Dan Voiculescu: Ar fi cazul sa inceapa ancheta legata de tezaurul Romaniei de la Moscova si de implicarea lui Traian Basescu in nerecuperarea acestuia

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 12 februarie 2014, 16:22 Actualitate | Politic

Dan Voiculescu scrie miercuri pe blogul personal ca presedintele Traian Basescu "se pozitioneaza impotriva interesului national" cand spune "public, fara argumente, ca Guvernul Romaniei este corupt", apreciind apoi ca, "daca tot vorbim de interese nationale, poate ar fi cazul sa inceapa ancheta mult asteptata de romani legata de tezaurul Romaniei de la Moscova si de implicarea lui Traian Basescu in nerecuperarea acestuia". "Tradarea intereselor nationale se incadreaza perfect in art. 96 din Constitutia Romaniei", afirma Voiculescu, referindu-se la articolul din Constitutie privind punerea sub acuzare a sefului statului.

"Aseara, Traian Basescu a afirmat la un post de televiziune ca "Voiculescu e cel mai puternic". Ma bucur ca recunoaste acest lucru si il asigur ca voi ramane puternic in continuare. Acelasi Traian Basescu incearca sa creeze o disputa intre mine si primul ministru Victor Ponta. Minte ca eu mi-am turnat la Securitate rudele - o minciuna asa cum rezulta si din decizia instantelor judecatoresti. Incearca sa jigneasca membrii CNA-ului, BNR-ul, FMI-ul, Guvernul si Parlamentul", a scris miercuri pe blog presedintele fondator al PC.

"Cand Traian Basescu, din calitatea de presedinte, spune public, fara argumente, ca Guvernul Romaniei este corupt, se pozitioneaza impotriva interesului national. Si daca tot vorbim de interese nationale, poate ar fi cazul sa inceapa ancheta mult asteptata de romani legata de tezaurul Romaniei de la Moscova si de implicarea lui Traian Basescu in nerecuperarea acestuia. Tradarea intereselor nationale se incadreaza perfect in art. 96 din Constitutia Romaniei", a mai sustinut Voiculescu, intr-un post intitulat "Art. 96 din Constitutia Romaniei si Traian Basescu".

Presedintele Traian Basescu a declarat marti seara, intr-o emisiune la B1 TV, ca Dan Voiculescu este cel mai puternic om din interiorul USL, iar premierul Victor Ponta depinde de trustul de presa al conservatorului. Declaratiile presedintelui:
  • (...) Au mintit prea mult, ei au crescut ca oameni politici in minciuna si in atmosfera creata de turnatorul Voiculescu, care le e partener. El e cel mai puternic. Victor Ponta este o gaza pentru Voiculescu atata timp cat moralitatea lui Ponta este "ma fac partener cu unul care si-a turnat colegii, si-a turnat rudele". Va dati seama ce jeg moral? Unul care si-a turnat rudele. Dar Ponta este cel care depinde de el. Eu cand am inteles lucrul acesta n-am mai vrut sa aud de Voiculescu
  • (In ce sens depinde Victor Ponta de Voiculescu?) De imagine, de trustul de presa care spala pe creier electoratul lui Ponta, a turnatorului si condamnatului in prima instanta Voiculescu























6454 vizualizari

  • +53 (53 voturi)    
    pai sa fie Iliciov capu' la lista (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:27)

    zaboo [utilizator]

    bre!
    • +61 (61 voturi)    
      Securistul Dan Voiculescu a luat-o razna (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:40)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      pana acum Antena 3 striga ca Basescu e DUSMANUL RUSIEI...acum si-au dat seama ca nu asta e de fapt un lucur pozitiv in ochii electoratului asa ca schimba fara nicio logica povestea incercand sa minta ca e de fapt invers

      Ceausescu in 20 de ani n-a adus tezaurul desi mai comunist ca rusii, Ion Iliescu a fost 10 ani presedinte si desi a facut facultatea (KGB) la Moscova n-a adus tezaurul...Emil Constantinescu a fost un pseudo-presedinte care nu a contat deci nu-l luam in considerare
      • +38 (38 voturi)    
        Eu nu inteleg de ce Hotnews (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:22)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        acorda spatiu fumigenelor paianjenului veninos, infractorul si "jegul moral" Varanu Felix ?!!!
        • +10 (10 voturi)    
          tine-ti prietenii aproape (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:21)

          ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          iar dusmanii si mai aproape ;)
        • +2 (2 voturi)    
          e bine... (Joi, 13 februarie 2014, 11:00)

          Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          ...ca aflam si noi astia care nu se uita la Latrine ce bale mai arunca Varanu'...
          Desi a luat-o razna rau de tot. Auzi ici-sa gandire pentru votantii USL (mai nou USD, aceeasi mizerie): "... implicare in nerecuperare..." !
          Trebuie ca l-a durut tare aia cu turnatu' in familie.
      • +16 (16 voturi)    
        Ion Iliescu (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:28)

        ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        a fost cel care a facut uitat tezaurul in Rusia.

        In 1992, Federatia Rusa a fost primita in FMI, iar Ion Iliescu nu a ridicat problema litigiului privind tezaurul Romaniei. Aderarea la FMI a Federatiei Ruse depindea de stingerea oricaror litigii cu statele membre, Romania avand asadar o buna oportunitate pentru transarea problemei tezaurului. Dar Iliescu a tacut kaghebistic.
        • +1 (3 voturi)    
          Faci o confuzie intre FMI si tezaur! (Joi, 13 februarie 2014, 9:53)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

          1 In documentele oficiale Tezaurul a fost trmis spre pastrare, dece sa trecem la capitolul litigii, ii consideram chiar si acum pe rusi, de buna credinta?

          2 Aderarea la FMI nu garanteaza evitarea oricaror litigii viitoare!

          3 Tezaurul va fi mai devreme sau mai tarziu recuperat 100%, izolarea spre care se indreapta va genera multe schimbari, sper ca ele sa se intample in timpul vietilor noastre!
    • +26 (26 voturi)    
      hai ca poate ne invata DV (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:04)

      Engel [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      pentru ca el e maestru in recuperari! El a recuperat tezaurul Securitatii sau al lui Ceausescu, el miroase una doua ca nu e implicare 100%, ce mai e Profesor.
      E drept ca o negociere cu rusii poate fi ceva mai problematica si ridica dificultati mai mari decat un virament dintr-o banca off-shore...
      • +22 (22 voturi)    
        USL. Trimiteti-l pe VOICULESCU la Moscova !!! (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:30)

        cixx [utilizator] i-a raspuns lui Engel

        Ar trebui sa fie insotit si de lingaii Ponta, Sova Co. experti in toate (doctori in ale minciunii) si sa se intoraca, doar atunci cand vor obtine tezaurul integral. Rusii nu ne vor da tezaurul in veci, atata timp cat i-am atacat si cat inca suntem o tara de mana a-III a. Politrucii nosti nu sunt capabili sa-si respecte tara si nici sa-i vrea binele, de ce ni l-ar dori rusii? Ma tot intreb, cand va pune justitia mana si pa escrocul asta???
    • +11 (11 voturi)    
      Are dreptate (Miercuri, 12 februarie 2014, 21:48)

      mariage [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Basescu poate fi acuzat deasemnea pentru instrainarea Bucovinei, pentru separarea Moldovei, pentru pierderea teritoriilo de pana la Tisa, il putem acuza chiar si pentru evenimentele recente din Timoc.
      • +1 (1 vot)    
        aproape corect! (Joi, 13 februarie 2014, 11:16)

        Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui mariage

        Trebuie acuzat de "implicarea in nerecuperare" a Bucovinei de Nord, Basarabiei, Timocului, Cadrilaterului, Ungariei, Marii Negre, sabiei lui Stefan cel Mare si a Catedralei Sfanta Sofia de la turci, a tezaurului incas de la spanioli si Sfantului Chivot de la nu se stie cine si MAI ALES, in nerecuperarea banilor lui Ceausescu de la unul Dan Voiculescu-Crescent, securist si turnator al propriei verisoare la Securitate.
        • +3 (3 voturi)    
          Cred ca nu iei totul in considerare (Joi, 13 februarie 2014, 14:07)

          Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghescu

          Basescu este vinovat de nerefacerea imperiului lui Burebista, de la Marea Neagra la Muntii Tatra, si juma de Bulgarie la sud!!!
  • 0 (24 voturi)    
    ooooooo (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:30)

    ggna [utilizator]

    Hai cu suspendareaaaaaaaaaa....
    • +48 (50 voturi)    
      Varanul se teme (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:38)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      din moment ce a inceput cu ineptii...gen tradare nationala pt ca nu s-a recuperat tezaurul...pai, daca ar fi sa ii acuzam de tradare nationala pe toti conducatorii tarii care nu au recuperat tezaurul, ar trebui acuzati cam multi: regele Ferdinand, Carol al II-lea, regele Mihai, Antonescu, Petru Groza, Gheorghe Gheorghiu Dej, Nicolae Ceausescu, Ion Iliescu, Emil Constantinescu, sim, in final, Traian Basescu.
      Eu zic ca Varanul simte ca nu mai are mult de stat in libertate, ca il asteapta cusca, si vine cu fumigene, mai rau decat a lui Basescu cu plecare Renault...
    • +15 (15 voturi)    
      stai (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:43)

      safalax [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      sa dea legea aia ca daca nu iese, pleaca ei.
    • +48 (48 voturi)    
      hai cu Dan Voiculescu la PUSCARIE (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:43)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      FELIX: "implicarea lui Traian Basescu in nerecuperarea tezaurului" ceva mai aberant nu putea inventa acest turnator securist jenant.

      el vorbeste de parca Rusia statea cu tezaurul pregatit si Romania l-ar fi refuzat..///
    • +19 (19 voturi)    
      ca bine graiesti (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:04)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      Dupa ce ca Ponta este foarte bine vazut(ironie) in ochii UE, acum vor si suspendarea lui Basescu, adica omul UE. Tot geniul Dragnea a gandit aceasta minunata strategie? Dupa ce criteriu ii aleg pe strategii USL?
      • +17 (17 voturi)    
        nu mai conteaza nimic (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:20)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

        turnatoru' tre' sa scape indiferent pe cati manjeste ca sa reuseasca; se zvarcoleste de disperare si ura vazand ca are puterea dar il invinge un suspendat =)) Dumnezeu nu bate cu parul...
      • 0 (0 voturi)    
        Minte ca eu mi-am turnat la Securitate rudele (Joi, 13 februarie 2014, 18:39)

        Manes [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

        ...s-or fi turnat singure, din cate stiu ai fost condamnat ca turnator...
        dar eu sunt de accord sa fie Basescu trimis in judecata t nerecuperarea tezaurului cu o conditie...ca prof Voiculescu sa fie trimis in judecata pt ca nu a populat planeta Marte cu pisici..
  • +52 (52 voturi)    
    ar fi cazul (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:30)

    coax [utilizator]

    sa ajungi dupa gratii cat mai curand!
    • +48 (48 voturi)    
      Ar fi cazul (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:41)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui coax

      sa se inceapa recuperarea sumelor furate de Securitate prin Crescent la Lovilutie.
      Din acest motiv a fost impuscat Ceausescu.
      Ca sa nu spuna despre fondurile secrete ale firmelor de comert exterior operate de securitate.
      Securisti l-au impuscat pe Ceausescu ca sa ramana ei cu banii poporului roman.
      O prima hotie de multe sute de milioane dolari cu care a debutat democratia securistica in Romania.
      1170 de romani au murit inutil ca decor pentru furtul acestor bani.
    • +14 (14 voturi)    
      ancheta pt BANII SECURITATII luati de Voiculescu (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:28)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui coax

      ar trebui sa se faca o ancheta despre cum Dan Voiculescu a "mostenit" milioane de dolari in timpul regimului Ion Iliescu de la un ARAB care a murit in conditii suspecte...
  • +43 (43 voturi)    
    am mai spus-o (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:32)

    Rasmus [utilizator]

    cine-i /// asta de tot va uitati pe blogul lui?
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate (Joi, 13 februarie 2014, 10:42)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      e suficient sa-i citim fraza asta, sa ne lamurim cine e:
      "Basescu minte ca eu mi-am turnat la Securitate rudele - o minciuna asa cum rezulta si din decizia instantelor judecatoresti. "

      ... zise varanul cu decizie definitiva de turnator.
      care instante au infirmat asta? ale lui Gadea si
      Badea?
      muahahaha!
  • +40 (40 voturi)    
    A imbatrinit (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:34)

    Daniels22026 [utilizator]

    Varanul s-a molesit. Apeleaza la principii. Foloseste blogul personal. Nu-si mai reclama rudele la securitate. Nu mai santajeaza ca odinioara. Pun pariu ca are probleme si cu maselele. Si e permanent atent ce vorbeste la telefon.

    Multi tremurau cind aveau de-a face cu reptila. Cu vremea o sa-l ia si copiii in deridere. Deja Mircea Badea se bate cu el pe burta. Iar Antonescu il sfideaza pe fata.
    • +26 (26 voturi)    
      se gandeste ca intra la Brutarie (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      si banutzii de la Crescent INCA nu I a chletuit...http://www.youtube.com/watch?v=-SR0lXbiaWk
      peste 40.000 de oameni au vazut acest link, dati share..sa stie lumea cum arata felix, ce spunea felix.....si ce ameninta felix !
  • +19 (27 voturi)    
    plus ca trebuie verificat de ce s-a tuns... (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:35)

    safalax [utilizator]

    pai flota, mihaileanu, nana?
    s-au v-ati convins ca nu aveti ce-i face?

    vara dvs e bine?
  • +34 (34 voturi)    
    la racoare (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:36)

    Sword [utilizator]

    pe securistul asta dovedit nu-l baga nimeni la puscarie? ar merita sa mearga acolo zeci de ani, sa se racoreasca, vad ca i se incinge creierul periodic.

    mi-e sila sa-l vad liber pe "acest afacerist de succes", care a facut avere pe spinarea romanilor.
  • +36 (36 voturi)    
    a zis bine basescu, (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:37)

    greatza_de_comunisti [utilizator]

    un mare jeg.........de orice fel
  • +35 (35 voturi)    
    "implicarea lui TB in nerecuperarea (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:43)

    Tomis [utilizator]

    ...tezaurului" - varane, ce-ar fi sa te judecam si pe tine pentru implicarea ta in nerezolvarea pacii mondiale si a gasirii leacului pentru cancer? Ce logica de securist ai.
  • +37 (37 voturi)    
    Penibil! (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:46)

    cititor9 [utilizator]

    Daca si cei de la A3 reiau tema asta chiar si-au pierdut simtul ridicolului. Nu ca l-ar avea prea dezvoltat...
    Cred ca interesul national a fost tradat si prin faptul ca cineva(Basescu?) a lasat criza financiara sa izbucneasca in US in 2007...
  • +33 (33 voturi)    
    auzi basescu si tezaurul.... (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:48)

    timp tamp [utilizator]

    Ba derbedeule de ce nu ceri tu anchetarea tuturor regilor, presedintilor si premierilor de la Ferdinant I pana astazi, dar cel mai tare ar trebui sa ceri arestarea lui ILICI si PETRICA gat scurt care au inceiat cel mai rusinos tratat cu patria, LOR, URSS
    varane, mocrcovul creste, creste creste.... maine te vedem la puscari dimpreuna cu toti hotii si talharii catre au furat pe rupte pana la venirea lui basescu
  • +34 (34 voturi)    
    lasa felix (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:49)

    skyradio [utilizator]

    ca recuperezi tu ouale de aur..... de la Rahova
  • +34 (34 voturi)    
    ehee (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:50)

    V44 [utilizator]

    Mare atentie mare, sa nu uitati nici de slaba implicare a lui TB in stoparea incalzirii globale!
  • +31 (31 voturi)    
    ciudat (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:51)

    alex87 [utilizator]

    cum la tot ce posteaza acolo aceeasi 8-9 oameni lauda ce zice . Ai zice ca ii plateste sa il pupe in dos. Posibil sa fie Gadea si Badea incognito totusi.
  • +13 (13 voturi)    
    auru' bai (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:53)

    condrescu [utilizator]

    sincer eu cred ca tezaurul e de mult salarii la apparatchik... dar oricum pb Rep. Moldova mi se pare mult mai importanta si cu sanse de succes. Dar bineinteles il poate acuza pe Presedinte ca nu s-a implicat in pb unirii cu Moldova.
  • +16 (16 voturi)    
    varanul (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:56)

    CorneliaMatei [anonim]

    varanul prinde muste
    • +10 (10 voturi)    
      doar muste? (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:47)

      Piticot9 [utilizator] i-a raspuns lui CorneliaMatei

      io cred ca prinde rusii :)
  • +14 (14 voturi)    
    delirum tremens (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:59)

    asada [utilizator]

    asta pina nu ajunge in camasa de forta nu se potoleste !!!!!! Are cineva relatii pe la spitalul 9 sa elibereze un loc pentru batrinul magraon ?!!!!!
    • +13 (13 voturi)    
      la pușcărie, la carceră grea (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:36)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui asada

      Locul lui e la careră în cea mai neagră pușcărie, la spital va sta în puf...
  • +18 (18 voturi)    
    vinovatia neimplicarii (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:59)

    liviusmaximus [utilizator]

    varane, te declar vinovat pentru neimplicarea in educatia fiicei tale. sau implicarea ? oricum, a devenit o hoata ca si tac'su ! sa revenim, ce ziceai de crescent ? si de aia 60 de mil de la min agriculturii ? si de alea 2500 de hectare luate cu japca ? si de aia 300000 eur imprumutati min agriculturii, mai nou inchipuit vice-premier ? rusine, mai tataie !
  • +15 (15 voturi)    
    cum vine asta (Miercuri, 12 februarie 2014, 16:59)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    " sa fie cercetat pentru neimplicare " ? pai asa oricine poate fi cercetat pentru orice pe ideea ca nu s-a implicat :))))
  • +18 (18 voturi)    
    Nu uita! (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:02)

    antrax [utilizator]

    Sa fie adusi in proces si ceilalti conducatori ai Romaniei din 1917 incoace!

    in ordine inversa (si posibil sa uit cativa):
    Ion Iliescu
    Emil Constantinescu
    Nicolae Ceausescu
    Gheorghe Gheorghiu Dej
    Petru Groza
    Regele Mihai I
    Regele Carol al II-lea
    Ion Antonescu
    Regele Ferdinand
    si bineinteles toti care au fost ministrii de Externe, ca ei se ocupa cu negocierile.

    Hai sictir!
    • +8 (8 voturi)    
      Maresalul Antonescu (Miercuri, 12 februarie 2014, 19:11)

      catalin72 [utilizator] i-a raspuns lui antrax

      Trebuie sa-l scoti din lista pe Maresalul Antonescu ,el chiar a incercat sa ia tezaurul inapoi !
  • +17 (19 voturi)    
    Bravo Traiane (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:07)

    EMP [utilizator]

    Ma unge la inima ca Traian Basescu spune lucrurilor pe nume.
    Ce nesimtit acest Voiculescu, cica "nu am turnat la Securitate, asa cum rezulta si din deciziile instantelor judecatoresti." Instantele au decis ca a turnat! Dar in tara asta sunt destui naivi pe care-i poti minti cu nerusinare si care te si cred. A se vedea alegerea in Parlament a dlui. Voiculescu - nu intr-un colegiu rural, ci chiar intr-un sector al capitalei!
    • +5 (5 voturi)    
      Nu, n-ai inteles! (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:02)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      Citatul exact este asa:

      "Minte ca eu mi-am turnat la Securitate rudele - o minciuna asa cum rezulta si din decizia instantelor judecatoresti."

      RUDELE, got it?

      Restul nu neaga, numai pentru rude exista (aparent) hotarare judecatoreasca (o fi definitiva?).
  • +18 (18 voturi)    
    Dar Aurul Dacilor ??? (Miercuri, 12 februarie 2014, 17:31)

    cohan [utilizator]

    Cred ca ar fi timpul sa discutam si despre acest subiect.
    De cand si-a taiat suvita, a devenit clar ca Traian Basescu i-a ajutat pe romani sa fure aurul din Dacia. ... Cum cu ce? Cu flota!!!!!
  • +14 (14 voturi)    
    Dar de implicarea in pierderea Basarabiei?! (Miercuri, 12 februarie 2014, 18:03)

    Metec [utilizator]

    Dar de implicarea lui Basescu in pierderea Bucovinei de Nord? Dar a Ardealului de Nord? Nemavorbind de seceta din '46, de zapezile din '54 si cate si mai cate a facut acest Basescu... Dar nationalizarea din '47? Dar stabilizarea monetara din '46?! Si asta nu e tot, cum ar spune personajul cu pricina...
  • +9 (9 voturi)    
    OH. (Miercuri, 12 februarie 2014, 18:15)

    letsoc [utilizator]

    Am auzit ca Dan Voiculescu ( nume pur romanesc ) a descoperit ca un stramos al lui Basescu a fost un roman ( italian vechi ) strecurat in tabara lui Decebal (numele de Traian va spune ceva ? ) , asa ca Basescu stie , dar nu vrea sa spuna unde-i tezaurul dacilor ( de fapt al lui Decebal ,deci al poporului ) . Daca asta nu-i tradare , atunci ce este ? Bai popor , nu - i de gluma , nu te lasa , fi vigilent , tradatorii vegheaza . Cu stima , veghe si mandrie , NC .
  • +6 (6 voturi)    
    A se citi ”recuperarea Tezaurului... (Miercuri, 12 februarie 2014, 19:04)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    A se citi ”recuperarea Tezaurului apartinand poporului Roman si adunat de Regimul Ceausescu” de la Gasca Voiculescu & Co” !
  • +8 (8 voturi)    
    Varanul turnator se gandeste la interesul tarii? (Miercuri, 12 februarie 2014, 19:07)

    Carco [utilizator]

    Varanul s-a tampit de tot - mai are un pic si-l acuza pe Basescu si de sovietizare sau de tsunami-ul din Japonia.
    Sper sa-l vad cu catuse cat mai curand; asa puternic cum crede ca mai este, sa vad cum le rupe cu dintii!
    Un santajist de ultima speta si un turnator cu tupeu!
  • +8 (8 voturi)    
    nea spionul (Miercuri, 12 februarie 2014, 19:57)

    turnatorul [utilizator]

    ai nu zau!!!....esti sigur ca mai avem ceva de recuperat?...nu cumva si tezaurul s-a "evaporat" precum cele 600 mil dolari de la Kazani?...du-te repede pe la Balaceanca pana nu e prea tarziu, cred ca nu esti cu analizele la zi!!!
  • +3 (3 voturi)    
    I s-a rupt crosa cerebrala l'u Danutz ? (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:03)

    Plagarus [utilizator]

    II cam patineaza mintea bunelului , tartorul natiunii imbecilizate de raspandacii sai !
  • +5 (5 voturi)    
    Pot dormi linistit acum (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:24)

    Mirobo [utilizator]

    Stiind ca presedintele tarii se face vinovat de fapte petrecute acum 70 de ani.
    Si in 2084 tot presedintele actual va fi vinovat de relele ce se vor produce atunci.
  • +5 (5 voturi)    
    Varanul la Brutarie !!! (Miercuri, 12 februarie 2014, 20:58)

    pontaminte [utilizator]

    Varanul la Brutarie !!!
  • +5 (5 voturi)    
    credeam (Miercuri, 12 februarie 2014, 21:21)

    moldovean [utilizator]

    ca macar voi ati scapat de bolsevici.
  • -7 (7 voturi)    
    !! (Miercuri, 12 februarie 2014, 21:57)

    Raluca.H [utilizator]

    Băsescu ar trebui sa fie anchetat și pentru dispariția flotei nu numai pentru tezaur.
    • +6 (6 voturi)    
      Si nu numai a flotei, inca multe altele (Miercuri, 12 februarie 2014, 23:10)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Raluca.H

      De ex blugii mei pe care i-am pus la uscat pe sarma afara.
    • +1 (3 voturi)    
      raluca, (Joi, 13 februarie 2014, 10:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Raluca.H

      vezi ca marginean ti-a dedicat un cantec.
  • -5 (5 voturi)    
    . (Joi, 13 februarie 2014, 9:40)

    DeLove [anonim]

    Basescu trebuie anchetat si pentru alte cazuri. Dar curand va incepe nebunia si sa vedem pe unde scapa bazma curata.
  • +1 (1 vot)    
    tezaurul putea fi recuperat pe vremea lui Ceașcă (Joi, 13 februarie 2014, 17:38)

    visio [utilizator]

    însă Voicuculescu, sau Turnătorul Șef, trăia în huzur...
  • +2 (2 voturi)    
    bloggeri (Joi, 13 februarie 2014, 17:52)

    liviusmaximus [utilizator]

    inca un blogger ce va posta din inchisoare ?