Victor Ponta, despre condamnarea lui Relu Fenechiu: Imi pare foarte rau din punct de vedere uman, a fost un ministru foarte bun

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 30 ianuarie 2014, 19:35 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat joi ca nu poate comenta decizia justitiei privind condamnarea fostului ministrul liberal Relu Fenechiu la inchisoare cu executare, dar din "punct de vedere uman" ii pare "foarte rau".

Ziaristii l-au intrebat joi seara cum comenteaza sentinta pronuntata de Inalta Curte de Casatie, prin care Relu Fenechiu a fost condamnat la cinci ani de inchisoare, raspunzand: "Chiar nu pot sa o comentez".

"Imi pare foarte rau din punct de vedere uman, dl Fenechiu a fost un ministru foarte bun", s-a marginit acesta sa spuna.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2746 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Din punct de vedere uman ?! (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:42)

    adrian88000 [utilizator]

    Adica ? Spunea " sarut mana " la secretara cand intra in cabinet ?
    Nu lasa mizerie si dezordina in cabinet cand pleca ?
    Nu bea alcool in timpul programului ?
    Ponta ! Trezeste-te !
    • +1 (1 vot)    
      Lasa-l (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:39)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Ca si pe auto-epitaful sau isi va scrie: "Si eu am fost un om bun si justitia m-a invins".
      Victoras asta al nostru are mari sanse de campion la triatlon: vine la sala cu o masina de curse luata pe banii falimentarilor de la Rovinari, joaca baschet o ora si apoi fuge cu banii tarii peste hotare, probabil prin Elvetia pe unde credea ca se ascunde si Aditza. Pacat ca singura olimpiada la care se califica e Olimpiada Speciala, asta ca selectionerii se mai uita si la fata omului.
  • +13 (13 voturi)    
    dottore ponta comuistul pricuror nu poate comenta (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:43)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    dottore ponta comuistul pricuror nu poate comenta ?!
    • +2 (2 voturi)    
      ati observat regula? (Vineri, 31 ianuarie 2014, 10:27)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      cum e unul din PSD, sare Ponta cu ai lui de kur in sus, ca-i dosar politic, ca Basescu in sus si in jos etc...
      cum e unul de la alte partide, mucles.
      dintr-o data nu mai are ce comenta.
      deci asta-i treaba fratilor: cand ii mai auziti pe astia cu justitia basista, nu-i nimic altceva decat solidaritate de partid, prost inteleasa.
      si nu uitati ca discursul lui Ponta nu ne vizeaza pe noi astia care comentam pe-aici, ci pe toti pensionarii, asistatii si saracii cu educatie precara, ce pot fi usor manipulati si mintiti.
      astia ii ajung sa ramana PSD-ul partidul cel mai votat, de restul il doare la spate pe Primul Mincinos al tarii.
  • +20 (20 voturi)    
    foarte bun ministru (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:46)

    zarzache [utilizator]

    Cum fura el asa...
  • +16 (16 voturi)    
    Sa inteleg ca a vorbit Ponta cel Uman? (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:49)

    Wanheda [utilizator]

    adica PM-ul Ponta nu poate comenta...dar, Ponta cel Uman, Paunasul Codrilor, cel care face poze cu Stramosul Gerula si Ciobanul Ghita...plange dupa Fistichiu?????
    • +3 (3 voturi)    
      dar Ponta deputatul (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:00)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Ponta deputatul ce a pozitie ia la aceasta decizie inumana cind un biet suflet nobil este tratat ca un animal fiind aruncat in puscarie la rind cu muritorii de rind. Pai ce asta e un hot de rind sau este hot de lux ??

      Ar trebui infiintate puscarii pentru VIP, parlamentari sau, intr-un cuvint, hoti de lux.

      Stai nitel .. este un alt tovaras intr-o puscarie de VIPs cu televizor, Internet si posibil si menajera de serviciu. Asa parca trece timpul mai usor ..
  • +15 (15 voturi)    
    corb la corb..... (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:49)

    gica43 [utilizator]

    Si mie "imi va parea "-dar nu rau-de ponta,dar cat mai repede !
  • +12 (12 voturi)    
    Sa speram ca si ponta (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:51)

    Kepler [utilizator]

    va ajunge acolo pt ca este locul pe care il merita cu prisosinta.
  • +11 (11 voturi)    
    na belea (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:56)

    thebblack [utilizator]

    aveai tu treaba prin alte parti, da' na ca madam nuland a facut ea ce-a facut si s-a facut auzita chiar si de catre tine.
  • +16 (16 voturi)    
    victor poate-i faci companie (Joi, 30 ianuarie 2014, 19:57)

    geocrin [utilizator]

    Poate va invatati minte ca tara asta nu-i a voastra ci este anoastra a tuturor si a urmasilor nostri.
    Prea va bateti joc de noi tovarasi.
    Ne mintiti si ne furati cu acte si fara acte.
    Spre primavara banuesc ca va veni si factura pentru costurile uriase de dezapezire .......
  • +11 (11 voturi)    
    Tipic.... (Joi, 30 ianuarie 2014, 20:02)

    romania_curata [utilizator]

    ...''''hotz la hotz nu-si scoate ochii''''', ba din contra....ministrii '''foarte buni''' pot fi DOAR cei ce fura de la minim 500.000 euro in sus...conform CopyPaste-ului!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    vei vedea mata ce bun a fost.. (Joi, 30 ianuarie 2014, 20:03)

    timp tamp [utilizator]

    după ce gruia stoica va începe să spună ce a năzdrăvănii a făcut cu fene la privatizare...cred că îți vei pregăti bocceluța pentru jilava, ponta-lașule
    • +2 (2 voturi)    
      am senzatia ca stie deja... (Joi, 30 ianuarie 2014, 22:47)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

      e ultima lui incercare de musamalizare...
  • +10 (10 voturi)    
    Ii pare rau (Joi, 30 ianuarie 2014, 20:35)

    CatalinPetrica [anonim]

    Ii pare rau lui Ponta, nu poate intelege cum poate face puscarie pentur cateva milioane de euro. Pontache a aluat mult mai mult
    Apoi din punct de vedere uman trebuia sa ne iasa de la privatizarea CFR marfa catre investitorul strategic cel bronzat iarna cate 25 bete la fiecare.
    Eu cred ca Investitorul si-a stabilit o intalnire cu fane sa negocieze despre urmataore faza de privatizare a CFR marfa
  • +2 (2 voturi)    
    din punct de vedere "UMAN" nea ponto (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:01)

    fosta zoezoe [utilizator]

    sa-ti spun eu (cetatean -cu vederi liberale- bun de prostit cum zici tu) ce inseamna ce spui tu (SOCIAL DEMOCRAT). Dpdv UMAN (fara ghilimele) inseamna ca nea fenechiu (si nascase si multi altii ca el) AU LIPSIT BUGETUL LOCAL SI BUGETUL DE STAT de sume uriase destinate : programelor sociale, azilelor,orfelinatelor, handicapatilor, bolnavilor de cancer, sida, burselor, nou-nascutilor, spitalelor,ajutoarelor de incalzire etc etc .Tot dpdv UMAN cred ca pedepsele primite de cei ca el sunt muuuuuult prea mici, chiar INCURAJATOARE pentru sustinatorii acestuia.
  • +2 (2 voturi)    
    intreb si eu, asa in neant o justitie pe care (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:13)

    fosta zoezoe [utilizator]

    in mare masura o admir : ati vrea sa stiti oare cati dintre cetatenii Romaniei ar sta bucurosi (nu vre-o 2 ani ca nea fenechiu pe care il gratiaza crin) nu 5 ci 10 ani la Jilava pentru 250000 euro obtinuti acum 10 ani , din care a facut mai multe milioane intre timp, luptand devotati pentru o parte a poporului roman, respectiv pentru familiile lor....????? Oare ati vrea sa stiti cati ?!
  • +3 (3 voturi)    
    Premierul Bascalie trateaza bascalios justitia (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:14)

    hotnewsfil [utilizator]

    Si Goering a fost un ministru extrem de bun. Era apreciat in mod deosebit, de Hitler.
    Dar, pentru crimele lui, ca nazist, a fost judecat si condamnat, in procesul de la Nueremberg.
    In actul de acuzare nu era mentionata buna lui activitate ca ministru.
    La noi, un absolvent al facultatii de drept - Premierul Bascalie, amesteca bunele cu relele, in cazul Relu, nespunand ca respecta decizia judecatorilor, ci doar ca Relu a fost un ministru f. bun si ca regreta, din p.v. uman, situtia in care l-a pus justitia.
    Un om neinformat, auzind vorbele de regret ale Premierului Bascalie, ramane cu impresia ca judecatorii, insensibili fata de o fiinta omeneasca, au condamnat un biet om, un foarte bun ministru, adica un om util tarii.
    Din p.v. uman, Bascalie poate trezi regrete, chiar lacrimi, unor milosi, chiar si in cazul condamnatilor la moarte pentru omoruri, fiidca sunt, si ei, oameni.
    Este cazul ca premierul Bascalie sa scoata rapid o lege (are majoritate parlamentara) prin care judecatorii sa fie obligati ca, in decizia pe care o vor lua, sa sublinieze meritele profesionale si umane ale infractorului, indiferent de cat de grave sunt faptele pentru care este condamnat acesta.
  • +1 (1 vot)    
    dupa Aura nu ti-a parut rau, din punct de (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:25)

    yellowdog [utilizator]

    vedere uman - asa e psiho?
  • +2 (2 voturi)    
    Uman (Joi, 30 ianuarie 2014, 21:42)

    Daniels22026 [utilizator]

    Bun. Am inteles parerea de rau umana. Si mai departe?

    Ce sentimente animalice are Ponta despre Relu? Dar ca planta, ce gindeste premierul? Vrem o imagine completa despre Relu, din toate regnurile de vedere.
  • +1 (1 vot)    
    tocmai pe dos ponto ! (Joi, 30 ianuarie 2014, 22:48)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Din calitatea de PM si social-democrat ce te faci tu ca esti, tocmai dpdv UMAN ar trebui sa fi revoltat ca s-a adeverit (de fapt numai tu nu stiai) ca un politician din gradina ta, fost ministru, parlamentar a furat grav statul (bugetul local al Iasului si din cel general) .Daca nu stii dle,STATUL inseamna in cazul asta, bani pentru asistenta sociala, ajutoare pentru handicapati nevazatori, azile, orfelinate, sida, cancer si multe alte categorii de neajutorati ! Va spune asta unul dintre cetatenii -cu vederi liberale-pe care incercati sa-i prostiti zilnic cu fiecare zicere.
  • +2 (2 voturi)    
    bun la ce ?? (Joi, 30 ianuarie 2014, 23:17)

    capy [utilizator]

    era bun la furat , la mintit , la chiulit din parlament ...
  • 0 (0 voturi)    
    TeraPONTA = SERVITORUL PAPUSARILOR ! (Vineri, 31 ianuarie 2014, 8:48)

    Plagarus [utilizator]

    Ponta este varianta cu afereză a numelui Teraponta, care însemna în greaca veche „servitor”. Obisnuit sa se laude singur, acum o face si pt. penalii confrati politici ?
  • 0 (0 voturi)    
    Bun (Vineri, 31 ianuarie 2014, 22:21)

    ioanabranea [utilizator]

    Om bun, ministru bun... Fiindcă bunii sunt aceia care își îndeasă brațele până la umăr în vistieria statului și fură cu milioanele. Să le regretăm soarta.