VIDEO Crin Antonescu: Victor Ponta isi ia indrazneala sa ma faca mincinos, lucru pe care nu i-l permit / Nu avem in niciun fel intentia de a parasi guvernul / Sunt profund mahnit ca un om pe care l-am ajutat sa ajunga premier are un asemenea comportament

de Red. stiri     HotNews.ro
Luni, 16 decembrie 2013, 13:36 Actualitate | Politic

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a reactionat pe un ton mai moderat la acuzatiile de minciuna lansate cu putin timp in urma de Victor Ponta, afirmand ca nu mai are incredere in colegul sau de alianta dar liberalii nu vor iesi de la guvernare.

Crin Antonescu a recunoscut autenticitatea inregistrarilor audio difuzate de presa, afirmand insa ca nu stie cum au ajuns acestea la mass-media.

"Ce am spus eu e adevarat. Dl Ponta isi ia indrazneala azi sa ma faca mincinos, lucru pe care nu i-l permit, nu i-l permit nici domniei sale, cum nu i l-am permis nici lui Traian Basescu, nu pot permite nimanui. Am spus totdeauna adevarul, chiar daca nu as fi dorit sa-l spun public si nu l-am spus public", a reactionat Crin Antonescu, intr-o reactie care a avut insa un ton mai moderat decat acuzatiile lansate de Victor Ponta, care nu a ezitat sa spuna ca liderul PNL si-a "mintit" colegii.

Presedintele PNL a recunoscut ca USL se afla intr-un moment foarte dificil, dar a subliniat ca liberalii nu renunta la guvernare: "Va fi foarte greu sa mergem mai departe, dar nu ne dam batuti. Nu pot sa rup o alianta, sa daram un proiect pentru ca nu mai am incredere intr-un om", a spus el, referindu-se la Victor Ponta.

"Sigur ca USL se afla intr-o situatie grea, acest atac lipsit de bunacuviinta si onestitate ne pune intr-o situatie dificila. Facem toate eforturile ca increderea oamenilor care ne-au votat sa nu fie inselata", a intarit el.

Iata mai jos declaratia de presa sustinuta de Crin Antonescu, la cateva minute dupa ce Victor Ponta l-a facut mincinos:

  • Inregistrarile a caror proveninenta nu imi e cunoscuta de la sedinta BPN al PNL sunt autentice
  • Lucrurile relatate in presa sunt reale
  • Ce am spus eu e adevarat
  • Dl Ponta isi ia indrazneala azi sa ma faca mincinos, lucru pe care nu i-l permit
  • Nu i-am permis nici lui Basescu, nu pot permite nimanui
  • Am spus totdeauna adevarul, chiar daca nu as fi dorit sa-l spun public si nu l-am spus public
  • Toate lucrurile pe care le-am spus sunt adevarate
  • Ponta vorbeste azi de o decizie in USL privitoare la sustinerea legii amnistiei
  • Nu e adevarat, puteti verifica si din simplul fapt ca sedintele USL sunt urmate de o conferinta de presa. Nu a existat o asemenea sedinta si decizie
  • Daca o asemenea decizie s-ar fi luat, nu ne putem explica avizul negativ al ministrului Justitiei si nici declaratia din Africa de sud a premierului
  • Nu i-am cerut niciodata sa dea o OUG, ci am evocat intr-o discutie in care l-am informat luni ca PNL nu va vota legea amnistiei, am invocat in disuctie aceasta posibilitate, daca tine la lege
  • Evident ca ordonanta nu se putea da, dar nu i-am propus asta niciodata
  • Imi pare rau ca premierul Ponta, intr-o situatie incurcata, recurge la asemenea atitudini
  • Eu nu am mintit, acesta e adevarul, eu spre deosebire de altii nu am fost dovedit vreodata mincinos
  • Nici propunerea de liste comune la europarlamentare nu a fost facuta oficial de PNL, e o ipoteza pe care am discutat-o un grup de cativa colegi, ca o ipoteza pentru intarirea unitatii USL
  • Eu am cautat sa fiu cat mai putin acid
  • Caut sa restabilesc adevarul fara sa spun multe lucruri care s-ar putea spune despre adevar si minciuna la Victor Ponta.
  • Sigur ca USL se afla intr-o situatie grea, acest atac lipsit de bunacuviinta si onestitate ne pune intr-o situatie dificila.
  • Facem toate eforturile ca increderea oamenilor care ne-au votat sa nu fie inselata.
  • PNL se afla la guvernare nu printr-o intelgere intre mine si Pona, PNL, ca si PSD, se afla la guvernare in consecinta votului dat de romani
  • Atat timp cat va fi posibil si ramanem in programul de guvernare PNL se va achita de aceasta misiune
  • Am discutat in acea sedinta nu despre posibilitatea sa iesim de la guvernare, ci despre posibilitatea vehiculata din ce in ce mai intens, aproape ca amenintare, ca se pot construi alte majoritati in jurul PSD, ca prin traseism se poate mistifica rezultatul alegerilor, ipoteza pentru care trebuie sa fim pregatiti.
  • Nu avem in niciun fel intentia de a bloca, parasi guvernul


Intrebare: Incearca PSD sa va determine sa plecati de la guvernare?
  • Nu mergem pe senzatii, sigur ca sunt profund afectat, mahnit, cand vad ca un om pe care l-am sustinut cu toata onestitatea, l-am ajutat sa ajunga prim ministru, are un asemenea comportament
  • Dar deciziile nu se iau pe senzatii
  • Anumite decizii ale PSD, unilaterale, mi-au dat sentimentul ca incearca sa forteze niste decizii pe care nu le-am negociat, care nu sunt in programul de guvernare
  • Ca si la legea amnistiei, lucrurile au reintrat in normal in urma atitudinii noastre
  • Apreciez ca PSD nu s-a folosit de o alta majoritate pentru a le promova fara sprijinul nostru
  • Va fi foarte greu sa mergem mai departe, dar nu ne dam batuti
  • Nu pot sa rup o alianta, sa daram un proiect pentru ca nu mai am incredere intr-un om


Despre ministerul Culturii:
  • Comentariile dl Ponta despre ministerul Culturii au fost corecte, in limitatele normale, in acelasi timp a spus ca a luat act de propunerea PNL, va discuta si va lua o decizie
  • Nu ne-am schimbat decizia, nu avem niciun motiv























11764 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    kkrau hai frate iesi in strada (Luni, 16 decembrie 2013, 13:38)

    un domn [utilizator]

    si spala ti pacatele, lasa Parlamentul, e pe drumul bun , urmeaza s ail dizolvam http://www.petitieonline.net/petitie/10022136/semnaturi/pg56
    • +13 (13 voturi)    
      S-a trecut la faza pe stenograme! (Luni, 16 decembrie 2013, 14:40)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ponta pune la indoiala veridicitatea stenogramelor sedintei BPN al PNL unde a fost criticat de Cacarau la scena deschisa. Cacarau iese turbat in conferinta de presa si spune ca stenogramele sunt autentice.
      Jocul 2 in 1, putere si opozitie in aceeasi guvernare continua, asa cum continua si impartirea ciolanului puterii care ii tine impreuna...
      E clar, astia ne cred pe toti prosti!...
  • +16 (16 voturi)    
    turbati (Luni, 16 decembrie 2013, 13:41)

    edif [utilizator]

    sunt disperati si musca pe cine le iese in cale
    • +4 (4 voturi)    
      TEATRU (Luni, 16 decembrie 2013, 15:02)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui edif

      de PAPUSI,
      S-au gandit mafiotii sa-i incaiere pe cei doi PACALICI inaite de alegerea presedintelui cu ideea sa ajunga in turul 2 exact ei, marionetele poanta si cacarau. Cum a ajuns ilici cu vadim...
  • +15 (15 voturi)    
    asa kkrau..... (Luni, 16 decembrie 2013, 13:43)

    translativus [utilizator]

    .....zii de mama !
    Cum adica, un plagiator mincinos sa indrazneasca sa il includa in aceiasi categorie, pe cel mai apropiat colaborator al sau ?
    • +5 (5 voturi)    
      mincati-va intre voi (Luni, 16 decembrie 2013, 15:06)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      Mincati-va intre voi sacalilor
  • +14 (16 voturi)    
    relax floricel ! stim ca mintiti amindoi (Luni, 16 decembrie 2013, 13:43)

    mnicku [utilizator]

    intrebarea este care dintre voi minte mai mult ?
  • +12 (12 voturi)    
    " doctorul " & repetentul dialog academic ! (Luni, 16 decembrie 2013, 13:43)

    Plagarus [utilizator]

    Doi neica nimeni, aburcati intamplator in functii inalte,sunt de rasu plansu la ce acuze isi aduc !
  • +9 (9 voturi)    
    siamezii (Luni, 16 decembrie 2013, 13:44)

    sebagain [utilizator]

    Pe cei doi sa-i ajute cineva sa se desparta!
  • -4 (12 voturi)    
    un fapt (Luni, 16 decembrie 2013, 13:48)

    demaGOGU [utilizator]

    Crin minte mai putin decat Ponta.
    • +2 (2 voturi)    
      depinde! (Luni, 16 decembrie 2013, 15:00)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      in perioada cand era la Cotroceni (interimar) a mintit mai mult. Daca ar fi fost el premier nu se stie (cand trebuie sa-i convingi pe romani ca umbland goi-pusca cu un mar in mana e raiul).....
    • +3 (3 voturi)    
      Doar crin mai minte (Luni, 16 decembrie 2013, 15:03)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ponta doar respira...
  • +10 (10 voturi)    
    Mai e mult? (Luni, 16 decembrie 2013, 13:50)

    OmulNou [utilizator]

    Pana la ruperea USL-ului ?
    • +7 (7 voturi)    
      Si mie mi se... (Luni, 16 decembrie 2013, 14:44)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      rupe!
      Eu vreau sa ma vad scapat de astia doi !
    • +2 (2 voturi)    
      cui i se rupe? (Luni, 16 decembrie 2013, 15:02)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      PNL se va rupe in TREI: unii care raman la ploaia de carnati cu PSD, unii care se duc spre Chiliman si unii care-si fac partidul lor (Cu Orban, tariceanu, vosganian).
    • +4 (4 voturi)    
      Nu avem treba cu relatia dintre ei... (Luni, 16 decembrie 2013, 15:04)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      SUNT COMPROMISI AMANDOI, CA FELIX, NASTASE SI ILICI...
  • +11 (13 voturi)    
    in USL ... (Luni, 16 decembrie 2013, 13:51)

    cbogdan [utilizator]

    In USL concurenta este mare pentru titlul de CEL MAI MARE MINCINOS. Oameni pregatiti in domeniu, nu gluma !
  • +12 (12 voturi)    
    Asha, asha (Luni, 16 decembrie 2013, 13:53)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    ...intarata-i drace...scoate din ei fulgii cei mai negri pana nu mai ramane nimic din ei si din votantii lor
  • +12 (12 voturi)    
    nu-i rau ! (Luni, 16 decembrie 2013, 13:54)

    moby dick [utilizator]

    Incurca-i drace ca si mie-mi place !
    La nivelul de declaratii la care s-a ajuns aproape ca nu mai conteaza care dintre cei doi mascarici minte si care spune adevarul. Sau, cum intreba un amic : si daca mint amandoi ?
  • +10 (10 voturi)    
    Mda (Luni, 16 decembrie 2013, 13:55)

    Andradda [utilizator]

    Acele stenograme sunt calculate si regizate de cacarau si oamenii lui.
    Adica ei au facut declaratiile respective stiind foarte bine ca totul va ajunge in presa.
    Un nou model de manipulare. de fapt nu e nou. Cacarau l-a invatat de la Varan.
    Faptele sunt consumate. USLamul s-a bazat si se bazeaza in continuare numai pe minciuni, diversiuni si manipulari.
    Acum au ajuns sa se acuze de minciuna, unul pe celalalt, dar de fapt in USL totul merge "struna"
    )))))
    • +1 (1 vot)    
      corect! (Luni, 16 decembrie 2013, 15:38)

      cosasu' [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Exact la asta ma gandeam. Au facut-o lata si vor sa distraga atentia de la asta. Arunca pe piata pentru a nu stiu cata oara, chestiunea asta obosita cu ruptu' USL-ului. Trebuie pastrata atentia asupra porcariei facute in parlament saptamana trecuta, cum la fel nu trebuie sa uitam de taxa suplimentara de 7 eurocenti la benzina care nu se mai duce "numai si numai" la autostrazi, etc.
  • +9 (11 voturi)    
    Si am avut incredere in ei.... (Luni, 16 decembrie 2013, 13:57)

    Sani [utilizator]

    ...si i-am votat
    ....si am votat si la referendum contra marinarului/chiorului/vanzatorului/securistului.....de Basescu
    ....ca mi-a luat din pensie/salariu
    .....si am sperat
    ......si ei se cearta
    Cine va mai avea gija de mine? Unde esti tu Ceausescu? Sau mai draga Iliescu?

    Basescu asta ne omoara pe toti!
    AUUUUUUUUUUU....


    semneaza,
    Un simpatizant USL disperat
    • +3 (3 voturi)    
      plus jignirile (Luni, 16 decembrie 2013, 15:12)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Parca erau si jigniri multe de la chior la adresa nu stiu cui.
      Din pacate eu chiar sunt chior asa ca .. fara sa jignesc pe nimeni trebuie sa spun ca sunt multi prosti care au votat impotriva lui . Chiar si din proprii mei frati .. "in-laws" ..
  • +13 (13 voturi)    
    KKrau, KKraule! (Luni, 16 decembrie 2013, 13:58)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Vezi ce patesti daca nu ai fost cinstit de la inceput?
    Acum tragi ponoasele, asta e.
    • +3 (3 voturi)    
      ce ponoase trage ? (Luni, 16 decembrie 2013, 15:08)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      e inca presedintele senatului..
      Cand vor fi alegeri anticipate si nu va mai fi pe liste atunci se va face dreptate.
      E DOAR CIRC PE BANII NOSTRI...

      Sa scapam cat mai repede de amandoi, fie ca sunt impreuna fie ca sunt despartiti, la fel de mizeri sunt
  • +20 (20 voturi)    
    Astia ne conduc, asa va trebuie (Luni, 16 decembrie 2013, 14:06)

    Cristiann80 [utilizator]

    Este de noaptea mintii ce se intampla intre astia doi! Acum realizati pe ce maini a incaput tara? Pe mana a doi MINCINOSI care acum isi scot ochii acuzandu-se de ceva ce chiar sunt.
    Am spus mereu ca incet dar sigur, cei doi Lolek si Bolek ai politicii romanesti isi vor da la gioale si ca, vor iesi la suprafata adevarurile ascunse pana in prezent dar care, vor iesi la lumina mai repede decat ne asteptam.
    Miscarile de strada sunt efectul acestor doi iresonsabili, care s-au instalat la putere prin minciuna si defaimarea guv Boc- singurul guvern responsabil, serios care a reusit sa tina tara pe linia de plutire in cele mai grele momente din lume: criza mondiala.
  • +20 (20 voturi)    
    Amnistie prin Ordonanta de Urgenta !?! (Luni, 16 decembrie 2013, 14:12)

    denvarel [utilizator]

    Asta le intrece pe toate.
    Care este urgenta si care este puterea conferita guvernului de a emite astfel de acte normative?

    Culmea este ca s-ar putea sa o faca. O OUG produce efecte pana este contestata la CC si ar putea deci face imposibilul.

    La Ponta e de asteptat.
  • +20 (20 voturi)    
    PNL ar fi putut castiga singur alegerile daca (Luni, 16 decembrie 2013, 14:15)

    visio [utilizator]

    renunta la Cacarau si nu intra in psd; psd va mai avea 35% pana in 2015; dupa aceea, va disparea pt ca votantilor lor le expira termenul de garantie...social vorbind, Romania a cunoscut un progress politic mult accelerat fata de occident, ceea ce este un mare avantaj; cand romanul va invata ca trebuie sa aibe salariul mediu pe economie de 2000€ si politicianul de varf maxim 5000€, atunci va trai bine; cu guvernanti inteligenti, in maxim 6 ani ceea ce spun se poate face; deocamdata vedem cum politicienii isi voteaza propriile amnistii...
    • +5 (5 voturi)    
      si (Luni, 16 decembrie 2013, 14:19)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui visio

      propriile fofilari in fata legii!
    • -1 (5 voturi)    
      Du-te ma (Luni, 16 decembrie 2013, 14:43)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui visio

      Ce-i cu vrajeala asta cu 2000€ pe luna salariu mediu ? Unde te crezi, in Luxemburg ?
      Sa-ti explic cum sta treaba: in momentul in care romanii vor avea pretentia la salarii de 1000€ pe luna, vor intra in colaps economic.
      Ce investitor, ce firme straine crezi ca vin aici, la capatul lumii, in Romanistan, sa faca afaceri de bunavoie ?
      Toti vin aici ca e mana de lucru ieftina. Cand nu va mai fi, vor pleca in alta parte.
      In Romania niciodata nu se va trai bine. Niciodata.
      Sa va intre in cap chestia asta.
      Alegerea va fi: "vreau sa am un venit stabil si modest ? sau vreau sa fiu somer ?".
      Lumea nu mai apartine europenilor, americanilor, etc. Lumea apartine companiilor internationale, iar ele migreaza catre statele sarace pentru forta de munca.
      Asta cu 2000€ pe luna s-a terminat peste tot, inainte ca Romania s-o apuce.
      • 0 (2 voturi)    
        sa presupunem ca (Luni, 16 decembrie 2013, 19:03)

        visio [utilizator] i-a raspuns lui HP

        1. Romania targeteaza tari puternice, astfel: la rusi e nevoie de bautura, la chinezi de porumb sau grau, la americani putem exporta vin, etc...
        intre noi fie vorba, nu putem produce cat putem exporta;
        2. Romanul trebuie sa stie ca daca munceste pe rupte, are tot dreptul sa ceara salariul mare; pana la criza asta, patronii se multumeau sa schimbe angajatii ca pe sosete; criza asta I-a invatat sa pastreze numai angajatii care muncesc;
        3. ceea ce spui tu cu venitul modest, este mentalitatea comunistilor lenesi si plagiatori, mentalitatea lui Iliescu care a visat mereu sa fie in locul lui Ceausescu; intre noi fie vorba, pe timpul lui ceasca aveai bani frumosi daca munceai; din 1989 incoace, guvernanti fiind de incompetenti care nu vroiau sa castigam ca ei, ne-au impus salariul minim de 150€, asta in timp ce ei isi dau legi de mariri si insemnizatii, vezi Oltean si pdl care au semnat "din greaseala" sume de 2500€;
        4. lumea apartine si multinationalelor si tarilor mici care vand produse utile societatii umane indifferent de tara; tari mici si medii, Elvetia sau Romania, pot profita vanzand ciocolata sau ceasuri sau hakeri ori trifoi sau turism...
        e adevarat ca specia umana se axeaza foarte mult pe ban, pe schimburi economice, insa banul inseamna atat industrie cinematografica cat si turism care include traditii si istoria locului;
        5. apropos de mana de lucru ieftina, Companiile mari (tigari, gaz, petrol, etc) prefera un mediu social stabil cu un cost de productie mai ridicat, unuia cu risc social ridicat; tu spui ca se supara americanii si isi multa fabrica de tigari din Romania in Albania; in realitate, costul de productie este de 35% din valoarea produsului; restul este marketing si bonusul agentilor de vanzare si a directorilor;
        6. retine: Romania nu poate acoperi integral o piata ca Rusia, China sau SUA ori Germania, nici daca ar vrea; insa, exportand masiv putem ajunge la 2000€/cap de roman;
        p.s. daca altii pot, e clar ca putem si noi...cu guvernanti inteligenti.
  • +16 (16 voturi)    
    Crin Antonescu: "Victor Ponta isi ia indrazneala. (Luni, 16 decembrie 2013, 14:18)

    Herodot [utilizator]

    ... sa ma faca mincinos"

    - Asa iti trebuie, Crinutule! Bine iti face!
    "Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti!" (Proverb romanesc)
  • +16 (16 voturi)    
    E groasa...!!! (Luni, 16 decembrie 2013, 14:19)

    ticbis [utilizator]

    Din toata povestea asta, un lucru este clar ca lumina zilei: indiferent daca USL-ul se va rupe acum sau mai tarziu, niciodata Antonescu nu va fi candidatul PSD-ului la alegerile prezidentiale de anul viitor.
    Asta pentru ca daca acum, cand alianta este cat de cat in picioare, Cacarau isi permite sa-l faca pe Ponta mincinos (ceea ce este 100% adevarat), Ponta realizeaza cam ce-ar putea sa-i faca Antonescu si cum ar putea fi santajat de catre acesta din postura de presedinte.

    Pentru toti sustinatorii PNL-ului, va rog sa fiti siguri ca niciodata PSD-ul n-a avut de gand sa sustina un liberal la presedintia tarii. Totul a fost o mare teapa a comunistilor in care liberalii au cazut ca prostii. Este vina voastra ca ati crezut neconditionat in promisiunile si morala acestora si i-ati ajutat sa castige puterea absoluta in toata tara. Acum nu mai au nevoie de voi!

    Interesant este ca Antonescu, profesor de istorie, habar n-are de precedentul istoric petrecut la alegerile din 1946. Citez wikipedia:

    "Blocul Partidelor Democrate, alianța electorală care forma guvernul de stânga al prim-ministrului dr. Petru Groza, era formată din Partidul Comunist Român, Partidul Social-Democrat, Frontul Plugarilor (formațiunea politică a prim-ministrului), Partidul Național Liberal-Tătărescu, facțiunea țărănistă a lui Anton Alexandrescu și Uniunea Patrioților.".

    Dupa castigarea alegerilor sus mentionate, PCR-ul a desfiintat PSD, PNL, PNT; practic aceste partide au disparut pentru 50 de ani de pe scena politica romaneasca!
    Asa se va intampla intotdeauna atunci cand un partid face prostia sa se increada si sa faca alianta cu partidele de sorginte comunista!
  • +13 (15 voturi)    
    teatru ieftin (Luni, 16 decembrie 2013, 14:25)

    radiola [utilizator]

    Are nevoie de voturile dreptei.
    "E greu sa mergem mai departe dar nu iesim de la guvernare" asta spune tot.
  • +13 (13 voturi)    
    Asta (Luni, 16 decembrie 2013, 14:25)

    Ciribanstula [utilizator]

    a fost episodul 29 din seria 11 !
    Urmeaza seria 12
    Comedie de ghettou

    Vai si amar de romanashii nostri
    Cu asemenea conducatori numai de telenovele de rahat!
  • +11 (11 voturi)    
    Te-au luat de fraier? (Luni, 16 decembrie 2013, 14:31)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    Credeai ca ajungi pe cai mari cu astia? Ati tradat, voi PNLil, de cand va stiti, ba cu FSN, ba cu FDSN, ba cu PDSRul.... si tot cu buza umflata ati ramas intotdeauna!

    Oare nu invatati din greseli niciodata?
  • +13 (13 voturi)    
    PROVERB (Luni, 16 decembrie 2013, 14:31)

    LegatusAugusti [utilizator]

    Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti !

    Il stii Crinule ?

    Votul meu la Sfantul Asteapta ! La orice fel de alegeri viitoare ! Impreuna cu tot neamul meu (si suntem multi) !
  • -9 (11 voturi)    
    Antonescu este un repetent (Luni, 16 decembrie 2013, 14:39)

    Razvan_M [utilizator]

    Ponta macar are meritul de a fi adus USL pe primul loc in preferintele de vot ale romanilor. Antonescu este un zero la realizari, este nevasta tafnoasa a plagiatorului.
    PNL este tovarasul de drum al PSD si oricat se lamenteaza acum vor fi lasati in urma de cel mai mare partid din Romania.
  • +3 (5 voturi)    
    Teatru (Luni, 16 decembrie 2013, 14:47)

    florin_f [utilizator]

    este un teatru ieftin, in constelatia actuala, Antonescu ramanane la 2%, numai printr-un teatru ieftin ar putea face o achizitie electorala. Antonescu ne-a aratat ce poate "this is the mother of finance..." da da. Un incompetent inganfat "tipicul taran". KAKARAU... sa ramana asa.
  • +1 (1 vot)    
    o sa fii nevoit sa permiti mult mai multe ! (Luni, 16 decembrie 2013, 15:14)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Si stii si tu asta !
  • 0 (0 voturi)    
    Afaceri (Marţi, 7 ianuarie 2014, 15:42)

    andrei.s [utilizator]

    Drama queen, Crin Antonescusau bine, Caragiale atat de actual...
    Dar daca luam in calcul tot discurscul, exista niste fraze tangente geniului: "Deciziile nu se iau pe senzatii". Dar de ce nu le-am lua asa? Ca mie mi se pare o metoda la fel ca oricare alta.
    Eu am o singura curiozitate: de unde si-a luat Victor Ponta indrazneala? Opinia mea e ca fie a cumparat prea putina, fie a fcaut o afacere foarte proasta.