UPDATE Crin Antonescu: Activitatea lui Niels Schnecker in calitate de consilier al meu va inceta/ Schnecker: Sunt convins si acum de faptul ca domnul Crin Antonescu va fi cel mai bun presedinte al Romaniei

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 3 februarie 2014, 11:54 Actualitate | Politic

Niels Schnecker
Foto: Facebook
Presedintele Senatului, Crin Antonescu, a declarat luni ca activitatea lui Niels Schnecker in calitate de consilier al sau va inceta.

"Activitatea domnului Niels Schnecker va inceta, ceea ce nu inseamna ca relatia de amicitie si de respect intre mine si el va inceta, ea va continua. Activitatea domniei sale in calitate de consilier al meu va inceta. Nu mi se par foarte relevante (n.r.- motivele), am avut o colaborare normala, o colaborare buna, colaborarile incep si se termina, probabil ca domnul Niels Schnecker va face si el cunoscute aceste lucruri. Nu e nimic de cautat pentru dumneavoastra in spatele unei decizii foarte simple", a declarat Antonescu, la Palatul Parlamentului, citat de Agerpres.

Antonescu anuntase in iunie anul trecut ca Schnecker, fost prezentator Antena 3, va fi directorul de campanie electorala pentru alegerile prezidentiale din 2014.

UPDATE Niels Schnecker a precizat intr-un comunicat de presa citat de Agerpres ca luni i-a prezentat lui Crin Antonescu demisia din functia de director de campanie prezidentiala.

"Astazi i-am prezentat domnului Crin Antonescu demisia mea din functia de director de campanie prezidentiala 2014. Cred ca Partidul National Liberal are experienta si capacitatea de a conduce mai departe aceasta misiune. Ii voi sta si mai departe la dispozitie pentru orice sfat si ii voi purta in continuare aceeasi prietenie. Sper ca rezultatele atat la alegerile europarlamentare, cat si la cele prezidentiale sa fie cele scontate. Sunt convins si acum de faptul ca domnul Crin Antonescu va fi cel mai bun presedinte al Romaniei si ii doresc sa sarbatoreasca revelionul 2014/2015 la Palatul Cotroceni", precizeaza Schnecker in comunicat, adaugand ca a decis sa se intoarca in consultanta privata.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

10024 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Normal! (Luni, 3 februarie 2014, 12:09)

    Gabi M [utilizator]

    Niels-ul asta apare tot m ai des la RomaniaTV.
  • +29 (29 voturi)    
    alt om fara caracter! (Luni, 3 februarie 2014, 12:26)

    FlorinHomeUse [anonim]

    L-am intalnit din intamplare in parcarea subterana, in Baneasa Shopping City.
    A parcat masina pe locurile rezervate persoanelor cu handicap.
    A coborat apoi cu partenera de viata si odrasla din masina, sprinten de parca ar fi fost în anii fragezi ai tinereţii.
    In parbriz tronau fel de fel de ecusoane cu "Acces Senat", "Handicapat", etc. Pt conformitate, cred ca era un Mazda 6.
    Oare o fi chiar handicapat?? sau nerusinat?
    In orice caz, ca sa raman la tema articolului.. ce se aseamana se aduna.
    • +8 (8 voturi)    
      dar e normal (Luni, 3 februarie 2014, 18:41)

      cris64 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinHomeUse

      Individul chiar e handicapat. Se vede de altfel foarte clar. Ce individ normal ar minti in halul pe care il face Niels asta ? Ce individ normal s-ar intelege asa bine cu Voiculescu si Antonescu. De fapt propunerea mea ar fi ca in locul semnului pentru handicap, in locurile de parcare sa fie inscriptionat : "antena 3"
  • +11 (11 voturi)    
    asta confirma (Luni, 3 februarie 2014, 13:18)

    Gobelin [utilizator]

    atat mariajul dintre Smecker si Varan, cat si divortul dintre Varan si Trandacrin.
  • +9 (9 voturi)    
    Pacat (Luni, 3 februarie 2014, 13:52)

    Daniels22026 [utilizator]

    Crin se potriveste cu Niels. Nu stiu de ce s-au despartit. Dar pentru memoria mea, cei doi intra in aceeasi oala. In mintea mea, cei ca Niels si Crin vor ramine vesnic impreuna, chiar si cind se cearta.
  • +8 (8 voturi)    
    Nila Smekerul apare iar pe sticla... (Luni, 3 februarie 2014, 14:35)

    IancuJianu [utilizator]

    ...ca paduchele pe frunte. in loc sa stea in haznaua lui, mai departe...
  • +6 (6 voturi)    
    crin si nila...... (Luni, 3 februarie 2014, 15:38)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    prietenia cana liilor.
  • +2 (4 voturi)    
    '' Pilotul " & papusa de muzeu ! (Luni, 3 februarie 2014, 19:00)

    Plagarus [utilizator]

    Mon dieu, ce kakarau viseaza alogenul !
  • 0 (0 voturi)    
    Identitatea pierdută a lui Schnecker (Marţi, 4 februarie 2014, 10:10)

    Cesar [utilizator]

    http://adevarul.ro/news/politica/crin-antonescu-1_5241c60dc7b855ff56bedf61/index.html
  • -1 (1 vot)    
    IMI PARE RAU PENTRU VOI! (Marţi, 4 februarie 2014, 20:41)

    GRANDFATHER [anonim]

    Dar daca ati avea doar o fractiune din inteligenta, stiinta, competentele si know-how-ul domnului Niels Schnecker, ati avea buzunarele, burtile si gurile pline si nu ar mai trebuii sa chitcaiti de foame debitand aiureli inepte, platite la numarul de semne grafice!
  • 0 (0 voturi)    
    presedinte (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:46)

    mexic [utilizator]

    romani nu lasati ca dl cacarau , adica antonescu sa fie presedinte