judeca, Ea nu a judecat niciodata normal, ea s-a esprimat la A3 cu gogosi pentru bobor ! Oare n-ar trebui sa se faca controale medicale odraslelor sale daca sunt capabile in functiile bugetare bine platite ?
  • +3 (5 voturi)    
    e fascinanta aceasta femeie.. (Vineri, 21 februarie 2014, 14:42)

    akillies [utilizator]

    .. descrie Alzheimer dar stie ca sotul e bolnav de Parkinson.. hmmm! Era emotionata, sau doar bulversata, sau e altceva la mijloc?!?
    • +3 (5 voturi)    
      @akillies (Vineri, 21 februarie 2014, 16:02)

      bogdan192 [utilizator] i-a raspuns lui akillies

      Se incurca in minciuni. Asa e cand minti asa de mult incat nici tu nu mai stii ce ai spus cand ai mintit prima data.
  • -1 (1 vot)    
    Bunicutza panglicara, sa nu-si dea demisia ! (Vineri, 21 februarie 2014, 15:40)

    Plagarus [utilizator]

    Inca o piatra de moara la gatul PNL-ului !
  • +2 (4 voturi)    
    doamna, e rusine (Vineri, 21 februarie 2014, 17:10)

    liviusmaximus [utilizator]

    uitati-va la ce declarati. ieri spuneati ca ati gresit ca "nu ati studiat cu atentie documentele sotului" (deci nu erau ok, da ?). apoi insistati: " oricum nu stateam la coada, chiar daca se faceau la sectorul de care apartinea" (sunteti sefa celor care ne tin pe noi la coada!!). iar azi, cu inmanarea nepotului de la gradinita pe baza de fotografie, ati fost magistrala :)).
    serios acum, demisionati ca nu-i un capat de tara. castiga copiii dvs suficient sa va tina in viata, la un nivel decent.
  • 0 (6 voturi)    
    CE OAMENI LIPSITI DE COMPASIUNE!!! (Vineri, 21 februarie 2014, 17:27)

    hot news [utilizator]

    Sarmanul, ar einvaliditate de gradul I, si premeste, cum este normal, pensie pentru asta.
    Iar rauvoitorii, ce crapa de invidie ca nu sunt si sotiile LOR ministrese, incep cu tot felul de invective si sar pe el!
    S-a asezat la coada gresita, vreti sa il bagati la pusczrie pentru asta?
  • +1 (1 vot)    
    precizari (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 13:23)

    Aramis [utilizator]

    Aflati ca in Occident nu exista pensie de boala, ci doar un eventual supliment la pensia obtinuta la virsta legala de pensionare (65-67 de ani in functie de tara).
    Punctul doi: as vrea sa stiu daca mai exista cineva din Bucuresti care sa se fi asezat din greseala la coada de Ilfov si caruia sa-i fi fost primit dosarul
  • 0 (0 voturi)    
    mariana campeanu (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:14)

    sunrise111 [utilizator]

    Sa va fie rusine d-na ministru....cum poate cineva sa va creada ca sotul s-a pus gresit la coada!
    rusine!rusine!rusine!
    Oricum Ponta v-ar putea invata sa mintiti mai bine, specialist(profesionist)