Victor Ponta, invitat duminica seara la Antena 3

de RH     HotNews.ro
Duminică, 12 ianuarie 2014, 10:23 Actualitate | Politic

​Premierul Victor Ponta va participa duminica seara la emisiunea lui Mihai Gadea de pe Antena 3, la ora 21.30, potrivit unui comunicat al Guvernului. Va fi prima aparitie publica a lui Victor Ponta dupa cinci zile de absenta, timp in care nu si-a facut publica agenda, cu exceptia unei confirmari ca este plecat din tara.

Reamintim ca vineri si simbata a fost in Romania asistentul secretarului american de Stat, Victoria Nuland, care s-a intilnit cu presedintele Traian Basescu si ministrul de Externe, Titus Corlatean.

In cele cinci zile, Victor Ponta a postat pe contul sau de Facebook mai multe mesaje, printre care si urari de la multi ani pentru Mihai Gidea si Titus Corlatean, dar nu a facut nici o mentiune despre vizita inaltului oficial american.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

4468 vizualizari

  • +27 (27 voturi)    
    In-cre-di-bil ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 10:48)

    Joe WhiteTony [anonim]

    Nu cred o iota din stirea citita ! Eu am gasit cautand febril un site din Caraibe, care anunta ca " premierul Romaniei a fost pescuit mort de Paza de coasta a unei insulite minuscule "...si cum, chiar vine evadatul la Gadea " buze reci " ? Au fost amandoi pe felie inaintea disparitiei sau fugii din fata raspunderilor guvernamentale ? Ce minciuna s-a mai fabricat in laboratoarele Felixului securist ? Si ce sperante are plagiatorul sa fie crezut ? Hei, dottore, trezeste-te la relitate, NOI NE-AM TREZIT !!!
    • +15 (15 voturi)    
      Noutati!!! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:18)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Joe WhiteTony

      Habar n-am avut ca avem trei aeroporturi in Bucuresti. Azi am aflat ca Antena 3 are si aeroport cand a anuntat ca premierul disparut Victor (fara Victorie) Ponta va ateriza direct in seara asta pe platourile lui Felix!...:)
    • -12 (12 voturi)    
      sa se trezeasca justitia !!!!!!!!! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 15:00)

      bistrita [utilizator] i-a raspuns lui Joe WhiteTony

      7,4milioane ne-am trezit ,doar tu ,anonimule erou dormi si toata justitia romaneasca care l-a achitat pe NICOLAICIUC si altii ca el si aresteaza o femeie in varsta ce a vrut sa isi angajeze nepoata in sanatate sau alta care a furat un sac de cartofi sa aibe ce manca .Da sa faca Voiculescu ,Videanu, Udrea,Ridzi,Botis si alti puscarie ,dar sa nu-l uitam pe Marele Gropar al ROMANIEI , "CHIORUL" cu flota,casa din Mihaileanu, milionul de euro de la PRIMARIA capitalei ETC,ETC
      • 0 (0 voturi)    
        Esti penibil (Duminică, 12 ianuarie 2014, 20:38)

        StefanV [utilizator] i-a raspuns lui bistrita

        sau esti varanu'?
  • +25 (25 voturi)    
    gata???? (Duminică, 12 ianuarie 2014, 10:50)

    amuzata [utilizator]

    soricelu scoate capul???
  • +30 (30 voturi)    
    ponta -demisia! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 10:52)

    rov [utilizator]

    antene-desfiintarea!
    voiculescu-puscaria!
    Romania-trezirea!
  • +22 (22 voturi)    
    Acum ar fi momentul (Duminică, 12 ianuarie 2014, 10:54)

    fdaniel [utilizator]

    Acum ar fi momentul ca D-na Nuland sa-si amane plecarea sau sa se intoarca :) Sa-l vedem pe primul barbat al tari pe unde se mai ascunde.
  • +17 (17 voturi)    
    pe Skype (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:02)

    karula [utilizator]

    ...cred ca-i pe Skype prezenta la L3
  • +15 (15 voturi)    
    Duminica seara (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:10)

    tanar_pensionar [utilizator]

    este in timpul sau liber, n-are o agenda personala ocupata cu familia, ca tot omul?
  • +18 (18 voturi)    
    De ce (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:10)

    kofa [utilizator]

    nu face si sedintele guvernului tot la haznaua 3?
    • +13 (13 voturi)    
      Pentru ca ... (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:59)

      morometu [utilizator] i-a raspuns lui kofa

      Copilotu' e la concurenta cu fufele.
      Au acelasi IQ. Si acelasi mod infantil de prezentare si ''reprezentare''.
      La stadiul de ''dezvoltare'' la care au ajuns, au invatat sa transmita mesaje pe FB.
      Iar noi ca niste onesti cetateni ar trebui sa citim mai des FB lui si sa vedem ce reglementari ne mai transmite puterea executiva a acestui stat. ''Frumoasa tara, pacat ca este locuita!''
    • +5 (5 voturi)    
      ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:41)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui kofa

      De ce nu merge le Televiziunea Nationala?
      • +2 (2 voturi)    
        Risc (Duminică, 12 ianuarie 2014, 15:22)

        yesn [utilizator] i-a raspuns lui melcul_naravas

        Nu se risca....daca i se pun intrebari pe care nu le-a citit inainte si nu stie ce sa raspunda si nu sunt oameni in platou sa-l intampine cu AVE PONTA
  • +20 (20 voturi)    
    Multumim de informare (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:11)

    Serban. B [anonim]

    Nu urmarim Latrina 3.
  • +20 (20 voturi)    
    Sa tot vina Nuland sa tina pe Ponta departe de TV (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:15)

    dumitrica [utilizator]

    In zilele cind nu apare Ponta la TV este mai liniste si mai bine. Acest individ este un mare factor de stres pentru oameni. Sa tot vina cite o sperietoare ca Nuland sa-l tina departe de TV pe acest palavragiu obositor.
  • +15 (15 voturi)    
    Sa vedem ce o sa minta Ponta despre unde a fost (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:18)

    dumitrica [utilizator]

    Sunt curios ce minciuni va indruga Ponta la Antena 3 in legatura cu motivele absentei sale din Romania.
  • +21 (21 voturi)    
    iresponsabil (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:19)

    ctrlm [utilizator]

    si Nimic mai mult
  • +24 (24 voturi)    
    A plecat Victoria, a aparut si rapandula (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:24)

    artistul000 [utilizator]

    e cusuta cu ata alba...
  • +23 (23 voturi)    
    A aparut dispărutul ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:29)

    mircea_cjn [utilizator]

    Parerea mea e ca omului trebuie să i se facă urgent un control medical ! Ceva s-a intamplat, băiatul ăsta are ceva probleme grave.
    Seamana cu comportamentul unui derbedeu care, după ce dă foc la casă, se duce la bar şi face chef cu prietenii.
  • +17 (19 voturi)    
    Ni s-a luat o piatra de pe inima ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:30)

    Intermezzo [utilizator]

    Ce bine ca premierul este sanatos si poate aparea la postul sau TV favorit ! Ca nu s-a intilnit cu americanca aia nu e nicio paguba . Premierul de la o posta a mirosit-o ca era BASISTA . Un om care a dat mina cu Bidden si Obama nu-si pierde vremea cu cuconite nereprezentative . Si basiste pe deasupra .
  • +16 (16 voturi)    
    Asta ne conduce tara ? (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:33)

    marianos [utilizator]

    dupa ce a avansat in cariera prin furt (vezi diplomele) acum ne conduce tara de la televiziunile pupincuriste impreuna cu amicii infractori.
    suntem niste mamaligi. ar trebui sa- i scoatem de urechi si sa- i punem la zid ca pe Ceausesti ptr ca pun inpericol viitorul copiilor nostri.
  • -18 (20 voturi)    
    tare tipul (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:34)

    radiola [utilizator]

    A dat cu flit la vizita americana si a facut sa se vorbeasca de el cateva zile pe toate posturile in lipsa lui.
    A mai primit si elogii de la Nuland.
    Foarte foarte tare tipul,un prim ministru incredibil de destept.
    • +8 (8 voturi)    
      iti seamna...... (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:30)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      va sclipesc urechile de asa inteligenta.
      • +3 (3 voturi)    
        ii (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:28)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

        scilipeste si capul, ca poarta caciulita de staniol, sa nu-i intercepteze sri-ul gindurile.
    • +7 (7 voturi)    
      ihm (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:00)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      Cred ca iti seamana ................................. destepti foc
    • +10 (10 voturi)    
      Tare tipul.... (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:11)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      A transforma un esec intr-o victorie e o adevarata arta, dar sa ai si fundamentul, D-le radiola. In cazul de fata insa avem de-a face cu o actiune cel putin infantila dpdv politic absolut jenanta pentru pozitia de forta pe care incearca fara succes sa o afiseze pm-ul nostru. Ca tine sunt multi care luptati pe "frontul anti-basist" acceptand cu ochii inchisi orice greseala a conducatorului mandru si mistocar si si mai mult, ii mascati prostia prezentand-o ca pe o mostra de inteligenta fina doar de voi inteleasa.
      Daca esti un tip sigur pe tine si valoros, jos palaria, poti sa mergi si pe mana lui vadim, tie iti e indiferent. Daca insa crezi in ponta mai mult decat in fortele proprii, atunci iti spun sincer ca e momentul sa te trezesti pana nu e prea tarziu.
    • +3 (3 voturi)    
      Isi anunta demisia deseara (Duminică, 12 ianuarie 2014, 16:52)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      in direct si in reluare.
    • +4 (4 voturi)    
      Cel mai tare tipul! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 17:07)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      Ca si sustinatorii lui: cei mai tari! Sunteti exact la fel, aveti aceleasi calitati! Bravo! Si nici nu aveti dusmani, pentru ca nimeni nu va invidiaza!

      Este adevarat ca nici nu va iubeste nimeni...
    • +4 (4 voturi)    
      Da tare Tipul (Duminică, 12 ianuarie 2014, 17:13)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui radiola

      Tare tipul .......dar ,ne-educat ,ne-simtit, lipsit de cei sapte ani de acasa, poate ca si (nu nu vreau sa-i jignesc parintii ).....cat pe-aci sa uit de furtul intelectual asa jisu=l Plagiat , da radiola , te rog foloseste o RADIERA si sterge tot ce ai scris !
  • +17 (17 voturi)    
    Nu ne mira (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:36)

    un domn [utilizator]

    Latrina 3 e Tribuna Lui de dialog, cu cei la care USLamul le a spalat creierul ;mare lucru daca in emisiune nu intervene Felix, e o Singura Ocazie sa iesim in strada, la sedulous Latrinei, sa taiem curentul aberatiilor si minciunilor, sa Ii Judece Poporul !
  • +18 (18 voturi)    
    S-a intors de la ... Moscova? (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:41)

    neagoe [utilizator]

    A fost sa primeasca noile ordine?
    • +2 (2 voturi)    
      Doctorul (Duminică, 12 ianuarie 2014, 15:52)

      yesn [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      A fost sa-si mai ia un ,,doktorat''
  • +21 (21 voturi)    
    prim gunoi al tarii (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:42)

    hmara [utilizator]

    imi provoci sila si stare de voma doar cand te vad.
    Tu si restul gunoaielor gen gadea, ursu, badea.
    Post tv care pana la urma va disparea. Natural.
  • +20 (20 voturi)    
    Poate ne spune (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:44)

    OmulNou [utilizator]

    pe unde a fugit ca sa nu vorbeasca cu Nuland. Sau poate a plecat ca parte din santajul sau fata de companiile americane care vor sa faca afaceri la noi, incercand sa indeparteze si mai mult Romania de SUA, cine stie.
    • +7 (7 voturi)    
      pai... (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:20)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      probabil :
      1. o sa bata obrazul ca nu s-a oferit recompensa pentru gasirea lui...
      2. o sa critice ineficienta serviciilor de informatii ("basiste")ca n-au fost in stare sa-l gaseasca...
      si va trage concluzia: "basescu e de vina!"
  • +21 (23 voturi)    
    Ponta a fost probabil la impuscat mistreti (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:50)

    edif [utilizator]

    acolo e foarte curajos
    • +7 (7 voturi)    
      ba nu (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:15)

      csv74ro [utilizator] i-a raspuns lui edif

      a fost la iepuri...
      • +3 (3 voturi)    
        Balc (Duminică, 12 ianuarie 2014, 15:25)

        yesn [utilizator] i-a raspuns lui csv74ro

        A fost pe post, scuze prost, de iepure la Balc
    • +2 (2 voturi)    
      La Cornu (Duminică, 12 ianuarie 2014, 17:18)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui edif

      n-a fost vazut.....
  • +24 (24 voturi)    
    o ciuvica pe o ramurica (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:52)

    Landser [utilizator]

    Sa nteleg ca diseara va manca impreuna cu gadea?
    • +15 (15 voturi)    
      :)) (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:03)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Landser

      Nu "va mânca", ci "va lua masa" :D
      • +8 (8 voturi)    
        Reformulez (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:49)

        feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        Va lua o masa copioasa si mirositoare.
      • +7 (7 voturi)    
        adica (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:29)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        ''va servi masa'', asa e in limba lor.
      • +3 (3 voturi)    
        pai... (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:59)

        gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        corect! e educat, el spune "penitenciar" nu "puscarie"...
  • +16 (16 voturi)    
    la a3 dupa.. (Duminică, 12 ianuarie 2014, 11:57)

    timp tamp [utilizator]

    Prima oprire o are la grivco, trebuie sa ia lectii de la Félix, apoi la tata socru care îi dă raportul cu cei care au mișcat în front...
  • -2 (14 voturi)    
    Ponta va zice ca a fost in vizita in Afganistan (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:03)

    dumitrica [utilizator]

    Exista informatii certe ca Ponta va zice la Antena 3 ca a vizitat trupele Romanesti din Afganistan, lucru adevarat si care ii justifica atit tacerea (deoarece intotdeauna vizitele in Afganistan se fac in mare secret si se anunta abia la intoarcere) cit si absenta de la intrevederea cu Nuland. Nu s-a vazut cu emisarul american dar i-a intilnit pe alti americani in Afganistan si asta il scuza fata de SUA.

    Bineinteles ca Ponta nu avea programata nici o plecare in Afganistan si a zburat acolo doar cind a auzit ca vine Nuland in Romania sa-l traga de urechi.
  • +11 (11 voturi)    
    Mai bine ramanea pe unde o fi fost !! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:06)

    gica43 [utilizator]

    Mie unul imipare rau ca "a inviat"si ca vrand-mai mult nevrand,trebuie sa il mai vad !!!
  • +18 (18 voturi)    
    La raport (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:11)

    catalin72 [utilizator]

    I-a transmis Gadea mesaj : "Gata ,poti sa iesi ,d-na aia rea a plecat ! Seful te asteapta la raport !"
  • +17 (17 voturi)    
    merge (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:13)

    costellobdx [utilizator]

    la pupat dosul lui turnatorila,cred �a ia fost dor de cand a disparut din tara
  • +16 (16 voturi)    
    normal (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:18)

    csv74ro [utilizator]

    Pai nici nu ma asteptam sa apara in alta parte. Aceasta televiziune "nepartinitoare", acest om nemaipraznuit si acesti conducatori nemaivazuti se potrivesc. Unde in alta parte ar mai putea minti la intrebari programate?
  • +7 (7 voturi)    
    Radio Erevan zice ca: (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:52)

    raudegura [utilizator]

    ' Fuga e rusinoasa dar e sanatoasa"
    Dl Ponta de fapt a vrut sa mearga la schi la Soci la invitatia lui dlor. Putin si Lukashenko, sa testeze pirtia de slaom urias
    La instruirea dinaintea coboririi, cind a auzit ca se fac exercitii de slalom urias printre bombitze a preferat sa fuga in Austria.Acolo a aflat de vizita Dnei Nuland.
    Nemai avind timp sa schimbe foaia( cursul)l-a rugat pe Adelu' sa iasa in fata, dar si ala era pitit de ceva zile.
    Asa ca la rugat pe prietenul lui Curlatean sa fie el vorbitorul.Asta inca nu terminase revelionul pe stil vechi la cortul lu Sova de la Posada.Amindoi se uitau cu binoclu' pe unde o sa curga autostrada Brasov Comarnic.si si-au zis ca ce-a fost cu Bechtelu' n-a fost nimic pe linga asta.
    Asa ca vorbele pe care le-a zis Dnei Nuland au fost de complezenta.Ei stiu ce au de facut.Ei nu sunt sclavi pe plantatie Ei sunt vechili( punct)
  • +8 (8 voturi)    
    Uraa! Se intoarce mitomanul! Ne-am linistit! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 12:58)

    hotnewsfil [utilizator]

    Duhovnicul sau 'de casa'ata-socru, i-a pregatit o sfanta fiertura vindecatoare, care sa il primeneasca, sa fie ca nou, tocmai bun de mintit, de luat in bascalie, de lupta impotriva presedintelui Traian Basescu si a judecatorilor si procuririlor, pe care carlanul ii numeste 'cozile de topor' ale presedintelui.
    Sa il vedem cum ia lectii si de la Felix - via Gadea.
  • +6 (6 voturi)    
    Loc de...zis minciuni ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 13:03)

    catalin72 [utilizator]

    E ciudat,primului ministru ii e teama sa mearga la Televiziunea Nationala !
  • +5 (5 voturi)    
    "Eroul" (Duminică, 12 ianuarie 2014, 14:25)

    GeorgKastenholzer [anonim]

    Acest plagiator-mitoman , a fost "eroul" ultimilor 4 zile si-a mai adjudecat un titlu , cel de las .
  • +3 (3 voturi)    
    Începe campania electorală cu 9 luni înainte? (Duminică, 12 ianuarie 2014, 16:26)

    marius v [utilizator]

    Cea mai incomodă întrebare a lui Gâdea va fi:
    „Iubite și stimate domnule prim-ministru extraordinar și plenipotențiar, statutul meu de jurnalist echidistant mă obligă la a vă adresa o intrebare extrem de dificilă, dar la care aștept un răspuns cât se poate de tranșant:
    - Așadar, cât este ceasul și din cauza cui?“

    Să fim serioși! Ponta nu se mai bate cu președintele Băsescu, ci cu prezidențiabilul Antonescu. I-a suflat de sub nas până și tema antibăsismului, atât de dragă decedaților din Oltenia și Teleorman.

    Cu alte cuvinte, a început campania electorală pentru prezidențialele din decembrie.
    Ăl detest pe Ponta, dar nu pot spune că-mi pare rău pentru Antonescu ;) . Acesta a făcut compromisuri de neimaginat până la el. Părerea mea este că săptămânile lui sunt numărate, atât ca președinte de partid cât și ca_ca(ndidat)rău la președinție din partea USL.
  • 0 (0 voturi)    
    Confuzie (Luni, 13 ianuarie 2014, 11:02)

    andrei.s [utilizator]

    De ce trebuie sa se supere cineva, pentru ca Victor Ponta
    , in calitatea-i de premier al Romaniei, a preferat sa ajunga la emisiunea lui Gadea si nu a putut face un efort, pentru a se intalni cu Victoria Noland?
    Sau, poate, nu era in calitatea sa de premier. Sau da? E complicat. Dar daca nici eu el nu intelege, eu cum as putea sa o fac? Si oare despre ce au discutat, in cadrul emisiunii?
    Traian Basescu primeste, in mod sistematic, motive sa apara. Deja sunt curios cum va suna discursul lui de la 18:00, de astazi.