Sebastian Lazaroiu despre un posibil scenariu pregatit de USL: Traian Basescu ar putea fi suspendat pentru inalta tradare

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 20 ianuarie 2014, 1:43 Actualitate | Politic

Consilierul prezidential Sebastian Lazaroiu a scris duminica seara, pe contul sau de Facebook, despre un posibil scenariu ce ar viza o noua suspendare a lui Traian Basescu: "Asta e planul din mintile infierbantate ale penalilor. Scandalul fabricat Gazprom-Traian Basescu omul rusilor-suspendare in Parlament pentru inalta tradare. Si nici Occidentul nu o sa zica nimic, pentru ca, desigur, e o sanctiune pe care Parlamentul o da rusilor", a scris Sebastian Lazaroiu.

"Stiu, o sa ziceti ca asa ceva suna a SF. Dar mintile voastre nu stau sub imperiul fricii de inchisoare", completeaza consilierul prezidential.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

5132 vizualizari

  • -9 (13 voturi)    
    PROFETUL LAZAROUIU (Luni, 20 ianuarie 2014, 2:47)

    GRANDFATHER [anonim]

    Cine vrea sa invete lectii de manipulare&Intoxicare va trebui sa urmareasca atent discursul, retorica, si gesticulatia autosuficiente ale profetului national Sebastian Lazaroiu!
    De la povestile pentru copiii retardati din seia "Alba ca Zapada", "Scufita Rosie" si "Mos Craciun", domnul "scenarist al neamului" a trecut la povestiri "SF Horor" pentru persoane depresive, schizofrenice aflate in faza gesturilor fatale!
    Domnul Sebastian Lazaroiul este si "vizionar", stiind deja ce vor spune si ce vor face "Marele Licurici "si "Occidentul" cand vor afla despre acuzarea&suspendarea "jucatorului" tradator!
    Nici celebrele Pythia, Mafalda si Adevarata mama Omida la un loc nu ar fi putut sa "prezica" o aiureala mai gogonata! Presupun ca domnul Sebastian Lazaroiu a dat iama prin "rezerva strategica” a "capitanului", dar nu a prea fost atent la lectia cu cuburile de gheata plutitoare...!
    • +5 (7 voturi)    
      penali si penibili! (Luni, 20 ianuarie 2014, 5:46)

      apoliticus [utilizator] i-a raspuns lui GRANDFATHER

      se pare ca Voiculescu a bagat pana si postacii in priza: pana nu scapa mafiotul de parnaie, nimeni nu mai doarme, nimeni nu mai mananca! Urmariti, postati, atacati pe oricine isi permite sa ia la misto planurile marete ale sefului Voiculescu! Bleah!
    • +8 (10 voturi)    
      Consilierul are informatii corecte! (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:04)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui GRANDFATHER

      Orice campanie de discreditare, dovedita pas cu pas drept premeditata, mai mult, a unui Presedinte este un atac la Stabilitatea Statului in cauza!
      Nu pot sa cred ca Lazaroiu vorbeste din ce viseaza, sigur au fost informatii care puse cap-la-cap pot dovedi aceasta teorie!

      Istoria romanilor, este plima de slabiciuni ale poporului: Tudor Vladimirescu, Decapitarea lui Mihai Viteazul executia peste noapte a lui Ceausescu, iar acum cultura politica a galetii rosii de ce nu l-ar condamna pe Basescu la puscarie pe viata?

      Cred ca nu numai politicienii romani sunt implicati in aceasta conspiratie... Ponta ai ceva sa ne spui despre vizita ta in Italia?

      Oricum, vred ca vom afla la momentul potrivit!
  • 0 (4 voturi)    
    D-le Lazaroiu (Luni, 20 ianuarie 2014, 3:18)

    KostasP [utilizator]

    O simpla intrebare (care in aparenta nu are legatura cu subiectul articolului, dar de fapt are): D-vstra de ce credeti ca americanii se intereseaza indeaproape de ceea ce se intimpla acum in Romania, de ce n-au facut acest lucru de pe vremea lui iliescu si nastase sau constantinescu? Si nu, nu are nici o legatura cu Basescu si ponta.
  • -5 (13 voturi)    
    Si daca tradare este neconstitutionala? (Luni, 20 ianuarie 2014, 4:13)

    dumitrica [utilizator]

    Curtea Constitutionala ar putea decide ca tradarea lui Basescu a fost de fapt neconstitutionala si ca urmare fara valoare juridica, asa ca se ignora.
  • +4 (6 voturi)    
    Comunistii lui Ponta (Luni, 20 ianuarie 2014, 7:24)

    John M. [utilizator]

    si ciudatul sau aliat, Antonescu, sunt asa de compromisi in Vest ca n-ar mai putea face fata unui nou val de critici si presiuni venite de acolo. Ca sa nu riste izolarea si masurile punitive impuse de UE si SUA, nu vor face nimic. Pentru Iulie 2012 si Martea Neagra au fost "eliberati pe cautiune". Dar atentatele la statul de drept sau justitie de aici inainte vor fi dur reprimate, iar Ponta n-ar mai putea fugi decat la rusi, nu in Italia.
  • +5 (7 voturi)    
    Frica lui Felix, la paroxism! (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:04)

    hotnewsfil [utilizator]

    Felix fierbe, da in clopot. I se apropie funia de par. Daca nu scapa repede de Traian Basescu, il vedem acolo unde ii este locul, alaturi de Becali si de alti bofasi.
    Daca admitem ca Traian, invadatorul, era mai aprig, mai 'jucator', iar Decebal era mai 'pasnic', doar un aparator al gliei stramosesti, am avea de acceptat ca fiecare roman din Carpati este un aliaj din doua firi diferite, doza Traian si doza Decebal, aleatoare in fiecare dintre noi (romanasii de pe Dambovita).
    Cu firea unui Decebal, in scaunul de la Cotroceni, Felix n-ar mai fi avut a se 'bate' (cum numeste el controversa cu presedintele Traian Basescu).
    Firea lui Traian de la Roma, 'jucatorul' amestecat in facerea poporului roman, care primeaza in 'jucatorul' Basescu, ii este dezagreabila lui Felix, fiindca ea nu-i lasa, pe el si pe ceilalti ticalosi, sa isi faca mendrele in liniste, sa fure dupa pofta inimii lor.
    Felix ar trebui sa vireze de la 'jos Basescu!', la 'jos Traian!' si sa dea ordine, in acest sens, lui Gadea.
    Cu ingredientul Traian, din Basescu, are Felix ce are. Cu ingredientul Decebal nu are nimic de impartit, fiindca acesta este un mioritic pasnic, care l-ar lasa in pace, daca ar fi la Cotroceni, n-ar mai agita apele in justitie.
  • -4 (6 voturi)    
    previziune sau profetie ? (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:19)

    karol [utilizator]

    Nici la ultima suspendare nu s-au impiedicat de avizul negativ al Curtii, de aceea cred ca este posibil un astfel de scenariu.
  • 0 (4 voturi)    
    o stii el ceva ... (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:10)

    adrian8 [utilizator]

    ca el stie mai bine care a fost smecheria cu gazprom ...

    poate de fapt incearca sa 'schimbe tabara' si ofera ideii de lucru pt. usl ... nu ar fi surpriza prea mare ..ca oportunistii ...raman oportunisti !
  • 0 (2 voturi)    
    Eu am avertizat ...... (Luni, 20 ianuarie 2014, 12:37)

    polonyca [utilizator]

    .......... de multa vreme: Basescu o sa devina "Timosenco" al Ro !!! Asta se pregateste in ..."laboratoare"...!!! Tre sa fi naiv ca sa nu intelegi asta....
    • 0 (2 voturi)    
      adica devine femeie ? (Luni, 20 ianuarie 2014, 12:51)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      pe ce bazezi afirmatia asta ?
      doar pe talentul de a plange mai des decat o femeie ?
    • 0 (0 voturi)    
      Ne pare rau... (Luni, 20 ianuarie 2014, 22:41)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Timosenko s-a dat deja. Nastase e Timosenko.
      In cazul lui Basescu o sa fie vorba despre "justitia reformata si independenta care isi face datoria". Bahahaha!
      Cred ca nimeni nu se indoieste in afara poate chiar de el insusi ca TB va ajunge in inchisoare destul de rapid dupa ce i se termina "superimunitatea".
  • +1 (1 vot)    
    todo modo (Luni, 20 ianuarie 2014, 19:00)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    De acord cu TODO MODO.