Ion Iliescu, pentru Gandul.info: Ma surprinde incordarea dintre Ponta si Antonescu. Tocmai asta apreciam, ca cei doi lideri, asa carlani, au colaborat foarte bine

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 20 februarie 2014, 18:53 Actualitate | Politic

Ion Iliescu
Foto: Agerpres
Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, se declara surprins, intr-o declaratie acordata pentru Gandul.info, de lipsa de comunicare dintre premierul Victor Ponta si liderul PNL, Crin Antonescu.

"Ma surprind incordarea si lipsa de comunicare aparute intre ei. Tocmai asta apreciam - faptul ca, o vreme, cei doi lideri, foarte tineri, asa carlani, cum apreciam eu ca sunt, au colaborat foarte bine. Ce s-a petrecut nu stiu si nici nu-mi dau seama", a declarat acesta, pentru Gandul.info.

Ion Iliescu a precizat ca in ultima vreme a discutat mai putin cu Victor Ponta, intrucat s-a "ocupat mai mult cu redactarea unei carti care urmeaza sa apara in primavara acestui an".





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

3276 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    :)))) (Joi, 20 februarie 2014, 18:56)

    mircearh [utilizator]

    auzi la mosu' , au trecut anii, Ponta s-a catarat pe posturi cat s-a putut ( si oricum mult dincolo de competente ) si tot carlan a ramas :)))))))
  • +8 (10 voturi)    
    Carte (Joi, 20 februarie 2014, 19:11)

    HP [utilizator]

    O carte, doua carti. Nu cartii.
    O minge, doua mingi. Nu mingii.

    N.R. am corectat, multumim.
  • +8 (10 voturi)    
    kiliescu Judecat pentru sangele varsat (Joi, 20 februarie 2014, 19:21)

    uluit [utilizator]

    iliescu Judecat pentru Sangele Varsat!

    Nu-l mai suport pe acest criminal al poporului roman, sa ne dea lectii de democratie, debitant tot felul de "directive" insusite de la Moscova.

    Fara comunisti si KGB-isti.
    • -5 (7 voturi)    
      Iese bine și dacă judeci pe dos. (Joi, 20 februarie 2014, 19:52)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui uluit

      Iliescu a acționat la revoluție în scopul reducerii numărului de victime.
      • +4 (4 voturi)    
        sigur (Vineri, 21 februarie 2014, 11:25)

        hmara [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        si marmota ce zicea?
        Ce varsta aveai tipule pe-atucni?
        Dupa elucubratia ta, erai inca pe lapte praf.

        Apropo, la Mineriade cum a actionat iliescu?
        Cu scopul reducerii intelectualilor?
  • +7 (7 voturi)    
    Ei, nu mai spune?! (Joi, 20 februarie 2014, 19:28)

    Ricochet [utilizator]

    Te surprinde pentru ca ai imbatranit degeaba, fara vreun rost, comunist prapadit...
  • +5 (5 voturi)    
    Asa carlani (Joi, 20 februarie 2014, 19:32)

    Kepler [utilizator]

    asa Romanie! O tara care ar fi putut sa fie mult mai sus daca nu exista acest onorabil.
  • +8 (8 voturi)    
    Sa nu stii (Joi, 20 februarie 2014, 19:32)

    ty [utilizator]

    ca se prefac?
    Sau te faci ca nu stii?
  • +7 (7 voturi)    
    Cirlania i-a unit ,cirlaneala ii desparte!!! (Joi, 20 februarie 2014, 21:04)

    andreesanu [utilizator]

    Cind o tara ajunge pe mina cirlanilor se vede circul si din strada !!!
    Daca ar fi fost ceva de capul lor s-ar fi maturizat peste noapte fata-n fata cu raspunderile functiilor ce le ocupa.
    Dar vorba romanului -din cocos nu faci gaina nici din curva gospodina ,asa nu faci nici din cirlani oameni care sa conduca o tara.
  • +6 (6 voturi)    
    - (Joi, 20 februarie 2014, 21:08)

    Pink Z [anonim]

    ba, da' ce poza i-ati gasit mai nene...
    :)
  • +4 (4 voturi)    
    haida de (Joi, 20 februarie 2014, 21:31)

    IpseAnton [utilizator]

    "Tocmai asta apreciam, ca cei doi lideri, asa carlani, au colaborat foarte bine". Sa mori tu?
  • +4 (4 voturi)    
    cu morții din Decembrie 1989 cum rămâne? (Joi, 20 februarie 2014, 23:46)

    visio [utilizator]

    așa ca principiu...
    • +3 (3 voturi)    
      Cum sa ramana? (Vineri, 21 februarie 2014, 9:44)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui visio

      Cum o sa ramana si cu sarmanii ucisi in Ucraina. Victimele comunismului cu fata (in)umana!
  • +2 (2 voturi)    
    antipa (Vineri, 21 februarie 2014, 7:07)

    liviusmaximus [utilizator]

    Luati interviuri la muzeul antipa ?
  • 0 (0 voturi)    
    Ha!? (Vineri, 21 februarie 2014, 11:19)

    robert.b [utilizator]

    Stai un pic, asta nu murise? De inima rea si regrete eterne? Pai si-atunci eu ce sarbatoresc de ani buni incoace!? Hâc!