Elena Udrea: PMP va organiza un "mare miting" in Bucuresti, in 16 martie, impotriva USL si a accizei de 7 centi la combustibil

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 17 februarie 2014, 15:27 Actualitate | Politic

Partidul Miscarea Populara va organiza un "mare miting" in Bucuresti, in 16 martie, impotriva "guvernarii incompetente, abuzive, dezastruoase a USL", la care sunt chemati sa participe toate persoanele nemultumite de actuala putere, a anuntat luni Elena Udrea.

Aceasta a precizat ca, pana atunci, membrii PMP vor incerca sa adune o lista cu un milion de semnaturi impotriva introducerii accizei de 7 eurocenti la combustibili, anuntata de premierul Victor Ponta pentru 1 aprilie.

Intentia, a precizat Elena Udrea, este sa il "forteze" pe primul ministru sa renunte la aceasta masura.

"Toti romanii care se simt mintiti, inselati de aceasta guvernare, care a promis mult si face mult rau, toti romanii care vor sa schimbe aceasta guvernare, sunt asteptati sa vina alaturi de PMP in strada", a spus Elena Udrea.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

1764 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    Vom fi in strada, chiar daca Dragnea ne bate (Luni, 17 februarie 2014, 15:48)

    Cristiann80 [utilizator]

    Ei da, asa va dorim noi electoratul de centru-drepata, sa faceti opozitie cu adevarat mafiei USD-Voiculescu -Ponta! Felicitari Elena Udrea, PMP ca nu va lasati cumparati asa cum s-a lasat Blaga, pentru a avea liniste in afaceri cu statul!!!!
    Ei pun taxe si impozite, surpraaccize, ne impovareaza cotrar celor promise acum doi ani in campanie, dar a uitat totul Ponta plagiatorul mitoman!!!!
    Vom fi in strada, vom lupta pentru a ne recastiga drepturile si libertatile si ne vom opune baronilor si penalilor USL-USD-Voiculescu care nu inceteaza sa ne jupoaie cu nerusinare si nesimtire!!!
    Romanii vor fi cu PMP, daca va fi sa fie lupta in strada asa cum a amenitat Dragnea ca ne bate daca iesim !!!!! ne vom lupta!! Nu ne este teama de cel mai penal guvern din istoria Romaniei!!!! Nu ne este teama de un plagiator mitoman si de Turnatorul si jefuitorul Voiculescu!!!!!!
    • +5 (7 voturi)    
      sa vedem mitingul si pe urma discutam (Luni, 17 februarie 2014, 16:26)

      facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      blaga a adus 10.000 de oameni la mitingul pdl
      a ridicat stacheta destul de sus
      • +1 (9 voturi)    
        nu ma duc in strada pt Elena Udrea (Luni, 17 februarie 2014, 16:31)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        nici sa ma impusti...
        da, si eu consider ca acest guvern ne-a mintit si inselat....dar mai bine cu ei decat cu Elena Udrea.
        Sa vedem daca Elena scoate 3000 de oameni in strada....eu zic ca nu.
        • +2 (4 voturi)    
          Daca atat te duce mintea... (Luni, 17 februarie 2014, 17:51)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          atata faci
          ::)
    • +9 (11 voturi)    
      Elena Udrea si PMP! (Luni, 17 februarie 2014, 16:35)

      EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Nu cu Elena Udrea in fata, se pun bazele unei noi formatiuni politice! Deja lucraturile Elenei Udrea au inceput sa apara. Dupa ce a fost bun in timpul puciului din 2012 (cand Elena Udrea nu prea si-a facut vazuta figura, antipatica pentru multi), iar mai apoi ca personaj nepatat pentru lansarea Miscarii Populare, Adrian Papahagi si-a dat demisia din MP. De ce? Pentru ca partidul a inceput sa adune scursurile vietii politice romanesti. In acest caz numele scursurii este: "Marin Anton", demisionar din PDL cu cateva zile inainte de caderea guvernului Ungureanu si contributor la aceasta cadere, participant la puci din partea PNL, participant activ la toate magariile intamplate ulterior (martea neagra, et cetera), cu legaturi cu RAFO. Se pare ca madame Udrea nu este straina de aceste evenimente, ba dimpotriva!
      Asa ca nu voi participa la "marele miting" al Elenei Udrea. Daca indemnul ar fi venit din alta parte a MP poate ca as fi participat!
      • +4 (6 voturi)    
        Nici macar Ponta si tot USLul (Luni, 17 februarie 2014, 16:58)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

        nu poate sa faca atata rau PMP cat poate sa faca
        fostii PDl isti in frunte cu Udrea.
        Daca Udrea crede altceva se inseala amarnic.
        Udrea va distruge acest partid care avea sanse de a se naste ca partid curat.
        Garantat.E o chestie de timp.La euro parlamentare nu ia mai mult de 4%.
        Dupa europarlamentare se va narui acest partid ca si cum nu a fost.
        E gata distrus de acum.
        La marele miting o sa fie fas. O sa aduca oameni platiti .
        Daca isi pastrau verticalitatea si apareau personaje necompromise venea lumea.
        Udrea trebuie sa inteleaga ca nu este simpatizata.Cine ii spune ei ca este o minte.
        Si ii ia banii. Ii dau un sfat gratis. Treci in planul 2. Poarta numai taioare si pantofi cu toc mic.Geanta modesta .Schimba discursul.Nu mai vorbi mult.Nu mai vorbi repede.Nu retine nimeni nimic din ce spui.Nu reusesti sa transmiti nici un mesaj.
        • +1 (3 voturi)    
          UDREA ESTE O CIUMA PENTRU PMP (Luni, 17 februarie 2014, 19:10)

          liberal adevarat [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

          Nimeni si nimic nu poate distruge sperantele puse in PMP mai eificient decataceasta ciuma blonda.
          sunt oameni fini pe acolo.. Chia nu isi da nimeni seama ce inseamna Elena Udrea? Sunt toti imbecili, inclusiv Zeus?

          O sa ne maance Ponta pe paine din auza ciumei asteia! Daca am fi in Evul Mediu as baga-o in catra si apoi in fulgi s as scoate-o goala la marginea orasului!
    • +1 (1 vot)    
      Dragnea nu are cum (Luni, 17 februarie 2014, 17:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Da' soarta vad ca si-a dat silinta
  • +3 (7 voturi)    
    oookkkkkk !!!!!!!! (Luni, 17 februarie 2014, 15:58)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    unde va fi mitingul si la ce ora.??
    • +3 (3 voturi)    
      EASSSSYYYYYY (Luni, 17 februarie 2014, 17:09)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

      ieri la ora 14:31 trecute fix
  • 0 (6 voturi)    
    mda (Luni, 17 februarie 2014, 16:03)

    Lol Lolovici [utilizator]

    Facem un partid nou, dar in loc sa facem opozitie serioasa ne legam tot de treburi populiste. Nu sanctionam atacurile la justitie, sts, avocatul poporului si alte institutii importante ci mergem pe combustibil si daca cumva se scumpeste faina si carnea de porc bagam si proteste pentru paine si mici.
  • 0 (6 voturi)    
    il face de la ora 18:30? (Luni, 17 februarie 2014, 16:14)

    epaminonda [utilizator]

    ca altfel tinerii de dreapta, dinamici, cu initiativa si vocali s-ar putea sa fie ocupati cu munca in mijlocul zilei,
    dar ar fi o idee sa apeleze la pensionari...
    • -2 (6 voturi)    
      18.30? (Luni, 17 februarie 2014, 16:42)

      evoque [utilizator] i-a raspuns lui epaminonda

      a cedat presedintele ora de ocultism politic??
  • +8 (12 voturi)    
    Nu este credibil mesajul (Luni, 17 februarie 2014, 16:14)

    Frank777 [utilizator]

    Mesajul asta nu este credibil daca il spune E.Udrea.
    Imediat i se raspunde : Ati taiat salariile si pensiile.
    Si aici se termina totul.
    Daca ar avea o strategie si sfetnici buni.E.Udrea ar sta ca simplu membru de partid si ar lasa pe altii sa duca mesaje publice.
    Ar lasa partidul sa se maturizeze politic si sa capete identitate.
    Acum se poate spune in mod cert ca identitatea partidului a disparut si este doar "Noul PDL". Care a taiat pensiile si salariile.
    PDL nu va scapa in veci de stigmatul asta.
    E.Udrea trebuie sa admita ca este contra productiva aparitia ei. Nu este simpatizata si este usor de atacat.
    Ca PMP sa aiba succes trebuia sa fie asa cum a spus "un altfel de partid". Nu a reusit.
    A devenit un "altfel de PDL".
    In acest moment PMP este intr-un mare pericol.
    Daca nu inteleg acest lucru cei care l-au infiintat gresesc fatal.
    Il pun in valoare pe Blaga care este ce a fost si macar a fost constant si la bine si la rau.
    Nu stiu ce au in cap politicienii si consilierii PMP. Probabil nimic.
  • +1 (5 voturi)    
    hai sa vedem (Luni, 17 februarie 2014, 16:41)

    evoque [utilizator]

    pdl-ul a adunat cu chiu cu vai 5-6000 de persoane la MARELE miting care a avut recent loc. Cat pune pmp-ul/persoana ca sa faca un MAAARE miting :))
  • +3 (7 voturi)    
    Ciudate comentarii (Luni, 17 februarie 2014, 16:46)

    Sani [utilizator]

    Cred ca USL-asilor le este cam teama.
    Au inceput acum sa caute modalitati de blocare.
    Elena Udrea este acum cuvantul de ordine.

    Daca nu ar fi Udrea, ar fi altcineva,....

    Mda, hai sa ne strangem in toate orasele mari.

    Un nume specific ar putea fi:
    "Miting contra Interlopilor"!
    • +3 (7 voturi)    
      Nu e bine (Luni, 17 februarie 2014, 17:04)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Miting contra Interlopilor
      Ar fi ca demonstreaza contra lor insisi.
      Nu e bine.
      Trebuie sa pacaleasca pe cineva .Ca nu sunt ei.
      Va veni si Marin Anton.Ca e PMP acum.Curat si cu scutec nou.
    • +1 (3 voturi)    
      nu o puneti pe UDREA in fata (Luni, 17 februarie 2014, 19:12)

      liberal adevarat [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      daca o puneti pe udrea in fata sa mor, prefer sa il votez pe /// blaga!
      suntei complet prosti?
  • 0 (2 voturi)    
    boon! (Luni, 17 februarie 2014, 20:33)

    corvus coraX [utilizator]

    Domnu ăla proaspăt membru, Anton, participă? Daaaa?! Beeetoon!
  • -1 (1 vot)    
    Pt ce (Luni, 17 februarie 2014, 21:08)

    tudor74 [utilizator]

    Pentru ce sa ies in strada ? Pt 7 centi in plus la 1l de benzina ? Rromania si gasca de hoti care o conduc imi iau de ani de zile 40% din salariu (in curnad 60%, vezi impozitarea progresiva pregatita de USL) si nu vad nimic de pe urma acestei impozit ... 7 centi in plus e o nimica toata !

    Plus, o sa fiti putini, ati uitat ca 70% din romani i-au votat pe hotii astia ? O sa fiti doar astia care lucrati la privat toba pt pulanele jandarmilor, bugetarii, asistatii si pensionarii or sa stea la caldurica ca pe ei ii doare la basca.
  • -1 (1 vot)    
    Ajunge ! (Luni, 17 februarie 2014, 22:29)

    Joe WhiteTony [anonim]

    Fac apel catre toti romanii nemultumiti de propria viata, de resursele financiare precare insuficiente traiului de zi cu zi, a celor constienti ca au rabdat destul puterea criminala a USL, sa iasa in strada si sa manifste cu toata taria pentru ca acest guvern sa-si prezinte demisia de urgenta altfel II VOM DA JOS NOI CA IN DECMBRIE '89 !!! Perfect, Elena Udrea, te rugam sa mobilizezi TOATA TARA sa participe la acest protest... AJNGEEEEEEEEEEEE !!!
  • +1 (1 vot)    
    Iluzie (Marţi, 18 februarie 2014, 17:41)

    redmc [utilizator]

    Elena Udrea a candidat in cea mai prietenoasa circumscriptie PDL unde cu ajutorul primarilor a luat in jur de 40% si are impresia ca e populara si ca a facut treaba buna ca ministru. Ea ii prefera pe Prigoana lui Cristian Preda si pe mafiotul Anton lui Adrian Papahagi. PMP s-a poticnit deja.