Crin Antonescu: Sustin deciziile premierului. Nu s-a propus demisia lui Radu Stroe

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:03 Actualitate | Politic

Liderul liberal Crin Antonescu, care a participat la sedinta de miercuri dimineata de la Guvern pe tema raportului preliminar intocmit in urma accidentului aviatic din Apuseni, a declarat ca in aceasta sedinta prim-ministrul nu a propus demisia ministrului de Interne Radu Stroe, asa cum s-a vehiculat in presa, si ca sustine deciziile lui Victor Ponta.

Antonescu a refuzat sa se pronunte asupra declaratiilor lui Stroe, care a afirmat ca regreta ca accidentul s-a petrecut in mandatul sau, spunand ca "omeneste vorbind, cred ca in asemenea momente este greu sa fii ministru, sa fii demnitar, pentru ca trebuie sa intelegi si sa simti ca orice declaratie, orice cuvant in asemenea momente sunt importante".

El a precizat ca activitatea ministrilor liberali va fi discutata la delegatia permanenta a liberalilor din 1-2 februarie de la Sinaia. Intrebat daca s-ar putea discuta atunci si inlocuirea unor ministri, Antonescu a raspuns: "Desigur, s-ar putea".

Intrebat din nou de ce ministrul de Interne Radu Stroe este inca in functie, Antonescu a replicat: "Pentru ca asa a decis primul-ministru".

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1362 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Nu trebuia sa se propuna demisia (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:14)

    mos ion roata [utilizator]

    Trebuia sa aibe bunul simt sa si-o dea singur
    • +1 (1 vot)    
      Antonescule,daca esti treaz citeste aici: (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 16:28)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Daca o sa ai ocazia sa ajungi in Turul 2 la Prezidentiale, sa stii ca pentru ca l-ai tinut in brate pe incompetentul de Stroe, o sa pierzi ultima sansa sa ajungi Presedinte!


      Asta chiar daca in avans ai beneficiat de ajutorul lui Stroe, care nu va actiona la interceptarea autobuzelor de votanti din cateva judete: Teleorman, Vaslui... etc!
  • +13 (13 voturi)    
    Voi doi ar trebui sa fiti primii demisi (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:18)

    Je__ [utilizator]

    DACA guvernul si senatul is condusi de doi incompetenti....ce sa te astepti de la restul.

    Ponta, ai facut ceva sa gestionezi aceasta criza? Sau iar ai jucat basket?
    • +1 (1 vot)    
      nooo (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 15:48)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      acuma ii cam frig, asa c-o stat la caldut in studio la B1. Sau nu l-ai vazut? Si ca sa fie totul intr-o voiosie asa cum e si el, a anuntat ca s-au gasit ranitii cu 2 ore inainte sa-i si gaseasca...noroc ca taranii nu l-au crezut (sic!) si au continuat pana nu i-au vazut pe amarati cu ochii lor!
  • +10 (10 voturi)    
    adevaru e ... (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:20)

    liviu_ [utilizator]

    ca nu a facut decat 3-4 balbe... e in limitele normale ale lui stroe...
  • +5 (5 voturi)    
    acesti doi indivizi (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:33)

    clarice [utilizator]

    Nu se gandesc decat cum sa ia puterea,nu au nici o treaba cu accidentul.
    Sa nu fie deturnati de la JOS BASESCU,atat ii intereseaza.
    Crin daca era barbat adevarat il demitea in secunda 1 pe Stroe,dar stie bine ca este un pion important in alegetile de anul asta.
    Ca multumire Stroe va frauda la greu.
  • +5 (5 voturi)    
    s-a trezit (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:34)

    tenere [utilizator]

    si kkrau si a spus iar o prostie, stroe trebuia demis din vara lui 2012, acum e doar o alta ocazie, dar stim ca voi nu aveti demnitate si nici vreo urma de bun simt

    furati-va tara, poate intr-o zi ajungeti si voi sa spuneti ca 'ati fost niste boi' asa cum spunea acum vreo 23 de ani un precursor al vostru
  • +5 (5 voturi)    
    Deci n-ati gasit unul... (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 14:39)

    triciupa [utilizator]

    ... mai incompetent, mai agramat, mai penal si atunci a trebuit sa-l pastrati pe asta? Nu-mi vine sa cred ca la ce resurse de personal are gio (n.a.: grup infractional organizat) nu puteti sa-l numiti pe unul si-mai-si!
  • +3 (3 voturi)    
    WOW ! (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 15:01)

    LegatusAugusti [utilizator]

    El a precizat ca activitatea ministrilor liberali va fi discutata la delegatia permanenta a liberalilor din 1-2 februarie de la Sinaia........
    ========================================

    Cred ca era mai bine la Versailles ! Cu secretarele, of course. Pe banii boborului prabusit !
    Crinule, m-ai vezi tu voturi de la clanul meu cand o zbura porcul !
    Concret: spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti ! Uslamul e o ciolaniada nu o doctrina politica liberala. "Jos Basescu" e o prostie pentru inculti - nu program politic. Sau economic ! Vrei prezident liberal sustinut de lumpen proletari ? Se invarte in mormant Bratianu la Curtea de Arges !
    Si liberalii executati de bolsevici !
    Voi chiar sunteti liberali ???
  • +1 (1 vot)    
    Altul mai bun la ciomagit taranii unde mai gasesc? (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 16:47)

    .... [utilizator]

    Daca cineva este suficient de incompetent si de servil asa cum e si acest individ, are intotdeauna o bila alba din partea lui Ponta.
  • 0 (0 voturi)    
    urechi de auzit (Miercuri, 22 ianuarie 2014, 20:26)

    liviusmaximus [utilizator]

    crin a vrut, ponta nu, ca sa nu subrezeasca imaginea celui mai priceput si cinstit al cinspelea guvern ponta. acest ministru este membru pnl mult mai putin decat este membru de vaza al "gastii" organizate. este responsabil cu numaratul alegatorilor. cum sa-l pierzi ?