Crin Antonescu, despre relatia cu Victor Ponta: "Inteleg ca nu ne mai suportati despartiti. Obisnuiti-va!"

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 17 decembrie 2013, 14:00 Actualitate | Politic

Crin Antonescu le-a sugerat marti jurnalistilor, fiind intrebat daca se intalneste cu Victor Ponta, sa se obisnuiasca sa ii vada "despartiti".

"Eu sunt aici cu activitatile mele, dl Ponta este undeva in Dambovita cu activitatile sale. Inteleg ca nu ne mai suportati despartiti. Obisnuiti-va!" a fost replicat lui Antonescu reporterilor la Palatul Parlamentului.

Luni, Antonescu a sugerat ca USL s-ar putea rupe, in timp ce Ponta a reactionat ca el nu doreste acest lucru.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

4050 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    lolek si bolek sau miaunel si schiaunel (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:05)

    mnicku [utilizator]

    .
  • +4 (6 voturi)    
    Bravo Cacarau! (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:09)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    M-am linistit, Traian Basescu este din nou presedinte legitim!...:)))
  • 0 (2 voturi)    
    Tom si Jerry ,Tanta si Costel (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:28)

    fosta zoezoe [utilizator]

    dar mai degraba Bonnie si Clyde ,cei care au sedus 70% din 40% (vre-o 6 mil rumani) sunt gata sa se rupa!
    Noua, ni se cam rupe de se rupe dar , cred ca oficial daca se rup se impun anticipate asa ca nu, oficial nu se vor rupe cel putin pana la prezidentiale ! Atunci noul pres.va putea valida o noua majoritate , alta decat usl , adica cea intre psd si psd.
  • +2 (4 voturi)    
    fumigena (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:37)

    bedexe [utilizator]

    pentru distragerea atentiei de la legile odioase din parlament.

    in ajun se impaca.

    nu e prima data cand ei fac asta.
  • 0 (2 voturi)    
    Foarte bine! (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:41)

    OmulNou [utilizator]

    Daca se rupe USL-ul este un castig pentru cei care respecta legile!
  • 0 (2 voturi)    
    cu semnatura pe codul penal, a aruncat Romania (Marţi, 17 decembrie 2013, 14:50)

    visio [utilizator]

    in epoca medieval si acum face pe smecherul; hai sa glumim un pic ca oricum am salariul de parlamenta desi fac fix nimic; cine dracu` sunteti voi, mai jurnalisti amarati? in tarile civilizate oficialul stie cine ii plateste salariul si stie ca daca nu respecta promisiunile electorale, nu mai pupa oficii...la noi este exact invers: hai sa ne batem joc cat mai mult de alegator, hai sa ii dam 150€/luna, hai sa il tinem infometat; inainte de a mari acciza la combustibili, usl trebuia sa mareasca salariile cu 50%; dar nu, hai sa bagam mana in buzunarul romanului ca oricum e prost si nu stie; si vine pacaliciul asta da Cacarau si glumeste, de parca toate sunt in Romania asa cum ar trebui...
    • -1 (1 vot)    
      E normal să cobori legislaţia (Marţi, 17 decembrie 2013, 15:08)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui visio

      la nivelul mentalităţii noastre, mai ales că au fost multe incercări nereuşite de a proceda pe dos, adică să ridici mentalitatea la nivelul actual al legislaţiei europene.
  • 0 (0 voturi)    
    Realitatea unei relatii (Miercuri, 18 decembrie 2013, 18:03)

    andrei.s [utilizator]

    Realitatea e urmatoarea: Crin Antonescu ii face un serviciu important lui Victor Ponta. De ce sa fie singurul cu replici aberante? Competitia il ajuta mult, iar premierul pare sa isi doreasca primul loc, de fiecare data.
    Asa, ca intr-o relatie, Ponta pare cel care iarta micile infidelitati ale lui Antonescu, cu care s-a obisnuit, un timp ce Antonescu iese cu declaratii "de forta", ofensive.