Premierul Ponta nu mai participa la manifestarile de la Iasi de Ziua Unirii

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 24 ianuarie 2014, 9:49 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta nu va mai participa la manifestarile de la Iasi prilejuite de implinirea a 155 de ani de la Unirea Principatelor, potrivit unor surse politice locale, citate de Mediafax.

UPDATE: Victor Ponta a confirmat, in cadrul unei sedinte la MAI la care a participat vineri dimineata, ca nu va merge la Iasi.

La evenimente vor fi prezenti presedintele Senatului, Crin Antonescu, si vicepremierul Liviu Dragnea.

Premierul avea programata participarea la manifestarile de la Iasi incepand cu ora 11.00.

Manifestarile oficiale din Piata Unirii vor incepe vineri, la ora 11.00, cand oficialitatile prezente vor rosti discursuri, apoi vor depune coroane de flori la monumentul domnitorului Alexandru Ioan Cuza.

Dupa defilarea militarilor, cei prezenti se vor prinde in traditionala Hora a Unirii.

La finalul evenimentului, participantii vor putea manca fasole cu carnati si vor putea bea vin fiert, Primaria ieseana sustinand ca vor fi oferite 10.000 de portii.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

4463 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    motivul? (Vineri, 24 ianuarie 2014, 9:58)

    mos ion roata [utilizator]

    prea multa popularitate.
    • +19 (19 voturi)    
      iti dai seama ca venea ud din cap pana in picoare! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:32)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      de prea multe pupaturi...
    • -17 (25 voturi)    
      acum 2 ani alt absent celebru (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:41)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      http://www.newsiasi.ro/eveniment/actualitate/963-24-ianuarie-la-iasi-fara-traian-basescu.html

      sic transit gloria mundi!
      • +12 (12 voturi)    
        Saracii tarii usor de manipulat! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:22)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        Oamenii saraci, sunt usor de manipulat!

        Eu injura pe oricine doar din simplul motiv ca nu traiestc bine!

        Este greu sa convingi un bugetar ca Statul pentru care lucreaza, este incompetent si risca sa ajunga la faliment daca nu accepta salariu redus!

        Si pana la urma, daca tot era salariu mic ce ii tinea sa se mute la privat... aaa criza...uitasem!

        Dar e mai bine stat, se merge pe pile, nu te da nimeni afara pentru incompetenta, nu se fac ore suplimentare!

        Acum balonul de sapun Ponta s-a spart, si burtile bugetare goale striga din nou:
        - Tineti minte 3 cuvinte, Victor Ponta MINTE!
      • +9 (9 voturi)    
        a pretins? (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:49)

        cinic [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        a zis Basescu vreodata ca este idolul multimii si ca este reprezentantul poporului votat cu 70%?
        daca nici diferenta asta nu o intelegi.....
        • +2 (2 voturi)    
          Alta e treaba de azi, are e respectat o promisiune (Vineri, 24 ianuarie 2014, 13:01)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui cinic

          Are de at o lege prin care Romania renunta la datoria de 600 milioane de la Rompetrol!
    • +11 (11 voturi)    
      e ocupat (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:01)

      Inuka [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Probabil are o vizita privata de facut in Italia.
      Sau o vizita la privata.
      Cam acelasi lucru...
    • +8 (8 voturi)    
      alt mitropolit? (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:47)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      i-a fost frica ca iesenii sa nu-l huiduie [pe mitropolit fireste].
    • +1 (1 vot)    
      guru (Vineri, 24 ianuarie 2014, 14:39)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      a zis ca se vrea un guru al natiei, nu ca este deja :).
      serios vorbind, poate se ocupa de comandamentul de iarna ?sau nu-l mai suporta pe crin pe-aproape ? de frica nu-l banuiesc. oricum si daca e contestat, la tv e tot fat-frumos.
  • +17 (17 voturi)    
    ??? (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:02)

    nick24 [utilizator]

    si-o fi dat demisia? era sa zic din greseala - de "onoare"
  • +8 (8 voturi)    
    iată și motivul (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:03)

    serifstelar [utilizator]

    https://www.facebook.com/events/622982277739642/
  • +21 (21 voturi)    
    L A Ş (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:10)

    dincati [utilizator]

    nu e prima si nici ultima data cand fuge nemernicul asta.
    Moldoveni, spor la huiduit "fraierii de sacrificiu" care au tupeul sa se duca la Iasi !!
  • +22 (22 voturi)    
    Probabil ... (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:13)

    za-k [utilizator]

    i s-a propus sa zboare cu a risnitza de avion si i-a fost frica.

    Eh, mai mult ca sigur ca n-a mers pentru ca isi lua huiduieli la greu.

    Numa' bine,
    za-k/
  • +24 (24 voturi)    
    minciuna (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:23)

    Marsipan [utilizator]

    Nu mai merge la Iasi de frica sa nu fie intrebat de declaratia de luni seara de la B1 tv cand afirma ca au fost gasiti si se simt bine toti cei care s-au prabusit cu avionul.Dar ce a mai contat o minciuna in plus la acestindivid,doar o bagatela de 2 vieti a unor adevarati OAMENI.
  • +23 (23 voturi)    
    Hm (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:24)

    nano2k [utilizator]

    Daca si in Moldova se teme de huiduieli...
    Asa, dl Goe-Ponta, ascunde-te, asta stii sa faci.
  • +18 (18 voturi)    
    i-e frica lashului (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:29)

    ticolico [utilizator]

    sa nu fie huiduit
  • +17 (17 voturi)    
    Hopa !!!! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:30)

    polonyca [utilizator]

    Te-o fi ajuns ....rusinea ??!!!!! D c ti-e frica nu scapi insa.........sa nu uiti asta !!!:)
  • +15 (15 voturi)    
    normal (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:32)

    kary [utilizator]

    fara concert, ce rost mai are?
    • +7 (7 voturi)    
      Pe de parte cel (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:04)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui kary

      mai bun comentariu. Multumesc pentru dovada de umor.
  • +15 (15 voturi)    
    ditamai responsabilitatea (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:33)

    Gobelin [utilizator]

    nu mi-e foarte clar daca Ponta a tras
    caciula peste ochi sau batista peste tambal.
  • +18 (18 voturi)    
    Ahaaa (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:34)

    soringusar [utilizator]

    Ahaa , strugurii sunt cam acri.
    Marele om politic plagiator Pinocchio simte ca popularitatea i se cam topeste.
    La fel ca la vizita d-nei Nulland , se acopera cu o mantie care-l face invizibil.
    "Poti minti un om o lunga peroada de timp , poti minti o multime de oameni o scurta perioada de timp . dar nu poti minti o multime de oameni o lunga perioada de timp !"
  • +19 (19 voturi)    
    Incredibil! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:34)

    Primula [utilizator]

    "Eu ca Prim ministru raspund politic" zice Ponta. Sa-I spuna si lui cineva care e fisa postului! Ce ar fi spus daca era un prim ministru technocrat, tot politic raspundea? Sa-I spuna si lui cineva ca el reprezinta executivul, nu politicul! Nu mai pleaca la Iasi pentru ca au "treaba"! Cum au avut treaba si pana acum, zice el! Nu spune ca nu pleaca la Iasi pentru ca ii tremura " chiloteii" de frica reactiei poporului revoltat de incompetenta si lipsa de preocupare pentru salvarea victimelor accidentului aviatic, si nu numai pentru asta! Ma intreb pana cand vom mai fi mintiti cu nerusinare! Vedem zi de zi ca lucrurile merg din prost in mai prost, iar ei stau toata ziua la televizor si ne spun cat de bine este. Guvernul Minciuna, Guvernul Rusinii, asta este guvernul Ponta!
  • +15 (15 voturi)    
    e chemat la A3 (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:36)

    kata_m [utilizator]

    in regim de urgenta... sa comenteze declaratiile lui basescu...
  • +16 (16 voturi)    
    vaaai (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:42)

    ggna [utilizator]

    acu' cand te asteptam pregatita cu rosii??? am mai dat si bani pe ele...
    • +11 (11 voturi)    
      Nu ai risipit banii (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:58)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui ggna

      Tine-le sa se mai strice un pic, pe cand o sa apara.
  • +12 (12 voturi)    
    Frica (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:43)

    Inuka [utilizator]

    Fiori reci incep sa le treaca lichelelor pe sira spinarii.
    Nici macar aparatul de propaganda si manipulare nu va putea ingropa aceasta mizerie facuta de guvernanti.
    Ca de obicei avalansa incepe de la un fulg. Poate asta e sansa sa scapam de armata penalilor
  • +11 (11 voturi)    
    Webcam, Iasi, Piata Unirii (Vineri, 24 ianuarie 2014, 10:59)

    Primula [utilizator]

    http://www.hotelunirea.ro/tur-virtual/live-webcam.htm

    Ma intreb de ce iesenii de rand sunt plasati atat de departe de tribuna unde se afla autoritatile, pe trotuarul de vis-vis de Piata Unirii. In apropierea oficialitatilor au voie doar membrii Psd +PNL? Intreb, nu stiu.
  • +10 (10 voturi)    
    premierul (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:15)

    misa2002_2006 [utilizator]

    Istoria nu e de respectat.
    Asta e lectia care o da un premier, romanilor:
    copiati lucrari de doctorat, mintiti cat e ziua de mare si uitati-va istoria..Nu aveti nevoie de ea!
  • +7 (7 voturi)    
    Ouale erau pregatite ! Si carnatii ! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:24)

    LegatusAugusti [utilizator]

    Pacat !
    155 de ani e o aniversare memorabila ! Poate i-au spus consilierii ca e mai bine sa se ascunda ? Fuga-i rusinoasa...........da nu strica freza !
    Raman destui: poate vine Kakarau si/sau ceva asa-zisi ministri........................
    A ratat nu numai ouale da si carnatul lung cu fasole lata (fiarta cu bulion). Plus un paharel de Cotnari ! Poate i le trimite nea Nechita prin DHL !
  • +7 (7 voturi)    
    , (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:33)

    Rasmus [utilizator]

    I-au spus consilierii de imagine sa se ascundă o perioada după ce a gestionat accidentul aviatic catastrofal
  • +8 (8 voturi)    
    prea aproape de Ucraina Kiev/Cernauti (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:40)

    Tymax [utilizator]

    simte recele venind ...
    Ce sper eu e ca teama sa-i fie indreptatita.
  • +11 (11 voturi)    
    Eminescu (Vineri, 24 ianuarie 2014, 11:58)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    ”Voi sunteţi urmaşii Romei? Nişte răi şi nişte fameni!
    I-e ruşine omenirii să vă zică vouă oameni!
    Şi această ciumă-n lume şi aceste creaturi
    Nici ruşine n-au să ieie în smintitele lor guri
    Gloria neamului nostru spre-a o face de ocară,
    Îndrăznesc ca să rostească pân' şi numele tău... ţară!”
  • +4 (4 voturi)    
    hai Moldavia! (Vineri, 24 ianuarie 2014, 13:09)

    Gaby51 [utilizator]

    Cred ca ii este teama ca s-a mai trezit si Moldova din letargie. Oricum, acolo n-am vazut decat participanti de o anumita varsta, de la care n-ai ce sa mai astepti.
    • +4 (4 voturi)    
      martor ocular (Vineri, 24 ianuarie 2014, 13:25)

      bunicul [utilizator] i-a raspuns lui Gaby51

      Ati vazut ce-a vrut TVR sa va arate. Ceilalti participanti - si erau multi si vocali - au fost tinuti departe, in spatele uslamistilor: sa nu fie nici vazuti, nici auziti
      • +6 (6 voturi)    
        numai bine (Vineri, 24 ianuarie 2014, 13:49)

        Gaby51 [utilizator] i-a raspuns lui bunicul

        Ma bucur ca erau acolo, chiar daca nu au fost vazuti. Sper sa fie la fel si la votarile care ne asteapta.