Victor Ponta: E o mare nedreptate ca Nastase sa fie haituit o viata intreaga de sistemul lui Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 ianuarie 2014, 16:09 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat, luni, ca este o mare nedreptate ca Adrian Nastase sa fie haituit o viata intreaga de "sistemul lui Traian Basescu", avand in vedere toate lucrurile "bune si importante" pe care fostul premier le-a facut pentru tara, relateaza Mediafax.

"Am si vorbit cu domnia sa. Cred sincer ca pentru toate lucrurile importante si bune pe care domnia sa le-a facut pentru Romania, ideea de a fi haituit o viata intreaga de sistemul domnului Basescu este o mare nedreptate", a spus Ponta, intrebat ce mesaj are pentru Nastase, in ziua in care fostul prim ministru ar putea sa isi afle sentinta in dosarul Zambaccian.

Liderii PSD care s-au reunit, luni, la prima sedinta a BPN al PSD din 2014, i-au transmis mesaje de sustinere fostului presedinte al partidului Adrian Nastase, aratand ca ii tin pumnii, ca sunt alaturi de el si ca se roaga la Dumnezeu sa ii fie bine si sa-l ajute.

 "Ma rog la Dumnezeu sa-i fie bine. Ii tin pumnii", a precizat presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea.

"Sa-l ajute Dumnezeu!", i-a transmis, la randul sau, deputatul Viorel Hrebenciuc.

Vicepresedintele PSD Rovana Plumb i-a transmis lui Nastase ca este alaturi de el.

"Doresc din tot sufletul sa se faca dreptate si suntem alaturi de el. Cred ca are mari emotii", a spus Rovana Plumb.

Vicepresedintele PSD Gheorghe Nichita i-a urat succes lui Nastase.

"Ii doresc mult succes si Dumenzeu sa-l ajute in continuare sa faca fata la toate aceste incercari", a spus Nichita.

Purtatorul de cuvant al PSD, Catalin Ivan, a precizat ca social-democratii sunt alaturi de Nastase.

"Suntem alaturi de Adrian Nastase. Am fost in tot acest timp alaturi de domnia sa. Ii tinem pumnii. Sunt momente foarte dificile, nu sunt foarte multe de comentat", a spus Ivan.

Sentinta definitiva in dosarul Zambaccian, in care Adrian Nastase este acuzat de fapte de coruptie, ar putea fi data luni de judecatorii ICCJ, dupa ce, in prima instanta, fostul premier a fost condamnat la trei ani de inchisoare cu suspendare pentru santaj, fiind achitat pentru luare de mita.

Adrian Nastase este acuzat in acest caz ca ca, in perioada 2002 - 2004, in calitate de premier, ar fi primit, in mod direct si prin intermediul sotiei sale, Dana Nastase, foloase necuvenite in valoare de aproximativ 630.000 de euro la cursul de schimb 2002/2004. Aceste foloase constau in contravaloarea unor bunuri importate din China si cheltuielile aferente acestor importuri, precum si contravalorea unor lucrari efectuate la imobilele lui Nastase din localitatea Cornu si din Bucuresti.























13480 vizualizari

  • +70 (72 voturi)    
    USL= PCR, asta e o mare nedreptate (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:15)

    visio [utilizator]

    am putea face rost de bani confiscând averile usl-iștilor...
    • +36 (40 voturi)    
      Regimul bolsevic Ponta l-a tradat pe Nastase (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:02)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui visio

      care regim basescu? ponta iar minte! parlamentul a fost permanent format din pdl, unpr, udmr, pnl si psd toti pe rand sau chiar cate trei.
      pana cand mai permitem acestui plagiator dovedit sa minta. mai ales [e prostimea lui????
      nastase a fost mancat din interiorul partidului, a spus-o si basescu, din interior a fost turnat, tradat. de doi ani suntem sub regimul bolsevic condus de ponta naum nastase. ei il haituiesc pe nastase!!! alooo mincinosul national se aude?! nu te mai crede nici plebea care te-a votat!!!!!! de asta repet ca trebuie sa candideze udrea la presedintie, este singura care ar pune cu botul pe labe mafia usl!!!!!!!!!!!!! treziti-vaaaaa!!!!!!!!!!!!
      • -2 (4 voturi)    
        ne trebuie guvernanți cu CV valabil (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:27)

        visio [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        înainte să guvernezi alți oameni, trebuie să dovedești că te-ai ”guvernat” bine pe tine; exemplu: ai o afacere de succes, ai o reputație bună, ești minunat; dacă la firma ta ai salariu de 100k€, câți bani vrei să guvernezi România? ok, vrei 1.000.000€+procent din vânzări; dacă îți dau 1 mil€, eu vreau 1 miliard/lună; oameni buni, hai să nu ne mai păcălim: dască vrem să trăim bine, ne trebuie oameni inteligenți și inteligența costă; atâta timp cât îmi aduc eun profit colosal, îi dau banul pe care mi-l cere; e simplu, e corect și eficient. tu vrei să o aduci pe Udrea să facă ce? ce realizări are ea ca individ? cu ce mă poate convinge Udrea că este omul de care am nevoie? nu are cu ce? eu îți propun să vină Țiriac; omul e pe piață de 20 ani deci știe ce face, are reputație bună, adică nu l-am văzut prin scandaluri și alte anomalii, omul are relații afară, știe să organizeze; frate, eu îmi doresc cun șef inteligent din simplul motiv că voi avea salariu mare, adică bani mulți, adică nu va trebui esă mă împrumut la bănci să plec 7 zile la greci sau turci; să zicem că nu îți place Țiriac, nu e bai; vino cu o persoană mai bună, vino cu cineva competent, dar frateee, Elena Udrea? pe bune? udrea ar fi bună să spele geamurile, sau să le facă farse astora din USL. Guvernare înseamnă că răspunzi de viața unor oameni, de familii, de speranțele lor; dupa 25 ani de când am renunțat la Ceaușescu, noi votăm femeia de servici a cizmarului să ne guverneze? dacă vrem circ de calitate sunt convins că găsim nume mari în domeniu; eu îți propun să gândim pragmatic...
        • +3 (3 voturi)    
          deh (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:28)

          dan63 [utilizator] i-a raspuns lui visio

          vulpea, aka dvs, spune că strugurii (recte Elena Udrea) sunt acri!
    • +2 (2 voturi)    
      interesanta idee (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:54)

      Serban. B [anonim] i-a raspuns lui visio

      dar ma tem ca nu ai sti ce sa faci cu atatia bani.
  • +27 (33 voturi)    
    Huoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:17)

    marianos [utilizator]

    !
    • +56 (58 voturi)    
      Huo cel putin! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:44)

      Kap [utilizator] i-a raspuns lui marianos

      E o mare mizerie sa ai un prim sinistru care sa dea cu obraznicie din plisc pupindu-i dosul lui Bombonel, care oricum a primit o mica parte din ce merita.
  • +52 (54 voturi)    
    Si-or adus comunistii aminte de Dumnezeu (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:18)

    Un cititor [utilizator]

    Risul lumii!
    • -5 (7 voturi)    
      Corect ! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:14)

      Troller [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      nastase e Barabas !
      • +5 (5 voturi)    
        ? (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:03)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Troller

        Eliberat ? Tu ce carte citesti ?
  • +55 (55 voturi)    
    super tare... (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:18)

    akillies [utilizator]

    ..membrii PSD..parca ar fi boieri din vechime cand incercau sa intre in gratiile domnitorului tarii.. sau mai aproape de noi: niste mafioti care ii transmit "nasului" numai "de bine" ca sa iasa in evidenta..
    adrian nastase.. si cand e corupt si dovedit, si tot are cine sa ii "spele" dosul...
    • +8 (8 voturi)    
      Sefu' (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:32)

      Airwaves [utilizator] i-a raspuns lui akillies

      Sefu-i sef si in (cel) ula goala!
  • +54 (54 voturi)    
    domnilor PSD-isti (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:20)

    monterosa [utilizator]

    dar ceva de genul "am incredere in justitie", "sa lasam justitia sa-si faca treaba" nu puteati spune? Macar asa, declarativ, ca sa aratati ca respectati puterea in stat numita Justitie.
    La urma urmei domnul Nastase este un infractor condamnat deja intr-un alt dosar, de unde stiti dumneavoastra ca este nevinovat? sunteti cumva judecatori?
    Sau mi se pare mie ca toate declaratiile astea suna voalat a imixtiune in actul de justitie?
    Sper ca judecatorii isi vor face datoria si ca nu se vor lasa intimidati de voi.
  • +68 (68 voturi)    
    incredibil (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:20)

    iondelaafumati [utilizator]

    Incredibila asocierea lui Ponta cu un infractor recidivist! Incredibila sustinerea partidului pentru infractori! LA MULTI ANI !
    • +13 (21 voturi)    
      nu-i chiar "incredibil" (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:09)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      De CE ar intra un om cinstit in vreun partid?
      Intra TOTI numai ca sa aiba sustinere, sa poata fura (valabil la ORICE partid, nu doar la PSD) - asa ca, de ce ar fi "incredibila" sustinerea partidului pentru infractori?
      • +6 (6 voturi)    
        Si cei cinstiti ? (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:05)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        Nu au voie sa faca politica ??
    • +24 (24 voturi)    
      Nastase l-a propulsat pe Ponta! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:35)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      Ponta a ajuns PM si presedinte PSD datorita mentorului Nastase, fiindca este servil, fara coloana vertebrala si executa ordinele "greilor" din partid.

      Oamenii ar trebui sa inteleaga asocierea infractorilor si criminalilor care ne conduc destinele (sa nu-l uitam pe kIliescu-KGB).
      • +12 (12 voturi)    
        mars javra de premier.......stii... (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:07)

        oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui uluit

        cate mii de uzine a inchis 'tatucul tau nastase"...?????.....asta-i binele pe care l-a facut acetei tari,.......... blestemul milioanelor de oameni ramasi fara servici, sa va ajunga pe amandoi.
      • +3 (3 voturi)    
        da a ajuns (Marţi, 7 ianuarie 2014, 3:00)

        gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui uluit

        cu nastase care la impins de la spate, dar ascensiunea lui copy paste a inceput atunci cind si-a ucis colegul procuror, exact dupa a inceput sa urce scara psd, nu stiu cine a ajuns asa repede dintr-un mediocru procuror un sef de partid, sau daca stam sa ne gindim psd e un partid mediocru de doi bani plin de hoti si invirtiti
    • +3 (3 voturi)    
      deh (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:32)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      pentru mine era SECRERTUL LUI POLICHINELLE!
  • +60 (60 voturi)    
    Mda (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:21)

    electron [utilizator]

    Numai la noi un condamnat penal poate fi sustinut de politic. Oriunde altundeva ar fi lepadat un doi, la noi nu saracul ii persecutat.
    La cat rau a facut Romaniei ar trebui sa fie persecutat de ficare om u care se vede pe strada sa nu poate sa ia un buchet de ghiocei de la colt...
    • +22 (22 voturi)    
      Ponta are dreptate (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:37)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui electron

      E momentul sa il cam lase pe Nastase sa putrezeasca linistit la parnaie si sa bage acum la bulau si pe Il Plagiatore.
    • +33 (33 voturi)    
      Stii ce este frumos?! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:56)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui electron

      asta spune ca Basescu il urmreste pe bombonel toata viata!
      Stau si ma intreb, latrinele ce fac?!
      Bai, frate, ce ti/e cu comunistii astia!
      Liber cugetatorii se roaga la Dumnezeu, orbul, vede, mincinosul are dreptate, plagiatorul este prim-ministru....
      Valori morale, tata, nu gluma!
  • +32 (32 voturi)    
    :)))) (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:21)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    zise hotul Ponta...
  • +43 (43 voturi)    
    De dimineata a dat cu sete in Basescu! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:22)

    pedepsitorul [utilizator]

    Cred ca Ponta a fost deja informat de presa de specialitate scrisa de Nasu', si de dimineata s-a apucat sa muste din Basescu!

    Dar ca sa fie completa strategia de PR, printr-un amalgam de situatii, dimineata pe racoare, Ponta ii ia apararea inventatorului sau Nastase, care este hartuit de justitie!

    Pentru ca pentru efect maxim al sloganului Destructurarea Regimului Basescu , trebuie facuta incalzirea cu niste victimizari!

    Unde P.M. sunt promisiunile exceptionale cu care i-ai luat lucul lui Boc, si cu care i-ai tras scaunul lui Ungureanu? Impingator de caruciare ce esti!
    • +45 (45 voturi)    
      De ce era Ponta disperat de dimineata! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:32)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      4 ani cu executare + 3 cu suspendare!

      PS: mi-a mai ramas o sampanie de la Revelion, in seara asta o savurez la televizor!
      • +2 (2 voturi)    
        Prosit!! (Marţi, 7 ianuarie 2014, 12:34)

        Bwana [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        Si cred ca trebuie sa mai comanzi o lada si sa largesti diagonala la TV!
  • +10 (26 voturi)    
    sistemul lui basescu (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:24)

    evoque [utilizator]

    a fost creat de nastase. Basescu nu a facut altceva decat sa puna in practica tot ce a creat nastase.
    Roata istoriei se invarte. Poate unii vor invata ceva din asta.
    • +9 (9 voturi)    
      daca patrucase (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:55)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ar fi ajuns presedinte, dosarele lui base ar fi fost mai multe.
      veti vedea urmariri si dosare dupa ce base iese de la cotrocesti.
      dottore este mai obraznic, mai neam prost decat bonbonica.
      deocamdat se fac de ras numai cu comitzii palavramentare.
      • -6 (6 voturi)    
        tocmai (Luni, 6 ianuarie 2014, 20:09)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        din acest motiv am spus ca roata se invarte. Apoi daca nastase prin ponta o sa incerce razbunarea ramane de vazut, eu unul sunt convins ca dana nastase o sa declanseze potopul asupra familiei basescu.
        In oricare din situatie cei care pierd sunt cetatenii romaniei.
        Pana cand ponta o sa il atace pe basescu va trebui sa suporte atacurile lui basescu care vor incepe undeva prin februarie martie, depinde cum evolueaza lucrurile.
        Intrebarea este: De ce un popor intreg trebuie sa suporte razboiul a doua clanuri mafiote?
    • +8 (8 voturi)    
      Hai ca-i tare (Luni, 6 ianuarie 2014, 20:57)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Vasazica,sistemul creat de Nastase la bagat la parnaie pe....NASTASE !!!

      Evoque ,esti sigur ca asta ai vrut sa zici??
  • +22 (22 voturi)    
    Adica,,,,, (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:26)

    polonyca [utilizator]

    ....... la cat a furat........despre asta zici , nu ????
  • +34 (38 voturi)    
    Ma, procuror esti tu? (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:27)

    Herodot [utilizator]

    Daca ai curaj ia afirma tu ca procurorii stau sluj si primesc ordine de la Basescu! Eventual si nominalizeaza-i pe cei care au executat ordinele lui Basescu...
  • +48 (48 voturi)    
    scapam de toti? (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:27)

    MosIonRoata [utilizator]

    "Purtatorul de cuvant al PSD, Catalin Ivan, a precizat ca social-democratii sunt alaturi de Nastase."
    Se duc si ei cu Nastase? Ce bine ar fi...
    • +20 (20 voturi)    
      bine punctat (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:59)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui MosIonRoata

      sa fie langa el la propriu, neicusorule!
  • +36 (36 voturi)    
    Pontache (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:28)

    un dac [utilizator]

    Judecatorii nu te judeca pentru faptele bune si importante, ci pentru cele rele...si importante:-)
  • -10 (16 voturi)    
    mda (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:29)

    Xorciser [utilizator]

    Lasa ca il gratiaza Basescu in ultima zi de mandat!
    • +15 (19 voturi)    
      da... (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:30)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Lasa ca il gratiaza Ponta sau Antonescu in prima zi de mandat! Ca doar Ponta a spus ca avem nevoie de un presedinte total opus lui Basescu...
    • +10 (10 voturi)    
      Decizii controversate in ultimile zile de mandat (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:46)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      e un obicei uslas mostenit de la marele lor emanat.
      In ultimile zile de mandat Iliescu l-a decorat pe Vadim Tudor si l-a gratiat pe Miron Cosma (a revenit asupra gratieri datorita protestelor). Asa a procedat si renumitul ministru al educatiei Andronescu. Inainte de parasirea fotoliului a dat o ordonanta de urgenta care facea harcea parcea legea educatiei. Doar uslasi nu au nevoie de oameni educati.
  • +28 (28 voturi)    
    declaratia (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:29)

    mos ion roata [utilizator]

    a fost facuta de Ponta sau tot de acela cu stirea despre cina cu regele Mihai? Nu cred ca un absolvent de drept chiar mediocru cum sunt cate unii ,poate comenta astfel o hotarare definitva.
    • +13 (13 voturi)    
      de unde ai dedus ca (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:47)

      Tiger1 [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      victor viorel ar fi un absolvent mediocru?Cei mediocri erau pe langa el cam ca premiantii pe langa loaza clasei.
  • +28 (28 voturi)    
    puscarieeeeeee (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:29)

    aer [utilizator]

    asa da ....

    sa vedeti peste vreo cativa ani cand procurorii vor ancheta guvernarea ponta ...
    • -14 (16 voturi)    
      io sper... (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:13)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui aer

      ... sa vina la rand si guvernarile Boc... cu de-alde Udrea & comp :P

      Apropo: ce o mai fi facand Ridzi? Ca parca acu' nu'sh cati ani era si ea in ancheta - si fusese DOVEDITA vinovata!!
      • +7 (7 voturi)    
        Ridzi a ajuns in parlament sustinuta de PPDD (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:52)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        Stii cumva e tot la ei?
        • -2 (2 voturi)    
          da (Luni, 6 ianuarie 2014, 23:38)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Tot aia... era oricum intr-un "guvern Boc" cand si-a facut de cap... dar naaa... era pentru ca sa o serveasca pe EBA :P
          • 0 (0 voturi)    
            Bleah (Marţi, 7 ianuarie 2014, 13:53)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

            E singurul raspuns pentru a tale randuri.
  • +34 (34 voturi)    
    HUOOOOO!!! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:30)

    Airwaves [utilizator]

    "Lucrurile bune" pe care Nastase le-a facut pentru tara? Huoooooo!
  • +28 (28 voturi)    
    uff (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:31)

    codo [utilizator]

    Hai ca s-a terminat haituirea, a primit confirmarea de mititica. Urmatorul la rand, va rog!
    • +16 (16 voturi)    
      poate urmeaza (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:48)

      Tiger1 [utilizator] i-a raspuns lui codo

      varanul danut!Cum ar fi?Ei, semne bune anul are!
  • +25 (25 voturi)    
    E incredibil. (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:32)

    flyngangel [utilizator]

    Cum numai la noi in romania, criminali dovediti, au parte de procese lungi, si care de cele mai multe ori se termina cu achitarea celor acuzati, e incredibil cum numai in romania, cei care submineaza economia nationala, in interesul propriu, stau far griji, pe bancile celor mai inalte pozitii in stat, e incredibil, cum numa in romania, acesti monstri fara suflet, isi rad in barba la TV precum vedete, fara sa le pese de cenusa lasata in spatele lor, numai la noi in romania, e incredibil, cum populatia ramane amortita si fara reactie in fata acestor abuzuri, ca si cum nimic nu se intampla. imi este rusine mie pentru ei, imi este rusine mie ca nimeni nu ia o atitudine, imi este rusine ca tara mea a auns de rasul lumii intregi, imi este rusine ca pot doar sa asist fara a putea face nimic, la acest spectacol grotesc. Toate tarile au politici corupti si putrezi, dar la noi aceasta ciuperca distructiva, e prezenta in toate ramurile statului de drept care numai exista decat pe hartie. Rusine, Rusine, Rusine.
    Iar acest Ticalos, care a profitat din plin de puterea data, care s-a folosit atat cat a putut ca el si cei apropriati lui sa aiba foloase necuvenite din bogatia tarii, ar merita ( odata dovedit ) sa stea dupa gratii, nu numai 3 ani sau 10 ci pe viata, impreuna cu confiscarea totala a averilor, si recuperarea totala a sumei pagubite, asa cum ar treui facut cu toti cei care au facut la fel ca el. Iar pentru cazuri speciale, in care se pune in pericol securitatea sau siguranta nationala, sau pentru subminarea economiei nationale, ar trebuii pusi la zid, aceste crime, facand parte din ceea ce americanii chiama High Crimes!! Poate asa se invata acesti trintori ca la noi in tara nu se poate fura ca in codru, ci se plateste amarnic pentru ceea ce se face. Si oricine, parlamentar sau simplu muncitor, in fata legii trebuie sa Fie EGAL!!
    Romania a fost pagubita dstul de aceste hoarde de tradatori si de netrebnici, care au impanzit realitatea zilnica, si care ne rad in fata!!
    • +1 (1 vot)    
      ei aș (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:59)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui flyngangel

      dacă te uiți hantene, constați că este POLITUCĂ de partid, de post TV !
  • +19 (19 voturi)    
    <br> (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:32)

    HP [utilizator]

    Pai ma, in lumea ta ideala, probabil ca infractorii ar trebui sa fie judecati dupa masura faptelor bune.

    Dar in lumea reala si corecta, justitia cere ca toti cei care fura sa faca puscarie.

    Unde te crezi ? Facem troc cu pedepsele in functie de cata spaga a dat fiecare unde trebuie ?

    Si cica ai fost procuror. Nu ti-ar fi rusine...
  • +17 (17 voturi)    
    pentru sinucigasii de ieri si viitorii aspiranti (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:33)

    lucadd [utilizator]

    Pistolul nu se pune la tampla salu la gat domnilor (vedeti cazul Nastase -un esec lamentabil) ci in gura in directia cerului gurii-- e locul in care presupun ca se atinge rezultatul dorit.
    Daca nu aspirati la cariera de politician corup atunci puteti sa nu furati ci sa munciti si sa traiti cinstiti ca majoritatea romanilor.
    • +1 (1 vot)    
      Si procesul asta? (Marţi, 7 ianuarie 2014, 12:37)

      Bwana [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

      Nu era judecat si ptr regimul armelor si tentativa de omor? Parca stiam ca a fost acuzat ca a vrut sa-l omoare pe Base ca-i statea in gat!
      Nu misca nimic justitia in directia asta?
  • +15 (15 voturi)    
    Hi-hi-hi (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:38)

    rad_prostii [utilizator]

    Dreptate, nedreptate, inhatati-l!
    Pacat ca nu l-au lasat sa stea cu nevasta macar 3 ani. Nu inteleg de ce-au suspendat-o.
    C. Tudor Popeasca cred ca moare de ciuda.

    Din cate stiu bombonica va cumula si ce n-a executat prima oara cand si-a pus fularul. Acolo a fost acomodarea.

    Sper sa scoata tampenia aia cu reducereea pedepsei pentru opere de arta produse in penitenciar, altfel tot penalul ar croseta cate ceva inainte sa comita furtul si n-ar mai vedea zdupul niciodata.
  • +15 (15 voturi)    
    altfel cum ? (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:38)

    jescu [utilizator]

    Cazul de fatza: Justitia are dovezi ca o persoana a fost corupta. Cum altfel poate proceda justitia decat gasind acea persoana vinovata ? Daca a facut fapte bune ce ? Ar trebui sa avem o lista cu persoane care au facut fapte bune si care sa beneficieze de imunitate in fatza justitiei ? Cine altcineva a mai facut fapte bune ?
  • +22 (22 voturi)    
    Dar sa furi tot petrolul tarii nu-i o mare nedrept (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:39)

    alex-1234 [utilizator]

    1. Dar sa furi tot petrolul tarii nu-i o mare nedreptate, Plagiatorule?

    Adica sa dai pentru 600 mil EU, pe veci, tot petrolul tarii
    cum a facut Infractorul Nastase:
    cand profitul OMV (si ala micsorat la greu) e de 1 miliard de EU pe an?

    Nu-i o mare nedreptate, sa jecmanesti un popor de tot aurul lui ? Babiuc a luat doi ani pentru un maratat de teren..

    2. Apoi nu-i o mare nedreptate sa jecmanesti un popor de tot aurul lui ? pe un bacsis de 6% si sa-i dai in schimb cianura? si sa scapi nepedepsit?

    3. Apoi nu-i o mare nedreptate sa jecmanesti un popor de toate gazele lui de sist? pe un bacsis de 3.5% si sa le otravesti taranilor apa si pamantul si in plus sa-i mai si bati cu Jandarmii daca nu se lasa otraviti si furati??

    4. Apoi nu-i o mare nedreptate sa furi un doctorat prin zeci de pagini Xeroxate si sa scapi nepedepsit?

    Cum e cu adevarata Nedreptate pe care o faceti Plagiatorule????
  • +17 (17 voturi)    
    Ce neruşinare! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:40)

    Ioana Munteanu [utilizator]

    Cît o să mai puneţi placa asta cu "sistemul lui Băsescu", dom' Viorel? Guvern de hoţi, parlament de penali...
  • +19 (19 voturi)    
    Ponta impotriva statului de drept! (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:43)

    triciupa [utilizator]

    Este evident ca plagiatorul este un inamic declarat al statului de drept, un dusman al justitiei si un complice al penalilor.
    ponta s-a plasat in mod public in afara regulilor de functionare a unei tari civilizate si mentinerea sa in functie este o rusine si o sfidare la adresa tuturor. Niciunde in lume nu s-a pomenit ca un prim ministru sa sustina public un infractor si sa atace in mod direct justitia. Este incredibil!
  • +17 (17 voturi)    
    noroc ca Dumnezeul ala la care va rugati (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:44)

    zaboo [utilizator]

    nu e corupt si talhar ca voi - da ' acu' poate il suspendati si pe El, ca e basist =))
  • +16 (16 voturi)    
    Si copilotu'? (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:46)

    KostasP [utilizator]

    Lui cand ai vine randu'?
  • +16 (16 voturi)    
    Bizant (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:49)

    EMP [utilizator]

    In ce tara traim ... tot PSD-ul se roaga Celui de Sus sa scape de inchisoare un infractor. E oarecum de inteles, nu le trebuie un precedent care s-ar putea sa li se aplice si lor in viitor.
    Dar e o rusine pentru noi ca popor sa acceptam ca infractori de varf sa fie prezentati drept victime. Sper ca oamenii care au votat USL-ul sa se mai gandeasca la decizia pe care au luat-o.
    • +7 (7 voturi)    
      sa se roage la Daniel managerul ortodox (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:50)

      torna_fratre [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      PSD-ul ar putea sa se roage la catedrala prostirii neamului iar banii confiscati de la adrian puscariasul minune sa fie donati Sanatatii ca macar niste amarati sa beneficieze de niscai operatii sau transplante...dar nu!banii aia vor intra in pusculita statului si pe urma sub forma de donatie BOR.
      macar asa,turla din vest a viitoarei sali de ceremonii a CMN din bucuresti sa-i poarte numele lui adrian iar fanii lui sa aiba un loc de inchinaciune.
    • +2 (2 voturi)    
      Cei care au votat USL (Luni, 6 ianuarie 2014, 23:59)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      n-au cum sa se mai gandeasca. Ei nu pot gandi, asta e problema.
  • +15 (15 voturi)    
    e tare derbedeul (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:55)

    catelu [utilizator]

    Astia se mananca intre ei, si tot Basescu iese in fata ca vinovat. Pai Nastase nu il jena cu nimic pe Basescu, pe Victor Viorel il ameninta el la sefia PSD.
  • +12 (12 voturi)    
    Aceasta afirmatie este (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:10)

    Bogdan_100 [utilizator]

    O ingerinta directa in actul de justitie ce trrebuie amendata imediat de CSM si organizatiile independente din justitie. Acest pseudo-jurist, infractor se pronunta iresponsabil asupra unui act de justitie definitiv si irevocabil punand in discutie independenta si autonomia actului de justitie. Un prim pas catre subordonarea justitiei puterii executive.
  • +12 (12 voturi)    
    un p.m OBEDIENT! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:12)

    pita [utilizator]

    ce caracter josnic, servil , pai ma , adica justitia se pronunta in baza probelor ca idolul tau Bombo este un tip CORUPT si adaug ,'' pana-n maduva oaselor''si tu ca p.m. ce te pretinzi ai tupeul sa-i zici NEDREPTATE , inseamna ca ai probleme de rationament , ori esti atat de indatorat acestuia, incat ai fi in stare sa intri tu in locul lui , n-ai decat , dar nu incerca sa prostesti o tara intreaga. Da-ti repede DEMISIA , directia in care vreti sa ne duceti voi USL-amistii nu este cea pentru care a iesit lumea in strada in 90 !.
  • +13 (13 voturi)    
    Ponta, mare inteligent (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:12)

    Rhadoo [utilizator]

    In loc sa se lepede de corupti mai repede, sa scoata dosarul Schengen pe masa si sa-i cheme pe aia cu comisia MCV si sa le arate ca uite, Justitia isi faca in sfarsit treaba, guvernul lui Ponta ce face? Ia apararea infractorilor, cu alte cuvinte mai bate un an doi de amanare pentru Romania. Sa nu va imaginati ca in afara chestiile astea nu se vad! Cazul lui Nastase a fost mediatizat in trecut de la est la vest, pana in Marea Britanie si Irlanda, sa nu va imaginati ca strainii habar n-au ce se intampla la noi. Ponta face RAU Romaniei cu atitudinea lui!! Ar trebui sa fie mai preocupat de interesele generale ale Romaniei si de oamenii care au plecat la MUNCA! si sunt denigrati in afara, facuti pe nedrept cersetori si hoti, si NU sa protejeze adevaratii infractori care nu au muncit o zi in viata lor si s-au imbogatit pe spatele celor care au fost nevoiti sa-si caute norocul pe la porti straine!
  • +14 (14 voturi)    
    PSD-ul alaturi de Adelu, la puscarie ??! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:14)

    Plagarus [utilizator]

    Se vor alaturi de " dansul " , sa le fie primite rugile catre cel de sus ! " Doctorul " Victor Viorel a absolvit totusi o facultate de drept ?!
  • +14 (14 voturi)    
    Ponta si comentariile lui... (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:14)

    esQ [utilizator]

    orice se intampla are legatura cu basescu in acceptiunea lui ponta,- cat de obsedat poate sa fie?
  • +13 (13 voturi)    
    puscariabilul ponta !! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:20)

    solar [utilizator]

    jos guvernul ponta, cel mai ne(cinstit) guvern post 1989 din romania!!
    cerem demisia guvernului ponta si cercetarea penala a tuturor ministrilor sai !
  • +15 (15 voturi)    
    pai si io "fac lucruri bune" (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:20)

    Codruta N [utilizator]

    Si chiar "pentru Romania"!!

    Sa inteleg de aici ca am voie sa-mi bag labele, pana la coate, in avutul public? si sa-mi bat joc de el?
    Si ca pot beneficia la greu de "foloase necuvenite"?
    Ca Pontache, ca "procuror", NU m-ar urmari? ar zice sa ma lase lumea-n pace, ca "am facut lucruri bune"??

    Sau... "foloasele necuvenite", de fapt, UNORA li se cuvin? Da' numa' unora... ãlora din partidul lui Pontache? :P
  • +14 (14 voturi)    
    Minunat (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:23)

    unaltcetatean [utilizator]

    Ii rog pe personajele din PSD care ii roaga pe "Dumnezeu" sa-l ajute s-ii ureaza sa treaca peste incercarea asta sa i se alature in puscarie sa-i tina de urat.
    Asa sa ne ajute Dumnezeu !
  • +11 (11 voturi)    
    Si eu le doresc... (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:24)

    Luke [utilizator]

    tuturor celor care s-au declarat alaturi de el sa ajunga alaturi de el la propriu
  • +13 (13 voturi)    
    vineee şi ziua lui felix (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:25)

    timp tamp [utilizator]

    Pe ţeavă sunt felix, dracnea, fenechiu, ion stan, videanu, bozganian...LA MULŢI ANI!(de PÎRNAIE)
  • +12 (12 voturi)    
    sistemul domnului Basescu (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:35)

    FlorBal [utilizator]

    Don Ponta, daca cumva nu stiati, "sistemul domnului Basescu", care-l haituie pe bietul domn Nastase, este de fapt statul nostru de drept, pe care voi il vreti desfiintat pentru a va putea face de cap fara teama de a fi pedepsiti. Este cel pe care voi, cu atata nonsalanta, il demontati "caramida cu caramida", sfidand Romania cu nerusinare.
  • +9 (9 voturi)    
    hotiiilor (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:40)

    hop [utilizator]

    se roaga la sfinti hotii astia,toti cu dosare,au jefuit tara asta,si Tonta spune ca justitia lui Basescu-i de vina da,cind n-o sa mai fie Basescu???n-o sa mai fie condamnari,hotii vor fi liberi,traiasca USL
  • +10 (12 voturi)    
    prea putin (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:55)

    voievod [utilizator]

    Dl nastase trebuia judecat pentru alte lucruri mai grave,subminarea economiei,jafuri,privatizari frauduloase etc.Din cei 4 ani el executa doar 1 an si 4 luni ca are varsta peste 60 de ani si se mai scad cele 8 luni executate inainte ,deci peste vreo 7 luni este liber.bravoooooooooooo !
    • +2 (2 voturi)    
      nope (Luni, 6 ianuarie 2014, 23:58)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui voievod

      nu "se scad" - ca alea sunt pentru ALTA poveste ;)
      Nu stiu daca nu cumva nu se aduna ce i-au scazut atunci >:)
  • +12 (12 voturi)    
    premonitia liderilor psd (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:02)

    mihail nica [utilizator]

    chiar va doriti sa fiti alaturi de nastase ?
    "liderii psd care s-au reunit, luni, la prima sedinta a bpn al psd din 2014, i-au transmis mesaje de sustinere fostului presedinte al partidului adrian nastase, aratand ca ii tin pumnii, ca sunt alaturi de el si ca se roaga la dumnezeu sa ii fie bine si sa-l ajute."
    va doresc sa ajungeti cat mai repede langa adrian nastase.
  • +5 (7 voturi)    
    ateii (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:26)

    timp tamp [utilizator]

    După ce au înjurat toată dimineaţa, în loc să meargă la biserica să se roage pentru năstase, ateii bolşevici ai văzut seara ce înseamnă să iei numele Domnului în desert
  • +12 (12 voturi)    
    Mai Ponta (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:02)

    adrian88000 [utilizator]

    Daca tu crezi ca a facut fapte bune fa-i o statuie. Pe banii tai! Pentru potlogarii va face puscarie. Asta e viata.
    Pentru fapte bune iei premiu , pentru alea rele pedeapsa. E bine ?
  • +4 (4 voturi)    
    Nu. (Marţi, 7 ianuarie 2014, 0:06)

    OmulNou [utilizator]

    E o mare nedreptate ca justitia romana si statul de drept sa fie haituite de niste sacali pusi pe luare de mita, creaturi salbatice care in prezent mor de frica prin birouri, stiind ca le va veni randul la tribunal/puscarie.
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta si chinezu' (Marţi, 7 ianuarie 2014, 1:31)

    Cucucveaua [utilizator]

    pai filfizonu' de tonta ar fi trebuit sa il intrebe pe seful chinez, cum se procedeaza in china cu infractorii -sus-pusi care sint prinsi cu fraude masive, santaje si coruptie.
    pentru dimensinuea faptelor, bombonelului, in china i-ar fi mirosit demult gura a flori si tonta era probabil acum la reeducare intr-un lagar de munca.... nu mai vorbesc de felix, dragnea si restul mafiei.
    la fel bombonelu' si in SUA primea cel mai probabil nu numai pedepsele cumulate ci si fiecare pedeapsa in parte era mult mai mare. probabil ca i se adunau vreo 150 de ani de puscarie unde trebuia sa spele rufe pentru dreptul al existenta, in plus i se confisca si toata averea lui si neamurilor lui - vezi cazul madoff.
  • +1 (1 vot)    
    haituiala comunistilor (Marţi, 7 ianuarie 2014, 14:33)

    liviusmaximus [utilizator]

    este nedrept ca VOI COMUNISTII, m-ati haituit in copilarie si mi-ati furat 25 de ani din viata !